Slovensko – Německo 4:6 (kon.) | Švédsko – Švýcarsko 3:2 (po pr.) | Česko – Finsko cz 8:2 (kon.)
Kanada – USA 7:2 (kon.)
konec
Česko
8:2 (2:1, 4:0, 2:1)
Finsko
Pátek 04.08.2023, 19:00 • Fosfa aréna, Břeclav • Hlinka Gretzky Cup • Semifinále
Partner:
   
  Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (22:12:44)
  Pozápasová děkovačka
   
  Finálový zápas Česko – Kanada zítra odstartuje s úderem sedmnácté hodiny. Finové a USA si zahrají o bronz v tentýž čas v Trenčíně.
   
  Česká reprezentace si na domácím Hlinka Gretzky Cupu zahraje finále! Téměř neškodné Finy nalomila v samotném úvodu, když Titlbach a Jecho zařídili rychlé vedení 2:0. Hemming do pauzy snížil, ale druhá část už byla jasně v režii svěřenců Davida Čermáka. Klíma, Curran, Benák a Lisler dali čtyři góly během sedmi minut a spustili na břeclavském stadionu velkolepé postupové oslavy. V závěrečné dvacetiminutovce už o moc nešlo. Za Čechy přidali poslední dva góly Titlbach s Kosem, kdežto Suomi mírnili porážku druhým zásahem Emila Hemminga.
   
  Za nejlepší hráče zápasu byli vyhlášeni Onni Amhamdi a Adam Benák.
   
  Konec zápasu.
   
  59:20
  Z novinářské pozice už nejde vidět vůbec nic. Všichni fanoušci stojí a zpívají Vysoký jalovec. Téměř vyprodaný stadion si tento zápas užívá se vším všudy.
   
  58:42
  Pronikající Drančák vyhledal spolupráci s Klímou, jenž trefil pouze střed branky. Jiříček se přihlásil o slovo nepřesnou střelou od modré.
   
  58:06
  Jecho přebral puk od Currana a vyrazil na výlet po obvodu útočného pásma. Sinivuori mu kotouč odpálil na zadní mantinel, načež Finové spáchali icing.
   
  57:37
  Miettinen se snažil uvolnit za Milotou. Zielinski mu překazil plány a volný kotouč skončil v moci českého gólmana.
   
  56:56
  Ofsajd Finů. Zápas už se jenom dohrává. Češi začínají šetřit síly na zítřejší finále s Kanadou, která aktuálně vede nad USA.
   
  56:12
  Odvážné sólo Nieminena. Finskému obránci puk odjel od hokejky a Milota ho odehrál do míst, odkud mu nic nehrozilo.
   
  55:40
  Zdvojený Drančákztratil puk u krajního mantinelu. Heinänen se prohnal přes střed hřiště, ale za brankou si ho vzal do parády Jiříček.
   
  55:23
  Jiříček otočil hru po modré čáře. Nalevo od sebe měl kapitána Hlinského, jehož střela byla laskominou pro brankáře Saarinena.
   
  54:50
  Z finského zámku nebylo nic vážného. Hemmingovi sjel puk ve snaze o střelu zápěstím.
   
  54:18
  Sinivuori natáhl z dálky. Milota o tom věděl a postaral se o to, že puk proletěl vedle jeho pravé tyčky.
   
  53:50
  Curran a Jecho jeli dva na dva. První z nich byl odzbrojen ještě před zakončením, o které se teď budou snažit hráči z Finska.
   
  53:15
  Hemmingovo nahození od modré nemělo vážnější gólové ambice. Nerozchytaný Milota se natáhl pro puk lapačkou.
   
  53:09
  Jiříčkova přihrávka z obranného pásma byla delší, než český tým potřeboval. Icing stěhuje hru k Milotovi.

  Michal Břuchanský

  Branky a nahrávky: 4. Titlbach (Kos), 5. Jecho (Fibigr), 31. Klíma (Hlinský), 34. Curran (Lisler), 37. Benák (Titlbach), 38. Lisler (Benák, Jiříček), 43. Titlbach, 47. Kos (Benák) – 19. Hemming (Jokinen), 44. Hemming (Välilä, Sinivuori)


  Česko: Milota (Mařík) – Skok, Jiříček (A), Zielinski, Hlinský (C), Galvas, Fibigr, Král – Kos, Benák, Titlbach – Pohludka, Sikora, Kubiesa – Lisler, Curran, Jecho (A) – Klíma, Drančák, Humeník – Chludil.
  Trenér: David Čermák

  Finsko: Rimpinen (37. Saarinen) – Amhamdi (A), Nieminen, Marila, Jokinen, Välilä, Muhonen, Jalasti – Sinivuori, Suoniemi, Hemming – Vesterinen, Saarelainen (C), Paqvalin – Miettinen, Ruohonen (A), Väärälä – Heinänen, Pulkkanen, Keinänen – Teshome.
  Trenér: Marko Kauppinen

  Rozhodčí: Cabák, Mrkva – Blažek, Lederer

  Diváci: 3 877
  thejrc.org