Brest – Lens 3:2 (kon.) | Clermont Foot – Monaco 2:4 (kon.) | Montpellier – Le Havre 2:2 (kon.)
Nantes – Toulouse 1:2 (kon.) | Rennes – Méty 5:1 (kon.) | Štrasburk – Lyon 2:1 (kon.)
Stade Brestois 29
3:2 (1:2)
Racing Lens
Neděle 13.08.2023, 13:00 • Stade Francis Le Blé, Brest • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 1. kolo

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 4:4. Rohy: 6:8. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 13:15.

Zajímavá statistika je z pohledu Brestu, který druhý poločas měl poměr střel na branku 6:0, což svědčí o jejich výraznému zlepšení hry, oproti prvnímu poločasu. (15:02:59)

O dvě trefy, obě z penaltového puntíku, se za Brest postaral Romain Del Castillo.

Hostující celek to měl velmi dobře rozehrané. Nicméně ani vedení 2:0 neznamená jistotu vítězství. Brest vstoupil do druhého poločasu daleko aktivněji a důrazněji. Z toho vyplynula srovnávací branka na 2:2. Poté jsme mohli sledovat vyrovnanou pasáž hry. Ovšem v 82. minutě dostal červenou kartu Thomasson a o pět minut později Brest otočil skóre zápasu svou druhou proměněnou penaltou v zápase. Následně už si domácí výsledek dokázali bezpečně pohlídat.

90+8

90+8
    Ovšem centr byl přetažený a následně rozhodčí ukončil hru.

90+8
    Na poslední standardní situaci Lens běží i Samba.

90+7
    Běží poslední minuta nastaveného času. Lens je na míči.

90+6
    Lens to ještě zkusilo. Vysoký centr se snesl před brankáře Bizota, kde se před ním snažil ze vzduchu tečovat míč jeden z hráčů hostů, ale měl to na dlouhou nohu.

90+5
    Brest kombinoval bezpečně na své polovině. Už to vypadá že bude spíše držet v poklidu míč.

90+4
    Nyní měl domácí tým k dispozici standardní situaci z pravé strany, ta však nepřinesla nebezpečí pro Sambu.

90+3
    Na nějaký tlak z pohledu Lens už to skutečně nevypadá. Brest kontroluje hru na jejich polovině a snaží se aktivně útočit.

90+2
    Druhý poločas je nastaven o sedm minut.

90+1
    Střídání v týmu Stade Brestois 29:
    ze hřiště odchází Romain Del Castillo, přichází Axel Camblan.

89
    Domácí celek drží míč na polovině soupeře a snaží se utkání dohrát v poklidu.

88
    Obrat se Brestu povedl a v deseti hráčích už to bude pro Lens velmi těžké srovnat stav zápasu v posledních minutách zápasu.
    87. Romain Del Castillo - 3:2

87
    Brest právě vstřelil branku!
    Autorem branky z pokutového kopu je ROMAIN DEL CASTILLO, který stejně jako u té první penalty zvolil přízemní střelu. Nyní se trefil přesně k levé tyči.

86
    Žlutá karta pro tým Racing Club de Lens (Brice Samba).
    85. Odpískaná druhá penalta pro Brest

85
    To se podívejme. Po dalším faulu ve vápně, kdy Salis Abdul Samed rukou zezadu srazil soupeře, je odpískaná druhá dnešní penalta pro Brest.

84
    Střídání v týmu Racing Club de Lens:
    ze hřiště odchází Andy Diouf, přichází Stijn Spierings.
    82. Červená karta

82
    Thomasson byl na hřišti 15 minut a za přišlápnutí nohy soupeře dostává rovnou červenou kartu.

80
    Zdá se, že ke konci zápasu má více sil domácí celek, který je směrem do útoku daleko aktivnější.

79
    ze hřiště odchází Przemysław Frankowski, přichází Julien Le Cardinal.
    78. Další velká šance pro domácí celek

78
    Další velká šance pro Brest. Centrovaný míč nakonec přeskočil přes obránce a hráč Brestu mohl najednou zakončovat v těsné blízkosti branky. Zakončení mu však nesedlo a míč šel hodně nad horní tyč.

77
    Pohledná kombinace hráčů Brestu v pokutovém území Lens, ta však nakonec nepřinesla potřebné zakončení.

76
    ze hřiště odchází Martin Satriano, přichází Steve Mounié.

