Liberec – Jihlava 0:2 (kon.) | Slavia – Podbrezová 4:1 (kon.) | Dinamo Záhřeb – Sparta 1:1 (kon.)
Olomouc – Trenčín 2:1 (kon.) | Plzeň – Hamburg 3:3 (kon.) | Wacker – Jablonec 0:2 (kon.)
FC Viktoria Plzeň
3:3 (1:2)
Hamburger SV
Pátek 07.07.2023, 18:00 • Westendorf, Rakousko. • Přípravný zápas

To je ode mě pro dnešek z rakouského Westendorfu vše, s přáním hezkého zbytku pátečního večera se s vámi loučím, mějte se fajn. (19:51:04)

Je dobojováno, hezké utkání končí remízou 3:3. Hamburger se dostal v prvním poločase do dvoubrankového vedení, avšak nejprve Durosinmi stihl snížit a zkraje druhé půle Řezník dokonce srovnat. HSV se ještě jednou dostalo ještě jednou do vedení, avšak definitivní podobu výsledku dal Matěj Vydra.

90

90
    V posledních vteřinách zápasu měl na hlavě vítězný gól Tomáš Chorý, v obrovské šanci nicméně z malého vápna netrefil bránu.

89
    Viktoria nadále nastěhována na útočné polovině, hráči německého týmu se v posledních minutách prakticky jen brání.

88
    Krásnou individuální akcí se prezentoval Erik Jirka, který přešel snad přes čtyři hráče Hamburgeru, v poslední fázi přenechal balon Tomáši Chorému, ten však celou akci doslova zazdil.

87
    Plzeň drží nadále balon ve své moci, avšak nyní to mají hráči Viktorie k brance hodně daleko.

86
    Pavel Bucha povedeným centrem našel ve vápně hlavičku Tomáše Chorého, toho ovšem Raab dokázal vychytat.

85
    Obě mužstva se nadále snaží utkání překlopit na svou stranu. Plzeň bude mít nyní šanci ze standardky, Jhon Mosquera byl sražen na zem Mikelbrencisem.
    83. Matěj VYDRA - 3:3

83
    Plzeň právě vstřelila branku!
    A je znovu vyrovnáno. MATĚJ VYDRA dostal balon na levou stranu, plzeňského útočníka si dlouho nikdo nevšímal, tak si Vydra naběhl až do vápna, kde zamířil a mezi nohami bránícího hráče prostřelil i Raaba.

82
    Ansi Suhonen si naběhl do pokutového území na přihrávku Mikelbrencise, skvělým obraným zákrokem se nicméně prezentoval obránce Sampson, který byl skluzem u balonu jako první.

80
    Pavel Bucha hezkým obloučkem našel na pravé straně naběhnutého Radima Řezníka, ten nicméně deset minut před koncem žádného ze svých spoluhráčů nenašel.

79
    Jhon Mosquera uvolnil na levé straně Matěje Vydru, ten ostrým centrem nicméně našel jen rukavice brankáře Raaba.

78
    Na druhé straně šel včas ze své brány Marián Tvrdoň, který míč bleskově rozehrál na své spoluhráče.

77
    Viktoria znovu v akci, tentokrát rozehrála rohový kop, míč letěl na zadní tyč, kde se Plzeňané dostali k hlavičce, Raab ale neměl problém míč zachytit.

76
    Tomáš Chorý skvěle napadal rozehrávku, míč nakonec i vybojoval. Ten posléze Ibrahimu Traorému, který jen o pár centimetrů minul branku Raaba.

75
    A znovu v akci Bakery Jatta, tentokrát na sebe upozornil hráč Hamburgeru pádem v pokutovém území, třetí penalta v zápase se nicméně nepíská.

73
    Hlavní rozhodčí dal oběma celkům pauzu na občerstvení, i v Rakousku dnes panuje opravdu velké teplo.

71
    A další nešetrný zákrok německého týmu, tentokrát už Bakery Jatta dostává za tento zákrok žlutou kartu.

70
    Königsdörffer si naběhl na přihrávku do pokutového území, proti jeho křižné ráně se vyznamenal brankář Marián Tvrdoň.

69
    Pavel Bucha byl krátce za polovinou hřiště ostře sražen Öztunalim, Viktoria bude rozehrávat míč zpět do hry.

68
    Na hřišti probíhá střídání německého týmu, o změnách stavu vás budeme informovat později.

65
    Už mohlo být opět vyrovnáno. Na centr Pavla Buchy si naskočil stoper Sampson a nechybělo moc, aby se Plzeňané mohli začít radovat.

