Jihlava – HC Slovan B 3:2 (kon.) | Litvínov – K. Vary 1:3 (kon.) | Kolín – Vienna Capitals 5:4 (kon.)
Trenčín – Frýdek-M. 0:1 (po pr.) | Sparta – Mladá Boleslav 4:3 (po pr.) | Cracovia – Poprad 3:6 (kon.)
Vlci Žilina – Lipt. Mikuláš 4:2 (kon.) | Chomutov – Tábor 5:2 (kon.) | Litoměřice – Kladno 2:4 (kon.)
Třebíč – Znojmo 2:4 (kon.) | Mountfield HK – Banská Bystrica 6:1 (kon.) | Nitra – Vsetín 4:2 (kon.)
Sokolov – Slavia 2:4 (kon.) | Olomouc – Kometa Brno 6:3 (kon.) | Zvolen – Humenné 4:7 (kon.)
Kobra – Příbram 0:7 (kon.) | Fribourg – Vítkovice 4:1 (kon.)
SC Marimex Kolín
5:4 (1:1, 1:3, 3:0)
spusu Vienna Capitals
Úterý 15.08.2023, 17:30 • Zimní stadion města Kolín, Kolín • Přípravné zápasy

Dnešní utkání nakonec dopadlo lépe pro domácí, kteří rozhodli utkání v poslední třetině třemi góly. Ten vítězný vstřelil Lukáš Pajer třicet dva sekund před koncem třetí třetiny. To je dnes vše, děkujeme za pozornost. (21:02:27)

59:28
    Kozlové právě vstřelili branku!
    Kozlové otáčejí půl minuty před koncem utkání skóre! Z levé části útočného pásma si najel LUKÁŠ PAJER, který dostal nádhernou přihrávku od Zdeňka Krále přes celé útočné pásmo a vymetl šibenici rakouského brány. Kolínští dnešní zápas pravděpodobně vyhrají. Asistence: Král, Skořepa

58:56
    Vyloučení v týmu spusu Vienna Capitals:
    Antal – 2 min., sekání.

58:00
    probíhají poslední dvě minuty 3. třetiny

55:49
    Vídeň měla velikou šanci! Kolínský gólman Soukup byl ale ve střehu.

54:21
    Pod nátlakem jsou v tuto chvíli Kolínští, nedaří se jim dostat z obraného pásma.

53:43
    Vyloučení v týmu SC Marimex Kolín:
    Hampl – 2+2, hrubost.

Preiser – 2 min., hrubost.

52:39
    Zimní stadion v Kolíně bouří! Jen osm vteřin po konci přesilové hry pět proti čtyřem se Kozlové radují počtvrté v dnešním utkání. LUKÁŠ PAJER vystřelil od modré a černá guma se se štěstím dostala za brankovou čáru. Máme vyrovnáno – 4:4. Asistence: Skořepa, Král

Kolín tak využil přesilovku 5 na 3

50:51
    Přece jen Kozlové snižují stav dnešního utkání. JOSEF SKOŘEPA se před brankou po střele Kolmanna dostal k odraženému puku a procpal ho do sítě rakouského celku. Asistence: Kolmann, Pajer

50:31
    Posch – 2 min., sevření puku rukou.

49:08
    Drugge – 2 min., držení.

48:20
    Velká šance pro Kolín, Šedivý jel sám na bránu a vídeňský brankář vyjel proti němu, tudíž měl odkrytou branku, ale gól z toho nevznikl.

46:24
    Kozlové zahráli vysokou holí.

44:14
    Již po třetí v řadě se hosté osvobodili zakázaným uvolněním.

44:01
    Vídeň se také dostala k šanci ale gól nepadl.

43:30
    Kolínští měli šanci zpoza brány, ale puk do branky nedotlačili.

43:03

41:54
    Střelu Vídně z pravého kruhu zlikvidoval Soukup.

41:07
    Piegl – 2 min., podrážení.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 19:09.

V druhé třetině padlo více branek než v té první. Hosté oživili hru a bylo to na jejich výkonu hodně vidět. Hned po čtyřiceti vteřinách se Rakušané dostali do vedení. Skóre vyrovnal ve 28.minutě utajenou střelou Matěj Morong, od té doby byli hosté aktivnější. Heinrich po šťastných odrazech vrátil Vídni vedení a o minutu a dvacet devět sekund později rozvlnil síť Wallner. Po druhé třetině je stav utkání 2:4.

