Uničov – Karviná 1:0 (kon.) | Soběslav – Hr. Králové 2:4 (kon.) | Česká Lípa – Chrudim 1:2 (kon.)
Loko Praha – Dukla Praha 0:3 (kon.) | Zápy – Táborsko 1:0 (kon.) | Kladno – Varnsdorf 2:1 (kon.)
Hlinsko – Líšeň 1:2 (po pr.) | Povltavská – Žižkov 1:6 (kon.) | Petřín Plzeň – Mar. Lázně 0:1 (kon.)
Povltavská fotbalová akademie
1:6 (0:4)
FK Viktoria Žižkov
Středa 06.09.2023, 17:00 • Fotbalový stadion Štěchovice • MOL Cup • 2. kolo

Viděli jsme poměrně jednoznačné utkání, ve kterém se jasně ukázalo, kdo je z jaké ligy. Žižkov většinu času dominoval, až na prvních 5 minut druhé půle, kdy i obdržel branku.

Utkání se vyvíjelo následovně. Ve druhé minutě se prosadil Prošek, na jeho branku navázal o chvilku později Štrombach. Třetí branku přidal Hönig a jako poslední se v první půli prosadil ve 37. minutě Sixta. Druhou polovinu hry odstartovala penalta domácích, kterou proměnil Novák. Další branky už přidávali pouze hosté, na 1:5 zvýšil Vais a na konečných 1:6 upravil Finěk.

Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji za vaši pozornost. (18:52:28)

90

89
    Sledujeme útočný faul domácích.

86
    Po rohu přišla střela z větší vzdálenosti, která končí daleko vedle branky Žižkova.

85
    Sledujeme aktivní pasáž hry, o kterou se starají hlavně domácí, ti teď budou zahrávat roh.

83
    Povltavská bude zahrávat standardku blízko vápna soupeře.

82
    Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov:
    ze hřiště odchází Honig, přichází Rosa.

81
    Střídání v týmu Povltavská fotbalová akademie:
    ze hřiště odchází Novák, přichází Jíra,
    ze hřiště odchází Drobílek, přichází Lehner.

80
    Žižkov právě vstřelil branku!
    DANIEL FINĚK dostal míč na hranu pokutového území a bez váhání vystřelil na zadní tyč. Brankář si na míč lehce sáhl, nicméně brance nezabránil.

78
    Dnešní utkání sleduje 320 diváků.

77
    Radek Voltr se pokosil ohrozit branku soupeře ranou z větší vzdálenosti. Jeho pokus ale letěl vysoko nad.

75
    Domácí faulují na své vlastní polovině. Žižkov rozehraje standardní situaci.

73
    ze hřiště odchází Štrombach, přichází Adrees,
    ze hřiště odchází Prošek, přichází Voltr.

69
    Ve zmatku uvnitř malého vápna se nejrychleji zorientoval ADAM VAIS, který svou dorážkou překonává brankáře.

68
    Václav Prošek nastřeluje zpoza velkého vápna břevno štěchovické brány!

66
    Kozejed nad ničím nepřemýšlel a natáhl ke střele z nějakých dvaceti metrů. Jeho pokus o metr minul pravou tyč.

61
    ze hřiště odchází Hejda, přichází Novák.

61
    Neskutečný zákrok musel vytáhnout domácí brankář Benada. Štrombach, nikým nehlídaný, dostal přihrávku na penaltu, odkud zakončoval do odkryté branky. Golman však vytěsnil jeho střelu konečky prstů.

59
    Hosté nevytěžili z nadějného brejku nic více, než tečovanou střelu, kterou si v klidu sbírá domácí gólman.

57
    Domácí, díky své aktivitě, získávají aut na soupeřově polovině.

53
    Martin Novák nastřeluje z dobré pozice pravou tyč! Povltavská na hřišti doslova vládne.

52
    Budínského ráně chybělo pár centimetrů a zapadla by za záda Švengera.

49
    Povltavská fotbalová akademie právě vstřelila branku!
    Autorem branky z pokutového kopu je MARTIN NOVÁK.

49
    Byla nařízena penalta pro domácí!

47
    Domácí ze začátku poločasu vlétli na svého soupeře, vybojovali dva rohy, které však žižkovská obrana odvrátila.

46
    ze hřiště odchází Mareš, přichází Smetana,
    ze hřiště odchází Lanc, přichází Starý.

ze hřiště odchází Kuchař, přichází Vais.

46

Je za námi první poločas pohárového utkání a nutno dodat, že Viktorka opravdu dominuje, což se odráží i na výsledku. Už ve druhé minutě se prosadil Prošek, na jeho branku navázal o chvilku později Štrombach. Třetí branku přidal Hönig a jako poslední se v první půli prosadil ve 37. minutě Sixta.

Druhý poločas začne přibližně v 18:06.

