Česko – Francie 3:2 (1:0 po s.n.)
po s.n. (1:0)
Česko
3:2 (0:1, 2:1 - 0:0)
Francie
Pátek 28.07.2023, 11:40 • Charleroi, Belgie • Mistrovství Evropy v inline hokeji U17
Partner:
   
  Dramatický zápas mezi Českem a Francií dospěl až do dovednostní disciplíny, tedy samostatných nájezdů, v níž bonusový bod navíc urvala česká sedmnáctka.

  Objektivně je třeba podotknout, že Francie byla po většinu času aktivnějším týmem, ale jak známo, rozhodují góly, nikoliv předvedená hra. Češi dokázali dvakrát smazat jednobrankové manko, přestáli i tlak soupeře v pětiminutovém prodloužení a v napínavých nájezdech rozhodl o bodu navíc pro Česko kapitán Marek Mozr, jenž uspěl jako jediný z osmi exekutorů.

  Česko vykročilo za postupem do semifinále pravou nohou, první příčku bude hájit v sobotním zápase proti Namibii. Francii čeká zápas s Namibií ještě dnes v podvečer a pro zachování nadějí na postup musí bezpodmínečně zvítězit. (13:12:35)
   
  Konec zápasu.
  45:00 Marek MOZR - 3:2
   
  45:00
  V samostatných nájezdech zvítězil tým Česko.
  Autorem vítězné branky je MAREK MOZR.
  Alex MONTACLAIR
   
  5. série
  1:0
  A nedává! Alex Montaclair váhal tak dlouho, až proti němu Robin Šejba vystrčil vyrážečku a o kus černé gumy ho připravil. Česko vítězí!
  Marek MOZR
   
  5. série
  1:0
  Pořadí se obrací, následuje náhlá smrt. Po prvním neúspěchu si na druhý pokus troufl kapitán Marek Mozr a počínal si bravurně, brankáře si roztáhl a forhendem mu poslal puk mezi betony! Francie musí dát.
  Štěpán LEMPACH
   
  4. série
  0:0
  Drama pokračuje. Podruhé se rozjel Štěpán Lempach, mezeru mezi Rastellovými betony hledal bez úspěchu.
  Vigoureux Sami BOUROKBA
   
  4. série
  0:0
  Vigoureux Sami Bourokba byl hodně blízko, bekhendový blafák provedl velmi dobře, ale Šejba se roztáhl na brankové čáře a pravým betonem zabránil inkasované brance.
  Marek MOZR
   
  3. série
  0:0
  Rozhodnout mohl Marek Mozr. Nevymýšlel žádné složité kličky a vsadil na razanci, gólman udržel puk před brankovou čárou.
   
  3. série
  0:0
  Třetí sérii odstartoval Glenn Venin, autor prvního gólu zápasu. Nedostal se však vůbec k ničemu, protož Šejba chytře vystrčil vyrážečku a puk soupeři vypíchl.
  Tomáš LORENZ
   
  2. série
  0:0
  Bezbrankové skóre neprolomil ani Tomáš Lorenz, který volil zakončení k levé tyči, pozorný Rastello zakročil vyrážečkou.
  Mateo CASPANI
   
  2. série
  0:0
  Mateo Caspani ukázal šikovné ruce, forhendovým blafákem si položil gólmana, ale ve finále vypálil pouze do jeho nastavené lapačky!

  Milan Huppert

  Branky a nahrávky: 26. Vlk (Dufek), 39. Koudela (Lorenz), rozh. náj. Mozr – 10. Venin (Faurite), 28. Montaclair (Caspani)

  Samostatné nájezdy:

  1. série:
  0:0   Antonin Luyton (FRA)
  0:0   Štěpán Lempach (CZE)
  2. série:
  0:0   Mateo Caspani (FRA)
  0:0   Tomáš Lorenz (CZE)
  3. série:
  0:0   Glenn Venin (FRA)
  0:0   Marek Mozr (CZE)
  4. série:
  0:0   Vigoureux Sami Bourokba (FRA)
  0:0   Štěpán Lempach (CZE)
  5. série:
  1:0   Marek Mozr (CZE)
  1:0   Alex Montaclair (FRA)


  Česko: Šejba (Weber) – Adamec, Uřičář, Lorenz (A), Fehér, Dufek, Řivnáč, Vlk, Jindrák (A), Nesrsta, Lempach, Mozr (C), Koudela.
  Francie: Rastello (Allaoui) – Venin, Caspani (C), Montaclair, Luyton, Faurite (A), Oueslati Labouz, Bourokba (A), Carreyre, Rampon, Demoncept, Fontanille, Ponsard.

  Rozhodčí: Grayson, Dobberstein
  bahis siteleri