64
    Radim Řezník se znovu dostal v pokutovém území k balonu, jeho rána z pravé strany byla nakonec sražená na rohový kop.

63
    Oliveira se ocitl na trávníku nedovoleným způsobem, hlavnímu rozhodčímu tento zákrok pochopitelně nemohl uniknout.

62
    Jan Paluska se na hřišti skvěle uvedl, když čistě zastavil rozvíjejí se akci Hamburgeru SV.

61
    Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň:
    ze hřiště odchází Hejda, přichází Paluska,
    ze hřiště odchází Hranáč, přichází Sampson.

59
    Na pravé straně napřáhl ze své oblíbené pozice Erik Jirka, avšak jeho pokus skončil těsně nad brankou.

58
    Útočné utkání pokračuje, nyní je na řadě znovu Viktoria, která již operuje s míčem na útočné polovině.
    56. Ransfor-Yeboah KÖNIGSDÖRFFER - 2:3

56
    Hamburg právě vstřelil branku!
    Avšak vyrovnaný stav platil jen necelé tři minuty, Hamburger si totiž bere bleskově zpět ztracené vedení. Přihrávku za obranu si zpracoval RANSFORD-YEBOAH KÖNIGSDÖRFFER, který prostřelil brankáře Tvrdoně.
    53. Radim ŘEZNÍK - 2:2

53
    Je vyrovnáno! Matěj Vydra na levé straně zrychlil hru přihrávkou na Jhona Mosqueru, ten si posléze všiml v pokutovém území volného Erika Jirky, jehož ostrá rána skončila u levé tyče, kde míč do prázdné brány dorazil RADIM ŘEZNÍK.

52
    Plzeň měla k dispozici další standardku, balon letěl na pokutového území, jenomže brankář Raab šel ve ze své brány a míč znovu ukryl do svých rukavic.

50
    Sestava Viktorie ve druhém poločase: Tvrdoň – Řezník, Hejda, Traoré, Hranáč, Bucha, Šulc, Mosquera, Vydra, Jirka, Chorý.

49
    Míč se dostal k Pavlu Šulcovi, jenž se vrátil z mistrovství evropy, avšak jeho centr si našel pouze brankář Raab ve svých rukavicích.

48
    Viktoria bude zkraje druhého poločasu kopat rohový kop.

47
    Plzeň do druhé půlky nastoupila zcela odlišnou jedenáctkou, na hřišti zůstal pouze kapitán Lukáš Hejda.

46

Obě mužstva se vrací na trávník, druhý poločas začne za malou chvíli.

Je za námi první poločas, ve kterém jsme nakonec viděli tři branky, z toho dva z penalty. Hráči německého celku se dostali do dvoubrankového vedení, když se prosadil Glatzel a Öztunali, v závěru první půle nicméně vsítil kontaktní branku Rafiu Durosinmi. Ve druhém poločase se jistě promění sestavy, nenechte si tak druhou půlku ujít.

45
    44. Rafiu DUROSIMNI - 1:2

44
    Skvělou střeleckou formu potvrzuje RAFIU DUROSINMI, který vzal penaltu na sebe a přesnou ranou k pravé tyči se nemýlil. Plzeňský útočník se tak trefuje i v pátém přípravném utkání před novou sezónou.

43
    Viktoria obléhala před koncem prvního poločasu pokutové území a výsledkem toho je po pádu Durosinmiho pokutový kop.

41
    Pherail se pustil do velkého sprintu na levé straně, avšak balon už na hrací ploše nestihl, odkopávat od své branky bude Jindřich Staněk.

40
    Tentokrát centroval zprava brazilský záložník Cadu, ten nicméně žádného svého spoluhráče neoslovil.

38
    Plzeň měla velkou šanci na zkorigování skóre. Jan Sýkora opět ukázal svou chytrost na pravé straně, následně našel ve středu pole volného Adama Vlkanovu, ten nicméně ostrou ranou trefil jen prostředek brány.

37
    Míč si vzal na starost Lukáš Kalvach, avšak branku soupeře vysoko přestřelil.

36
    Viktoria bude mít šanci odpovědět, k dispozici bude mít velmi zajímavou standardní situaci z ideální střelecké pozice.
    34. Levin ÖZTUNALI - 0:2

34
    A rázem to je o dvě branky. V pokutovém území Viktorie vznikly menší zmatky, Glatzel přiťukl míč ke kopačce LEVINA ÖZTUNALIHO a ten se trefil po zemi přesně k tyči.

