Vltavín – Táborsko akademie 1:1 (kon.) | Robstav – Bohemians B 1:2 (kon.) | Karlovy Vary – Dukla B 0:1 (kon.)
Slavia Karlovy Vary
0:1 (0:0)
FK Dukla Praha B
Sobota 05.08.2023, 18:00Česká fotbalová liga (A) • 1. kolo

Domácí v oslabení dlouho odolávali a několikrát dokázali soupeře potrápit. O rozdělení bodů se rozhodlo v 88. minutě, kdy na hranici šestnáctky přesně vypálil Jiří Hudec. (19:56:47)

90+6

90+6
    Jaroslav Červený poslal svou hlavičku nad.

90+5
    Je tu další rohový kop pro Sešívané.

90+4
    Domácí tlačí a chtějí mermomocí vyrovnat.

90+3
    Zpoza vápna napřáhl Alexandr Magdi, mířil však mimo.

90+1
    Žlutá karta pro tým Slavia Karlovy Vary (Maňák).

90
    Střídání v týmu Slavia Karlovy Vary:
    ze hřiště odchází Krčma, přichází Odut.
    88. HUDEC - 0:1

88
    Dukla B právě vstřelila branku!
    Na půli hřiště zůstal ležet Roman Krčma, kolem kterého hosté rozjeli svou akci, která po přesné střele JIŘÍHO HUDCE končí gólem Dukly.

87
    Krčma i za pomoci spoluhráčů křeče vyřešil a může se opět hrát.

86
    Pokus Filipa Lehkého kryje Chára, na zemi zůstává Roman Krčma.

84
    Pražanům se nic zatím vymyslet nedaří, stále však mají míč na kopačkách.

83
    Roman Krčma v pádu zahrál rukou, Dukla má na půli hřiště volný kop.

81
    Střídání v týmu Dukla Praha B:
    ze hřiště odchází Zapletal, přichází Hübl.

80
    Jaroslav Červený vybojoval na půli hřiště faul a domácí se postupně posouvají dopředu.

79
    Romanu Krčmovi utekl míč do zámezí, Gothard bude odkopávat.

77
    Útočný faul Adama Zapletala zabrzdil nátlak ze strany Pražanů.

76
    Centr Radka Fojta způsobil v domácím vápně závar, balon má však nakonec v moci Chára.

76
    Hosty po faulu Červeného čeká přímý kop.

73
    ze hřiště odchází Lešťan, přichází Prečan.

73
    Nyní se tempo na chvíli uklidní, odkopu se ujme Chára.

72
    Červený vyrazil Krejčáho centr do zámezí, Duklu čeká další roh.

71
    Už bolavou nohu dokázal rozchodit a hra může pokračovat.

70
    Hosty nyní čeká roh, na zemi však zůstává v bolestech domácí kapitán Martin Pěkný.

69
    A hráči ve žlutém drží hru u karlovarské šestnáctky i nadále.

67
    Po nátlaku od Západočechů dokázali hosté rychle zaútočit a vytěžit přímý kop na soupeřově půli.

66
    Sešívaní si příliš nerozuměli a chtěl toho využít využít Filip Ulman, na půlící čáře ale míč na poslední chvíli odkopl do bezpečí Martin Pěkný.

65
    Únik Jaroslava Červeného nakonec končí dalším rohovým kopem domácích.

63
    ze hřiště odchází Hrubeš, přichází Jelínek.

62
    A to samé se děje i nyní.

62
    Slavii čeká druhý rohový kop za sebou, ten první odhlavičkoval do zámezí hostující stoper.

60
    Alexandr Magdi zakončoval těsně mimo, bylo to však z ofsajdové pozice.

59
    K hlavičce se dostal Václav Vyleta, balon letěl těsně vedle Gothardovy svatyně.

58
    Domácím se nyní daří, teď ale svou akci překombinovali a vytěžili z ní alespoň roh.

56
    Balon Karla Žiláka doletěl k Pavlu Maňákovi, ten zkusil zakončit ze vzduchu, ale mířil vedle.

55
    Pro centr Pavla Maňáka běžel Červený, u míče byl ale první Krenciv a Sešívané čeká rohový kop.

55
    Žlutá karta pro tým Dukla Praha B (Hrubeš).

54
    Karlovarští dokázali rychle přenést hru na druhou stranu a po soupeřově faulu je čeká přímý kop.

53
    Nyní Pražany zastavil ofsajd.

52
    Dukla tlačí a chce využít přesilovky k nějakému gólu.

51
    Filip Lehký našel v přečíslení ve vápně úplně volného Adama Zapletala, jeho střelu ale fantasticky vyrazil Jiří Chára.

48
    Centr Pavla Maňáka doběhl Radek Lešťan, ten z náročné pozice poslal míč mimo tři tyče.

47
    Naopak na druhé vyslal přihrávku do vápna Adam Zapletal, tu včas zablokoval Filip Andersen.

47
    Sešívaní se pokoušeli soupeře zaskočit, jejich obrana na ně však byla řádně připravena.

46
    Výkopu se tentokrát ujali domácí.

46

V první půli měli mírně navrch hosté, žádná větší příležitost zatím ale od žádného z mužstev nepřišla. V posledních cca deseti minutách začala Dukla čím dál více tlačit, hra se vyostřovala a vše vyvrcholilo ve 40. minutě, kdy byl vyloučen za ostrý šlapák na soupeřovo lýtko Marian Geňo. Sešívaní si tak budou muset v druhé půli poradit v deseti.

45+3

45+3
    Domácí si nyní nerozuměli a na půli hřiště jim balon utekl do outu.

45+1
    Nastavují se tři minuty.

45+1
    Žlutá karta pro tým Dukla Praha B (Lehký).