40:00

39:59
    Velká skrumáž v brankovišti Vídně gólem neskončila, rozhodčí rozpažuje.

36:13
    Kozlové se po dlouhé době ocitli v útočném pásmu, ale Vídeň dokázala puk domácím hráčům sebrat.

34:29
    Vienna Capitals vstřelili branku!
    Fanoušci Kolína utichli. Střela LEONA WALLNERA po ledě od modré čáry skončila za zády Jakuba Soukupa. Asistence: Pallierer a Brunner.

33:21
    DOMINIQUE HEINRICH se šťastně dostal až před Soukupa, za kterého natřikrát dokázal dorazit kotouč. Asistence: Weinger.

32:38
    Po Heinrichově střele se opět posunula branka Jakuba Soukupa.

30:27
    Kozlům se zatím nedaří udržet kotouč v útočném pásmu.

29:42
    Zusevics – 2 min., nedovolené bránění.

29:01
    Střídání v týmu spusu Vienna Capitals:
    ze hřiště odchází Wraneschitz, přichází Lo. Widhalm.

29:01
    Na ledě bylo vidět první menší pošťuchování mezi oběma týmy.

27:45
    Zpoza branky nahrál Daniel Klinecký na volného MATĚJE MORONGA, který se štěstím procpal kotouč střelou na přední tyč branky Vídně za gólmana Wraneschitze. Asistence: Naar a Klinecký.

26:44

26:02
    Lukáš Pajer se z ničeho nic ocitl sám před brankářem Wraneschitzem, ale backhandem trefil pouze horní tyč.

25:20
    Rakušané vyhazují kotouč do obraného pásma Kozlů.

24:44
    Piff – 2 min., podrážení.

23:56

22:50
    Kozlové na začátku přesilovky vyhodili kotouč do bezpečí, Vídeň se však do útočného pásma rychle vrátila.

21:56
    Síla – 2 min., faul loktem.

20:41
    Vídeň se na začátku třetiny dočkala gólu. Přihrávka Druggeho přes celé útočného pásmo našla volného NIKOLAUSE HARTLA, který střelou do šibenice otáčí skóre dnešního utkání. Asistence: Drugge

20:30
    První útok ve druhé třetině měli Kolínští, ke střele se ale neprobojovali.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 18:17.

V první třetině se hrál velice rychlý hokej, šance byly na obou stranách. Tu první měl Stanislav Vrhel, který v samostatném úniku nepřekonal Vídeňského gólmana. Kozlové se dočkali také dvou přesilovek, tu první dokázal využít Kryštof Ouřada. Na druhé straně největší šanci měl Eriksson, ale ve velké šanci branku přestřelil. Dvě minuty před koncem 1.třetiny hosté vyrovnali zásluhou Preisera. Po první třetině je stav nerozhodný 1:1.

20:00

18:06
    Obraně domácích ujel jeden z hráčů Vídně, ale Soukup jeho střelu vyrazil betonem. Ovšem jeho střelu dorazil backhandem ARMIN PREISER. Bez asistence.

16:53

15:35
    V mezikruží se dostal puk k Erikssonovi, ale přestřelil branku.

15:05
    Kozlové se štěstím dostali puk do středního pásma.

14:53
    Lang – 2 min., podrážení.

13:54

13:10
    Vídeň se dostala do protiútoku, ale vše uhasil René Piegl.

12:41
    Puk se nachází na střídačce hostů, vhazuje se v útočném pásmu Kolína.

12:07
    Vídeň se osvobozuje.

11:54
    Fischer – 2 min., podrážení.

10:35
    Vídeň se po dlouhé době dostala do střeleckého pokusu.

10:00
    Polovina první třetiny za námi a šance zatím měli pouze Kolínští.

7:55
    Petr Koukal dostal za branku přihrávku a poslal ji před branku, kde se puk odrazil ke KRYŠTOFU OUŘADOVI, který prostřelil brankáře Wraneschitze. Asistence: Koukal, Dlouhý

5:46
    Lukáš Pajer se pokusil o střelu s hokejkou mezi nohy, ale jeho úmysl brankář Vídně přečetl. Vhazování v útočném pásmu Kozlů.

4:38
    Matěj Morong ujížděl sám na Wraneschitze, ale jeho střela skončila mimo branku. Kozlové jsou stále na puku.

3:43
    Soukup zachytil střelu od modré čáry a vhazuje se po jeho pravici.