33
    A hráčům HSV rázem narostla křídla a znovu se tlačí směrem dopředu.
    31. Robert GLATZEL - 0:1

31
    Balon si penaltový puntík postavil ROBERT GLATZEL, který se ranou k levé tyči nemýlil, brankář Staněk skákal na opačnou stranu. Hamburger SV se po ujímá vedení v utkání.

30
    Penalta pro Hamburger SV po zákroku Jindřicha Staňka, který podrazil protihráče v pokutovém území.

29
    Po delší době o sobě dali hráči Hamburgeru vědět i na útočné polovině. Öztunali zprava hledal na zadní tyči Glatzela, ten se sice položil hlavou do jeho centru, avšak Jindřich Staněk vše zvládl zachránit.

28
    Lukáš Kalvach po zisku balonu hned hledal Jana Kopice, ten ale míč nedokázal zpracovat. Hráči HSV budou vhazovat poblíž rohového praporku.

27
    Po nedovoleném zákroku rozehrál Jan Sýkora volný přímý kop. Na jeho centrovaný balon skákal Lukáš Hejda i Rafiu Durosinmi, balon lehce trkl první jmenovaný, avšak jen těsně vedle levé tyče.

25
    Pasáž, kde jsme svědky plno nepřesností, pokračuje. Tentokrát Zumberi špatně přihrál na levou stranu, míč skončil až v zámezí, Plzeň bude vhazovat.

24
    A do třetice, tentokrát ofsajd správně odmáván znovu na plzeňské straně.

23
    Avšak stejná situace i na druhé straně, Němci si kulatý nesmysl u svých kopaček dlouho neužili.

22
    Jan Sýkora byl nachytán v ofsajdovém postavení, míč se vrátí na kopačky hráčů Hamburgeru.

21
    David z německého Hamburgeru se prezentoval ostrým skluzem u postranní čáry. Po jeho zákroku se dokonce strhla menší mela. Nutno podotknout, že tento zákrok byl zcela zbytečný.

20
    Máme za sebou dvacet minut hry. Zápas je zatím vyrovnaný, i když Plzeň už měla více gólových příležitostí.

18
    Jan Sýkora si zpracoval těžkou přihrávku na pravé straně, jeho centr posléze letěl na hranu vápna, kde byl Roman Květ, jeho hlavička však skončila nad brankou.

16
    Lukáš Kalvach měl vzadu menší problémy, ale těžkou situaci zvládl s grácií.

15
    Centrovaný balon na malé vápno si ze vzduchu sebral brankář Staněk.

14
    Dompe centroval z levé strany do vápna, Plzeňané nakonec míč zahráli na rohový kop.

13
    Hráči z Německa to zkusili vysokým balonem za plzeňskou obranu, avšak míč nakonec skončil až u Jindřicha Staňka.

12
    Další rohový kop si vzal na paškál Lukáš Kalvach, ten našel hlavu Durosinmiho, ten ale prostor mezi třemi tyčemi netrefil.

11
    Tento zápas zatím rozhodně nenudí, nyní si totiž Hamburger dal málem kuriózní vlastní gól. Brankář Fernandes ale míč nakonec jistil na brankové čáře.

10
    Po deseti minutách zahrozil i německý tým. Mikelbrencis spíše centroval z pravé strany a jeho pokus nakonec vylekal i Jindřicha Staňka.

9
    Plzeň výborně presovala rozehrávku Hamburgeru a ve finále měla Viktoria další velkou šanci. Lukáš Kalvach měl ve středu pole spoustu prostoru kolem sebe, z hranice šestnáctky zkusil rovnou vystřelit a nechybělo moc, abyy kulatý nesmysl skončil v pravé šibenici.

9
    Jindřich Staněk nicméně zasahovat nemusel.

8
    Německý celek poté bleskově otočil hru a výsledkem toho je první rohový kop pro Hamburger SV.

7
    Velká chyba v obraně Hambuergeru! Rafiu Durosinmi běžel následně zcela sám na brankáře, vracejícímu Mikelbrencisovi ještě plzeňský útočník udělal zpětnou kličku, poté to ale mírně překombinoval a Fernandes jeho pokus dokázal vyrazit.

