Ukrajina – Sparta 3:2 (1:0 po s.n.) | Salzburg – K. Vary 1:7 (kon.) | Třinec – HS Riga 1:5 (kon.)
Davos – Vítkovice 5:4 (kon.) | Ukrajina – HC Slovan 2:3 (kon.) | Salzburg – Mountfield HK 1:3 (kon.)
Sparta – HS Riga 1:4 (kon.) | K. Vary – Vítkovice 10:6 (kon.) | Třinec – HC Slovan 4:0 (kon.)
Davos – Mountfield HK 3:4 (kon.)
HC Davos
3:4 (1:1, 0:2, 2:1)
Mountfield HK
Sobota 05.08.2023, 19:00 • Mini Werk Arena, Třinec • President Cup

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Přejeme hezký sobotní den z Mini WERK Arény. V rámci letošního dorosteneckého President Cupu nás čeká jedno z dalších utkání základních skupin. Dnešní den rozhodne o tom, kdo se v nedělním programu utká o medaile a kdo si nakonec zahraje jen o konečné umístění.

Předpokládané sestavy podal zápisu o utkání:

HC DAVOS: Steinmann (Ruch) – Aebli, Brander, Eggenberger, Maron, Schneuwly, Wieser, Grünenfelder, Keppel, Aebli, Bartulis, Bock, Schena, Schoch, Simonet, Steiner, Volek, Wöcke, Balaz, Stejskal, Hunziker

MOUNTFIELD HK: Petřík (Záruba) – Pavlík, Studnický, Janeček, Forejtek, Vencl, Wilczok, Wališ, Pánek – Hendrych, Vondruška, Vítek, Holoubek, Klíma, Šichan, Frolík, Polgar, Hornych, Václavíček, Brzák, Koklar.

Za nedlouho uvidíme zápas o přímý postup do utkání o třetí místo. Mountfieldu v tomto utkání stačí jakýkoliv bodový zisk. Davos však musí vyhrát za tři body.

Pravděpodobně se začátek utkání o pár minut zpozdí.

Hráči jsou seřazení na modrých čarách, teď si ještě vyslechnou hymny.

00:01

00:17
    Davos právě vstřelil branku!
    To je nástup! NINO SCHOCH doklepává střelu Aebliho a Davos rychle vede!
    Asistence: Aebli
    00:17 SCHOCH - 1:0

01:29
    Hraj se převážně na polovině Hradce Králové.

02:38
    Icing Mountfieldu.

03:15
    Mountfield teď chvíli pobyl v útočném pásmu, ale obrana Davosu všechny jejich pokusy zneškodnila.

04:32
    Brankář Veras Ruch vytěsnil střelu lapačkou.

04:45
    Přesilovka pro Davos.

05:33
    Mountfield vyhazuje, Davos zakládá kombinace ve svém obranném pásmu.

06:02
    Znovu stejný proces.

06:41
    Schoch pálil, ale Hradecký brankář vyráží do rohu.

07:01
    Hradec je kompletní.

08:11
    Hendrych se prokličkoval až k zakončení, ale Ruch jeho pokus vytěsnil betonem.

09:45
    Hra plyne nahoru, dolu, ale bez větší šance.

10:27
    Hradecký Lázar zvládnul situaci dva na jednoho bravurně, avšak jeho bekhendový pokud byl nepřesný.

11:33
    Ruch má po další střele puk v lapače, hra je přerušena.

11:52
    Mountfield víří aktivně v útočném pásmu.

12:05
    Švýcarský brankář si připsal další dva středně těžké zákroky.

12:52
    Icing stěhuje hru do útočného pásma Davosu.

13:20
    Ruch opět krotí další puk. S nahozením Frolíka ale moc práce neměl.

14:10
    Po delším pobytu na kotouči zahrává Hradec další zakázané uvolnění.

14:49
    Tobiáš Vítek pálil z otočky, Ruch vyrazil jeho střelu do ochranné sítě.

15:55
    Hra plyne celkem rychle, je v ní ale příliš nepřesnotí.

