Sparta – HC Slovan 2:3 (kon.) | K. Vary – Mountfield HK 5:1 (kon.) | Ukrajina – HS Riga 2:3 (kon.)
Salzburg – Vítkovice 0:8 (kon.) | Třinec – Sparta 2:1 (kon.) | Davos – K. Vary 1:6 (kon.)
HC Slovan – HS Riga 3:6 (kon.) | Mountfield HK – Vítkovice 5:3 (kon.) | Třinec – Ukrajina 6:2 (kon.)
Davos – Salzburg 0:6 (kon.)
konec
HC Oceláři Třinec
6:2 (1:1, 2:0, 3:1)
Ukrajina
Pátek 04.08.2023, 18:30 • WERK ARENA, Třinec • President Cup
Partner:
  59:06 Antonín KARAS - 6:2
   
  59:06
  Třinec právě vstřelil branku!
  S góly se nám roztrhl pytel. ANTONÍN KARAS vyřešil přečíslení dva na jednoho přesnou střelou po ledě mezi betony. Gólman Chagarovsky pozdě sklapl betony. Asistence: Dominik Řípa, Adam Richter – 6:2.
  57:23 Maksym ZHOVTIAK - 5:2
   
  57:23
  Ukrajina právě vstřelila branku!
  Ukrajinci odpovídají druhým gólem. Chaika projel z pravé strany před branku, kde se kotouče zmocnil MAKSYM ZHOVTIAK, který nadvakrát prostřelil třineckého brankáře. Asistence: Artem Chaika – 5:2.
  55:41 Robin ŠVANČARA - 5:1
   
  55:41
  Třinec právě vstřelil branku!
  ROBIN ŠVANČARA objel z levé strany ukrajinskou branku od pravé tyče zasunul puk za brankovou čáru. Asistence: Filip Vaněk – 5:1.
   
  51:45
  Další vyloučení. Na ledě se ocitl jeden z ukrajinských hráčů, kterého podrazil Antonín Karas. Toho čeká dvouminutový trest.
   
  47:28
  Po souboji s Weissem upadl Naumenko. Rozhodčí se rozhodl vylučovat a třineckého útočníka poslal na trestnou lavici za podrážení.
  40:42 Robin ŠVANČARA - 4:1
   
  40:42
  Třinec právě vstřelil branku!
  Oceláři dohrávali přesilovou hru z druhé třetiny a tu využili. Hrček přihrál od levého mantinelu na modrou Byrtusovi, ten poslal puk do pravého kruhu ROBINU ŠVANČAROVI, který následně prudce vystřelil pod víko. Brankář Kononenko neměl šanci na úspěšný zákrok! Asistence: Dominick Radim Byrtus, Jan Hrček – 4:1.
   
  38:56
  Ukrajina nabízí domácím další přesilovou hru. Na dvě minuty za hrubost byl vyloučen Mykola Kosarev.
  38:33 Dominik ŘÍPA - 3:1
   
  38:33
  Třinec právě vstřelil branku!
  Oceláři využívají přesilovku! Hrček zavezl puk pravou stranou do útočného pásma, přihrál Řípovi, ten vybídl přihrávkou do levé strany Švančaru, který prudce vystřelil. Kononenko prudkou střelu vyrazil mezi kruhy, odkud následně DOMINIK ŘÍPA golfovým úderem napálil puk do branky! Asistence: Robin Švančara – 3:1.
   
  37:54
  Na dvě minuty za hákování byl vyloučen Daniil Kuraiev za zmíněný faul na Makulu.
   
  35:50
  A další faul, tentokrát na ukrajinské straně. Po přihrávce před branku byl zahákován Hrček. Na trestnou lavici zamířil Anton Romanyshyn.
   
  35:10
  Třinecká přesilovka končí, neboť Marek fauloval v útočném pásmu Naumenka. Třinecký hráč je vyloučen na dvě minuty za hákování.
   
  34:31
  Domácí budou hrát přesilovou hru, protože Stasiuk při průniku Karase podrazil třineckého hráče.
   
  30:08
  Oceláři si zahrají dvojnásobnou přesilovku. Petukhov podrazil za brankou rozjetého Hladoníka a jde sedět na dvě minuty.
   
  29:44
  Velká šance Třince! Přihrávku z levé strany dostal mezi kruhy Hladoník, vystřelil k pravé tyči, kam vytáhl svou lapačku brankář Kononenko a vyrazil puk před sebe, kam dojeli další dva Oceláři, avšak k dorážce už se nedostali.
   
  29:05
  Ukrajina bude hrát ve čtyřech. Na trestnou lavici zamířil za podrážení Petrov, který fauloval Hrčka.
   
