Jihlava – HC Slovan B 3:2 (kon.) | Litvínov – K. Vary 1:3 (kon.) | Kolín – Vienna Capitals 5:4 (kon.)
Trenčín – Frýdek-M. 0:1 (po pr.) | Sparta – Mladá Boleslav 4:3 (po pr.) | Cracovia – Poprad 3:6 (kon.)
Vlci Žilina – Lipt. Mikuláš 4:2 (kon.) | Chomutov – Tábor 5:2 (kon.) | Litoměřice – Kladno 2:4 (kon.)
Třebíč – Znojmo 2:4 (kon.) | Mountfield HK – Banská Bystrica 6:1 (kon.) | Nitra – Vsetín 4:2 (kon.)
Sokolov – Slavia 2:4 (kon.) | Olomouc – Kometa Brno 6:3 (kon.) | Zvolen – Humenné 4:7 (kon.)
Kobra – Příbram 0:7 (kon.) | Fribourg – Vítkovice 4:1 (kon.)
HC Stadion Litoměřice
2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Rytíři Kladno
Úterý 15.08.2023, 17:30 • Litoměřice, Kalich Arena • Přípravné zápasy

Ve třetí třetině Kladno dokázalo opět odskočit na rozdíl dvou branek a zkušeně si hlídalo vedení. Litoměřice se snažily dál hrát svou a hru a střílet, ale brankář Brízgala byl dnes výborný a podržel Kladno, které tak dokázalo zvítězit 4:2.

To je ode mě vše a u dalších online přenosů nashledanou. (19:52:47)

59:21
    Oddechový čas pro tým HC Stadion Litoměřice.

58:25
    Brízgala teď zneškodnil několik střel domácích.

57:19
    Hejda po hezké kombinaci střílel od modré, ale Cichoň jeho ránu vyrazil do ochranné sítě.

57:05
    Ticháček vystřelil od modré, Cichoň jeho pokus vyrazil a i následnou dorážku!

55:02
    Kladno právě vstřelilo branku!
    MARTIN PROCHÁZKA se prokličkoval obranou domácích a prudkou střelou mezi betony překonal domácího brankáře.

52:33
    Sihvonen střílel po hezké kombinaci, ale Brízgala se stihl přesunout včas.

51:50
    Kladno ihned po buly vyhazuje puk až za branku domácích.

51:43
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno:
    Beran – 2 min., podrážení.

51:24
    Josef Trojna prověřil domácího brankáře střelou z pravého kruhu.

50:55
    Kuťák vystřelil po přihrávce od zadního hrazení, ale jen do připraveného brankáře.

50:03
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice:
    Tomek – 2 min., hrubost.

Filip – 2 min., hrubost.

49:50
    Kroupa pálil od modré, ale jeho pokus byl tečován mimo branku.

49:01
    Kale Costa se dostal do dobré střelecké příležitosti, ale Brízgala byl opět připraven.

48:11
    Guman se dostal do dobré střelecké příležitosti, ale netrefil branku.

47:07
    Kladnu je pískáno zakázané uvolnění.

46:30
    Klepiš se dostal ke střele od pravého mantinelu, ale Cichoň byl připraven.

45:42
    Aubrecht vystřelil po hezké kombinaci od modré, ale jeho dělovku Brízgala vyrazil do rohu.

45:20
    Jakub Strnad střílel od modré, ale jeho puk našel pouze lapačku brankáře domácích.

44:52
    Kale Costa se opět dostal ke střele, ale Brízgala byl připraven.

43:10
    Sihvonen prověřil z pravého mantinelu Brízgalu, který dokázal střelu vyrazit.

42:22
    Costa vystřelil okamžitě po překonání modré čáry, ale jeho střela byla přizvednuta do ochranné sítě.

42:10
    Ihned po buly pálil Bláha, ale jeho ránu kryl Cichoň betonem.

41:09
    Guman se prokličkoval do útočného pásma, ale jeho rána byla zblokovaná do ochranné sítě.

40:39
    Sihvonen se dostal ke střele z pravého kruhu, ale Brízgala jeho pokus vyrazil.

40:01

Ve druhé třetině dokázalo Kladno odskočit na rozdíl dvou branek i díky využité přesilovce, ale i Litoměřice dokázaly využít nabídnutou početní výhodu a tak je stav po druhé třetině 2:3 z pohledu domácích. Na ledě jsme viděli hodně fyzický hokej plný emocí. Uvidíme co nabídne třetí třetina.

Další třetina začne přibližně v 19:12.

40:00

39:30
    Svoboda se dostal do útočné třetiny, ale za brankou přišel o puk.

38:21
    Hra bude pokračovat pět na pět.

38:21
    Po krátkém ošetření a v doprovodu lékařů se dostal Costa na střídačku. Rozhodčí zkoumá video, kvůli předcházející situaci u domácí branky.

38:21
    Na ledě zůstává ležet Kale Costa, který má evidentně vyražený dech a spěchají k němu zdravotníci.