45
    Pavel Maňák fauloval u vlastního vápna, což znamená nebezpečný přímý kop pro Duklu.

44
    Žlutá karta pro tým Slavia Karlovy Vary (Vyleta).

42
    Ten také přišel, ale nic z něj Pražané nevykřesali.

41
    Hosté si zatím přihrávají na vlastní půli, lze ale očekávat rychlý výpad.

40
    Marian Geňo šel do souboje kopačkou napřed, vůbec netrefil balon ale pouze soupeřovu nohu, za což vidí červenou kartu.

38
    Jaroslav Červený přecenil svou rychlost a míč mu utekl do zámezí, Gothard bude odkopávat.

37
    Přišla nakonec střela z ostrého od Jiřího Hudce, s ní si bez problému poradil Jiří Chára.

37
    Václav Vyleta poslal k zemi Jiřího Hrubeše, hosty čeká další přímý kop.

36
    Nyní se přeci jen našel, rána Jiřího Hrubeše však letí mimo.

35
    Stále jsou mnohem více na míči hosté, těm se však nedaří najít prostor ke střele.

33
    Martin Pěkný zahodil na trávník Radka Fojta a nalevo od vápna tak budou hosté rozehrávat volný kop.

31
    Centr Mariana Geňa marně stíhal Karel Žilák, míč končí v zámezí.

30
    Střelu Filipa Lehkého zablokoval Martin Pěkný, který ve skluzu ještě poslal míč do outu a zamezil tak rohovému kopu.

29
    Nikolas Krenciv srazil soupeřův centr vedle své svatyně, Sešívané čeká roh.

28
    Domácí se stále nemohou dostat s míčem na kopačkách za půlící čáru.

26
    Střela od hostů končí vedle, odkopávat bude Chára.

25
    Hosté se rozhodli pro tak nečekanou rozehrávku volného kopu, že se do hry nechtěně připletl sudí, jenž předá balon hostům na pomezí šestnáctky.

24
    Pro dlouhou přihrávku běžel Filip Lehký, první byl ovšem u míče Jiří Chára, jenž jej zakopl do outu.

22
    Nyní převzali iniciativu hosté, kteří postupně přenášejí hru ke svatyni domácích.

21
    Míč od Christiáne Bačinského letí vysoko nad.

20
    Volný přímý kop pro hosty, faulu se dopustil Václav Vyleta.

19
    Ten nakonec přeletěl úplně všechny hráče a Lukáš Gothard se ujme odkopu.

19
    Karlovarští tlačí a utahují hru kolem vápna hostů. Nyní budou kopat další roh.

18
    Nakonec jsou hosté donuceni k nedobrovolnému vystřídání, z brány odchází zraněný Jakub Štefan a nahradí jej Lukáš Gothard.

16
    Stále probíhá ošetřování hostujícího gólmana.

15
    Na zemi zůstal po souboji ležet brankář Dukly Jakub Štefan, rozhodčí k němu přivolává zdravotníka.

14
    Filip Ulman odtlačil Jaroslava Červeného od míče za cenu rohového kopu soupeře.

13
    Na nabídku Karla Žilák čekal Radek Lešťan, přihrávku ale zastihla obrana ve žlutém.

11
    Dlouhé vhazování Václava Vylety způsobilo velký závar, z něj však nic domácí nevykřesali.

10
    Volného přímého kopu se ujal Pavel Maňák, jehož centr stíhal Václav Vyleta jen marně.

8
    Karlovarští nyní zatlačili, vše nakonec končí odkopem Jakuba Štefana.

6
    Jarolav Červený při rychlém brejku hledal na levé straně Mariana Geňa, na kterého byla přihrávka až moc dlouhá.

5
    Hosté se pomalu ale jistě dostávají blíž a blíž domácí brance, nyní však centr Magdiho skončil v zámezí.

4
    Alexandr Megdi hledal v šestnáctce Adama Zapletala, přihrávku ale přečetl Václav Vyleta.

3
    Pavel Maňák překazil soupeři přihrávku, míč doletěl do outu.

2
    Nic však vymyslet nedokázali, a tak jsou opět na míči hráči ve žlutém.

1
    Sešívaní na nic nečekali a ihned si vzali od hostů balon.

1
    Výkopu se ujali hosté.

1

Slavia Karlovy Vary: Chára – Brož, Pěkný (C), Vyleta, Červený, Maňák, Žilák, Geňo, Krčma, Lešťan, Andersen
    Náhradníci: Odut, Čolič, Prečan, Kolařík, Jacko-Lysák
    Trenér: Geňo

Náhradníci: Gothard – Nikl, Hübl, Jelínek, Kocman
    Trenér: Majer

Rozhodčí: Míč – Kolátor, Krupka.

Dukla Praha B

Pražanům hrubě nevyšel loňský podzim. Ten totiž uzavírali s šesti prohrami v řadě. Na jaře však přišel zlom, Dukle se začalo dařit mnohem více a získala hned 25 z konečných 38, což jí vyneslo 11. příčku. Přípravu zakončili proti týmu hrajícím skupinu B ČFL, SK Sparta Kolín. Po první půli sice Pražané ztráceli 0:1, pak se ale zvedli a nakonec dokázali zvítězit 3:1.

FC Slavia Karlovy Vary

Karlovarští v loňské sezoně neměli příliš oslnivé výsledky, přesto se však na konečném 13. místě a 36 body na kontě dokázali v ČFL udržet. Stalo se tak i díky vcelku vydařenému závěru, kdy dokázali z posledních tří utkání sebrat sedm bodů. Výsledky z přípravy jsou smíšené, Slavia dvakrát zvítězila a dvakrát prohrála. Zvláště po posledním utkání si však budou chtít Karlovy Vary spravit chuť, proti Ústní nad Labem padli vysoko 0:6.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.