Finsko U19
1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Česko U20
Neděle 23.07.2023, 14:00 • Vierumäki, Finsko • Reprezentace do 20 let

Je konec, parádně zvládnutou třetí třetinu ovládla česká dvacítka také další přípravné utkání a poráží Finsko rozdílem 1:3. V poslední třetině jsme byli především bránícím týmem a střelecký rozdíl se tak zmenšil na 27:20, důležité je však samozřejmě především vítězství.

Bránili jsme velmi dobře a většina finských střel ani zdaleka nemohla Špunara ohrozit, navíc se nám povětšinu zápasu dařilo kontrolovat puk a v závěrečné třetině jsme byli jasně dominantním týmem.

To už je za mě pro dnešek vše, doufám, že také vám se bude dařit co možná nejlépe a přeji top den všem hokejovým fanouškům! (16:02:17)

59:45
    Kotouč vylétl ven z našeho pásma, je hotovo.

59:05
    Špunar tlumí finskou ránu, čeká nás vhazování v obranném pásmu.

58:45
    Finský brankář opět opouští svou klec.
    58:29 SLAVÍČEK - 1:3

58:29
    Česko právě vstřelilo branku!
    Autorem branky do prázdné branky je ŠIMON SLAVÍČEK, který proměňuje samostatný únik.

58:20
    Finové odvolávají golmana.

57:46
    Oddechový čas pro tým Finsko U19.

57:30
    Češi ve třetí třetině dokázali ovládnout střední pásmo díky čemuž drží soupeře uzamčeného v jeho vlastní třetině.

57:03
    Ofsajd Česka.

56:20
    Kontrolujeme hru i nadále, triumf je na dosah.

55:20
    Hra se nyní přesouvá za branku našeho týmu, ale ani tam větší nebezpečí naší brance nehrozí.

54:40
    Držíme puk za brankou soupeře a pomalu ale jistě zatloukáme hřebíčky do finské rakve.

53:45
    Finové museli vyšponovat útočnou aktivitu na maximum, ale odměnou jim je několik zajímavých pokusů z těsné blízkosti. Se všemi si naštěstí dokázal poradit hrdina posledních vteřin Jan Špunar.

53:00
    Nahozením na Špunara získává soupeř buly v útočné třetině.

52:20
    Velmi takticky odpovědný výkon našich lvíčat prakticky soupeře nepouští žádné příležitosti, daří se nám kontrolovat střední a obranné pásmo, což teď naprosto stačí.

51:30
    Útočnou akci mohli zdánlivě začít Finové, naši hráči ale okamžitě dokázali dostat puk zpět pod kontrolu.

51:00
    Nyní kontrolujeme kotouč za Valiho brankou.

50:30
    Tempo hry hodně kleslo, naši hráči každopádně kontrolují puk a přibližují se vítězství.

49:37

49:15
    Pokračuje výborný výkon v oslabení!

48:50
    Finové se teprve nyní dostávají do stabilnější útočné pozice v našem pásmu.

48:00
    Úvod oslabení je zatím velmi dobrý, únik dvou českých hráčů mohl dokonce brankou vyšperkovat Bareš, ale nepodařilo se mu vypálit.

45:43
    JAN ŠPRYNAR dává českému týmu vedení! Do konce zápasu zbývá čtrnáct minut, snad se nám nově získaný náskok podaří udržet. Asistence: Sebastian Redlich.

45:00
    Stále pokračuje válka ve středu kluziště, ani jednomu z celků se nedaří získat převahu.

44:10
    Boj u kotouč ve středním pásmu zatím nevede k úspěchu ani pro jeden z celků.

43:30
    Senčák se hnal za pukem, finské brusle však byly rychlejší.

42:50
    Ránu od modré čáry vyráží Vali.

42:10
    Finové dostávají kotouč do naší třetiny, následuje tuhý boj u mantinelu.

41:15
    Soupeř se úspěšně osvobozuje, hra se přesouvá do pásma středního.

40:45
    Lepší vstup do závěrečné třetiny má česká reprezentace, která aktuálně kontroluje puk v útočném pásmu.

40:01

Druhá třetina je u konce, příliš dramatu nenabídla a stav se neposunul ani na jednu ze stran. Co se týče střel, vedeme překvapivě výrazně 23:10, doufejme, že v závěrečné části zápasu dokážeme tento rozdíl překlopit také v ovládnutí té nejdůležitější ze statistik.

40:00

39:54

39:25
    Teď rána přeci jen přišla, ale Hrabík mířil výrazně nad.

39:15
    Češi drží útočné pásmo, střelba zatím chybí.

38:30
    Ránu Slavíčka tlumí Vali.

37:54
    Vyloučení v týmu Finsko U19:
    HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Uronen.

