Mountfield HK – K. Vary 3:2 (kon.) | Zlín – Jihlava 5:0 (kon.) | Č. Budějovice – Litvínov 6:3 (kon.)
Plzeň – Mladá Boleslav 3:4 (po pr.) | Olomouc – Kometa Brno 2:3 (po pr.) | Pardubice – Třinec 2:4 (kon.)
Přerov – Vítkovice 4:2 (kon.) | Sparta – Liberec 4:5 (kon.)
HC Sparta Praha
4:5 (1:1, 1:1, 2:3)
Bílí Tygři Liberec
Čtvrtek 31.08.2023, 18:45 • Sportovní hala Fortuna, Praha - Holešovice • DHL Extraliga juniorů • Skupina Západ

Dnešní utkání zakončil liberecký gól na 5:4, který vstřelil třináct vteřin před koncem Lukáš Plos. Ten v dnešním zápase skóroval dvakrát. Mezi další střelce této třetiny se z hostů řadí ještě Radek Janata a Mikuláš Jenčovský. Domácí tým se ale nevzdal a v této třetině nastřílel dvě branky. Góly si připisují Andrej Fábry a Ondřej Hrabík.

Utkání bylo ve výsledku silově velmi vyrovnané a dnešek byl napínavý pro obě strany.

------
    Děkujeme za sledování dnešního přesnou a brzy na počtenou! (21:28:38)

60:00
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha:
    Filip Šindelek – 2 min., vysoká hůl.
    59:47 Lukáš PLOS - 4:5

59:47
    Liberec právě vstřelil branku!
    V závěru zápasu se nad Kalistovo rameno trefil LUKÁŠ PLOS a zvyšuje tak vedení. Asistence: Vojtěch Hois a Jakub Ehrenberger

59:28
    Ofsajd Sparty.

59:10
    Královu střelu od modré vyráží Kalista maskou.

59:00
    Poslední minuta utkání.

58:47
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká David Hrubý.

58:47
    Oddechový čas pro tým Bílí Tygři Liberec.
    58:20 Andrej FÁBRY - 4:4

58:20
    Sparta právě vstřelila branku!
    Kapitán domácích ANDREJ FÁBRY využil risku bez brankáře a vyrovnává tak skóre. Asistence: Jakub Žmola a Jan Krupička

58:04
    Oddechový čas pro tým HC Sparta Praha.

58:04
    Samsonovu dělovku z pravého kruhu chytá Schnattinger.

56:15
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec:
    Vojtěch Hois – 2 min., podrážení.
    55:53 Radek JANATA - 3:4

55:53
    Liberečtí se dostali do prostoru před Kalistou a z dorážky se trefil za brankáře soupeřů RADEK JANATA. Asistence: Vojtěch Pilíšek

54:53
    Šindelkova střela přizvednuta do ochranné sítě.

54:37
    Zakázané uvolnění hostů.

54:08
    Hrabíkovu střelu ze slotu vyráží Schnattinger.

53:50
    Červenka se pokusil o zakončení od modré, jeho puk ale skončil mimo branku.

53:12
    Samsonův pokus zastavil Schnattinger.

51:44
    Šindelek střílel z levého kruhu, Schnattinger jeho střelu vyrazil.

48:31
    Šindelkovu ránu z pravého kruhu schovává liberecký brankář na hruď.

48:04
    Pekařův pokus zastavuje Kalista.

47:11
    Jarabkovu střelu od modré vyrazil Kalista zpět do hry.

46:30
    První Holečkův pokus zblokovala liberecká obrana, druhý následně letěl mimo Schnattingerovu branku.

45:19
    Po střele Samsona Schnattinger puk ve své rukavici.

45:04
    Icing Tygrů.

44:12
    Krupička se dostal před Schnattingera, svým zakončením ale trefil jen jeho betony.
    42:27 Ondřej HRABÍK - 3:3

42:27
    Přesilovou hru ale sparťané nakonec využívají a rychle tak vyrovnávají skóre zápasu. Na právem kruhu se k puku dostal po přihrávce Tůmy ONDŘEJ HRABÍK, který prostřelil Schnattingera.
    Asistence: Jakub Tůma a Marek Daníček.

42:10
    Daníček z mezikruží nastřelil tyčku Schnattingerovy branky!
    41:13 Mikuláš JENČOVSKÝ - 2:3

41:13
    Ve vlastním oslabení se po individuální akci prosadit MIKULÁŠ JENČOVSKÝ.
    Bez asistence.

40:54
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Daniel Pekař.

40:11
    Krupička se ihned po vhazovaní snažil dorážet z ostrého úhlu, Schnattingera ale nepřekvapil.

