Karabach – Olimpija Lublaň 1:1 (kon.) | Aris Limassol – Slovan Bratislava 6:2 (kon.) | Šeriff Tiraspol – KÍ Klaksvík 2:1 (kon.)
Zorja Luhansk – Slavia 2:1 (kon.) | Sparta – Dinamo Záhřeb 4:1 (kon.) | Ajax – Ludogorec 0:1 (kon.)
Čukarički – Olympiakos 0:3 (kon.) | Lugano – St.Gilloise 0:1 (kon.) | Aberdeen – Häcken 1:3 (kon.)
Zrinjski Mostar – Linz 1:1 (kon.)
FK Zorja Luhansk
2:1 (2:0)
SK Slavia Praha
Čtvrtek 31.08.2023, 19:00 • Arena Lublin (POL) • Evropská liga (předkola) • Play-off

Držení míče: 36 % : 64 %.
    Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 2:2. Rohy: 1:9. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 10:11. (21:02:35)

Tak se to podařilo, byť byla cesta k postupu do základní skupiny Evropské ligy trnitější, než se čekalo. Slavia vstoupila do utkání herně dobře. Prvních třicet minut Zorju nepustila prakticky k ničemu, sama ale dopředu nepředvedla nic zásadního. Naopak domácí zasadili ke konci první půle dva rychlé údery, kterými srovnali stav dvojutkání na 2:2. V druhé půli si pak sešívaní vypracovali přeci jen více gólových šancí. Zafeirise sice nadvakrát skvěle vychytal domácí brankář Turbajevskij, v 83. minutě ale nakonec i on kapituloval, když jej hlavou překonal Jurásek. Slavia si tak po upracovaném výkonu po třech letech zahraje základní skupinu Evropské ligy, domácí Zorja míří do ligy Konferenční. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji všem krásný zbytek večera!

90+5

90+3
    Na pravé straně teď velice dlouho držel míč Michal Tomič a pošetřil tak další cenné vteřinky.

90+1
    Utkání je to náročné pro všechny na hřišti. Ondřej Kolář teď záměrně vyhazuje míč mimo hrací plochu, aby mohl být ošetřen Lukáš Masopust, kterého už nějakou chvíli chytají křeče.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.
    86. Kolář zákrokem zápasu vychytal Gorbače

86
    Rohový kop zahrával Petr Ševčík. Místo toho, aby zakončovali sešívaní, tak se naopak k brejkové situaci dostali domácí. Za přispění chyby Tomáše Vlčka šel sám na branku Gorbač, Ondřej Kolář tentokrát ale předvedl velmi důležitý zákrok.

85
    Juráskova nepříliš silná přihrávka prošla až na Jurečku. Ten se snažil z ostrého úhlu nacentrovat do malého vápna, domácí obránci odvrací na rohový kop.
    83. Matěj JURÁSEK - 2:1

83
    Slavia právě vstřelila branku!
    Konečně je to tam! Lukáš Masopust krásně nacentroval na malé vápno, kam do balonu hlavou vletěl MATĚJ JURÁSEK, který prostřeluje Turbajevského. Důležitý gól, který aktuálně dál posouvá sešívané!

80
    Střídání v týmu SK Slavia Praha:
    ze hřiště odchází Lukáš Provod, přichází Michal Tomič.

80
    Střídání v týmu FK Zorja Luhansk:
    ze hřiště odchází Denys Anťuch, přichází Ihor Gorbač.

80
    ze hřiště odchází Dmytro Myšnov, přichází Vjačeslav Čurko.

78
    Ševčíkův centr mířil na Matěje Juráska. Ačkoliv to zprvu vypadalo na ruku jednoho z domácích zadáků, tak nakonec sudí správně odpískal útočný faul mladého záložníka sešívaných.
    77. Obrovskou šanci Luhansku se štěstí likviduje Kolář

77
    Obrana Slavie opět jen přihlížela. Anťuch nacentroval do vápna sešívaných, kde sám zakončoval Vantuch. Tentokrát měl Kolář i štěstí, neboť mu míč propadl mezi nohama, stačil jej ale před brankovou čarou ještě zachytit.

75
    A ani z něj nic zásadního nebude. Roh zahrával sám Provod, od hlavy Masopusta jde míč daleko mimo branku.

75
    Slavia má teď míč častěji na kopačkách, ale zatím z toho není nic nebezpečného. Provodův centr domácí odvrací na další roh.

Petr Brdičko

Branky: 33. Alefirenko, 41. Anťuch – 83. Jurásek

Karty:   15. Snurnicyn (ZOR)

Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 2:2. Rohy: 1:9. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 10:11.
    FK Zorja Luhansk: Turbajevskij – Kyrjuchancev, Jordan, Batahov, Snurnicyn, Vantuch – Guerrero, Myšnov (80. Čurko), Jacyk (46. Dryšljuk), Anťuch (80. Gorbač) – Alefirenko (67. Vološyn)
    Náhradníci: Saputin, Žilkin – Bol, Gulko, Čurko, Dryšljuk, Nahnojnyj, Mićin, Vološyn, Golovkin, Gorbač, Buhaj

Trenér: Mladen Bartulović

SK Slavia Praha: Kolář – Masopust, Ogbu (46. Ševčík), Vlček, Provod (80. Tomič) – Holeš, Oscar – Douděra (46. Jurásek), Zafeiris, Schranz (73. Tijani) – Van Buren (56. Jurečka)
    Náhradníci: Mandous, Sirotník – Bořil, Tomič – Wallem, Ševčík, Ogungbayi, Hromada, Jurásek – Tijani, Chytil, Jurečka

Trenér: Jindřich Trpišovský

Rozhodčí: Brisard – Danos, Berthomieu (FRA)
    24.08.2023
    Slavia - Zorja Luhansk 2:0

Branky: 81. Tijani, 90+4. Masopust

Karty:   7. Dryšljuk (ZOR), 44. Guerrero (ZOR), 50. Batahov (ZOR), 56. Jacyk (ZOR), 62. Turbalevskij (ZOR)

Držení míče: 65 % : 35 %.
    Střely na branku: 12:1. Střely mimo: 15:4. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 9:11.