USA – Nizozemsko 1:1 (kon.) | Portugalsko – Vietnam 2:0 (kon.) | Austrálie – Nigérie 2:3 (kon.)
Portugalsko
2:0 (2:0)
Vietnam
Čtvrtek 27.07.2023, 09:30 • Waikato Stadium, Hamilton • Mistrovství světa - ženy • Skupina E

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:30.

Ve 2. kole základní fáze Mistrovství světa žen se ve skupině E proti sobě utkají týmy Portugalska a Vietnamu. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Mukansangová a její asistentky Victoireová a Njorogeová. Hrát se bude na Waikato Stadium v Hamiltonu.

Vstup do šampionátu se oběma týmům nepodařil. Portugalsko se nejprve utkalo s Nizozemskem. Favoritky z Holandska ale potvrdily roli favorita a díky brance van der Gragtové ve 13. minutě zvítězily 1:0. Vietnam čekaly v prvním zápase Spojené státy Americké. Velký favorit USA šel do vedení už ve 14. minutě po brance Smithové, která se trefila také podruhé a to v nastavení první půle. V 77. minutě zvýšila vedení Horanová. Vietnamky tak prohrály 0:3.
    Sestava Vietnamu.
    Sestava Portugalska.

Portugalsko: Moraisová – Alvesová, Marchãová, C. Costaová, Seiçaová – Jacintová, T. Pintová, Nazarethová – An. Borgesová, J. Silvaová, Encarnaçãová.
    Náhradníci: Pereiraová, R. Costaová – Amadová, Rebelová, Ruteová, Nortonová, F. Pintová, Do. Silvaová, Di. Silvaová, Mendesová, D. Gomesová, Capetaová.

Vietnam: Trần Thị Kim Thanh – Lương Thị Thu Thương, Trần Thị Thu, Hoàng Thị Loan, Lê Thị Diễm My, Trần Thị Thu Thảo – Thái Thị Thảo, Dương Thị Vân, Nguyễn Thị Thanh Nhã, Nguyễn Thị Bích Thùy – Huỳnh Như.
    Náhradníci: Đào Thị Kiều Oanh, Khổng Thị Hằng – Chương, Trần Thị Thúy Nga, Nguyễn Thị Tuyết Dung, Trần Thị Thùy Trang, Trần Thị Hải Linh, Phạm Hải Yến, Nguyễn Thị Thúy Hằng, Vũ Thị Hoa, Ngân Thị Vạn Sự, Nguyễn Thị Mỹ Anh.

Rozhodčí: Mukansangová – Victoireová, Njorogeová.

1

1
    Hoàng Thị Loan šla dopředu po levé straně, ale Ana Borgesová ji lehce přistrčila a sudí odpískala faul.

2
    Nguyễn Thị Bích Thùy se postarala o volný kop, kterým ale trefila jen soupeřky. Vietnam ovšem zůstává u míče v podobě rohového kopu.

3
    Úvodní tlak ze strany hostů zůstal nevyužit. Roh byl rozehrán nakrátko a poté přišla nebezpečná přihrávka do vápna, ovšem střela Nguyễn Thị Bích Thùy skončila vedle.

4
    Nyní už se také Portugalky dostaly poprvé na polovinu soupeře, ale Lúcia Alvesová už nedostihla míč na hrací ploše.

5
    Jéssica Silvaová se dostala za defenzívu soupeře, ale její střela ve velké příležitosti skončila trestuhodně mimo!
    5. Silvaová neproměnila první velkou šanci Portugalska.

6
    Francisca Nazarethová se fantasticky obtočila okolo hráčky, ale ve velké šanci přestřelila! Portugalky mohly vést o dvě branky!
    6. Nazarethová spálila obrovskou šanci.