40:01

Druhá třetina nám nabídla, jako ta předchozí, po jedné brance. První branku této třetiny se podařilo vstřelit Lukáši Novákovi, druhou si připisuje Samuel Jansa.

Další třetina začne zhruba ve 20:25.

40:00

39:21
    38:23 Samuel JANSA - 2:2

38:23
    Vyrovnávací branku po závaru ve sparťanském brankovišti střílí z dorážky SAMUEL JANSA.
    Asistence: Tomáš Prokůpek a Patrik Křížek.

36:52
    Plosovu střelu z ostrého úhlu chytá Kalista do lapačky.

36:06
    Ofsajd hostů.

35:45
    Hladíkovu střelu z předbrankového prostoru Kalista vyrazil.

35:17
    Po přesné zadovce se v dobré pozici ocitl Hrubý, svým zakončením ale minul branku.

34:48
    Zakázané uvolnění domácích.

34:40
    Bartoňův pokus z levého kruhu zblokoval soupeř.

33:37
    Červenka poslal do předbrankového prostoru puk na Hrabíka, přihrávku ale zblokovali soupeři.
    31:11 Lukáš NOVÁK - 2:1

31:11
    Oliver Samson střílel z mezikruží pouze nad horní tyčku Schnattingerovy branky, jeho puk se ale od plexiskla odrazil před LUKÁŠE NOVÁKA, který puk dorazil za záda libereckého brankáře.

30:12
    Icing Sparty.

30:04
    Jarabkův puk je sražen zpět do hry,.

29:38
    Krupičkovo nahození schoval Schnattinger pod lapačku.

28:53
    Hrabíkovu střelu z mezikruží liberecký gólman vyráží.

28:44
    Daníčkovu prudkou ránu od útočné modré chytá Schnattinger.

28:06

27:30
    Ehrenbergerova střela byla zblokována.

26:47
    Schnattinger si musel v rychlém sledu poradit se třemi sparťanskými pokusy, všechny ale zvládl pokrýt.

26:11
    Jansův individuální průnik zastavil až Kalista svými betony.

25:28
    Červenka přestřelil Schnattingeru branku.

25:22
    Zakázané uvolnění Bílých Tygrů.

24:30
    Krupičkův pokus z ostrého úhlu vyráží Schnattinger do rohu plochy.

23:55
    Janatova střela z mezikruží byla přizvednuta mimo Kalistovu branku.

23:20
    Týmy svádí souboj o puk ve středním pásmu.

22:39
    Další puk končí mimo hřiště.

22:12
    Bartoňova rána od modré byla zblokována.

21:25
    Samson svým pokusem minul branku.

20:33
    Janata se dostal k puku v prostoru mezi kruhy, Kalista mu ale nedovolil zakončit.

20:01

První třetina utkání byla vyrovnaná. Na obou stranách jsme mohli vidět po jednom gólu. První se prosadil Lukáš Plos, na něj pak za domácí navázal Tomáš Holeček.

Další třetina začne přibližně v 19:42.

20:00

19:44
    Vašíček se protlačil až před Schnattingera, puk už ale nedokázal zvednout nad jeho betony.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:46
    Ofsjad Liberce.

18:19

17:51
    Tůma s pukem objel celé útočné pásmo, svým pokusem ale minul branku.

16:22
    Hra se nyní drží ve středním pásmu.

15:40
    Novák střílel od modré, jeho puk ale branku minul.

15:12
    Daníčkovu střelu z pravého kruhu zblokovali protihráči.
    13:23 Tomáš HOLEČEK - 1:1

13:23
    Vyrovnávací branku po přihrávce Samsona v individuální akci střelil TOMÁŠ HOLEČEK. Prosadil se střelou z mezikruží.
    Asistence: Oliver Samson a Jakub Červenka.

13:10
    Sparťané ujížděli v přečíslení 2:1, Holečkovu přihrávku ale pokryli liberečtí obránci.

12:12
    Se střelou Tůmy si Schnattinger poradil.

11:47
    Puk byl hráči po souboji sražen až do ochranné sítě, vhazuje se ve středovém kruhu.

11:18
    Ehrenberger střílel od modré, Kalista jeho střelu neviděl, ale i tak se mu ji podařilo vyrazit do rohu ledové plochy.

10:10
    Vašíček vypálil na Schnattingera z levého kruhu, trefil pouze jeho hruď.

09:30
    Po další nepřesné rozehrávce domácích měl Kalista velké problémy s dalším pokusem Libereckých.

09:00
    Sparťané uklidňují hru za svou brankou a týmy tak můžou vystřídat.

08:10
    Ihned po vhazování zkoušel střílet Hrabík, střela mu ale nesedla.

08:08
    Samsonovu střelu od modré schovává Schnattinger do lapačky. Vhazuje se po jeho pravici.

