Karabach – Olimpija Lublaň 1:1 (kon.) | Aris Limassol – Slovan Bratislava 6:2 (kon.) | Šeriff Tiraspol – KÍ Klaksvík 2:1 (kon.)
Zorja Luhansk – Slavia 2:1 (kon.) | Sparta – Dinamo Záhřeb 4:1 (kon.) | Ajax – Ludogorec 0:1 (kon.)
Čukarički – Olympiakos 0:3 (kon.) | Lugano – St.Gilloise 0:1 (kon.) | Aberdeen – Häcken 1:3 (kon.)
Zrinjski Mostar – Linz 1:1 (kon.)
AC Sparta Praha
4:1 (2:0)
GNK Dinamo Záhřeb
Čtvrtek 31.08.2023, 19:00 • epet Arena, Praha • Evropská liga (předkola) • Play-off
    Sparta postupuje

Na Letné už je takřka deset minut dobojováno, přesto hlediště zůstává prakticky zcela zaplněné a s hráči bouřlivě slaví postup, který se po prvním zápase v Záhřebu zdál velmi býti velmi nereálným. (21:05:12)

Červené karty: 0 – 0

Se závěrečným hvizdem Tobiase Stielera propukla na Letné ohromná euforie, neboť Sparta skolilla skutečně velmi kvalitního soupeře.

Výraznou měrou k tomu přispěla už v prvním poločase, kdy se trefili Lukáš Haraslín a Asger Sörensen. V 67. minutě pak v té chvíli postupovou třetí branku přidal Filip Panák, ovšem Dinamo dokázalo velmi rychle udeřit díky Martinu Baturinovi a zápas pomalu směřoval do prodloužení, když v 87. minutě zajistil postupové oslavy na Letné Victor Olatunji.
    Sparťanská euforie

Sparta dokonala ohromný obrat, vítězí nad Dinamem Záhřeb 4:1, v součtu s prohru 1:3 z úvodního zápasu 5:4 a může se těšit na základní skupinu Evropské ligy!

90+5

90+5
    Po další nepřesné souhře Dinama bude Sparta vhazovat u vlastního rohového praporku, to už by se ale měl blížit konec druhého poločasu a tím zápasu!

90+4
    Po dlouhém odkopu Nevistiće Robert Ljubičić prodloužil míč jen k Peteru Vindahlovi, jenž sbírá další cenné sekundy.

90+3
    Sparťané si znovu mohou oddychnout, centr Martina Baturiny z levé strany postrádal přesnost a Peter Vindahl bude moci rozehrávat od své branky.

90+2
    K velké radosti obecenstva Victor Olatunji vybojoval rohový kop pro Spartu.

90+1
    Do centru Ristovskiho se pokusil ekvilibristicky položit Josip Drmić, z těžké pozice prudce pálil vedle sparťanské branky.

90+1
    Rozhodčí Stieler oddaluje závěrečný hvizd druhého poločasu o pět nastavených minut.
    90. Definitivně rozhodnout o postupu mohl Adam Karabec

90
    Sparta mohla definitivně rozhodnout o postupu, když domácí mířili v pěti do výrazného přečíslení, Adam Karabec se svůj průnik rozhodl zakončit individuálně, mířil ale těsně vedle hostující branky.

90
    Baturinův centr Victor Olatunji odhlavičkoval do zámezí, zatímco ochozy epet Areny neuvěřitelně bouří, tak Dinamo může vhazovat.

89
    Dinamo bude zahrávat standardní situaci na útočné polovině, hostující hlavičkáři míří ke sparťanskému pokutovému území.
    87. Victor OLATUNJI - 4:1