  27:40
  Haponenko je zpátky na ledě a byl u velké šance, když si z pravého křídla nabruslil před branku a prostřelil gólmana Skácela. Toho zachránili spoluhráči, kteří odpálili volný kotouč mířící do branky z brankoviště.
   
  25:33
  A další vyloučení, ale tentokrát na ukrajinské straně. Za nedovolené bránění putuje na trestnou lavici Haponenko.
   
  24:55
  Vylučuje se na třinecké straně. Na dvě minuty byl vyloučen domácí tým za zdržování při střídání. Trest odpyká Myroslav Spaskin.
  24:35 Wiktor MAKULA - 2:1
   
  24:35
  Třinec právě vstřelil branku!
  Po levé straně se projel před branku Karas, jeho střelu ještě brankář Ukrajiny vyrazil, následně akce pokračovala, Hrček vykoužlil přihrávku z pravé strany před branku, kde se nejlépe zorientoval WIKTOR MAKULA a nadvakrát dorazil puk do branky! Asistence: Jan Hrček, Jan Ostřížek – 2:1!
   
  23:37
  Stasiuk byl vyloučen na dvě minuty za podrážení.
   
  23:37
  Weiss si u levého mantinelu objel soupeře, který jej podrazil a následně přihrál před bránu, kde byl Hebar, který vložil do přihrávky hůl, ale puk usměrnil nad branku.
   
  11:46
  Ukrajinci se sami oslabují. Špatné střídání, kdy na led pozdě vyjel Marintsev je potrestáno dvouminutovým trestem pro hráčskou lavici.
   
  10:27
  A další faul Ocelářů. Marek srazil na modré čáře Naumenka a Ukrajina si zahraje další dvojnásobnou přesilovku. Marek byl vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
   
  09:59
  Ukrajina si zahraje další přesilovou hru, neboť Hladonik u mantinelu krosčekoval protihráče.
  08:38 Mykola KOSAREV - 1:1
   
  08:38
  Ukrajina právě vstřelila branku!
  Ukrajina dokázala využít přesilovou hru.Haponenko přihrál od modré čáry dopředu Kuraievovi a ten krásnou dlouhou přihrávkou našel v pravém kruhu zcela volného MYKOLU KOSAREVA, který už měl jednoduchou práci v podobě uklizení puku do odkryté branky! Asistence: Daniil Kuraiev, Mykhailo Haponenko – 1:1.
   
  06:45
  Domácí hráli s pěti hráči do pole. Jelikož jsou v oslabení, tak to bylo moc. Následovat bude více než půlminutová dvojnásobná přesilovka. Na trestnou lavici odcestoval René Řehák.
   
  05:19
  Třinecký Niemczyk si pomohl proti ujíždějícímu soupeři faulem, když jej krosčekoval na led. Následuje ukrajinská přesilovka.
  02:11 Robin ŠVANČARA - 1:0
   
  02:11
  Třinec právě vstřelil branku!
  Oceláři jdou do vedení! Z další akce se Slezané dostali do protiútoku, ROBIN ŠVANČARA si vyměnil puk s Hrčkem a střelou do odkryté branky otevřel účet zápasu! Asistence: Jan Hrček – 1:0.
  01:58 Ukrajinská dvojice ujížděla samostatně na Skácela
   
  01:58
  Dvojice Naumenko – Chaika ujížděla na třineckou branku, Naumenko se rozhodl sám pro střelu a brankář Skácel puk dokázal vyrazit vedle sebe, následně jeho spoluhráči zabránili puku doklouzat za brankovou čáru!
   
  00:58
  Přečíslení dva na jednoho zakončil po přihrávce Ostřížka na Hrčka Chyhyryk, který přidržel druhého jmenovaného. Třinec bude hrát přesilovou hru.

  Igor Mainka

  Branky a nahrávky: 3. Švančara (Hrček), 25. Makula (Hrček, Ostřížek), 39. Řípa (Švančara), 41. Švančara (Byrtus, Hrček), 56. Švančara (Vaněk), 60. Karas (Řípa, Richter) – 9. Kosarev (Kuraiev, Haponenko), 58. Zhovtiak (Chaika)


  HC Oceláři Třinec: Skácel (Javorek) – Byrtus, Trnka, Niemczyk, Vaněk, Kaleta, Marek, Raulič, Barteczek – Weiss, Ostřížek, Hladoník, Karas, Řehák, Řípa, Hrček, Morcinek, Makula, Spaskin, Vrubel, Richter, Švančara, Hebar.
  Ukrajina: Kononenko (Chagarovsky) – Stasiuk, Kosarev, Petrov, Koval, Marintsev, Stupnitskyi, Petukhov – Laktionov, Naumenko, Zhovtiak, Panchenko, Chaika, Movchan, Hotsko, Tomanyshyn, Skorokhod, Haponenko, Kuraiev, Chyhyryk.
  thejrc.org