7
    Portugalsko právě vstřelilo branku!
    Tentokrát už akce domácího týmu končí gólem! Lúcia Alvesová si sběhla po pravém křídle a fantastickým centrem našla uvnitř vápna TELMU ENCARNAÇÃOVOU, jenž zakončila nechytatelně do pravé části branky.
    7. Telma ENCARNAÇÃOVÁ - 1:0

8
    Huỳnh Như se na pravé straně ocitla pouze v ofsajdovém postavení a u míče tak bude opět soupeř.

9
    Další centr do pokutového území Vietnamu, ale Telma Encarnaçãová tentokrát nedokázala zakončit, neboť byl natěsno bráněna.

10
    Andreia Jacintová to provedla výtečně uprostřed hrací plochy, ovšem její následná přihrávka byla dlouhá a skončila v zámezí.

11
    Francisca Nazarethová se opřela do skákajícího míče, ale její rána levačkou skončila nad bránou.

12
    Skvostná přihrávka na Lúcii Alvesovou, která se snažila zakončit přízemně, ale brankářka Trần Thị Kim Thanh šla včas z brány.

13
    Jéssica Silvaová se nyní hnala s míčem po pravé straně, ale Trần Thị Kim Thanh opět skvěle vyběhla a získala odkop od své brány.

14
    Francisca Nazarethová se tentokrát ocitla v ofsajdovém postavení a celá akce Portugalek tak byla navíc.

16
    Po delší době se Vietnamky dostaly centrem do vápna soupeře, ale Portugalky byly připravené.

18
    Lê Thị Diễm My si chtěla dát míč okolo Alvesové, ale ta ji poslala k zemi nedovoleným zákrokem.

19
    Thái Thị Thảo se dopustila faulu ve středu hrací plochy a soupeř tak bude opět u míče.

20
    Andreia Jacintová se postarala o další střelu jejího týmu, ale ta skončila jen vedle pravé tyče.

21
    Máme to o dvě branky a to zcela zaslouženě! Telma Encarnaçãová si po úvodní brance připisuje také skvělou asistenci, když vyslala dopředu FRANCISCU NAZARETHOVOU, která zakončila nekompromisně k levé tyči.
    21. Francisca NAZARETHOVÁ - 2:0

22
    K nějakému obratu skóre a celkového výsledku by se muselo stát něco neskutečného, neboť je to hra pouze na jednu bránu a Portugalsko potvrzuje roli jednoznačného favorita.

23
    Další přihrávka Telmy Encarnaçãové, která skončila uvnitř vápna, ale tentokrát bez nějakého zakončení.

24
    Jéssica Silvaová se hlásila o střídání, ovšem zatím pokračuje v utkání.

25
    Trần Thị Thu Thảo pouze odkopla míč na polovinu soupeře a Portugalsko má opět prostor a čas něco vymyslet.

26
    Vietnamky měly opět problémy s držením míče na vlastní polovině a je z toho jen autové vhazování Portugalska.

28
    Telma Encarnaçãová zakončovala z voleje, ale Trần Thị Kim Thanh předvedla skvělý zákrok. Následně se portugalská útočnice dostala ještě jednou ke střele, ale vietnamská brankářka byla znovu připravená!
    28. Encarnaçãová nedokázala nadvakrát překonat vietnamskou brankářku.

29
    Domácí celek se dostal do přečíslení, ale špatná přihrávka celou akci zhatila.

30
    Portugalky se baví a po přihrávce Telmy Encarnaçãové se snažila patičkou přihrát do střelecké pozice Francisca Nazarethová, ovšem gólmanka Trần Thị Kim Thanh čte hru velmi dobře.

32
    Andreia Jacintová se po autovém vhazování dostala ke střele, ale ta skončila vedle levé tyče.

33
    Vietnamky se mohly dostat do přečíslení, k čemuž je vyzívaly také tribuny, na kterých mají hostující hráčky převahu, ale dlouhá přihrávka skončila jen u brankářky Moraisové.