37:38
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Böhm vypálil v končící přesilovce od modré a trefil tyč a z následné dorážky dokázal vstřelit branku JOSEF JÍCHA.
    Asistence: Martin Böhm

37:32
    Husák vystřelil hned po buly, ale Brízgala dobře viděl a skryl puk v lapačce.

36:48
    Guman pálil z pravého kruhu, ale Veber střelu dokázal zblokovat mimo.

35:40
    Ticháček – 2 min., napadení.

35:20
    Ticháček pálil od modré těsně vedle domácí branky.

34:07
    Hra je přerušena a z trestné lavice se vracejí ostatní potrestaní hráči.

33:40

32:42
    Hra pokračuje přesilovkou Litoměřic pět na čtyři.

31:40
    Guman – 2 min., hrubost.

Klepiš – 2 min., krosček,
    Martenet – 2 min., krosček.

31:40
    Na ledě probíhá menší šarvátka mezi Gumanem a Martenetem.

30:55
    Svoboda se protáhl podél pravého mantinelu a prověřil po delší době Brízgalu v brance hostí.

30:28
    Opět je Stadionu pískán ofsajd.

30:07

29:26

29:26
    Kladno využívá přesilovku! MATĚJ BERAN dostal krásnou přihrávku od pravého mantinelu a střelou z první překonal domácího brankáře.
    Asistence: Jaromír Pytlík

28:45
    Litoměřice se osvobozují.

28:37
    Jícha – 2 min., podrážení.

27:20
    Od modré čáry pálil tvrdě Ondřej Babka, ale jeho pokus netrefil branku.

26:39
    Petr Ton se dostal ke střele z pravého kruhu, ale Cichoň byl připraven.

25:41
    Po přihrávce od mantinelu vystřelil ONDŘEJ BLÁHA mezi betony domácího brankáře, který je nestačil včas zaklapnout.
    Asistence: Martin Procházka

24:15
    Jícha vystřelil od modré, ale jeho rána byla zablokovaná Josefem Trejnou.

23:50
    Jakub Tůma střílel z pravého kruhu po přihrávce od mantinelu, ale Brízgala byl připraven.

23:15
    Litoměřicím byl odpískán ofsajd.

22:20
    Martenet pálil tvrdě od modré, ale Cichoň dokázal jeho pokus vyrazit do rohu.

21:50
    Guman se dostal ke střele z pravého kruhu, ale brankář Kladna jeho pokus vyrazil.

20:17
    Litoměřice se dostaly k prvním střelám, ale Brízgala dokázal všechny zastavit.

20:01

První třetina byla vyrovnaná jak dle počtu vstřelených branek, tak obrazem hry. Litoměřice dokázaly svého soupeře zaskočit a brzy se dostaly do vedení, konec třetiny patřil Kladnu, které mělo více šancí a dokázalo srovnat stav na 1:1.

Další třetina začne přibližně v 18:19.

20:00

19:10
    Hejda po krásné kombinaci střílel od modré, ale Cichoň byl připraven.

18:34
    MATĚJ BERAN střílí branku po křižné přihrávce Petra Tona.
    Asistence: Petr Ton, Jakub Babka

17:45
    Oba týmy dobře brání střední pásmo.

16:24
    Karel Klikorka pálil nebezpečně z levého kruhu, ale Cichoň byl připraven.

15:29

15:20
    Guman pálil od modré, ale jeho pokus byl zblokován.

14:30

14:25
    Jaromír Pytlík se dostal do předbrankového prostoru, ale nedokázal pořádně zakončit.

13:40
    Po vhazování nebezpečně pálil Aubrecht, ale Brízgala jeho pokus vyrazil.

13:29
    Filip – 2 min., sekání.

13:07
    Josef Jícha ujížděl ve vlastním oslabení sám na brankáře, ale ke střele se nedostal.

12:45
    Tomek dokázal vyhodit podél mantinelu.

12:30
    Vitouch – 2 min., vysoká hůl.

11:40

11:34
    Puk po nepřesné kombinaci kališníků končí v ochranné síti.

11:00
    Strnad ujížděl ve vlastním oslabení, ale jeho střelu zblokoval Aubrecht.

09:59
    Husák vystřelil prudkou ránu od modré čáry, která trefila pouze jeho spoluhráče. Rytíři se následně dokázali osvobodit.

09:40
    Trojna – 2 min., vysoká hůl.

08:00
    Dominik Pavlák dokázal dvakrát zblokovat střelu mířící na domácího brankáře.

06:50
    Cikhart se ocitl sám před Brízgalou, ten ale dokázal jeho pokus vytěsnit lapačkou.

06:23

05:04
    Z levého kruhu střílel Aubrecht, ale Brízgala byl připraven!

04:40
    Denis Kusý střílel nebezpečně z levého kruhu v situaci dva na jednoho, domácí brankář jeho střelu vyrazil.

03:39
    Z levého kruhu nebezpečně pálil Strand, ale trefil pouze boční oblouk branky.

