Plzeň – HC Litvínov 6:3 (kon.) | Plzeň – Ingolstadt 8:0 (kon.)
HC Škoda Plzeň
6:3 (2:0, 1:2, 3:1)
HC Litvínov
Sobota 05.08.2023, 13:00 • LOGSPEED CZ Aréna • Přípravné zápasy dorostu

Je dobojováno, Plzeň poráží Litvínov 5:3 a jde na první místo na turnaji. Hostům se sice povedlo ve třetí části srovnat na 3:3, ale Plzeň poté dvěma slepenými góly opět odskočila a v poslední minutě dala gólem na 6:3 razítko. Plzeň se dnes ještě utká s Ingolstadtem, Vervu čeká zápas proti Jihlavě. (15:00:16)

59:41 Jan FODOR - 6:3

59:41
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Tak přece jen ještě jedna branka. JAN FODOR dostal pěknou přihrávku na pravý kruh, odkud plzeňský útočník vyslal přesnou ránu, Tobiáš Trejbal se proti této rychlé střele již nestačil přesunout. Asistence: Marek Šulan, Matěj Tománek.

59:19

58:44
    Puk opět u branky Eliáše Poustky, utkání se prakticky už jen dohrává.

58:12
    Indiánům se zatím nedaří dostat do útočné třetiny, avšak domácí mají nahráno a zas tak moc je to mrzet nemusí.

58:01
    Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:19
    Vyloučení v týmu HC Litvínov:
    Hráčská lavice, příliš mnoho hráčů na ledě.

57:00

56:18
    Marek Šulan dorážel mezi kruhy, svůj pokus nicméně poslal jen do betonu Tobiáše Trejbala.

55:51
    Klatovský nepřesně přihrál na modrou čáru, Plzeňané musí opustit útočnou třetinu.

55:11
    Jiří Kamas pálil krátce po vyhraném buly, jeho pokus ale Trejbal viděl a puk dokázal zachytit.

55:00
    Hranáč – 2 min., podrážení.

54:00
    Šest minut před koncem třetí třetiny se prosmýkl mezi dvěma obránci Antonín Klatovský, Trejbal si nicméně poradil i proti následné ráně Jana Fodora.

53:16
    Puk v desáté řadě mezi sedačkami, vhazovat se bude ve středním pásmu.
    52:18 Petr KOCEK - 5:3

52:18
    Škodovka opět v zápase utíká Litvínova na rozdíl dvou branek. PETR KOCEK dostal nabito od zadního mantinelu a plzeňský obránce se nemohl trefit přesněji. Asistence: Jan Chasák, Václav Pitter.

51:00
    Domácí měli na hokejce další branku, jenomže Tobiáš Trejbal včas dostal svůj beton k levé tyči.

49:39
    Hned po půl minutě měl na hokejce další branku Šimon Bělík, Trejbal si však našel puk ve své lapačce.
    49:02 Matěj TOMÁNEK - 4:3

49:02
    Tentokrát už se však domácí mohou začít radovat. Obránce Marek Šulan si sjel před branku, kam dostal hezkou přihrávku, jenomže na Trejbala nevyzrál. Akce nicméně pokračovala, odražený kotouč si našel MATĚJ TOMÁNEK, který ho dopravil do opuštěné brány. Asistence: Marek Šulan, Jiří Maxa.

48:17
    Antonín Klatovský se snažil vrátit domácím vedení bleskově zpět, ale obranný val clonící před ním neprostřelil.
    47:18 POLKA - 3:3

47:18
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Severočeši využívají zkrácenou početní výhodu a na západě Čech máme vyrovnáno. Jedavatou ránu od modré čáry šikovně tečoval MICHAL POLKA a Eliáš Poustka s touto změnou nemohl vůbec nic dělat. Asistence: Adam Babka, Jaroslav Čermák.

46:43

46:20
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň:
    Šulan – 2 min., nedovolené bránění.

45:50
    Plzeňané si nyní špatně přihráli a puk opustil útočnou třetinu. Hosté mohli vystřídat.

45:12
    Tak tohle se také jen tak nevidí. Antonín Klatovský podebral kotouč na hranici brankoviště tak moc, že puk málem vysklil okna za brankou Litvínova.

44:43
    Vondráček – 2 min., podrážení.

44:19
    Tak takhle akce již volala po gólu. Matěj Tománek odebral hostům kotouč, rázem byl zcela sám před gólmanem, jenomže branku těsně minul.

43:35
    Na druhé straně se z ničeho nic objevil sám mezi kruhy Marek Peroutka, ale jeho projektil schoval Eliáše Poustka do své lapačky.

42:59
    Až nyní přišla rána směrem na branku, Jakub Slováček si udělal prostor na levém kruhu a prudkou ranou zaměstnal Tobiáše Trejbala.

