Mountfield HK – K. Vary 3:2 (kon.) | Zlín – Jihlava 5:0 (kon.) | Č. Budějovice – Litvínov 6:3 (kon.)
Plzeň – Mladá Boleslav 3:4 (po pr.) | Olomouc – Kometa Brno 2:3 (po pr.) | Pardubice – Třinec 2:4 (kon.)
Přerov – Vítkovice 4:2 (kon.) | Sparta – Liberec 4:5 (kon.)
HC Sparta Praha
4:5 (1:1, 1:1, 2:3)
Bílí Tygři Liberec
Čtvrtek 31.08.2023, 18:45 • Sportovní hala Fortuna, Praha - Holešovice • DHL Extraliga juniorů • Skupina Západ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.

Hezký čtvrteční večer, vítám vás u dnešního utkání mezi HC Sparta Praha a Bílými Tygry Liberec, které je třetím kolem letošní DHL extraligy juniorů. Dnešní zápas se odehraje na domácí hale Sparty, na sportovní hale Fortuna v Holešovicích.

Sparta jedno ze dvou utkání prohrála v prodloužení. Minulý zápas, ten vítězný, sehráli Pražané proti HC Škoda Plzeň a přivezli domů tři body do tabulky s výsledkem 3:1.

Liberečtí zatím vyhráli oba dva zápasy. Jako jejich dnešní soupeř, vyhráli 3:1 nad Banes Motorem České Budějovice. Bílí Tygři se také zúčastnili turnaje ve Švýcarském Zugu, kde si zahráli proti evropským týmům a odvezli si domů páté místo.

Společná bilance je taková, že z posledních pěti utkání si čtyři výhry připisuje Sparta a jednu Tygři. Největší brankový rozdíl je z roku 2021, kdy Sparta vyhrála 10:2.

Takovou malou zajímavostí je, že Ondřej Culek, který nyní hraje za Spartu, ještě v minulé sezóně nastupoval za Bílé Tygry.

HC Sparta Praha: Kalista (Vedral) – T. Bartoň, J. Tůma, Samson, J. Červenka (A), David (A), Šindelek, Culek – Hrabík, Hamršmíd, Žmola – Vašíček, Novák, Krupička – Holeček, Fábry (C), Daníček – Hrubý, Odehnal, S. Pavlák.
    Trenér: Tomáš Netík

Bílí Tygři Liberec: Schnattinger (Hambálek) – Ehrenberger, Jarabko, Meisel, A. Král, Pilíšek, Hladík, Macháček – Hois (A), Jenčovský (C), S. Jansa – Prokůpek, Janata (A), Plos – Vološín, Křížek, Hrabčák – Pekař, D. Pérez, Šťáska.
    Trenér: Valdemar Jiruš.

Čekání na start utkání kvůli úpravě ledové plochy se protáhlo o patnáct minut.

Hráči už však nastupují na led a vypadá to, že utkání může začít.

00:01

00:06
    Puk se ihned po vhazování ocitá mimo led.

00:56
    Ehrenberger nyní prověřil svou střelou Kalistu.

01:22
    Žmolovu střelu schovává Schnattinger do lapačky. Vhazuje se po jeho pravici.

02:00
    Bartoň od modré napálil tyčku liberecké branky.

02:44
    Zakázané uvolnění Liberce.

02:50
    Hra se vyvíjí bez větších šancí na obou stranách.

03:22
    Plos vystihl rozehrávku domácích, k zakončení se ale Liberečtí nedostali.

04:13
    Liberec právě vstřelil branku!
    Jenčovský na útočné modré vystihl rozehrávku sparťanů a vyslal s pukem do individuálního úniku LUKÁŠE PLOSE, který kličkou překonal Kalistu.
    Asistence: Mikuláš Jenčovský.
    04:13 Lukáš PLOS - 0:1

05:08
    Hamršmídova střela z ostrého úhlu minula libereckou branku.

05:17
    Pavlák dostal přihrávku do prostoru mezi kruhy, kde se nacházel úplně sám, jeho střelu ale vyrazil Schnattinger.

06:10
    Hrabíkovu střelu z pravého kruhu chytá Schnattinger do lapačky.

06:59
    Janatovu střelu z levého kruhu vyráží Kalista vysoko do vzduchu.

07:40
    Icing Liberce.

08:08
    Samsonovu střelu od modré schovává Schnattinger do lapačky. Vhazuje se po jeho pravici.

08:10
    Ihned po vhazování zkoušel střílet Hrabík, střela mu ale nesedla.

09:00
    Sparťané uklidňují hru za svou brankou a týmy tak můžou vystřídat.

09:30
    Po další nepřesné rozehrávce domácích měl Kalista velké problémy s dalším pokusem Libereckých.

