Arsenal – Nottingham 2:1 (kon.) | Bournemouth – West Ham 1:1 (kon.) | Brighton – Luton 4:1 (kon.)
Everton – Fulham 0:1 (kon.) | Sheffield Utd. – Crystal Palace 0:1 (kon.) | Newcastle – Aston Villa 5:1 (kon.)
Arsenal FC
2:1 (2:0)
Nottingham Forest
Sobota 12.08.2023, 14:00 • Emirates Stadium, Londýn • Anglická Premier League • 1. kolo

Držení míče: 78 % : 22 %.
    Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 8:4. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 12:12. (16:09:38)

Arsenal vstoupil do nového ročníku Premier League pravou nohou, na domácím stadiónu potvrdil roli favorita a Nottingham porazil 2:1.

Důležitý první gól obstaral ve 26. minutě Eddie Nketiah, na nějž o šest minut později navázal povedenou technickou střelou Bukayo Saka. Aktivní hra domácího celku pokračovala i ve druhé půli, ale místo pojistky přišlo drama, hosté totiž po ubráněném rohu snížili z brejku zásluhou střídajícího Taiwa Awoniyiho. Vyrovnání už „kanonýři“ nedopustili, v závěrečných minutách si pohlídali jednobrankové vítězství.

90+9

90+8
    Další brejk už Arsenal dotáhl do konce. Saka přihrával z pravého křídla pod sebe Martinu Ödegaardovi, obstřel levačkou doputoval těsně vedle pravé tyčky.

90+7
    Situaci zklidnil Leandro Trossard. Belgický reprezentant mohl postupovat do protiútoku, místo toho přihrával do klidných zadních řad Salibovi.

90+6
    Z volného přímého kopu centroval do vápna Morgan Gibbs-White, odražený balón si našel Cheikhou Kouyaté, avšak z voleje ho vypálil vysoko nad horní tyč.

90+5
    Šikovně si u rohového praporku počínal Kai Havertz, balón pokryl tělem a zezadu se nechal nedovoleně povalit na trávník McKennou.

90+4
    Z těžké pozice vypálil levačkou Martin Ödegaard a Turnera nezaměstnal, úspěšný blok zaznamenal stoper Willy Boly.

90+3
    Příliš dlouho otálel s rozehrávkou autového vhazování Ben White, od Olivera si proto vysloužil žlutou kartu, protesty byly zbytečné.

90+2
    Znovu dopředu mířil Kai Havertz, ovšem nákop na jeho osobu byl příliš dlouhý, míč si pohlídal gólman Matt Turner.

90+1
    Kai Havertz nedal v rychlostním souboji Bolymu žádnou šanci, nicméně jak opakované záběry ukázaly, tak si při zpracování pomohl rukou, případný gól by tedy s velkou pravděpodobností neplatil.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby sedm minut.

90
    Střídání v týmu Nottingham Forest:
    ze hřiště odchází Orel Mangala, přichází Chris Wood.

90
    ze hřiště odchází Joseph Worrall, přichází Cheikhou Kouyaté.

89
    V poslední chvíli si Martin Ödegaard rozmyslel střelu a vymýšlel přihrávku doprava na Whitea, kterou vystihl Neco Williams.

88
    Kai Havertz pláchl po levém křídle a stříleným pasem našel Bukaya Saku, slabou střelu patičkou sebral Turner do rukavic.

87
    Na hranici pokutového území se složil k zemi Ryan Yates. Arbitr Oliver zůstává v klidu, dle jeho mínění k žádnému přestupku nedošlo.

86
    Střídání v týmu Arsenal FC:
    ze hřiště odchází Gabriel Martinelli, přichází Gabriel Magalhães.

85
    Na pravé straně velkého pokutového území si našel prostor ke střele Kai Havertz, ránu těsně nad zemí poslal do padajícího Williamse.