37:30
    Češi kontrolují kotouč ve vlastním pásmu.

36:30
    Také Finové se osmělili k útočné akci a také Finové se nedokázali dostat k plnohodnotnému zakončení.

35:40
    Nyní vypadal český útok poměrně perspektivně, žádné vydařené zakončení však výsledkem bohužel není.

35:00
    Opět bohužel situace připomíná začátek poločasu a sledujeme poměrně chaotické akce na obou stranách.

33:40
    Češi se z obranné třetiny snaží přesunout do té útočné, zahuštěné střední pásmo se jim však zatím překonat nedaří.

32:40
    Sledujeme boj ve středním pásmu.

31:53

31:30
    Několik střel zblokovala česká defenzíva, dobrá obranná práce v oslabení.

30:30
    Finská přesilovka je zatím z hlediska pozic nebezpečná, z hlediska střelby nikoliv.

29:53
    Matiáš Melovský – 2 min., podrážení.

29:50
    Finové se po delší době přesouvají do české třetiny.

29:00
    Další útočné snažení začínáme pozvolna zpoza vlastní branky.

28:30
    Pěkný nájezd Hujera vytěsnil Vali jen tak tak betonem.

28:10
    Soupeř přesouvá hru do svého útočného pásma.

27:37

27:30
    Další dobrý zákrok Valiho přichází po ráně z úhlu. Ačkoliv tato powerplay zůstává zatím neproměněná, nevypadá vůbec špatně.

26:45
    Výborný reflexivní zákrok lapačkou předvedl Vali.

26:10
    Postavení přesilovkové formace vypadalo velmi dobře, poté co jsme dvakrát prováhali zajímavou střeleckou pozici nás však soupeř z pásma dokázal vyhnat.

25:37
    Rasmus Vuorinen – 2 min., vysoká hůl.

25:15
    Stále se ve druhé třetině neděje nic příliš pozoruhodného, viděli jsme velmi nepřesné zakončení našeho soupeře.

24:30
    Nyní probíhá boj o kotouč u mantinelu v české třetině.

23:40
    Do zakončení se tlačil Senčák, ale ani jeho pokus nikterak zvlášť nebezpečný nebyl.

22:40
    Druhé třetině se zatím příliš nedaří chytit tempo, oba týmy jsou ve svém útočném snažení hodně chaotické a výsledkem je pouze rychlé střídání vlastnictví kotouče.

22:00
    Nepřesnosti hatí ofenzivní snaží obou družstev.

21:20
    Slavíčkova střela je odražena mimo.

20:50
    Druhou třetinu začíná ranou z úhlu Uronen.

20:01

První část zápasu je za námi, český tým se bohužel po vydařeném vstupu do zápasu nedokázal úplně vyrovnat s inkasovanou brankou, naopak sebevědomí soupeře šlo hodně nahoru a naše lvíčata tak byla prakticky po celý zbytek třetiny pod tlakem ve vlastním pásmu. I tak se ovšem zásluhou vydařeného brejku Slavíčka s Barešem podařilo srovnat, věřme, že do další třetiny již i díky této brance nastoupí naši hráči v lepší psychické kondici.

20:00

19:55
    Cibulkova nepřesná střela ukončuje první periodu.
    19:30 Velká příležitost Tuomase Uronena

19:30
    Neskutečné štěstí v závěru třetiny! Uronen stál teď úplně sám s kotoučem před českou brankou, puk mu však nějakým záhadným způsobem přeskočil hokejku a střela nevyšla.

18:30
    Zajímavá česká protiakce! Hradec byl prakticky před odkrytou brankou, pas na něj ovšem dokázal zblokovat finský bek.

17:50
    Po vyhození kotouče mimo bude následovat buly v našem obranném pásmu.

17:30
    Urputný boj v české třetině se nyní přesouvá za branku, kde je u mantinelu velká skrumáž.

17:00
    Finové okupují české pásmo a jako supi objíždějí branku Valiho.

16:20
    Rychlé brusle teď prokázal Senčák, který sám přejel při své útočné akci prakticky přes celé kluziště. Výsledkem je však bohužel pouze nepříliš nebezpečné zakončení z úhlu.

15:50
    Zakázané uvolnění FInska.
    13:32 BAREŠ - 1:1

13:32
    Tak jako jsme zničehonic inkasovali, tak také srovnáváme! Finové teď byli jasně lepším týmem, jenže českému týmu se povedl parádní kontr a únik dvou hráčů zakončil nekompromisní dělovkou po skvělém pasu Slavíčka ADAM BAREŠ. Asistence: Šimon Slavíček.

13:25
    Česká reprezentace odpaluje kotouč na zakázané uvolnění.

13:15
    Soupeř dokázal vyhodit kotouč a dobrým dobruslením způsobil závar před Špunarem, česká obrana však akci dobře dostoupila.

