USA – Nizozemsko 1:1 (kon.) | Portugalsko – Vietnam 2:0 (kon.) | Austrálie – Nigérie 2:3 (kon.)
Portugalsko
2:0 (2:0)
Vietnam
Čtvrtek 27.07.2023, 09:30 • Waikato Stadium, Hamilton • Mistrovství světa - ženy • Skupina E

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (11:25:00)

Držení míče: 70 % : 30 %.
    Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 18:3. Rohy: 9:1. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 10:8.

Je konec. Druhá půle žádnou branku nepřinesla a Portugalsko tak zvítězilo nad Vietnamem 2:0. Do utkání vstoupily domácí hráčky jako velké favoritky a to také potvrdily. Už v 7. minutě otevřela skóre Telma Encarnaçãová. Následně pokračovala portugalská dominance a klid na kopačky přinesla ve 21. minutě Francisca Nazarethová. Šancí si ovšem Portugalky vytvořily minimálně na čtyři góly. V posledním zápase základní skupiny budou hrát s USA, na které ztrácejí jeden bod, stejně jako na Nizozemsko.

90+4

90+3
    Nepřesná střela Portugalska.

90+2
    Trần Thị Kim Thanh si připisuje další úspěšný zákrok a to po střele Carole Costaové.

90+1
    Vietnamky se ještě snaží zdramatizovat utkání, ale centr Phạm Hải Yến skončil na hlavě soupeřek.

90
    Rozhodčí nastavuje čtyři minuty navíc.

90
    Střídání v týmu Portugalsko:
    ze hřiště odchází Andreia Jacintová, přichází Ana Ruteová,
    ze hřiště odchází Ana Seiçaová, přichází Sílvia Rebelová.

88
    Volný kop byl rozehrán nakrátko, ale následná střela z velké dálky byla zblokována.

87
    Ana Seiçaová stáhla k zemi Nguyễn Thị Thanh Nhã a Vietnam tak získal volný kop z pravé strany.

86
    Ana Borgesová uviděla žlutou kartu pravděpodobně za řeči po svém faulu.

85
    Další nebezpečný míč přiletěl do pokutového území hostů, ale hlavička Caroliny Mendesové skončila vedle.

83
    Tentokrát svoje štěstí zkusila také Andreia Nortonová, ale její pokus letěl jen nad bránu Vietnamu.

81
    Joana Marchãová poslala velmi nebezpečný centr, který orazítkoval horní tyč. Portugalky pokračují v nátlaku a chtějí vstřelit třetí branku.

80
    Centr Any Seiçaové skončil pouze na hlavě vietnamské obránkyně. Posléze ovšem přišel faul hostů.