16:51
    Hradec právě vstřelil branku!
    Nakonec Mountfield přetavil územní převahu ve vyrovnávající gól. Krásnou střelou do horního růžku se prosazuje FILIP FROLÍK.
    Asistence: Pánek
    16:51 FROLÍK - 1:1

18:33
    Mountfield pokračuje ve své aktivitě.

19:13
    Frolík se dostal do pásma, po stahovačce ale přišel o puk. Následnou dělovku Studnického švýcarský brankář lapil.

20:00

Úvodní dějství nám přineslo po jedné brance na obou stranách. Současný stav zatím hraje do karet více Mountfieldu, nicméně utkání je zatím zcela otevřené.

Hráči obou týmů se vracejí na scénu.

20:01

20:20
    Hradec začal aktivněji, avšak do šance se dostal soupeř. Z protiútoku prověřil hradeckého brankáře Nino Schoch.

22:16
    Holoubek pálil z mezikruhy, ale jen do středu branky.

23:27
    Mountfield drží útočné pásmo.

23:44
    Jan Pánek to teď se svým důrazem trochu přehnal a nechal se vyloučit na 2 minuty za hrubost.

24:29
    Davos mačká soupeře v útočném pásmu.

25:03
    Davos hrál v šesti, na trestnou lavici spěchá Bartulis.

25:18
    Ještě přes 20 vteřin se bude hrát ve čtyřech na obou stranách.

25:46
    Mountfield v pěti, začíná jejich zkrácená přesilovka.

26:42
    Ale Hradec má docela problém se udržet v útočném pásmu.

27:05
    Další zákrok hradeckého brankáře, avšak tentokrát z kategorie lehkých.

27:08
    Davos v pěti.

27:56
    Oba týmy se snaží o útočný výpad, ale žádný z nich nedokáže momentálně nic vymyslet.

28:27
    Šance Davosu, ale brankář Záruba udržel betony na správném místě.

28:37
    Hradec hledá cestu v útočném pásmu. Zatím marně.

31:09
    Střela Frolíka byla spíš propagační. Vybojovala však vhazování v útočném pásmu.

31:37
    FILIP BRZÁK vybojoval kotouč, otočil se s ním a vypálil přesně. Hradec poprvé v utkání vede.
    Bez asistence.
    31:37 BRZÁK - 1:2

33:06
    Mountfield je stále aktivnější, Ruch musel vytáhnout dva poměrně těžké zákroky.

33:52
    Mountfield svou převahu přetavil v další gól. TOBIÁŠ VÍTEK obraz v útočném pásmu soupeře o puk, vybruslil si na střed kluziště a zavěsil.
    33:52 VÍTEK - 1:3

35:13
    Icing Davosu. Na ledě je teď jen jeden tým.

35:42
    Po delší době snaha Davodu. Střela Adama Volka ale nezpůsobila Zárubovi větší komplikace.

36:36
    Polgarova střela jen jen vyprášila Ruchovy betony. Hra je přerušena.

37:05
    Mountfield tráví většinu času v útoku. Těžko říct, jestli ještě Davos najde dostatek sil na nějaké drama. Času zbývá ale ještě dost. Teď by Švýcaři potřebovali sirénu.

38:10
    Rafael Maron podražit soupeře a jde na trestnou lavici.

38:45
    Mountfield hledá v útočném pásmu střeleckou pozici.

39:13
    Ruch krotí nahozený puk.

39:58
    Mountfield držel puk prakticky celou přesilovku, ze které zbývá odkrojit devět vteřin. Přesto se vydal na útěk na hradeckou bránu Nino Schoch, pokusil se o bekhendovou kličku, ale nedotáhl svou akci do zdárnému konce.

40:00

Mountfield si pomalu ale jistě kráčí za utkáním o bronzové medaile. Ve druhé třetině dominovali na ledě, vedení 3:1 je tak zcela zasloužené.

Třetí třetina začne přibližně ve 20:32.