07:40
    Icing Liberce.

06:59
    Janatovu střelu z levého kruhu vyráží Kalista vysoko do vzduchu.

06:10
    Hrabíkovu střelu z pravého kruhu chytá Schnattinger do lapačky.

05:17
    Pavlák dostal přihrávku do prostoru mezi kruhy, kde se nacházel úplně sám, jeho střelu ale vyrazil Schnattinger.

05:08
    Hamršmídova střela z ostrého úhlu minula libereckou branku.
    04:13 Lukáš PLOS - 0:1

04:13
    Jenčovský na útočné modré vystihl rozehrávku sparťanů a vyslal s pukem do individuálního úniku LUKÁŠE PLOSE, který kličkou překonal Kalistu.
    Asistence: Mikuláš Jenčovský.

03:22
    Plos vystihl rozehrávku domácích, k zakončení se ale Liberečtí nedostali.

02:50
    Hra se vyvíjí bez větších šancí na obou stranách.

02:44
    Zakázané uvolnění Liberce.

02:00
    Bartoň od modré napálil tyčku liberecké branky.

01:22
    Žmolovu střelu schovává Schnattinger do lapačky. Vhazuje se po jeho pravici.

00:56
    Ehrenberger nyní prověřil svou střelou Kalistu.

00:06
    Puk se ihned po vhazování ocitá mimo led.

00:01

Hráči už však nastupují na led a vypadá to, že utkání může začít.

Čekání na start utkání kvůli úpravě ledové plochy se protáhlo o patnáct minut.

HC Sparta Praha: Kalista (Vedral) – T. Bartoň, J. Tůma, Samson, J. Červenka (A), David (A), Šindelek, Culek – Hrabík, Hamršmíd, Žmola – Vašíček, Novák, Krupička – Holeček, Fábry (C), Daníček – Hrubý, Odehnal, S. Pavlák.
    Trenér: Tomáš Netík

Bílí Tygři Liberec: Schnattinger (Hambálek) – Ehrenberger, Jarabko, Meisel, A. Král, Pilíšek, Hladík, Macháček – Hois (A), Jenčovský (C), S. Jansa – Prokůpek, Janata (A), Plos – Vološín, Křížek, Hrabčák – Pekař, D. Pérez, Šťáska.
    Trenér: Valdemar Jiruš.

Sparta jedno ze dvou utkání prohrála v prodloužení. Minulý zápas, ten vítězný, sehráli Pražané proti HC Škoda Plzeň a přivezli domů tři body do tabulky s výsledkem 3:1.

Liberečtí zatím vyhráli oba dva zápasy. Jako jejich dnešní soupeř, vyhráli 3:1 nad Banes Motorem České Budějovice. Bílí Tygři se také zúčastnili turnaje ve Švýcarském Zugu, kde si zahráli proti evropským týmům a odvezli si domů páté místo.

Společná bilance je taková, že z posledních pěti utkání si čtyři výhry připisuje Sparta a jednu Tygři. Největší brankový rozdíl je z roku 2021, kdy Sparta vyhrála 10:2.

Takovou malou zajímavostí je, že Ondřej Culek, který nyní hraje za Spartu, ještě v minulé sezóně nastupoval za Bílé Tygry.

Hezký čtvrteční večer, vítám vás u dnešního utkání mezi HC Sparta Praha a Bílými Tygry Liberec, které je třetím kolem letošní DHL extraligy juniorů. Dnešní zápas se odehraje na domácí hale Sparty, na sportovní hale Fortuna v Holešovicích.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.

Lucie Citterbartová

Branky a nahrávky: 14. Holeček (Samson, J. Červenka), 32. Novák, 43. Hrabík (J. Tůma, Daníček), 59. Fábry (Žmola, Krupička) – 5. Plos (Jenčovský), 39. S. Jansa (Prokůpek, Křížek), 42. Jenčovský, 56. Janata (Pilíšek), 60. Plos (Hois, Ehrenberger)

HC Sparta Praha: Kalista (Vedral) – T. Bartoň, J. Tůma, Samson, J. Červenka (A), David (A), Šindelek, Culek – Hrabík, Hamršmíd, Žmola – Vašíček, Novák, Krupička – Holeček, Fábry (C), Daníček – Hrubý, Odehnal.

Bílí Tygři Liberec: Schnattinger (Hambálek) – Ehrenberger, Jarabko, Meisel, A. Král, Pilíšek, Hladík, Macháček – Hois (A), Jenčovský (C), S. Jansa – Prokůpek, Janata (A), Plos – Vološín, Křížek, Hrabčák – Pekař, D. Pérez.
    Trenér: Valdemar Jiruš