Vltavín – Táborsko akademie 1:1 (kon.) | Robstav – Bohemians B 1:2 (kon.) | Karlovy Vary – Dukla B 0:1 (kon.)
Slavia Karlovy Vary
0:1 (0:0)
FK Dukla Praha B
Sobota 05.08.2023, 18:00Česká fotbalová liga (A) • 1. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

FC Slavia Karlovy Vary

Karlovarští v loňské sezoně neměli příliš oslnivé výsledky, přesto se však na konečném 13. místě a 36 body na kontě dokázali v ČFL udržet. Stalo se tak i díky vcelku vydařenému závěru, kdy dokázali z posledních tří utkání sebrat sedm bodů. Výsledky z přípravy jsou smíšené, Slavia dvakrát zvítězila a dvakrát prohrála. Zvláště po posledním utkání si však budou chtít Karlovy Vary spravit chuť, proti Ústní nad Labem padli vysoko 0:6.

Dukla Praha B

Pražanům hrubě nevyšel loňský podzim. Ten totiž uzavírali s šesti prohrami v řadě. Na jaře však přišel zlom, Dukle se začalo dařit mnohem více a získala hned 25 z konečných 38, což jí vyneslo 11. příčku. Přípravu zakončili proti týmu hrajícím skupinu B ČFL, SK Sparta Kolín. Po první půli sice Pražané ztráceli 0:1, pak se ale zvedli a nakonec dokázali zvítězit 3:1.

Slavia Karlovy Vary: Chára – Brož, Pěkný (C), Vyleta, Červený, Maňák, Žilák, Geňo, Krčma, Lešťan, Andersen

1
    Sešívaní na nic nečekali a ihned si vzali od hostů balon.

2
    Nic však vymyslet nedokázali, a tak jsou opět na míči hráči ve žlutém.

3
    Pavel Maňák překazil soupeři přihrávku, míč doletěl do outu.

4
    Alexandr Megdi hledal v šestnáctce Adama Zapletala, přihrávku ale přečetl Václav Vyleta.

5
    Hosté se pomalu ale jistě dostávají blíž a blíž domácí brance, nyní však centr Magdiho skončil v zámezí.

6
    Jarolav Červený při rychlém brejku hledal na levé straně Mariana Geňa, na kterého byla přihrávka až moc dlouhá.

8
    Karlovarští nyní zatlačili, vše nakonec končí odkopem Jakuba Štefana.

10
    Volného přímého kopu se ujal Pavel Maňák, jehož centr stíhal Václav Vyleta jen marně.

11
    Dlouhé vhazování Václava Vylety způsobilo velký závar, z něj však nic domácí nevykřesali.

13
    Na nabídku Karla Žilák čekal Radek Lešťan, přihrávku ale zastihla obrana ve žlutém.

14
    Filip Ulman odtlačil Jaroslava Červeného od míče za cenu rohového kopu soupeře.

15
    Na zemi zůstal po souboji ležet brankář Dukly Jakub Štefan, rozhodčí k němu přivolává zdravotníka.

16
    Stále probíhá ošetřování hostujícího gólmana.

18
    Nakonec jsou hosté donuceni k nedobrovolnému vystřídání, z brány odchází zraněný Jakub Štefan a nahradí jej Lukáš Gothard.

19
    Karlovarští tlačí a utahují hru kolem vápna hostů. Nyní budou kopat další roh.

19
    Ten nakonec přeletěl úplně všechny hráče a Lukáš Gothard se ujme odkopu.

20
    Volný přímý kop pro hosty, faulu se dopustil Václav Vyleta.

21
    Míč od Christiáne Bačinského letí vysoko nad.

22
    Nyní převzali iniciativu hosté, kteří postupně přenášejí hru ke svatyni domácích.

24
    Pro dlouhou přihrávku běžel Filip Lehký, první byl ovšem u míče Jiří Chára, jenž jej zakopl do outu.

25
    Hosté se rozhodli pro tak nečekanou rozehrávku volného kopu, že se do hry nechtěně připletl sudí, jenž předá balon hostům na pomezí šestnáctky.

26
    Střela od hostů končí vedle, odkopávat bude Chára.

28
    Domácí se stále nemohou dostat s míčem na kopačkách za půlící čáru.

29
    Nikolas Krenciv srazil soupeřův centr vedle své svatyně, Sešívané čeká roh.

30
    Střelu Filipa Lehkého zablokoval Martin Pěkný, který ve skluzu ještě poslal míč do outu a zamezil tak rohovému kopu.

31
    Centr Mariana Geňa marně stíhal Karel Žilák, míč končí v zámezí.

33
    Martin Pěkný zahodil na trávník Radka Fojta a nalevo od vápna tak budou hosté rozehrávat volný kop.

35
    Stále jsou mnohem více na míči hosté, těm se však nedaří najít prostor ke střele.

36
    Nyní se přeci jen našel, rána Jiřího Hrubeše však letí mimo.

37
    Václav Vyleta poslal k zemi Jiřího Hrubeše, hosty čeká další přímý kop.

37
    Přišla nakonec střela z ostrého od Jiřího Hudce, s ní si bez problému poradil Jiří Chára.

38
    Jaroslav Červený přecenil svou rychlost a míč mu utekl do zámezí, Gothard bude odkopávat.

40
    Marian Geňo šel do souboje kopačkou napřed, vůbec netrefil balon ale pouze soupeřovu nohu, za což vidí červenou kartu.

41
    Hosté si zatím přihrávají na vlastní půli, lze ale očekávat rychlý výpad.

42
    Ten také přišel, ale nic z něj Pražané nevykřesali.

44
    Žlutá karta pro tým Slavia Karlovy Vary (Vyleta).