35
    Po faulu Vietnamu získaly Portugalky volný kop z levé strany, ale centr byl zblokován.

37
    Nyní si Portugalky pořádně zatopily, neboť Nguyễn Thị Thanh Nhã předváděla skvělé napadání, ale brankářka Patrícia Moraisová se štěstím celou situaci vyřešila.

40
    Nyní hra nemá takové tempo jako v úvodu. Portugalky jsou ale stále u míče a snaží se něco vymyslet.

41
    Huỳnh Như byla zfaulována ve středu hrací plochy a po chvíli se opřela do míče Thái Thị Thảo, ale její pokus byl zblokován.

42
    Vietnamky chytily ke konci druhé půle slinu a Nguyễn Thị Bích Thùy se postarala o vůbec první střelu na bránu ze strany vietnamského celku.

44
    Další špatná přihrávka ze strany domácích a Vietnam může jít opět do rychlého brejku.

45
    Hoàng Thị Loan centroval do pokutového území, ale míč odvrátila obrana Portugalska.

45
    Rozhodčí nastavuje dvě minuty navíc.

45+1
    Ana Borgesová přistrčila Nguyễn Thị Bích Thùy a hostující tým získal volný kop.

45+2
    Centr z volného kopu ovšem nepřinesl nic nebezpečného a domácí tým se ubránil v nastavení první půle.

45+3
    Portugalky vedou nad Vietnamem 2:0.

První půle je za námi a Portugalsko vede nad Vietnamem 2:0. Do utkání vstoupily domácí hráčky jako velké favoritky a to také potvrdily. Už v 7. minutě otevřela skóre Telma Encarnaçãová. Následně pokračovala portugalská dominance a klid na kopačky přinesla ve 21. minutě Francisca Nazarethová.

Druhý poločas začne přibližně v 10:34.

46

47
    Do druhé půle nesáhl ani jeden trenér ke střídání a můžeme tak pokračovat v zajímavém utkání.

48
    Francisca Nazarethová se sice dostala k míči po sklepnutí Alvesové, ale nedokázala zakončit.

49
    Jéssica Silvaová si chtěla posunout míč okolo hráčky patičkou, ale balón si ukopla do zámezí.

50
    Po chvíli přišel faul Hoàng Thị Loan a Portugalsko bude nadále u míče.

52
    Trần Thị Thu Thảo se postarala o autové vhazování na své polovině, ale dlouho u míče Vietnamky nezůstaly.

53
    Posléze přišel centr do pokutového území, ovšem Trần Thị Kim Thanh vyrazila z brány a získala balón pro sebe.

55
    Jéssica Silvaová se zbavila dvou hráček a skvělým centrem našla Telmu Encarnaçãovou, ovšem její zakončení z voleje skončilo nad bránou Vietnamu!
    55. Encarnaçãová prestřelila svatyni soupeře.

56
    Jéssica Silvaová se chce prosadit, ale nynější střela z dálky skončila nad svatyni hostů.

57
    Trần Thị Kim Thanh musel odkopnout míč, ke kterému se hnala domácí útočnice.

58
    Opět míč nebezpečně skákal ve vápně Vietnamu, ale hostující obrana si poradila.

59
    Nyní je hra přerušená, neboť Trần Thị Thu Thảo zůstala ležet na trávníku po souboji s Andreiou Jacintovou.

60
    Hodina utkání je za námi a Portugalsko stále potvrzuje roli favorita. Ve druhé části byla ale k vidění pouze jedna šance a tempo hry momentálně není příliš atraktivní.

61
    Joana Marchãová natáhla ze střední vzdálenosti, ale její pokus skončil rovněž nad bránou.

62
    Telma Encarnaçãová se snažila z otočky zakončit z voleje, ovšem Lê Thị Diễm My byla u míče jako první.

63
    Jéssica Silvaová se protáhla kolem vietnamské hráčky a získala alespoň rohový kop.

64
    Andreia Jacintová se posléze dostala ke střele, ale ta letěla jen vedle levé tyče.

65
    Střídání v týmu Vietnam:
    ze hřiště odchází Nguyễn Thị Bích Thùy, přichází Trần Thị Hải Linh,
    ze hřiště odchází Dương Thị Vân, přichází Ngân Thị Vạn Sự.

