Tappara – Mannheim 2:1 (1:0 po s.n.) | Pardubice – Stavanger cz 5:1 (kon.) | Skellefteå – Rouen 0:1 (kon.)
Innsbruck – Belfast Giants 2:1 (kon.) | Ženeva – Bolzano 6:1 (kon.) | Rapperswil – Rauma 2:5 (kon.)
Salzburg – Ingolstadt 1:2 (kon.)
konec
EC Red Bull Salzburg
1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
ERC Ingolstadt
Čtvrtek 07.09.2023, 20:20 • Eisarena, Salzburg • Hokejová Liga mistrů • 3. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Z mé strany je to pro dnešní odpoledne a následně i večer definitivně vše, děkuji všem za pozornost a u dalších online textových přenosů se bude zase těšit někdy příště, na počtenou! (22:35:49)
   
  Máme dobojováno! Ingolstadt ve třetí části už komplikace nepřipustil a z Rakouska si odváží velmi cenné tři body za výhru 2:1. Salzburští hokejisté bojovali až do konce, ale tentokrát to nestačilo. Hosté tedy za mohutné podpory svých příznivců zapisují důležitý triumf v základní části letošního ročníku Ligy mistrů.
   
  Konec zápasu.
   
  59:50
  Tohle už domácí hokejisté nestihnou. Huberova rána nebyla přesná. Ingolstadt se výtečně brání a z rakouského Salzburgu si odveze všechny body.
   
  59:01
  Poslední minuta třetí třetiny. Domácí zamkli svého soka v jeho obranném pásmu a Schneider operoval s pukem na hokejce. Garteig veškerému tlaku odolal.
   
  58:12
  A je to tady. Atte Tolvanen už definitivně opustil své pracoviště, domácí hokejisté to v závěru základní hrací doby zkusí se šesti bruslaři v poli.
   
  58:12
  Tolvanen už pokukuje po střídačce, až dostane pokyn od trenérů definitivně zamířit ven ze své branky. Nyní tu máme oddechový čas domácích.
   
  57:45
  Do konce řádné hrací doby zbývá něco málo přes dvě minuty a hosté z Německa i nadále drží hubený náskok. Salzburští se nedokáží usadit v útočném pásmu.
   
  56:45
  Mario Huber poslal kotouč podél mantinelu, kde však byli připraveni pouze hosté. Ti znovu velmi rychle otáčí hru na druhou stranu kluziště a čas utíká dál. Dočkáme se vyrovnání?
   
  55:50
  Garteig zpracoval kotouč svou hokejkou pro obránce a hosté našetřili další cenné vteřinky daleko od své branky. Ingolstadt se soustředí spíše na obrannou činnost.
   
  55:00
  Posledních pět minut třetí třetiny. Domácí i nadále tlačí do plných, ale hosté jsou včas připraveni a nepouští svého soupeře do šancí. Sudí nechávají hru plynout dál.
   
  54:30
  Red Bull se usadil v útočném pásmu, ale do souhry se posléze vložil Virta. Domácí hokejisté zapracovali a posléze ještě udrželi hru na útočné modré čáře.
   
  53:31
  Ali Wukovits střílel téměř z nulového úhlu, ale i přesto nebyl v úplně špatné pozici. Garteig se včas zorientoval a vytasil ze svého repertoáru pohotový zákrok.
   
  53:05
  Fabio Wagner rychle rozehrál na své spoluhráče a hosté zaútočili. Salzburští hráči jsou připraveni ve středním pásmu a okamžitě otáčí hru na druhou stranu.
   
  52:30
  Domácí hokejisté vysunuli své napadání hluboko v útočném pásmu, ale Rowe pomohl svým obráncům a hosté alespoň na chvíli dostali hru do bezpečí.
   
  51:45
  Kotouč končí zřejmě až v ochranné síti a hra je znovu přerušena. Vhazovat se bude za malou chvíli po pravici hostujícího brankáře Garteiga. Udrží hosté vedení?
   
  51:15
  Chybná rozehrávka a dopředu spěchali znovu hosté. Patrik Virta po přejezdu útočné modré čáry okamžitě hledal svého spoluhráče, leč neúspěšně.
   
  50:35
  Casey Bailey se ocitl v další velké šanci! Hostující útočník se rozhodl ve výhodné pozici střílet, ale Tolvanen se přitiskl ke své tyčce a zakročil.
   
  49:35
  Adam Payerl využil trocha volného prostoru a okamžitě vypálil. Pokus domácího útočníka bez větších problémů zkrotil připravený Garteig. Hrajeme dál.

  Petr Pavlík

  Branky a nahrávky: 22. Genoway (M. Huber) – 37. Rowe, 39. Rowe (St. Denis, Bodie)


  EC Red Bull Salzburg: Tolvanen (Kickert) – Robertson, Murphy, Stapelfeldt, Genoway, Wimmer, Lewington, Sinn, Harnisch – T. Raffl, Nissner, Schneider – Wukovits, Bourke, M. Huber – Hochkofler, Baltram, Payerl – P. Huber, Auer, Thaler.
  Trenér: Oliver David

  ERC Ingolstadt: Garteig (Williams) – Wagner, Zitterbart, Bodie, Hüttl, Schwaiger, Edwards, Jobke, Maginot – St. Denis, Virta, Höfflin – Dunham, Stachowiak, Bailey – Henriquez-Morales, Pietta, Nijenhuis – Krauß, Rowe, Simpson.
  Trenér: Mark French

  Rozhodčí: Nikolić, Smetana – Bärnthaler, Riecken

  Diváci: 2 153
  thejrc.org