03:00
    Kladnu byl odpískán ofsajd.

02:50
    Po krásné kombinaci v situaci dva na dva zakončil Kuťák slibnou šanci jen do hostujícího brankáře.

02:22
    Veber pálil od modré, ale před domácím brankářem nikdo neclonil a ten tak ukryl kotouč v lapačce.

01:16
    KALE COSTA vystřelil z levého kruhu do horního rohu branky po krásné přihrávce Ondřeje Hrabíka.
    Asistence: Ondřej Hrabík

00:39
    Václav Veber vystřelil od modré čáry, ale brankář Cichoň byl připraven.

00:01

HC Stadion Litoměřice: Cichoň (Pařík) – Aubrecht, Tomek, Černohorský, Husák, Kroupa, Pavlák, Tůma, Böhm – Svoboda, Jícha, Sihvonen, Kordule, Kuťák, Guman, Hrabík, Costa, Vopat, Cikhart, Vitouch, Krupička
    Trenér: Miroslav Přerost

Rytíři Kladno: Brízgala (Bow) – Klikorka, Trojna, Veber, Hejda, Sideroff, Martenet, Ticháček – Kusý, Pytlík, Bláha, Strnad, Babka, Beran, Klepiš, Ton, Procházka, Melka, Filip
    Trenér: Pavel Skrbek

Rozhodčí: Jechoutek, Kostourek, Štěpánek, Teršíp.

HC Rytíři Kladno

Ani týmu Jaromíra Jágra se v úvodu přípravy nedařilo. Rytíři nestačili na Karlovy Vary a padli 1:2.

Vedení extraligového týmu přitom udělalo před sezonou řadu změn, a to zejména kvůli neuspokojivým výsledkům v minulé sezoně, kdy si Kladno udrželo příslušnost v nejvyšší soutěži až v baráži. Klub opustil tahoun Adam Kubík, jenž podepsal v jihočeském Motoru. Odešla též lotyšská defenzivní dvojice Oskars Cibulskis a Kristaps Sotnieks. S týmem se rozloučili také Miroslav Indrák, Martin Kehar, Ladislav Zikmund, Albert Michnáč nebo Adam Brodecki.

Kladnu se naopak podařilo získat několik výrazných posil v čele s Michaelem Frolíkem, jenž přišel z Liberce. Z Motoru dále přišel Jakub Strnad a ze Slavie Karel Klikorka. Mužstvo posílili také Denis Kusý, Deven Sideroff a Chris Martenet. Klíčové bylo i prodloužení smlouvy s matadorem Tomášem Plekancem.

Na začátku přípravy se Litoměřice utkaly s extraligovou Spartou, která přijela s nabitým kádrem. Kališníci dokázali držet krok zejména v první třetině, ale postupně se ukazovalo, že holešovický tým se teprve rozjíždí a zápas nakonec skončil vítězstvím Pražanů.

Druhý duel v přípravě odehrál Stadion proti soupeři z Chance ligy. Ačkoliv Litoměřičtí bojovali a dokázali vstřelit dvě branky, výsledek zápasu byl taktéž nepříznivý a protivník ze Sokolova si odvezl výhru 6:2.

“Nehlídáme si hráče, které si hlídat máme a vůbec nedodržujeme systém hry, který nám trenéři radí. Dohromady z toho vyplyne spousta chyb, a proto jsme znovu dostali tolik branek,“ uvedl útočník Kale Costa.

Trenéři navíc po bitvě se Sokolovem vyřadili z kádru šest hráčů, a to dva obránce, tři útočníky a jednoho gólmana. S mužstvem se rozloučili brankář Hynek Petržílka, zadáci Tomáš Rajgl a Filip Ducháč a útočníci Ondřej Matas, Daniel Jouza a Martin Berčík.

"Musela se udělat nějaká selekce. Vždycky to je neatraktivní a nepříjemné. Nejen pro ty hráče, ale i pro trenéry. Ten kádr se ale nějakým způsobem skládá a kluci nám nezapadli do konceptu. Proto museli tým opustit," řekl k odchodům asistent trenéra a kondiční kouč František Ptáček.

Pro kališníky půjde o zajímavý souboj i z toho pohledu, že v dresu Rytířů nastoupí několik hokejistů, kteří v minulosti působili pod Radobýlem, třeba Matěj Beran nebo Martin Procházka. "Těším se moc. V Liťáku jsem si to moc oblíbil a těším se, že si tam opět zahraju," uvedl Beran.

Vítám vás u dnešního utkání. Zápas mezi Litoměřicemi a kladenskými Rytíři začne v 17:30 a vše podstatné se dočtete zde.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Matěj Krejčí

Branky a nahrávky: 2. Costa (Hrabík), 38. Jícha (Böhm) – 19. Beran (Ton, Babka), 26. Bláha (Prcházka), 30. Beran (Pytlík), 56. Procházka

Rozhodčí: Jechoutek, Kostourek – Štěpánek, Teršíp