66
    Telma Encarnaçãová se ocitla v další šanci, ovšem její hlavička v malém vápně byla zblokována a následuje roh.

67
    Jéssica Silvaová se ocitla ve dvou šancích, ale opět z toho není branka! Nejprve Trần Thị Kim Thanh předvedla dobrý zákrok, ovšem následně došlo k nedorozumění a před Silvovou číhala prázdná branka, kterou nedokázala trefit!
    67. Silvaová spálila další šanci!

68
    Útok Portugalska pokračoval a po nastřelení tyče se Francisca Nazarethová ocitla v dobré šanci, ale vietnamská gólmanka předvedla opět skvělý zákrok!
    68. Vietnamská brankářka předvedla další parádní zákrok!

69
    Střídání v týmu Portugalsko:
    ze hřiště odchází Jéssica Silvaová, přichází Andreia Nortonová,
    ze hřiště odchází Francisca Nazarethová, přichází Ana Capetaová.

71
    Huỳnh Như se provinila faulem a u míče bude opět Portugalsko.

72
    ze hřiště odchází Huỳnh Như, přichází Phạm Hải Yến,
    ze hřiště odchází Lương Thị Thu Thương, přichází Chương.

74
    Andreia Jacintová dostala míč proti noze, ale její rána zpoza vápna skončila mimo.

75
    ze hřiště odchází Telma Encarnaçãová, přichází Carolina Mendesová.

78
    Carole Costaová to sice zkusila z dálky, ale její pokus nepřinesl nic nebezpečného.

80
    Centr Any Seiçaové skončil pouze na hlavě vietnamské obránkyně. Posléze ovšem přišel faul hostů.

81
    Joana Marchãová poslala velmi nebezpečný centr, který orazítkoval horní tyč. Portugalky pokračují v nátlaku a chtějí vstřelit třetí branku.

83
    Tentokrát svoje štěstí zkusila také Andreia Nortonová, ale její pokus letěl jen nad bránu Vietnamu.

85
    Další nebezpečný míč přiletěl do pokutového území hostů, ale hlavička Caroliny Mendesové skončila vedle.

86
    Ana Borgesová uviděla žlutou kartu pravděpodobně za řeči po svém faulu.

87
    Ana Seiçaová stáhla k zemi Nguyễn Thị Thanh Nhã a Vietnam tak získal volný kop z pravé strany.

88
    Volný kop byl rozehrán nakrátko, ale následná střela z velké dálky byla zblokována.

90
    ze hřiště odchází Andreia Jacintová, přichází Ana Ruteová,
    ze hřiště odchází Ana Seiçaová, přichází Sílvia Rebelová.

90
    Rozhodčí nastavuje čtyři minuty navíc.

90+1
    Vietnamky se ještě snaží zdramatizovat utkání, ale centr Phạm Hải Yến skončil na hlavě soupeřek.

90+2
    Trần Thị Kim Thanh si připisuje další úspěšný zákrok a to po střele Carole Costaové.

90+3
    Nepřesná střela Portugalska.

90+4

Je konec. Druhá půle žádnou branku nepřinesla a Portugalsko tak zvítězilo nad Vietnamem 2:0. Do utkání vstoupily domácí hráčky jako velké favoritky a to také potvrdily. Už v 7. minutě otevřela skóre Telma Encarnaçãová. Následně pokračovala portugalská dominance a klid na kopačky přinesla ve 21. minutě Francisca Nazarethová. Šancí si ovšem Portugalky vytvořily minimálně na čtyři góly. V posledním zápase základní skupiny budou hrát s USA, na které ztrácejí jeden bod, stejně jako na Nizozemsko.

Držení míče: 70 % : 30 %.
    Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 18:3. Rohy: 9:1. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 10:8.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (11:25:00)