42:23
    Pitter se snažil oslovit na hranici brankoviště Šimona Bělíka, toho ale nakonec dokázala obrana Litvínova ubránit a Trejbal opět zasahovat nemusel.

41:36
    Hraje se pořád nahoru dolů, na první střelu ve třetí třetině však stále čekáme.

40:40
    Obě mužstva nadále hrají velmi aktivně, brankáři musí být v neustálém postřehu.

40:01

Čtyřicet minut hry je minulostí, v prostředním dějství jsme viděli další tři branky, tentokrát do obou sítí. Hostě zadělali na drama, když dokázali snížit na rozdíl jediné trefy. Nechme se tak překvapit, co přinese poslední třetina. Souboj o první místo je tak nadále otevřený.

40:00

39:20

39:16
    Jakub Slováček měl před sebou prázdnou bránu, jenomže v nejméně vhodnou dobu mu puk přeskočil hokejku.

39:01
    Začala poslední minuta druhé třetiny.

38:15
    Hosté se dokázali osvobodit, domácí musí začít hrát opět až od své branky.

37:42
    Jan Fodor si našel prostor mezi kruhy, ránu mu však nevyšla dle představ, proto ji stačil Trejbas včas zachytit.

37:20
    Bozseník – 2 min., sekání.

36:38
    Jiří Kamas si sjel od modré čáry po přihrávce od Slováčka až před branku, mezeru mezi betony bek indiánů nicméně netrefil.

35:51
    Opět se hra stěhuje z jednoho konce hřiště na druhý, pro změnu bez přípravy střílel Jan Chasák, Trejbal zasáhl svou lapačkou.

35:22
    Na opačné straně musel dávat pozor Eliáš Poustka, z pravé strany vyzkoušel jeho pozornost Jonáš Bednařík.

34:53

34:33
    Zmatky v litvínovském brankovišti, Plzeňané přesto kotouč do branky nepropasírovali, brankář Trejbal poslední minuty doslova drží své mužstvo nad vodou.

34:12
    Ben Reisnecker pro změnu od modré čáry poslal kotouč pouze do připravené lapačky Tobiáše Trejbala.

33:41
    Tenokrát už mířily ruce plzeňských fanoušků i hráčů vzhůru, jenomže Antonín Klatovský trefil jen břevno.

33:23
    Jakub Slováček měl na hokejce vstřelení čtvrté branky svého týmu, když se zjevil sám mezi kruhy, Tobiáš Trejbal si nicméně poradil i s dorážkou plzeňského týmu.

32:53
    Sedláček – 2 min., hákování.

32:46
    Antonín Vondráček měl na hokejce vyrovnání na 3:3, ale svůj bekhend poslal jen do brankové konstrukce.

32:17
    Eliáš Poustka raději schoval ve své výstroji lehké nahození od červené čáry. Plzeňský brankář si nyní nechtěl příliš komplikovat život zbytečnou rozehrávkou.

30:40
    Litvínovští propadli ve středním pásmu, indiáni jeli ve dvou proti jedinému obránce, celou záležitost vzal na sebe Václav Pitter, ale z levého kruhu neuspěl.

29:48
    Jan Fodor se dostal od zadního mantinelu až do střelecké pozice mezi kruhy, jeho ránu ale dokázal konečky své lapačky Trejbal vyrazit.

29:10
    Matěj Tománek se přes bránícího hráče nedostal ke střele, na tahu jsou opět hráči Litvínova.

28:10
    Antonín Klatovský servíroval kotouč od levého mantinelu na brankoviště, Tobiáš Trejbal ho raději ukryl do své lapačky a dal možnost svému týmu vystřídat.

27:32
    Hraje se nyní hodně nahoru dolů, diváci se rozhodně tímto zápasem nenudí.

26:48

26:02
    25:53 BOZSENÍK - 3:2

25:53
    Při hře ve čtyřech hosté znovu korigují a náskok indiánů už je opět jen jednobrankový. Jan Trefný našel od zadního mantinelu před brankou volného DAVIDA BOZSENÍKA, který pohotovou střelou překonal Eliáše Poustku. Asistence: Jan Trefný, Marek Peroutka.

24:48
    Kocek – 2 min., nedovolené bránění.

24:26
    Antonín Klatovský střílel z pravého kruhu, Trejbal byl ale na svém místě. Poté se dos samostatného úniku dostal ve vlastním oslabení Jan Kurnat, Eliáš Poustka vytáhl ze své sbírky důležitý zákrok.

