Belgie – Česko 2:9 (kon.) | Velká Británie – Česko 2:6 (kon.)
Velká Británie
2:6 (1:1, 1:5)
Česko
Neděle 23.07.2023, 18:00 • Charleroi, Belgie • Mistrovství Evropy v inline hokeji U19

Zápas je u konce, po poločasové přestávce se českému týmu konečně podařilo pořádně proděravět obranu soupeře a herní převahu přetavit v jednoznačné vítězství! Český tým přestřílel soupeře 44:19 a po zásluze si připisuje vítězství v základní hrací době.

První dva zápasy ve skupině o prezidentský pohár jsme tak zvládli bez zaváhání a s náskokem jednoho bodu nad Švýcary skupinu vedeme. V pondělí nás čeká od 9:15 povinné vítězství nad posledním Německem a následně od 15:30 nejspíš přímá bitva o zisk prezidentského poháru se Švýcarskem.

Děkuji vám za přízeň a u dalších onlajnů brzy na počtenou! Do té doby přeji všem top den! (19:35:18)

39:15
    Češi tlačí na soupeře až do posledních vteřinek, vše zatím však okončí pouze vylepšováním statistik domácího golmana.

37:50
    Další útočné buly pro český tým přináší toto střílené nahození.

37:20
    Velmi střelecky aktivní je dnes Hanák, vstřelené branky se však ani tentokráte po soupeřově zákroku nedočkal.

36:37
    Již třiačtyřicátou střelu vyslal na branku soupeře český tým, posedmé zatím Miksiewicze nepokořil.
    36:07 ŽMOLA - 2:6

36:07
    Česko právě vstřelilo branku!
    A opět branky slepujeme! Perfektní individuální akci proměnil JAKUB ŽMOLA!
    34:54 DUNDA - 2:5

34:54
    Teď už je hotovo definitivně, poslední hřebíček do britské rakve zatloukl DANIEL DUNDA!

34:30
    Kotouč je stále na Čechy vlastněných hokejkách, soupeř se nedokáže dostat do hry.

33:40
    Stále je puk na českých hokejkách, věřme, že se podaří dočkat se konce zápasu bez větších nervů.

32:45
    Po horkých chvilkách v oslabení, které jsme dokázali přežít bez úhony, se naopak my dostáváme zase k útočení.

32:25
    Pavel Šimek perfektně bojuje o čas u mantinelu za vlastní brankou.

32:15

31:45
    Po dalším českém úspěšném vyhození se soupeři nedaří dostat napevno do pásma.

31:14
    Opět končí kotouč pouze pod rukavicí Hejpetra.

31:00
    Další úspěšné vyhození.

30:41
    O chvíli později tlumí Hejpetr puk v rukavicích.

30:35
    Dvojnásobné oslabení začínáme úspěšným vyhozením puku.

30:15
    Vyloučení v týmu Česko:
    Filip Žaba – 2 min, vysoká hůl.

30:00
    Přesilová hra se domácímu týmu zatím nedaří, Češi je drží daleko od své branky.

28:54
    Oddechový čas pro tým Velká Británie.

28:54
    Václav Komínek – 2 min, podrážení.

28:50
    Novákovi ve výborné střelecké pozici kotouč přeskočil hokejku.

28:20
    Opět se k zakončení dostal Žmola, pálí mimo.

27:55
    Žmolův střelecký pokus končí zblokován.

26:45
    Hamrla prověřil pozornost soupeřova golmana ranou po zemi.

25:45
    Češi v tlaku nepolevují a dle zásady nejlepší obranou je útok pokračují v ofenzivním snažení.

25:00
    Parádní česká tříbranková smršť zcela obrátila poměr sil na hřišti, soupeř je nyní jednoznačně na kolenou.
    24:18 ŽMOLA - 2:4

24:18
    A je tu další gólová radost! Mezeru ve zdánlivě neprodyšném Miksiewiczovi dokázal tentokráte najít JAKUB ŽMOLA. Asistence: Lukáš Novák.