45

44
    Kozojed pořádně protáhl Benadu. Jeho ránu však dokázal domácí brankář vytáhnout na roh.

42
    Štrombachovi střela z kraje vápna vůbec nevyšla a skončila poblíž praporku.

37
    Štrombach vybídl k zakončení dobrou přihrávkou DAVIDA SIXTU a ten nepohrdl. Nechytatelnou ranou se prosazuje z hranice malého vápna.

33
    Václav Prošek orazítkoval svou střelou z hranice malého vápna levou tyč.

29
    Na rohový kop si nejvýše naskočil žižkovský Klusák. Jeho hlavička jen o kousek minula levou tyč.

26
    Skvělým obranným skluzem se prezentoval Kozel, který překazil hostům kombinaci uvnitř vápna. Žižkov bude zahrávat roh.

23
    MICHAEL HÖNIG stál ve správný čas na správném místě a míč, který se k němu dovnitř velkého vápna, bez problému posílá do sítě.

20
    Novák byl adresátem průnikové přihrávky za obranu. Svůj brejk zakončil střelou, která byla na poslední chvíli odvrácena na roh. Domácí dělilo od skórování jen kousek.

17
    Drobílek se pokusil vystřelit z poza vápna, jeho pokus byl však z tečován na aut.

16
    Petrák se při napadání dopouští útočného faulu.

13
    Nepovedený nákop hostí končí až u brankáře Benady.

11
    Povltavská vhazuje blízko vápna soupeře, uvidíme dlouhý aut.

10
    Hosté faulují na polovině hřiště, rozehrávku budou mít domácí.

6
    Míč se odrazil před velké vápno domácích, kde si ho uzmul DAVID ŠTROMBACH, který razantní ranou k tyči překonává brankáře.

5
    Nadějný útok domácích končí individuální chybou Hejdy. Žižkov vyráží do protiútoku.

2
    Autorem velmi rychlé zahajovací branky favorita je VÁCLAV PROŠEK.

1

Sudí Klíma přivádí obě jedenáctky na plac, Žižkov nastupuje v černých dresech, domácí budou hrát v červených.

Povltavská fotbalová akademie: Benada – Lanc, Mareš, Vala, Zákostelský – Drobílek, Hejda, Jakobovský (C), Novák – Budínský, Kozel
    Náhradníci: Šimáček – Jíra, Lehner, Novák, Polívka, Smetana, Starý
    Trenér: Z. Busta

FK Viktoria Žižkov: Švenger (C) – Kozojed, Finěk, Klusák, Oravec – Sixta, Prošek, Petrák, Hönig, Kuchař – Štrombach
    Náhradníci: Borka – Rosa, Edrees, Řezáč, Tregler, Vais, Voltr
    Trenér: M. Horňák.

Dobrý den všem příznivcům české kopané, dnes nás čeká dohrávka odloženého 2. kola MOL CUPU. Do Štěchovic, kde hraje své domácí zápasy Povltavská fotbalová akademie, přijede FC Viktoria Žižkov. Utkání startuje v 17:00 a my vám z něj přineseme plný přenos.

Povltavská začala svou pouť českým pohárem v Benešově. Na rozdíl od jejich dnešního soupeře se vítězství nerodilo snadno. Povltavská sice v 17. minutě vedla díky proměněné penaltě Filipa Drobílka, ale Benešov o pět minut později srovnal rovněž z penalty, kterou zahrával Pilík. Akční desetiminutovku uzavřel ve 27. minutě hostující záložník Martin Novák, který vsítil poslední branku utkání.

16.08. 2023 Benešov – Povltavská fotbalová akademie 1:2

Pražská Viktoria si v prvním kole došla pro pohodlné vítězství na půdě Ústí nad Orlicí, kde svého soupeře přejela 0:5. V tomto utkání nejvíce vyčníval dvaceti sedmy letý útočník David Štrombach, který vstřelil hattrick. Další góly přidali Michael Hönig a Bernardo Rosa.

23.08. 2023 Ústí nad Orlicí – FK Viktoria Žižkov 0:5

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Aleš Racek

Branky: 49. Novák (pen.) – 2. Prošek, 6. Štrombach, 23. Hönig, 37. Sixta, 69. Vais, 80. Finěk

Povltavská fotbalová akademie: Benada – Lanc (46. Starý), Mareš (46. Smetana), Vala, Zákostelský – Drobílek (80. Jíra), Hejda (62. Novák), Jakobovský /K/, Novák (80. Lehner) – Budínský, Kozel
    Náhradníci: Šimáček – Polívka

FK Viktoria Žižkov: Švenger /K/ – Kozojed, Finěk, Klusák, Oravec – Sixta, Prošek (72. Edrees), Petrák, Hönig (82. Rosa), Kuchař (46. Vais) – Štrombach (72. Voltr)
    Náhradníci: Borka – Řezáč, Tregler

Trenér: M. Horňák

Rozhodčí: Klíma – Ratajová, Matoušek