75
    Poměrně šikovnou střelu nyní vyslal Andy Diouf, který zamířil křižnou střelou jen kousek mimo pravou tyč.

72
    Hra se postupně od vyrovnávací branky Brestu vyrovnala a uvidíme, který z týmů se ještě dostane do nějaké brankové šance.

70
    Na druhé straně střelu z první zastavil svými zády obránce a odrazil míč na roh.

69
    Brest mohl zcela otočit zápas na svou stranu! V pěti hráčích nyní postupovali proti třem bránícím hráčům soupeře. Nakonec z toho vzniklo hlavičkové zakončení, které na poslední chvíli zastavil Bizot!

68
    ze hřiště odchází Angelo Fulgini, přichází David Costa,
    ze hřiště odchází Morgan Guilavogui, přichází Adrien Thomasson.

67
    ze hřiště odchází Hugo Magnetti, přichází Jonas Martin,
    ze hřiště odchází Mathias Lage, přichází Mahdi Camara.

66
    I s ním si s menšími obtížemi obrana hostů poradila a rychle dostala hru na druhou stranu hrací plochy.

65
    Centr od rohového praporku byl hodně přetažený na druhou stranu hřiště. Bude následovat další roh z druhé strany.

64
    Pěkný centr před Sambu odhlavičkoval obránce na rohový kop.

63
    Brest rozhodně zlepšil svou hru oproti prvnímu poločasu. Hlavně přitvrdil na důrazu, ze kterého však někdy vzejdou i fauly, jako tentokrát u postranní čáry.

62
    Bizot si počkal na přihrávku z úhlu a dobrým zákrokem zastavil míč směřující před jeho branku.

61
    Przemysław Frankowski dobře myslel přihrávku na spoluhráče, ale ta byla o něco delší, než adresát potřeboval.

60
    Po centru před branku však jejich další počínání zastavuje ofsajd.

59
    To se jim zatím momentálně daří a kombinační hrou se dostávají až na polovinu Brestu.

58
    Lens je nyní u míče a snaží se nejprve uklidnit hru a dostat míč více pod svou kontrolu.
    56. Kenny LALA - 2:2

56
    Lens v posledních minutách nechal svého soupeře hodně na míči a ve hře. Po rohovém kopu byl míč odražen na zadní stranu vápna, kde si na něj počíhal KENNY LALA a ten přesnou ranou k pravé tyči srovnal stav zápasu. Nutno říci, že velmi zasloužená branka pro Brest, za jejich aktivitu v posledních zhruba deseti minutách zápasu.

54
    Snad poprvé v zápase měl Brest dobrou hru v blízkosti branky Lens a taky blízko ke své první brance ze hry.

53
    Vzápětí přišla z dálky střela k pravé tyči a Samba se musel hodně natáhnout, aby míč vyrazil.

53
    Velmi dobře odcentrovaný míč před branku. Nakonec však jako první zasáhl hráč Lens a odklidil míč do bezpečí.

52
    Vypadá to, že se nám hra trochu přiostřuje. O další žlutou kartu se postaral Medina, který podrazil pronikajícího Castilla.

51
    Samba pohodlně sbírá dlouhý nákop a ihned rozehrává míč na své spoluhráče.

50
    Mathias Lage to zkusil sám na branku, ovšem nezamířil přesně mzi tři tyče.

49
    Díky dalšímu faulu se Brest dostane k zahrávání standardní situace.

48
    Poměrně bezpečně vypadající kombinace na polovině hřiště se Lens nakonec moc nevyplatila. Po zisku míče musel Sotoca faulovat a dostal žlutou kartu.

47
    Po rohovém kopu se na přední tyči snažil hlavičkovat jeden z hráčů Lens, ovšem míč šle nakonec o něco výš.

47
    Lens začalo i druhý poločas aktivně a ihned směřují veškerou svou snahu do útočení.

46
    ze hřiště odchází Jonathan Gradit, přichází Massadio Haïdara.

46

V prvním poločase byli výrazně lepší hosté. Ti dokázali dát dvě branky. Jendu po rohovém kopu a ta druhá přišla z rychlého protiútoku. Brest se za celý poločas nedostal do vyložené šance a před branku Samby se dostával sporadicky. Možná vzpruha pro ně přišla až v nastaveném čase, kdy byla Brestu odpískaná penalta. Zda bude tato snižující branka určitou vzpruhou do druhého poločasu, to se uvidí.

45+5

45+4
    Další roh pro Lens, který tentokrát nepřinesl výraznější nebezpečí pro obranu Brestu.