23:38
    Pořádné nebezpečí umí svou ranou způsobit také Adam Hamrla, tentokráte si s jeho pokusem dokázal domácí brankář poradit.
    22:59 DOBNER - 2:3

22:59
    MIROSLAV DOBNER ranou pod víko zajišťuje famózní obrat! Začátek druhého poločasu je pořádně divoký, český tým každopádně poprvé v zápase získává zasloužené vedení! Asistence: Filip Žaba.
    22:21 NOVÁK - 2:2

22:21
    A je zase vyrovnáno! Parádní ranou po zemi se prosazuje LUKÁŠ NOVÁK. Asistence: Václav Komínek.

22:00
    Brejk Rushbyho výborně zastavil Žmola.

21:24
    Češi každopádně vědí, že dnes na vítězství mají, a bez jakékoliv bojácnosti se přesouvají do ofenzívy.
    20:53 COVEY - 2:1

20:53
    Velká Británie právě vstřelila branku!
    Autorem branky je JOSEPH COVEY, který se dokázal několikrát za sebou nejrychleji zorientovat v poměrně chaotické situaci před Hejpetrem a hned v úvodu druhého poločasu zmrazil úsměvy na našich rtech. Asistence: Alexander Rushby.

20:01

Herně zvládl český tým první poločas velice dobře, soupeře přestřílel poměrem 21:11 a je jasně lepším týmem. Samozřejmě nebýt vstřelené branky v posledních vteřinách, byl by celkový dojem o poznání kyselejší, každopádně takto si mohou čeští borce odpočinout se zaslouženým úsměvem na rtech. Pokud se jim podaří udržet stejné tempo hry i ve druhé půli, vítězství je rozhodně na dosah.

20:00
    19:51 ŠIMEK - 1:1

19:51
    Perfektní závěr prvního poločasu zajišťuje bleskovou akcí po vyhraném buly ve vlastní třetině vyrovnávací brankou PAVEL ŠIMEK! Asistence: Adam Hamrla.

19:45
    Také dělovka Jacoba Brammera končí vyražena mimo gólovou zónu.

18:50
    Hanákova rána je vyražena.

18:00
    Nebezpečný samostatný nájezd dokázal zlikvidovat zatím fantastický Hejpetr.

17:20
    V závěru třetiny se tempo hry oproti začátku mače výrazně zpomalilo, většina zápasu se nyní odehrává poblíž půlící čáry.

16:29
    Po ráně od modré čáry se k dorážce dostal Zdeněk, ani tentokráte však golman Velké Británie nekapituloval.

16:20
    Dundovo zakončení golman likviduje.

15:40
    Střeleckou příležitost se bojovností v útočné třetině snaží vytvořit Jakub Zdeněk.

14:56
    Český pokus našel naprosto přesně prostor, který ovládala Miksiewiczova lapačka.

14:45
    Rána z britské hokejky míjí branku.

14:10
    Nahození na britskou branku přináší útočné vhazování.

13:33
    Český tým inkasovaná branka pochopitelně rozdráždila a okamžitě sledujeme navýšení útočné aktivity.
    12:37 RUSHBY - 1:0

12:37
    Autorem branky je ALEXANDER RUSHBY, který se prosazuje zásluhou parádního individuálního nájezdu zakončeného precizním mícháním a forhendovou ranou do odkryté branky.

12:10
    Další velkou šanci přinesla akce dua Šimek-Dunda.

11:38
    Po ráně Hanáka vytáhl britský brankář exkluzivní zákrok!

11:25
    Češi kontrolují puk za vlastní brankou.

10:56
    Také Miksiewicz je velmi schopný brankář, což právě nyní prokázal.

10:13
    Přitvrdit dokázal nicméně také Žmola a okamžitě získává útočné buly.

09:50
    Další těžkou práci pro Hejpetra vytvořil Rushby, Britové přidali na intenzitě napadání a hned byl z toho zisk kotouče.