24:02
    Honzík – 2 min., hákování.
    23:27 Jiří MAXA - 3:1

23:27
    Indiáni nicméně přispěchali s rychlou odpovědí a berou si zpět dvoubrankový náskok. JIŘÍ MAXA vzal rychlé přečíslení dvou na jednoho na sebe a z levého kruhu prostřelil Tobiáše Trejbala. Asistence: Matouš Mašek.

23:17

22:49
    Jindřich Koky se snažil v další situaci vyrovnat, jenomže domácí obrana ho ke střele nepustila.
    21:40 SEDLÁČEK - 2:1

21:40
    A hosté tuhle situací využívají a snižují na rozdíl jediné trefy. DAVID SEDLÁČEK si nabruslil do útočné třetiny, našel si volný prostor mezi kruhy a poté vykouzlil hezkou ránu pod horní tyčku, Poustka zcela bez šance. Asistence: Jan Honzík.

21:17
    28 vteřin přesilové hry pět na tři pro Litvínov.

21:17
    Šulan – 2 min., vražení na hrazení.

20:53
    Ani tentokrát, jelikož k puku se dostal Antonín Klatovský, který ho poslal přes všechny čáry ven z pásma.

20:24
    Na startu druhé periody dohrávají hosté zbytek početní výhody, zatím se nicméně nemohou dostat ani do útočné třetiny.

20:01

Je za námi první třetina, která nabídla dvě branky a obě měli na svědomí domácí hráči. Hned po osmnácti vteřinách hry otevřel skóre Matyáš Úbl a na jeho zásah navázal v šesté minutě Matěj Tománek. Škoda je zatím v zápase o první místo na turnaji lepším celkem, ale Severočeši jistě ještě neřekli poslední slovo.

20:00

19:46
    Mašek – 2 min., nedovolené bránění.

19:20
    Plzeň se dostala do rychlého přečíslení dvou na jednoho, jenomže Jan Fodor dostal přihrávku daleko od hokejky.

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny.

18:00
    Obrovská chyba v rozehrávce Litvínova, puku se zmocnil Antonín Klatovský, jenomže ten ani nadvakrát nepropasíroval kotouč do sítě.

16:49
    Matěj Tománek se dostal před brankou k dorážce střely od modré čáry, Trejbal dokázal proti jeho ráně vytasit svůj pravý betone a zabránil tak jasnému gólu.

16:24
    Tobiáš Trejbal opět v permanenci plzeňský střel. Tentokrát ale dokázal puk zastavit ještě před brankovou čárou.

15:42
    Další domácí akce je zastavena předčasně čárovým rozhodčím – ofsajd.

15:09
    Matěj Tománek na sebe vzal odpovědnost z pravého kruhu, jeho prudký projektil nicméně zamířil jen kousek vedle brány.

14:19
    Jindřich Koky se snažil obkroužit plzeňskou branku a zasunout kotouč, jenomže u druhé tyče už byl dávno předtím připraven beton gólmana Škody.

13:08
    Před brankou Poustky poskakoval neposedný kotouč, plzeňský brankář se roztáhl jak jen mohl, nakonec dokázal puk přece jen zkrotit.

11:16
    Na opačné straně se odhodlal ke střele David Slováček, avšak jeho rána neměla gólové parametry.

10:50
    Navíc z rychlého brejku hrozil Matyáš Úbl, ale tentokrát se o něj hostující obrana dokázala za včas postarat.

10:18
    Hosté se po ubráněném oslabení rozhodli pro hru směrem dopředu, k ohrožení branky Poustky ale mají Severočeši zatím hodně daleko.

09:25
    Matouš Mašek zkusil své štěstí od modré čáry, jeho ránu ale Tobiáš Trejbal dobře viděl a puk bez problémů zachytil do své lapačky.

08:46

08:13
    Matěj Tománek se hezkou kličkou zbavit obránce, posléze našel prostor, kde byl zcela zapomenul Jan Fodor, leč ten opět trefil jen prostředek brány.

07:35
    Matyáš Úbl si našel prostor na ose hřiště, jeho rychlý švih nicméně dokázal Trejbal vyrazit. Lépe si nevedl ani Jakub Slováček, která z podobného místa trefil jen hrudní koš gólmana.

07:10
    Začátek přesilové hry se domácí vůbec nedaří, Verva se dvakrát dokázala dostat k puku a ten poslala až k brance domácích.

06:46
    Polka – 2 min., podrážení.

06:27
    I hosté měli obrovskou šanci. Jan Kornat se zmocnil odraženého puku, jenomže poté místo prázdné brány trefil jen brankovou konstrukci.

05:47
    Plzeň je při chuti, v další velké šanci se ocitl Jan Fodor, plzeňský forvard ale forhendovou kličku nedotáhl do zdárného konce.
    05:22 Matěj TOMÁNEK - 2:0

05:22
    Škodovka zdvojnásobuje své vedení. MATĚJ TOMÁNEK se zmocnil kotouče na polovině hřiště, následně rozkmital své rychle nohy, dostal se před obránce a prudkou ranou překonal i brankáře Trejbala. Bez asistence.