6
    Začátek zápasu zatím patří Viktorii, ale na to se nyní snaží Němci zapomenout a ženou se směrem dopředu.

5
    Hezká přímočará akce plzeňského týmu! Lukáš Hejda našel na pravé straně volného Jana Sýkoru, ten rozkmital své rychlé nohy a Heuer Fernandes musel ven z brány, aby míč dostal do bezpečí.

4
    Rafiu Durosinmi byl na polovině hřiště nedovoleným způsobem poslán na trávník, Plzeň nadále zůstane u balonu.

3
    Hráči německého celku se již také seznámili s míčem, směrem dopředu si to vydal Pherai, prošel přes dva hráče, nakonec si kulatý nesmysl pro sebe uzmul brankář Jindřich Staněk.

2
    Jenomže Plzeň nakonec vybojovala první rohový kop v zápase, který rozehrál Jan Sýkora, ohrozit branku Fernandese Západočeši nedokázali.

1
    Výkop měli na starosti Viktoriáni, kteří následně podnikli nákop směrem dopředu, avšak obrana Hamburgeru byla pozorná.

1

Obě mužstva nastupují na hrací plochu, utkání nám začne již za malou chvilku.

FC Viktoria Plzeň: Staněk – Hejda (C), Sýkora, Jemelka, Hranáč, Kopic, Květ, Cadu, Kalvach, Vlkanova, Durosinmi.
    Trenér: Miroslav Koubek.

Hamburger SV: Heuer Fernandes (C) – Mikelbrencis, Glatzel, Pherai, Königsdörffer, Öztunali, Dompe, David, Zumberi, Krahn, Oliveira.
    Náhradníci: Raab, Heyer, Jatta, Meffert, Suhonen, Megeed, Heil, Sanne, Paschke, Seifert.
    Trenér: Tim Walter.

Krásné páteční odpoledne!

Viktoria Plzeň se přesunula do rakouského Westedorfu, kde se každoročně v červenci připravuje na novou sezónou, a ne jinak tomu je i letos. K našim jižním sousedům přijeli Plzeňané již ve středu a dnes je již zde čeká první přátelské utkání, soupeřem jim bude účastník 2. Bundesligy Hamburger SV.

Pro západočeský celek to bude celkově již páté utkání před nadcházejícím ročníkem. Nejprve v rámci akce Kopeme za fotbal Plzeň přejela Koloveč 14:2, poté porazila i tři druholigové soupeře. Nejprve Duklu Praha 2:0, poté si Viktoriáni s chutí zastříleli proti Táborsku (8:2) i Chrudimi (6:0). Nyní už přijdou jen samí kvalitnější soupeři.

Hamburger SV je tradiční německý celek s bohatou historií, který ovšem v roce 2019 spadl do 2. Bundesligy. V historii posbíral dohromady šest titulů a dvakrát uspěli dokonce na evropské půdě. V roce 1977 ovládli tehdejší Pohár vítězů pohárů, a poté v roce 1983 získal Pohár mistrů evropských zemí, dnešní Ligu mistrů. Letos měli velice blízko k návratu do první ligy, fanoušci už dokonce oslavovali na hřišti, avšak dva góly Heidenheimu v nastaveném čase v posledním zápase rozhodly, že Hamburger místo postupu musel do baráže, kde nakonec nestačil na Stuttgart.

Dámy a pánové, vítám vás u onlajnového přenosu, hezky se bavte!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Jakub Štěrba

Branky: 44. Durosimni, 53. Řezník, 83. Vydra – 31. Glatzel (pen.), 34. Öztunali, 56. Königsdörffer

Karty:   71. Jatta (HAM)

FC Viktoria Plzeň: 1. poločas: Staněk – Hejda (C), Sýkora, Jemelka, Hranáč, Kopic, Květ, Cadu, Kalvach, Vlkanova, Durosinmi.
    2. poločas: Tvrdoň – Řezník, Hejda (61. Paluska), Traoré, Hranáč (61. Sampson), Bucha, Šulc, Mosquera, Vydra, Jirka, Chorý.

Hamburger SV: 1. poločas: Heuer Fernandes (C) – Mikelbrencis, Glatzel, Pherai, Königsdörffer, Öztunali, Dompe, David, Zumberi, Krahn, Oliveira.
    2. poločas: Raab – Mikelbrencis, Glatzel, Königsdörffer (84. Paschke), Jatta, Öztunali (84. Sanne), David, Suhonen, Krahn (84. Megeed), Oliveira, Seifert.

Rozhodčí: Astl (AUS)