09:05
    Rychlá britská akce končí pouze šestým úspěšným zákrokem Hejpetra.

08:50
    Za britskou brankou operuje nyní s kotoučem Reuben Sweenie-Fuller.

08:15
    Co do držení kotouče mají Češi jednoznačnou převahu, škoda, že se jí zatím nepodařilo přeměnit ve střelecký úspěch.

07:40
    Po šancích Dobnera a Vosmíka končí předmět zájmu nejvyššího v autu.

06:50
    Dobrou obrannou práci předvedl po české ztrátě puku Adam Vosmík.

06:10
    Akci dva na jednoho se Rushby rozhodl řešit sám, na Hejpetra si svou ranou nepřišel.

05:35
    Právě Komínek teď zaváží kotouč za vlastní branku a střídáním klidní hru.

05:10
    Rána Václava Komínka jde mimo.

04:40
    Ve velké šanci bohužel sám před golmanem promáchl Žmola.

04:05
    Během souboje u mantinelu opustil kotouč hrací plochu.

03:44
    Po zemi to mezi betony zkoušel Harper, Hejpetr se nachytat nenechal.

03:27
    Hamrlovu ránu z úhlu tlumí britský golman.

02:45
    Obtížný zákrok zvládl po ráně Bonna Jakub Hejpetr.

02:25

02:20
    Nešťastný pád potkal Adama Hamrlu, zdá se však naštěstí být zdravotně v pořádku.

02:00
    Edward Bonn vyváží puk na českou polovinu.

01:40
    Český tlak pokračuje, z dálky pálil Jan Hanák.

00:53
    Nikodema Miksiewicze prověřil v úvodu přesilové hry Lukáš Novák.

00:25
    Vyloučení v týmu Velká Británie:
    Joseph Covey – 2 min, sekání.

00:25
    Hned v první minutě zápasu se nám podařilo golmana soupeře přinutit k obtížnému zákroku!

00:01

Velká Británie: Miksiewicz (Ballinger) – Sweenie-Fuller, Davies, Bonn, Rushby, Brammer (A), Dixon, Matthew, Covey, Coote, Harper, Tombs (C), Somerton (A), Hopcroft.

Česko: Hejpetr (Lequin) – Šimek (C), Dobner, Hanák, Vosmík, Zdeněk (A), Komínek (A), Novák, Žmola, Beran, Hamrla, Dunda, Žaba.

Rozhodčí: Robi Engler, Alejandro Pablos de Herrero.

Nyní slyšíme hymny obou států.

Sledujeme rozbruslení se obou mančaftů.

Česká reprezentace do 19 let si bohužel na evropském šampionátu v inline hokeji letos poměrně překvapivě o medaile nezahraje. Ačkoliv loni se prakticky totožný kádr dokázal vyšponovat ke skvělým výkonům a k zisku titulu na ME do 18 let, letos nás prohra se Slováky rozdílem 3:7 odsuzuje k poslednímu místu v tříčlenné skupině a k bojům pouze o prezidentský pohár. Všechny tři týmy v naší skupině bohužel skončili s jednou výhrou a český tým s bilancí skóre -3 byl o 5 branek horší než Slováci a o 4 než Finové.

Prezidentský pohár slouží jakožto cena útěchy pro týmy, které se ve tříčlenné české nebo ve dvou čtyřčlenných skupinách nedokázali dostat na první dvě příčky. Český tým se ve skupině o tento čestný úspěch postupně utká s Belgičany, Brity, Němci a Švýcary.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Tadeáš Rulf

Branky a nahrávky: 13. Rushby, 21. Covey (Rushby) – 20. Šimek (Hamrla), 23. Novák (Komínek), 23. Dobner (Žaba), 25. Žmola (Novák), 35. Dunda, 37. Žmola

Rozhodčí: Robi Engler, Alejandro Pablos de Herrero