10:10
    Vašíček vypálil na Schnattingera z levého kruhu, trefil pouze jeho hruď.

11:18
    Ehrenberger střílel od modré, Kalista jeho střelu neviděl, ale i tak se mu ji podařilo vyrazit do rohu ledové plochy.

11:47
    Puk byl hráči po souboji sražen až do ochranné sítě, vhazuje se ve středovém kruhu.

12:12
    Se střelou Tůmy si Schnattinger poradil.

13:10
    Sparťané ujížděli v přečíslení 2:1, Holečkovu přihrávku ale pokryli liberečtí obránci.

13:23
    Sparta právě vstřelila branku!
    Vyrovnávací branku po přihrávce Samsona v individuální akci střelil TOMÁŠ HOLEČEK. Prosadil se střelou z mezikruží.
    Asistence: Oliver Samson a Jakub Červenka.
    13:23 Tomáš HOLEČEK - 1:1

15:12
    Daníčkovu střelu z pravého kruhu zblokovali protihráči.

15:40
    Novák střílel od modré, jeho puk ale branku minul.

16:22
    Hra se nyní drží ve středním pásmu.

17:51
    Tůma s pukem objel celé útočné pásmo, svým pokusem ale minul branku.

19:44
    Vašíček se protlačil až před Schnattingera, puk už ale nedokázal zvednout nad jeho betony.

20:00

První třetina utkání byla vyrovnaná. Na obou stranách jsme mohli vidět po jednom gólu. První se prosadil Lukáš Plos, na něj pak za domácí navázal Tomáš Holeček.

Další třetina začne přibližně v 19:42.

20:01

20:33
    Janata se dostal k puku v prostoru mezi kruhy, Kalista mu ale nedovolil zakončit.

21:25
    Samson svým pokusem minul branku.

22:12
    Bartoňova rána od modré byla zblokována.

22:39
    Další puk končí mimo hřiště.

23:20
    Týmy svádí souboj o puk ve středním pásmu.

23:55
    Janatova střela z mezikruží byla přizvednuta mimo Kalistovu branku.

24:30
    Krupičkův pokus z ostrého úhlu vyráží Schnattinger do rohu plochy.

25:22
    Zakázané uvolnění Bílých Tygrů.

25:28
    Červenka přestřelil Schnattingeru branku.

26:11
    Jansův individuální průnik zastavil až Kalista svými betony.

26:47
    Schnattinger si musel v rychlém sledu poradit se třemi sparťanskými pokusy, všechny ale zvládl pokrýt.

27:30
    Ehrenbergerova střela byla zblokována.

28:06
    Icing Tygrů.

28:44
    Daníčkovu prudkou ránu od útočné modré chytá Schnattinger.

28:53
    Hrabíkovu střelu z mezikruží liberecký gólman vyráží.

29:38
    Krupičkovo nahození schoval Schnattinger pod lapačku.

30:04
    Jarabkův puk je sražen zpět do hry,.

30:12
    Icing Sparty.

31:11
    Oliver Samson střílel z mezikruží pouze nad horní tyčku Schnattingerovy branky, jeho puk se ale od plexiskla odrazil před LUKÁŠE NOVÁKA, který puk dorazil za záda libereckého brankáře.
    Bez asistence.
    31:11 Lukáš NOVÁK - 2:1

33:37
    Červenka poslal do předbrankového prostoru puk na Hrabíka, přihrávku ale zblokovali soupeři.

34:40
    Bartoňův pokus z levého kruhu zblokoval soupeř.

34:48
    Zakázané uvolnění domácích.

35:17
    Po přesné zadovce se v dobré pozici ocitl Hrubý, svým zakončením ale minul branku.

35:45
    Hladíkovu střelu z předbrankového prostoru Kalista vyrazil.

36:06
    Ofsajd hostů.

36:52
    Plosovu střelu z ostrého úhlu chytá Kalista do lapačky.

38:23
    Vyrovnávací branku po závaru ve sparťanském brankovišti střílí z dorážky SAMUEL JANSA.
    Asistence: Tomáš Prokůpek a Patrik Křížek.
    38:23 Samuel JANSA - 2:2

39:21
    Zakázané uvolnění hostů.

40:00

Druhá třetina nám nabídla, jako ta předchozí, po jedné brance. První branku této třetiny se podařilo vstřelit Lukáši Novákovi, druhou si připisuje Samuel Jansa.

Další třetina začne zhruba ve 20:25.

40:01

40:11
    Krupička se ihned po vhazovaní snažil dorážet z ostrého úhlu, Schnattingera ale nepřekvapil.

40:54
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec:
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Daniel Pekař.