45
    Pavel Maňák fauloval u vlastního vápna, což znamená nebezpečný přímý kop pro Duklu.

45+1
    Žlutá karta pro tým Dukla Praha B (Lehký).

45+1
    Nastavují se tři minuty.

45+3
    Domácí si nyní nerozuměli a na půli hřiště jim balon utekl do outu.

45+3

V první půli měli mírně navrch hosté, žádná větší příležitost zatím ale od žádného z mužstev nepřišla. V posledních cca deseti minutách začala Dukla čím dál více tlačit, hra se vyostřovala a vše vyvrcholilo ve 40. minutě, kdy byl vyloučen za ostrý šlapák na soupeřovo lýtko Marian Geňo. Sešívaní si tak budou muset v druhé půli poradit v deseti.

46

46
    Výkopu se tentokrát ujali domácí.

47
    Sešívaní se pokoušeli soupeře zaskočit, jejich obrana na ně však byla řádně připravena.

47
    Naopak na druhé vyslal přihrávku do vápna Adam Zapletal, tu včas zablokoval Filip Andersen.

48
    Centr Pavla Maňáka doběhl Radek Lešťan, ten z náročné pozice poslal míč mimo tři tyče.

51
    Filip Lehký našel v přečíslení ve vápně úplně volného Adama Zapletala, jeho střelu ale fantasticky vyrazil Jiří Chára.

52
    Dukla tlačí a chce využít přesilovky k nějakému gólu.

53
    Nyní Pražany zastavil ofsajd.

54
    Karlovarští dokázali rychle přenést hru na druhou stranu a po soupeřově faulu je čeká přímý kop.

55
    Žlutá karta pro tým Dukla Praha B (Hrubeš).

55
    Pro centr Pavla Maňáka běžel Červený, u míče byl ale první Krenciv a Sešívané čeká rohový kop.

56
    Balon Karla Žiláka doletěl k Pavlu Maňákovi, ten zkusil zakončit ze vzduchu, ale mířil vedle.

58
    Domácím se nyní daří, teď ale svou akci překombinovali a vytěžili z ní alespoň roh.

59
    K hlavičce se dostal Václav Vyleta, balon letěl těsně vedle Gothardovy svatyně.

60
    Alexandr Magdi zakončoval těsně mimo, bylo to však z ofsajdové pozice.

62
    Slavii čeká druhý rohový kop za sebou, ten první odhlavičkoval do zámezí hostující stoper.

62
    A to samé se děje i nyní.

63
    Střídání v týmu Dukla Praha B:
    ze hřiště odchází Hrubeš, přichází Jelínek.

65
    Únik Jaroslava Červeného nakonec končí dalším rohovým kopem domácích.

66
    Sešívaní si příliš nerozuměli a chtěl toho využít využít Filip Ulman, na půlící čáře ale míč na poslední chvíli odkopl do bezpečí Martin Pěkný.

67
    Po nátlaku od Západočechů dokázali hosté rychle zaútočit a vytěžit přímý kop na soupeřově půli.

69
    A hráči ve žlutém drží hru u karlovarské šestnáctky i nadále.

70
    Hosty nyní čeká roh, na zemi však zůstává v bolestech domácí kapitán Martin Pěkný.

71
    Už bolavou nohu dokázal rozchodit a hra může pokračovat.

72
    Červený vyrazil Krejčáho centr do zámezí, Duklu čeká další roh.

73
    Nyní se tempo na chvíli uklidní, odkopu se ujme Chára.

73
    Střídání v týmu Slavia Karlovy Vary:
    ze hřiště odchází Lešťan, přichází Prečan.

76
    Hosty po faulu Červeného čeká přímý kop.

76
    Centr Radka Fojta způsobil v domácím vápně závar, balon má však nakonec v moci Chára.

77
    Útočný faul Adama Zapletala zabrzdil nátlak ze strany Pražanů.

79
    Romanu Krčmovi utekl míč do zámezí, Gothard bude odkopávat.

80
    Jaroslav Červený vybojoval na půli hřiště faul a domácí se postupně posouvají dopředu.

81
    ze hřiště odchází Zapletal, přichází Hübl.

83
    Roman Krčma v pádu zahrál rukou, Dukla má na půli hřiště volný kop.

84
    Pražanům se nic zatím vymyslet nedaří, stále však mají míč na kopačkách.

86
    Pokus Filipa Lehkého kryje Chára, na zemi zůstává Roman Krčma.

87
    Krčma i za pomoci spoluhráčů křeče vyřešil a může se opět hrát.

88
    Dukla B právě vstřelila branku!
    Na půli hřiště zůstal ležet Roman Krčma, kolem kterého hosté rozjeli svou akci, která po přesné střele JIŘÍHO HUDCE končí gólem Dukly.
    88. HUDEC - 0:1

90
    ze hřiště odchází Krčma, přichází Odut.

90+1
    Žlutá karta pro tým Slavia Karlovy Vary (Maňák).

90+3
    Zpoza vápna napřáhl Alexandr Magdi, mířil však mimo.

90+4
    Domácí tlačí a chtějí mermomocí vyrovnat.

90+5
    Je tu další rohový kop pro Sešívané.

90+6
    Jaroslav Červený poslal svou hlavičku nad.

90+6

Domácí v oslabení dlouho odolávali a několikrát dokázali soupeře potrápit. O rozdělení bodů se rozhodlo v 88. minutě, kdy na hranici šestnáctky přesně vypálil Jiří Hudec. (19:56:47)