45+4
    Žlutá karta pro tým Stade Brestois 29 (Lilian Brassier).
    45+2. Romain Del Castillo - 1:2

45+2
    Autorem branky z pokutového kopu je ROMAIN DEL CASTILLO, který zamířil přízemní ranou do protipohybu Samby.

45+2
    Po krátké konzultaci, skutečně budou domácí zahrávat pokutový kop! Vše vzniklo, když Jonathan Gradit chtěl odkopnout míč, ale zasáhl nohy soupeře.

45+1
    Pozor! Nyní se řeší případná penalta pro Brest!

45
    O čtyři minuty navíc přidal hlavní arbitr k prvnímu poločasu.

44
    Romain Del Castillo se dostal do útoku a i přes dva bránící hráče dokázal dobře vystřeli. Ovšem přesně doprostřed branky, kde byl připravený Brice Samba.

43
    Z rohu další nebezpečí pro Brest nepřišlo.
    42. Lens bylo blízko k další brance

42
    Hosté nebyli daleko od své třetí branky. Hráč Lens si dobře seběhl na pravou stranu a přízemní přihrávkou adresoval míč před branku. Zde Angelo Fulgini tečoval míč, který zamířil jen kousek nad břevno domácí svatyně. Pravděpodobně došlo k menší teči od brankáře a bude následovat rohový kop.

40
    Ovšem poměrně čitelný centr na zadní tyč, kdy míč hlavičkou eliminoval jeden z hráčů Lens.

39
    Možná se něco může změnit díky standardní situaci, kterou mají domácí k dispozici.

38
    Domácím se zatím vůbec nedaří útočná fáze. Většinou jde o nakopávání míčů a bez nějakého delšího pobytu před brankou Lens.

37
    Obrana hostů bezpečně ubránila centr od rohového praporku a ihned následoval rychlý protiútok. Bizot musel daleko od své branky a odkopl razantně míč do autu.

36
    Kombinace týmu Lens uprostřed hrací plochy a uvidíme, s čím přijdou směrem do útoku.

35
    S ní nenaložili úplně nejlépe. Snad mělo jít o nějaký signál, který se příliš nevydařil.

35
    Žlutá karta pro tým Stade Brestois 29 (Pierre Lees-Melou).

34
    Po menším faulu budou hosté zahrávat standardní situaci.

33
    Jérémy Le Douaron nedokázal odcentrovat z levé strany a napálil míč přesně do bránícího hráče Lens.

32
    Nakonec šlo jen o velmi krátké přerušení a hra pokračuje.

30
    Nakonec je to tak. Rozhodčí přerušil zápas. Hráči obou týmů vyčkávají u svých laviček.

29
    Vypadá to na nějaký problém. Část hrací plochy zahalil kouř a vypadá to, že bude zápas na nějakou chvíli přerušen.

27
    Hráči Brestu se nyní dokázali dostat blíže k brance, ovšem Lens je zatím ke střelbě nepouští.

26
    Brankář Brestu čelil dalšímu útoku, tentokrát mu výrazně pomohl jeden ze spoluhráčů, který na poslední chvíli zablokoval míč.

24
    Další rychlý útočný výpad, tentokrát však střela nebyla razantní a Bizot si poradil.

23
    Hosté stále nemají dost a svého soka dále jak k půlící čáře nepouští.
    22. Deiver MACHADO - 0:2

22
    Lens právě vstřelilo branku!
    Z rychlého protiútoku je tu další branka hostů. Autorem branky je DEIVER MACHADO, který nabral rychlost od půlící čáry a dostal míč do běhu. V pokutovém území nemilosrdně a přesně vystřelil přímo do sítě. Asistence: Facundo Medina.

20
    Romain Del Castillo však nezahrál míč úplně ideálně a jeho centr se snesl hodně do výšky a zcela mimo tři tyče.

19
    Domácí celek bude zahrávat zajímavou standardní situaci...

17
    Dobrý centr nyní přišel z levé strany a před brankou Lens dobře ubránil celou situaci jeden z obránců.

16
    Rozhodčí nyní domlouval jednomu hráči Brestu, že pro příště nemusí zůstat jen u domluvy.

15
    Lens stále kontroluje hru a v posledních minutách se hraje spíše uprostře hrací plochy.

13
    A ten byl skoro stejně zahrán, jako ten před malou chvílí. Obrana Brestu si však nyní poradila.

12
    Hosté jsou za svou aktivitu od začátku zápasu zaslouženě odměněni vedoucí brankou. Nyní se chystají k zahrávání dalšího rohového kopu.
    11. Florian SOTOCA - 0:1

11
    Fulgini rozehrával druhý rohový kop v zápase a míč přistál přesně na hlavičce FLORIANA SOTOCY, který zamířil přesně do brankáře Bizota. Ten sice míč vyrazil, ale žel pro něj už byl za brankovou čarou. Asistence: Angelo Fulgini.

