Pardubice B – Jablonec B 2:4 (kon.) | Ml. Boleslav B – Ústí n. L. 2:0 (kon.) | Přepeře – Liberec B 2:3 (kon.)
Živanice – Most/Souš 0:1 (kon.) | Velvary – Chlumec n/C 3:2 (kon.)
TJ Slovan Velvary
3:2 (2:0)
FK Chlumec nad Cidlinou
Sobota 12.08.2023, 17:00 • Velvary • Česká fotbalová liga (B) • 2. kolo

Děkuji za pozornost, pěkný zbytek dne. (18:54:01)

Ale to už je vše. Více se toho nestane. Domácí tak nakonec vybojovali tři body a naopak Chlumec nad Cidlinou se bude domů vracet s prázdnou. Nejakčnější byla především poslední desetiminutovka, kde padly tři branky.

90+2
    90+2. ČÁP - 3:2

90+2
    Chlumec nad Cidlinou právě vstřelil branku!
    ROMAN ČÁP dramatizuje závěr zápasu. Ze středu z hranice šestnáctky se rozhodl zkusit tvrdě vystřelit, a povedlo se.

90+1
    Hosté se dostali hned ve dvou do tutové šance, ale i kdyby se prosadili, branka by pro ofsajd neplatila.

90
    Základní hrací doba je za námi. Bude se něco nastavovat?

89
    Na centr Vopata si nikdo ze spoluhráčů nenaskočil dobře. I tak se Chlumci podařilo získat roh.

88
    Hosté budou zahrávat standardní situaci. Domácí si postavili dva do zdi.

88
    Šancí je v závěru plno a fanoušek se rozhodně nenudí. Balon se rychle přesouvá ze strany na stranu, oba celky mohli za poslední minuty několikrát skórovat.

87
    Domácí mohli přidat i další branku, ale to nedovolil dnes výborný Jakub Brát.
    86. ČÁP - 3:1

86
    Velice rychlá odpověď hostů! Střela na přední tyč zaskočila brankáře a tomu balon propadl až do sítě. Autorem branky je ROMAN ČÁP.
    84. ŘEZNÍČEK - 3:0

84
    Velvary právě vstřelily branku!
    Jenže o pár vteřin později už byl na zneškodnění krátký. Balon se rychle z levé strany dostal před branku, a než se stihl brankář Brát vrátit na svou pozici, Daniel Richter přes nohu VOJTĚCHA ŘEZNÍČKA míč do branky dotlačil.

83
    Další důležitý zákrok hostujícího golmana. Tentokrát ránu vyrazil do boku.

82
    Střídání v týmu TJ Slovan Velvary:
    ze hřiště odchází Trávníček, přichází Kim.

82
    Jelínek chtěl centrem najít někoho ze spoluhráčů v šestnáctce, ale balon zastavil první bránící hráč.

80
    Přidat třetí branku a přidat tak klid domácím mohl Richter, jenže z pravé strany, z velkého úhlu, mířil vedle!

80
    Na Petráně míč sice nedošel, ale z druhé vlny ještě dobíhal zakončit Weis. Ani on však blok domácích nepropálil.

78
    Chlumec se znovu tlačil do zakončení, ale to ne a ne přijít. Vše pak skončilo nepovedeným centrem.

77
    Střídání v týmu FK Chlumec nad Cidlinou:
    ze hřiště odchází Doležal, přichází Vaníček.

77
    Petráň byl faulovaný ve středovém kruhu. Rozehrají bíločervení.

76
    Hosté rozehrávají od své branky. Dlouhý nákop letí na levou stranu.

72
    ze hřiště odchází Leitl, přichází Šlegl.

71
    Hostujícímu hráči byl volán zdravotník, když to vypadalo, že se sám nezvedne. Než ale stihl někdo z lavičky Chlumce vstát, už se útočník zvedal a byl připraven pokračovat.

70
    Petráňova hlavička sice šla na branku, ale jen doprostřed, kde stál nachystaný golman.

70
    Kott si velice pěkně obešel dva hráče, pak ale nepřesně přihrál po lajně.

68
    Domácí rozjeli útok středem hřiště, když už byli v šestnáctce a chystali si zakončení, míč jim ukopl jeden z obránců.

66
    A podobně jako v prvním poločase, tak i tentokrát dává rozhodčí hráčům možnost se občerstvit.

64
    ze hřiště odchází Kejř, přichází Čáp,
    ze hřiště odchází Slavík, přichází Weis.

64
    Slavík nachystal ideální míč pro Petráně, ten však mířil nad horní tyčku!

63
    Teď už kombinují domácí na vlastní straně.

62
    Hosté zvedali ruce nad hlavu poté, co jeden z jejich hráčů zakončoval v šestnáctce. Zraky hráčů šly hned po střele k hlavní sudí, protože bíločervení chtěli penaltu. Ta však zůstala klidná a do píšťalky nefoukla.

61
    Žlutá karta pro tým TJ Slovan Velvary (Vopat).

61
    Tak takto si to určitě domácí nenamysleli. Rozehráno bylo nakrátko, kdy Leitl přihrál na Vopata. Ten se pak pokusil projít sám a zakončit, jenže místo toho musel faulovat za žlutou, aby nepustil hosty do brejku.