41:13
    Ve vlastním oslabení se po individuální akci prosadit MIKULÁŠ JENČOVSKÝ.
    41:13 Mikuláš JENČOVSKÝ - 2:3

42:10
    Daníček z mezikruží nastřelil tyčku Schnattingerovy branky!

42:27
    Přesilovou hru ale sparťané nakonec využívají a rychle tak vyrovnávají skóre zápasu. Na právem kruhu se k puku dostal po přihrávce Tůmy ONDŘEJ HRABÍK, který prostřelil Schnattingera.
    Asistence: Jakub Tůma a Marek Daníček.
    42:27 Ondřej HRABÍK - 3:3

44:12
    Krupička se dostal před Schnattingera, svým zakončením ale trefil jen jeho betony.

45:04

45:19
    Po střele Samsona Schnattinger puk ve své rukavici.

46:30
    První Holečkův pokus zblokovala liberecká obrana, druhý následně letěl mimo Schnattingerovu branku.

47:11
    Jarabkovu střelu od modré vyrazil Kalista zpět do hry.

48:04
    Pekařův pokus zastavuje Kalista.

48:31
    Šindelkovu ránu z pravého kruhu schovává liberecký brankář na hruď.

51:44
    Šindelek střílel z levého kruhu, Schnattinger jeho střelu vyrazil.

53:12
    Samsonův pokus zastavil Schnattinger.

53:50
    Červenka se pokusil o zakončení od modré, jeho puk ale skončil mimo branku.

54:08
    Hrabíkovu střelu ze slotu vyráží Schnattinger.

54:37

54:53
    Šindelkova střela přizvednuta do ochranné sítě.

55:53
    Liberečtí se dostali do prostoru před Kalistou a z dorážky se trefil za brankáře soupeřů RADEK JANATA. Asistence: Vojtěch Pilíšek
    55:53 Radek JANATA - 3:4

56:15
    Vojtěch Hois – 2 min., podrážení.

58:04
    Samsonovu dělovku z pravého kruhu chytá Schnattinger.

58:04
    Oddechový čas pro tým HC Sparta Praha.

58:20
    Kapitán domácích ANDREJ FÁBRY využil risku bez brankáře a vyrovnává tak skóre. Asistence: Jakub Žmola a Jan Krupička
    58:20 Andrej FÁBRY - 4:4

58:47
    Oddechový čas pro tým Bílí Tygři Liberec.

58:47
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha:
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká David Hrubý.

59:00
    Poslední minuta utkání.

59:10
    Královu střelu od modré vyráží Kalista maskou.

59:28
    Ofsajd Sparty.

59:47
    V závěru zápasu se nad Kalistovo rameno trefil LUKÁŠ PLOS a zvyšuje tak vedení. Asistence: Vojtěch Hois a Jakub Ehrenberger
    59:47 Lukáš PLOS - 4:5

60:00
    Filip Šindelek – 2 min., vysoká hůl.

Dnešní utkání zakončil liberecký gól na 5:4, který vstřelil třináct vteřin před koncem Lukáš Plos. Ten v dnešním zápase skóroval dvakrát. Mezi další střelce této třetiny se z hostů řadí ještě Radek Janata a Mikuláš Jenčovský. Domácí tým se ale nevzdal a v této třetině nastřílel dvě branky. Góly si připisují Andrej Fábry a Ondřej Hrabík.

Utkání bylo ve výsledku silově velmi vyrovnané a dnešek byl napínavý pro obě strany.

------
    Děkujeme za sledování dnešního přesnou a brzy na počtenou! (21:28:38)

Lucie Citterbartová

Branky a nahrávky: 14. Holeček (Samson, J. Červenka), 32. Novák, 43. Hrabík (J. Tůma, Daníček), 59. Fábry (Žmola, Krupička) – 5. Plos (Jenčovský), 39. S. Jansa (Prokůpek, Křížek), 42. Jenčovský, 56. Janata (Pilíšek), 60. Plos (Hois, Ehrenberger)

HC Sparta Praha: Kalista (Vedral) – T. Bartoň, J. Tůma, Samson, J. Červenka (A), David (A), Šindelek, Culek – Hrabík, Hamršmíd, Žmola – Vašíček, Novák, Krupička – Holeček, Fábry (C), Daníček – Hrubý, Odehnal.

Bílí Tygři Liberec: Schnattinger (Hambálek) – Ehrenberger, Jarabko, Meisel, A. Král, Pilíšek, Hladík, Macháček – Hois (A), Jenčovský (C), S. Jansa – Prokůpek, Janata (A), Plos – Vološín, Křížek, Hrabčák – Pekař, D. Pérez.
    Trenér: Valdemar Jiruš