8
    Až nyní si poprvé pořádně na míč mohl sáhnout i Samba, který ze vzduchu do rukavic stáhl vysoko letící míč.

7
    Domácí celek bojoval o míč na polovině soupeře, ovšem nakonec se nedostal ani do blízkosti branky, kterou dnes za tým Lens stráží Brice Samba.

6
    Nebezpečná přihrávka před branku Brestu, ovšem v blízkosti branky byli jen hráči domácího týmu. Nicméně Lens od počátku zápasu diktuje tempo hry.

4
    Nepřesná střela v podání Przemysława Frankowskeho, který o kus minul pravou horní tyč.

4
    Brendan Chardonnet mel plné ruce práce, aby ubránil soupeře. Nakonec se mu to podařilo a Bizot bude odkopávat od své branky.

3
    Lens rozehrálo míč na krátko a nakonec z první rohové příležitosti nevzešla žádná střela na branku.

2
    Hostující celek zahrával standardní situaci, po které jeden z domácích hráčů odrazil hlavičkou míč na rohový kop.

1
    Marco Bizot si poprvé sáhl na míč, když zachytil nepřesnou přihrávku na nabíhajícího hráče Lens.

1

Stade Brestois 29: Bizot – Lala, Brassier, Chardonnet (C), Locko – Del Castillo, Lees-Melou, Magnetti – Satriano, Le Douaron, Lage.
    Náhradníci: Coudert – Mah. Camara, Camblan, Darí, Dembélé, Hérelle, Martin, Mbock, Mounié.
    Trenér: E. Roy

Racing Club de Lens: Samba (C) – Gradit, Danso, Medina – Frankowski, Samed, A. Diouf, Machado – Fulgini, Guilavogui – Sotoca.
    Náhradníci: Leca – Cortés, D. Costa, Haïdara, Chusanov, Le Cardinal, Spierings, Thomasson, Sishuba.
    Trenér: F. Haise

Rozhodčí: Jeremie Pignard.

Brest v minulé sezóně skončil na čtrnácté pozici s celkovým počtem 44 bodů. Brest během uplynulé sezóny nastřílel celkem 44 branek, což je v průměru 1,15 branky za zápas a inkasoval celkem 54 branek, což dělá průměr 1,4 obdržené branky na zápas.

Racing Club de Lens

Lens v minulém ročníku skončil těsně pod vrcholem. Na první PSG nakonec chyběl pouhý bod a Lens tak skončil na druhé pozici. Ta jim zaručila letošní skupinovou fázi Ligy mistrů.
    Lens v minulém ročníku nastřílel celkem 68 branek, což činí 1,7 branky na zápas a inkasoval pouhých 29 branek! S průměrem 0,7 obdržené branky na zápas byl Lens nejlepším týmem minulé sezóny. Dokonce první PSG inkasovalo 40 branek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Adam Dořák

Branky: 45+2. Del Castillo (pen.), 56. Lala, 87. Del Castillo (pen.) – 11. Sotoca (Fulgini), 22. Machado (Medina)

Karty:   35. Lees-Melou (BST), 45+4. Brassier (BST) – 48. Sotoca (LNS), 52. Medina (LNS), 86. Samba (LNS)   82. Thomasson (LNS)

Stade Brestois 29: Bizot – Lala, Brassier, Chardonnet (C), Locko – Del Castillo (90+1. Camblan), Lees-Melou, Magnetti (67. Martin) – Satriano (76. Mounié), Le Douaron, Lage (67. Mah. Camara).
    Náhradníci: Coudert – Darí, Dembélé, Hérelle, Mbock.

Racing Lens: Samba (C) – Gradit (46. Haïdara), Danso, Medina – Frankowski (79. Le Cardinal), Samed, A. Diouf (84. Spierings), Machado – Fulgini (68. D. Costa), Guilavogui (68. Thomasson) – Sotoca.
    Náhradníci: Leca – Cortés, Chusanov, Sishuba.

Rozhodčí: Jeremie Pignard