04:53
    Radec Vesecký se mohl řítit do otevřené plzeňské obrany, jenomže Petr Kocek předvedl skvělý sprint směrem dozadu a zažehnal prvotní nebezpečí.

04:10
    Nedorozumění v plzeňské obraně, puku se zmocnil Jaroslav Čermák, leč pohotový Eliáš Poustka mu puk sebral od hokejky.

03:44
    I hosté už se dostali konečně před branku Eliáše Poustky, plzeňský brankář raději schoval puk pod svou lapačku.

02:59
    Marek Šulan si udělal prostor na modré čáře, jeho prudký projektil nicméně zamířil těsně vedle levé tyče.

01:42
    Plzeň je stále při chuti, opět se nastěhovala do útočného pásma, tentokrát nicméně Tobiáš Trejbal své mužstvo podržel.
    00:18 Matyáš ÚBL - 1:0

00:18
    Tak to je panečku začátek! Petr Kocek dostal puk na modrou čáru, Trejbal puk jen vyrazil, před brankou následně vznikl menší závar. Klatovský si nicméně všiml před branou volného MATYÁŠE ÚBLA, který měl před sebou jen prázdnou bránu. Asistence: Jakub Slováček, Antonín Klatovský.

00:01

Vše je připraveno, zápas o první místo na turnaji může být zahájen.

HC Škoda Plzeň: Poustka (Šátava) – Kocek, Kamas, Šulan, Reisnecker (A), Mašek, Matějka, Fiala – Slováček, Klatovský (C), Úbl (A), Fodor, Maxa, Tománek, Chasák, Pitter, Bělík, Sokol, Přibyl.
    Trenér: Michal Straka.

HC Litvínov: Trejbal (Udržal) – Čermák, Koky, Břenda, Bednařík, Dostál, Peroutka, Honzík, Kurnat, Danihelka, Scholosser, Spálenka, Bozseník, Vondráček, Vesecký, Gelhoff, Hranáč, Polka, Sedláček, Babka, Trefný.

Rozhodčí: Tolar – Rubáš, Brtník.

Krásné sobotní odpoledne z Plzně!

Vítám všechny hokejové fanynky a fanoušky, kteří se rozhodli si na sobotní den dopřát trochu mládežnického hokeje. Od jedné hodiny se totiž v plzeňské LOGSPEED CZ Aréně hraje třetí zápas třetího ročníku mezinárodního turnaje dorostu, ve kterém domácí HC Škoda Plzeň přivítá na svém ledě HC Litvínov.

Premiérový ročník ovládla domácí Škoda, která skolila vyhlášenou Akademii Salzburgu 2:1, brněnskou Kometu 5:2, německý Berlín 6:2, Chomutov 5:3 a na závěr, jako již jistý vítěz, padla v nájezdech s Libercem. Minulý rok hned v prvním zápase indiáni narazili, prohráli s německým Kolínem 2:3, přestože vedli 2:0. Poté svedla Škoda tuhou s Jihlavou, nájezdy nicméně zvládli lépe domácí. O den později stejným výsledkem 4:1 přehráli indiáni švédské Vikingy a Litvínov. Na závěr modrobílí porazili Liberec 2:1 po nájezdech, na vítězství v turnaji to přesto nestačilo, pohár nad hlavu zvedli hráči Jihlavy.

Letošní účastníci víkendového turnaje jsou mimo Plzně a Litvínovu také Kolín nad Rýnem, Dukla Jihlava, Ingolstadt a maďarské Újpesti.

Tento zápas je přímý souboj o první místo. Plzeň včera v ranní hodinách porazila německý Kolín nad Rýnem 3:2, v odpoledních hodinách pro změnu přehrála maďarské Úpjesti 6:3. I Litvínov má na svém kontě šest bodů, nejprve si s chutí zastříleli proti Úpjestli, kdy vyhráli 10:2, poté i proti Ingolstadtu, který vynulovali a vyhráli 4:0.

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si příjemné dopoledne s doprovodem našeho textového přenosu, tím vás provede Jakub Štěrba.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Jakub Štěrba

Branky a nahrávky: 1. Úbl (Slováček, Klatovský), 6. Tománek, 24. Maxa (Mašek), 50. Tománek (Šulan, Maxa), 53. Kocek (Chasák, Pitter), 60. Fodor (Šulan, Tománek) – 22. Sedláček (Honzík), 26. Bozseník (Trefný, Peroutka), 48. Polka (Babka, Čermák)

Rozhodčí: Tolar – Rubáš, Brtník