2:34
    Kozlové se chtěli dostat do útočného pásma, ale hned první přihrávku zastavila obrana Vídně.

1:43
    Vídeň dostává kotouč z obraného pásma.

1:23
    Sám na branku ujížděl Stanislav Vrhel, ale při backhandovém blafáku uklouzl a puk se do branky nedoklouzal.

0:15
    První velkou šanci měl Kolín, ale brankář Vídně byl ve střehu.

00:01

SC Marimex Kolín: Soukup (Sajdl) – Pinkas, Kolmann (A), Piegl, Němec, Hampl, Naar, Klinecký – Dlouhý, Skořepa, Král (A) – Vrhel, Morong, Ouřada – Síla, Koukal (C), Pajer – Šedivý, Michal Beneš, Lang
    Trenér: Jan Šťastný

spusu Vienna Capitals: Wraneschitz (Lo. Widhalm) – Heinrich, Fischer, Hackl, Drugge, Posch, Brunner, Pallierer – Antal, Cheek, Weinger – Stinil, Eriksson, Hartl – Kainz, Wallner, Zusevics – Piff, Kromp, Preiser
    Trenér: Marc Habscheid.

Dobré odpoledne všem hokejovým fanouškům. Vítáme vás u dnešního utkání mezi Kolínem a Vídní. Úvodní buly utkání je naplánováno na 17:30.

Kozlové už mají narozdíl od Vídně dvě přípravná utkání v nohách. V prvním utkání v Praze se Slavií nastoupili Kozlové ve velmi omlazené sestavě (věkový průměr 20,3 let). V utkání nepadl žádný gól a po šedesáti minutách se šlo rovnou do nájezdů, které rozhodl ex-kolínský Vojtěch Polák.

O pouhé dva dny později odehráli Kozlové druhé přípravné utkání s partnerským Hradcem Králové. Kolínští nastoupili v mnohem silnější sestavě a bylo to hned poznat. Hattrick Petra Moravce a premiérové góly Stanislava Vrhela a Radka Smoleňáka netradičně proti „svým“ rozhodly o výhře 4:6.

Co se týče změn v kádru Kolína, tak od začátku léta to jsou spíše odchody než příchody. Do Zlína odešli obránce Zdeněk Čáp a po půl ročním působení v Kolíně i Martin Novák. Do pražských Letňan odešli obránce Ján Niko a útočník Jakub Sklenář. Odešel také Josef Zajíc, který bude oblékat dres Kralup nad Vltavou a Martin Kadlec, který do Kolína přišel během sezóny, se stěhuje do Marseille. Jediný kdo nemá ještě jisté působiště je Markus Korkiakoski, ale spekuluje se, že bude oblékat dres druholigového Tábora. Příchodů bylo výrazně méně, než odchodů. Z Jihlavy přišel útočník Josef Skořepa, ze Sokolova mladý útočník Stanislav Vrhel a z Litoměřic mladý obránce Štěpán Němec. Očekává se však ale velká pomoc od partnerského Hradce Králové, který bude chtít seznámit mladé naděje s dospělým hokejem.

Vienna Capitals

Rakouský tým čeká v Kolíně první přípravné utkání před sezónou 2023/24. Rakouský celek budou poté ještě čekat utkání s Hradeckým Mountfieldem, Straubingem, s Novými Zámky a přípravu dokončí na domácím ledě opět proti Mountfieldu HK.

Vídeň výrazně obměnila kádr. Odešel například Alex Wall, Radek Prokeš, Jeremy Gregoire, Matthew Bradley a kariéru ukončili Bernhard Starkbaum a James Sheppard.

Kromě odchodů ale Vídeň výrazně posílila, do útoku přišli například útočníci Hampus Eriksson a Trevor Cheek a do obrany Oscar Drugge a Stefan Warg z Pražské Sparty.

Poslední a jediné vzájemné utkání mezi oběma týmy dopadlo vítězstvím Vídně 1:3, utkání se odehrálo v ČPP Aréně v Hradci Králové.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Matyáš Hampl

Věra Pavlovská

Jakub Eiman

Branky a nahrávky: 8. Ouřada (Dlouhý, Koukal), 28. Morong (Naar, Klinecký), 51. Skořepa (Kolmann, Pajer), 53. Pajer (Skořepa, Král), 60. Pajer (Král, Skořepa) – 19. Preiser, 21. Hartl (Drugge), 34. Heinrich (Weinger), 35. Wallner (Pallierer, Brunner)

Trenér: Marc Habscheid