Hráči se vracejí na led, čeká nás poslední třetina dnešního dalšího dlouhého hokejového dne.

40:01

40:01
    Hráči Davosu souběžně s vhazováním burcují svůj tým. Dočkáme se ještě zvratu?

40:08
    Oba týmy hrají v pěti.

41:00
    Hradecký Záruba máchnul lapačkou a schoval kotouč.

41:55
    Přechod Hradce do útočného pásma zastavuje ofsajd.

42:55
    Střela Hornycha byla zablokována švýcarskou obranou. Davos otáčí hru.

44:03
    Mountfield sice nepůsobí na začátku třetí třetiny tak dominantně, ale drží vedení o dva góly. Vzhledem k tomu, že mu stačí i bod, nebude se nejspíš nikam hnát.

45:30
    To hráči Davosu vědí, že musí. Přes zformovanou hradeckou obranu to bude ale fuška.

45:38
    Přesilovka pro Hradec.

46:14
    Tady to vypadá, že je rozhodnuto. KAREL STUDNICKÝ vjel do útočného pásma a v rychlosti vypálil zápěstím. Hradec vede o tři góly.
    Asistence: Václavíček
    46:14 STUDNICKÝ - 1:4

48:44
    Hra se teď často pohybuje ve středním pásmu.

49:48
    Mountfield hraje velmi klidně, hru si vyloženě užívá. Jejich střídačka žije s každým kontaktem soupeře.

50:45
    Záruba rutinních zákrokem přerušuje hru.

52:27
    Ona celky asi už moc dobře tuší, že tady je hotovo.

53:12
    Davos ještě křesá z úplné nouze poslední naději. Autorem branky je NAEL HUNZIKER.
    53:12 HUNZIKER - 1:5

53:34
    Rafael Maron komplikuje svému týmů snahu za vyrovnáním. Dvě minuty, hákování.

55:38
    Z přesilovky Hradce není nic, odkrojené dvě minuty z časomíry přijdou ale vhod.

56:25
    Davos se ještě tlačí do útočného pásma.

56:59
    Mountfield narušuje Davosu postup do útočné třetiny.

57:05
    Zakázané uvolnění Hradce, Davos si bude TIME OUT. Bude hrát v šesti. Hop nebo trop!

57:15
    Další icing Mountfieldu.

57:23
    Filip Klíma decentně posílá půl z obranného pásma. Davos musí znovu do třetiny.

58:14
    Ještě jedna šance pro Davos? Jakub Wališ inkasuje dvě minuty za podražení.

58:40
    Pokud o trefu přes celé kluziště, ale vedle!

59:03
    Hradec využívá toho, že může vyhazovat bez hrozby icingu.

59:40
    NAEL HUNZIKER ještě dává Davosu naději na vyrovnání!
    59:40 HUNZIKER - 2:5

Utkání končí. Davos nakonec našel síly ještě na zdramatizování duelu, avšak Mountfield si těsným vítězstvím přece jen zajištuje postu do utkání o bronz.

Děkujeme za pozornost, budeme se těšit zase zítra, kdy nás čeká rozuzlení turnaje. (21:05:13)

Rostislav Niedoba

Branky a nahrávky: 1. Schoch (Aebli), 54. Hunziker, 60. Hunziker – 17. Frolík (Pánek), 32. Brzák, 34. Vítek, 47. Studnický (Václavíček)

HC Davos: Ruch (Steinmann) – Aebli, Brander, Eggenberger, Maron, Schneuwly, Wieser, Grünenfelder, Keppel, Aebli, Bartulis, Bock, Schena, Schoch, Simonet, Steiner, Volek, Wöcke, Balaz, Stejskal, Hunziker
    Mountfield HK: Záruba (Petřík) – Pavlík, Studnický, Janeček, Forejtek, Vencl, Wilczok, Wališ, Pánek – Hendrych, Vondruška, Vítek, Holoubek, Klíma, Šichan, Frolík, Polgar, Hornych, Václavíček, Brzák, Koklar.