60
    Modří si získali rohový kop na levé straně. U praporku stojí teď dva hráči.

59
    ze hřiště odchází Havránek, přichází Rubeš.

58
    Slavík dostal přihrávku do běhu a mohl pokračovat k brance, ale raději útok přibrzdil a rozehrál. Nebylo to však moudré, jeho nahrávka šla do ofsajdu.

57
    Ani z druhé strany to však Chlumci nevyšlo. Balon je teď až u brankáře Bráta.

56
    Hosté zahrávali roh, ten si ještě zopakují poté, co se ve vápně balon otřel o hlavu domácího hráče.

55
    ze hřiště odchází Krčál, přichází Petráň.

53
    Trávníček mohl jen o malý moment později skórovat, když se pokoušel uklidit balon z velkého úhlu do branky, ale míč prošel jen po čáře.

53
    Richter se zbavil protihráče a mohl tak rozehrát dál na spoluhráče. Tomu se však přihrávku nepodařilo zkrotit a útok tak byl zastaven.

52
    Modří budou pokračovat autem z vlastní poloviny.

50
    Brát se musel předvést v dobrém světle, aby svůj celek držel stále nad vodou. Skvělým zákrokem zlikvidoval střelu.

49
    Domácí budou zahrávat druhý rohový kop krátce po sobě.

48
    Takže se pokračuje za stejného stavu, za kterého se odcházelo do kabin. Dvě velké šance, po jedné na každé straně, už jsme ale viděli.
    47. Tato branka neplatila, jednalo se totiž podle čárové sudí o ofsajd

47
    Kdo však branku vsítil jsou hosté. Ti se však radují asi zbytečně. Nahoře je praporek, pravděpodobně se jednalo o ofsajd. Sudí to jde ještě konzultovat s druhou paní rozhodčí na čáře.

46
    Vopat mohl hned na úvod druhého dějství vstřelit branku, jenže jeho pokus z hranice šestnáctky jen prošel vedle tyčky.

46

První poločas nám nabídl dvě branky. Obě padly do sítě hostů. Prvních pět minut patřilo Chlumci, pak se však do tlaku dostali domácí a rychle toho také využili. V 16. minutě už to bylo o dvě branky. Druhá polovina začne asi za 15 minut.

45+1

45+1
    Moc se toho asi v prvním poločase už nestane. V 30 vteřině nastaveného času se dva hráči srazili a jen tak hned se nerozehraje.

45
    Rozběhla se poslední minuta první části. V té musí jít řešit čárový sudí nějaké neshody s lavičkou hostů. Zároveň byla ukázána tabule s jednou nastavenou minutou.

44
    Faul je pískán útočníkovi Chlumce, který si podle sudí Kovářové počínal nedovoleně v souboji o míč s brankářem.

42
    Míč létal i v pokutovém území na druhé straně, jenže k zakončení nedošlo. Navíc se po chvíli ozvala píšťalka, která signalizovala faul na domácího beka.

42
    I tentokrát se však hosté rohu ubránili.

41
    Pravému obránci Chlumce se nepodařilo před dotírajícím se útočníkem s balonem otočit a odehrát ho dopředu. Namísto toho ho omylem zakopl na roh.

41
    A ani z rohu nepřišla střela na Brátovu branku. Teď je balon u brankáře Slaniny, který ho dál rozehraje na své spoluhráče.

40
    Míč po centru poskakoval u penaltového puntíku, z chumlu hráčů byl nakonec jedním z hostů odvrácen na roh.

39
    Richter byl faulovaný asi 15 metrů od velkého vápna soupeře. Modří budou mít možnost ještě přidat branku před tím, než se půjde do kabin.

36
    Velká šance domácích přidat třetí branku! Hned dva hráči se po dobré přihrávce ocitli před brankářem Brátem. První se rozhodl zakončit, a ač nebylo zakončení přesné, jeho pokus měl možnost ještě dorazit spoluhráč, jenže ani ten, ač se natahoval, na míč nedostal. V hledišti to tak jen zahučelo zklamáním.

35
    Žlutá karta pro tým FK Chlumec nad Cidlinou (Kopáč).

34
    Řezníček při přechodu do útoku náhle změnil směr a byl u toho faulován.

34
    Modří pokračují autem na straně soupeře.

32
    A odmáván, následně i odpískán je i na druhé straně. Kdyby se však o ofsajd nejednalo, byla by to snižující branka.

32
    Domácím je odpískán ofsajd.

31
    Centr z pravé strany Slanina boxoval mimo šestnáctku.

30
    Střela hostů šla k pravé tyčce, ale brankář Slanina se stihl včas přemístit a míč za záda nepropustit.

29
    Prvně se dostali do šance domácí, hned na to se ale dopředu vrhli hosté. Ti navíc získali roh.

27
    Nákop po pravé straně byl moc dlouhý. To znamená jediné, odkop od branky domácích.

25
    Kejř přesunul míč na druhou stranu hřiště, kde bylo volno a jeho spoluhráč tak mohl rychle vystartovat směrem na branku Velvar.