12:50
    Série nepříliš nebezpečných ran od modré Valiho nezaskočila.

12:30
    Konečně se nám opět podařilo získat útočné pásmo.

12:00
    Střílené finské nahození tlumí Špunar.

11:40
    Češi nyní srdnatě bojují o kotouč ve vlastní třetině.

11:04

11:00
    Prohra na vhazování a okamžité vyhození kotouče ze strany Finů.

10:50
    Nahození na golmana získává českému týmu alespoň buly v útočné třetině.

10:30
    Nyní bohužel soupeř vyhání český tým z pásma a nedovoluje mu návrat do ofenzívy.

09:50
    Stále se nedaří zformovat útočný vzorec.

09:30
    Český vstup do přesilovky zatím příliš přesvědčivý není, podobné to však bylo proti Švýcarům, kdy se náš tým znenadání dokázal v powerplay prosadit.

09:04
    Tom Leppä – 2 min., podrážení.

09:00
    Icing českého týmu.

08:50
    Velmi špatně teď rozehrál Vali, puk nahrál přímo Hujerovi, bohužel jsme chybu nedokázali potrestat.

08:15
    Ztrácíme pásmo, kotouč nám zůstává.

07:45
    Nahození o které bojoval Hujer končí pouze pukem pro Finy, ti však vyhazují na zakázané uvolnění.

06:45
    Vstřelená branka logicky posouvá momentum zápasu ve finský prospěch a naši hráči jsou teď pod tlakem ve vlastní třetině.
    06:07 LUNDELL - 1:0

06:07
    Finsko právě vstřelilo branku!
    To je škoda! I přes velmi dobrý český vstup do utkání se vedení ujímá soupeř, nenápadnou střelou prakticky z ničeho se prosadil KASPER LUNDELL. Asistence: Axel Skinnari.

05:40
    Kangasova rána je naštěstí tečována mimo.

05:10
    Konečně přichází intenzivní a poměrně nebezpečná střelba, nyní musel Vali vyrazit pokus Hujera.

04:45
    Redlich se zajímavě tlačil do branky soupeře, puk však končí mimo.

04:15
    Po delší české útočné pasáži jsou nyní mírně na koni naopak hráči soupeře, vysoká rána však branku přeletěla.

03:40
    Alscher pálil od modré, nejspíš byla jeho rána ještě lehce tečována, přesto si však domácí golman dokázal poradit.

03:15
    Češi zamykají soupeře v jeho třetině, zatím chybí zakončení.

02:30
    Zakázané uvolnění soupeře přesouvá rychle hru opět na tu správnou stranu.

01:50
    Alespoň trochu ofenzívy nabídli už domácímu publiku také Finové, Alasiurua se pokoušel zakončit, ale po jeho bloky zpomalené ráně je jediným pozitivem pro Skandinávce ofenzivní vhazování.

01:00
    Sympatický průnik obranou soupeře předvedl Slavíček, s jeho ranou z úhlu si Noa Vali však dokázal poradit. Následně je právě Slavíček obětí tvrdého hitu u zadního mantinelu.

00:30
    První česká snaha směrem dopředu končí po pasu Kočího zakázaným uvolněním.

00:01

Finsko U19: Vali (Vedenpää) – Kangas, Kiukas, Junkkari, Vuorinen, Peltonen, Prihti, Vesala, Minkkinen – Leppä, Lundell, Skinnari – Hakkarainen, Kumpulainen, Alasiurua – Naukkarinen, Hokkanen, Noiva – Hynninen, Keskinen, Uronen.
    Trenér: Antti Pennanen

Česko U20: Špunar (Hrabal) – Cibulka, Alscher, Ročák, Kočí, Port, Matějíček, Prčík – Senčák, Melovský, Rymon – Slavíček, Felcman, Bareš – Šprynar, Hujer, Redlich – Šikl, Hradec, Hrabík.
    Trenér: Patrik Augusta a Radim Rulík.

V rámci série přípravných utkání české dvacítky se náš národní tým utká v neděli odpoledne s mládežnickým výběrem Finska. Atypicky však naším rivalem nebude rovněž kategorie U20, ale o rok mladší celek. Mistrovství světa bude již za pět měsíců a novému trenérskému týmu v čele s Patrikem Augustou se už začínají rýsovat finální soupisky.

Kdo zaujme tentokrát? A podaří se českému týmu navázat na parádní vítězství 8:3 nad Švýcary a porazit i soupeře ještě o úroveň zvučnějšího?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Tadeáš Rulf

Branky a nahrávky: 7. Lundell (Skinnari) – 14. Bareš (Slavíček), 46. Šprynar (Redlich), 59. Slavíček

Trenér: Patrik Augusta a Radim Rulík