23
    Rozhodčí dává hráčům možnost se občerstvit. Dnes je ve Velvarech 31 stupňů.

21
    Vopat dostal ideální přihrávku za obranu, jen mu chybělo pár kroků, aby se dostal k míči dřív, než brankář Brát. Ten mu na hranici velkého vápna balon ukopl.

20
    Doležal mohl svůj prohřešek odčinit, kdyby se přes posledního obránce s míčem probojoval a přesně zakončil. Jenže stoper Velvar byl úspěšnější a míč odkopl do bezpečí.

19
    Žlutá karta pro tým FK Chlumec nad Cidlinou (Doležal).

18
    Doležal vedl balon na branku, jenže svou finální přihrávku nenasměroval dobře a pro balon si tak došel jen golman Velvar.

16
    Hosté musí přidat. Už po první třetině prvního poločasu mají dvoubrankovou ztrátu. Navíc budou čelit dalšímu útoku domácích.
    15. ŽEŽULKA - 2:0

15
    A znovu domácí udeřili! Tentokrát šel vysoký centr na zadní tyč, kam si zabíhal Kott. Hned z první vrátil balon před branku, kde na čáře do sítě dorazil balon ONDŘEJ ŽEŽULKA.

14
    Uvidíme další standardku v podání domácího týmu. Ta první jim vyšla. Co tentokrát?

13
    Velvary rozjedou další útok od vlastní branky. Zatím si jen vyměňují míč obránci.

12
    Rozehrávka na krátko nebyla ideálním řešením. Ačkoliv došlo k zakončení, brankáře Slaninu to nezaskočilo.

11
    Balon nebezpečně padal na malé vápno, odkud ho raději na další roh odklidil jeden z domácích.

11
    A z autu získávají i roh. Většina hráčů je už připravena na centr.

10
    Chlumec pokračuje autovým vhazováním u rohu domácích.
    8. RICHTER - 1:0

8
    A ze standardky se také prosazují! Centr kapitána Vopata si našel nehlídaný DANIEL RICHTER, který si balon zpracoval a uklidil ho za záda brankáře.

8
    Tak jako prvních pět minut patřilo spíše hostům, poslední minuty zase patří spíš domácím. Teď si navíc vybojovali standardku nedaleko rohového praporku.

7
    Lukáš Trávníček vyzkoušel pozornost brankáře, když zakončoval přesně do míst, kde ochránce branky Chlumce stál.

6
    Havránek byl sevřen několika protihráči a získal faul. Modří na nic nečekají a hned rozehrávají dozadu na obránce.

5
    Sudí Kovářová se vrátila k faulu u středové čáry, ke kterému došlo při přechodu domácích na druhou stranu hřiště.

4
    Hosté jsou teď aktivnější a tlačí se k soupeřově svatyni. Všichni hráči jsou na polovině domácího týmu.

3
    Teď už pokračují domácí autovým vhazováním u poloviny hřiště.

2
    Modrým se podařilo zbrzdit útok hostů na levé straně, ale netrvalo to dlouho a Chlumec se dostal i do zakončení. Nízký centr mířil k zadní tyčce, kam si zabíhal jeden z hráčů Chlumce nad Cidlinou a zakončoval jen kousek od vzdálenější tyčky.

1
    Křižný nákop na Cháberu byl až moc dlouhý. Pro míč si došel brankář Chlumce.

1

Domácí mají modré dresy a budou mít na starosti úvodní výkop. Hosté z Chlumce oblékli červenobílé sety.

Celky pomalu nastupují na trávník. Ve Velvarech se začne o trochu později.

TJ Slovan Velvary: Slanina – Šustr, Jelínek, Kott, Vopat (C), Havránek, Leitl, Trávníček, Chábera, Žežulka, Richter
    Náhradníci: Kim, Šlegl, Král, Kim, Rubeš, Spilka, Škoda
    Trenér: Zdeněk Hašek

FK Chlumec nad Cidlinou: Brát – Veselka (C), Zukal, Kopáč, Řezníček, Krčál, Kejř, Doležal, Labík, Slavík, Bastin
    Náhradníci: Ordelt, Vaníček, Čáp, Petráň, Ráliš, Weis, Ludvík
    Trenér: Tomáš Hrabík

Rozhodčí: Kovářová – Šťastný, Holakovská.

TJ Slovan Velvary – FK Chlumec nad Cidlinou

Zápas druhého kola ČFL B nám nabídne duel mezi Velvary a Chlumcem nad Cidlinou. Velvary svůj první zápas v nové sezoně sehráli na půdě béčka Slovanu Liberec. Podařilo se jim zde vyhrát 4:2 a odvést si domů všechny body. Momentálně jim patří také první příčka v tabulce, jelikož mají zároveň nejlepší skóre. To Chlumec zatím na své první utkání čeká, podobně jako Teplice B, Živanice nebo Kolín. Premiérový zápas tak pro něj bude proti momentálně vedoucím Velvarům. Když se oba celky potkaly naposledy, vítězně z hřiště odcházeli hráči Velvar (2:1).

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.