Gruzie – Španělsko 1:7 (kon.) | Kypr – Skotsko 0:3 (kon.) | Turecko – Arménie 1:1 (kon.)
Chorvatsko – Lotyšsko 5:0 (kon.) | Lucembursko – Island 3:1 (kon.) | Bosna – Lichtenštejnsko 2:1 (kon.)
Slovensko – Portugalsko 0:1 (kon.)
Gruzie
1:7 (0:4)
Španělsko
Pátek 08.09.2023, 18:00 • Boris Paichadze Dinamo Arena, Tbilisi • Kvalifikace ME • Skupina A

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek dne a třeba zase někdy na počtenou! (20:12:00)

Držení míče: 32 % : 68 %.
    Střely na branku: 2:13. Střely mimo: 3:10. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 10:5.

Je konec! Španělsko plní roli favorita a svého dnešního soka Gruzii poráží vysoko 7:1. V dresu hostů zářil hlavně útočník Álvaro Morata, který zapsal hattrick.
    Do prvního poločasu vstoupili lépe hosté, avšak už ve druhé minutě zakončujícího Asensia vychytal brankář domácích. Poprvé se tak „La Roja“ radovala ve 22. minutě, když se po centru Asensia trefil hlavou Morata a poslal svou zemi do vedení. To navýšil o pět minut později smolným vlastním gólem stoper Gruzie Kvěrkelija, který si do vlastní branky srazil centr od Ruize. Třetí gól pak sice zaznamenal Ruiz, kvůli ofsajdu však branka nemohla platit. I tak se ale favoritovi povedlo do poločasu ještě skórovat, a to dokonce dvakrát, když se trefil nejprve tvrdou střelou Dani Olmo, na kterého o dvě minuty později navázal také Morata, který zakončil precizně vyřešenou spolupráci s Fabianem Ruizem. Do kabin se tak šlo za stavu 4:0.
    Druhý poločas nabídl první gól velmi brzy, a vstřelili ho domácí fotbalisté. Obránce Španělska trochu pomotal Čakvetadze, následně také vypálil a jeho ne moc silná střela na mokrém pažitu proletěla brankáři Simonovi pod rukou. Ale už asi definitivní tečku španělské výhře dal v 66. minutě kapitán Álvaro Morata, který tvrdou ranou zapsal třetí gól v zápase. O dvě minuty později na něj navázal také Nico Williams, který v pokutovém území udělal kličku obránci a balon propasíroval přes brankáře Mamardašviliho až do branky. Sedmý gól poté zaznamenal šestnáctieltý supertalent Barcelony Lamine Yamal, který se trefil po přihrávce od Williamse přesně k levé tyčce. Stal se tak nejmladším střelcem ve španělské fotbalové historii.

90+3

90+3
    A mohlo být ještě hůř! Skvělý přízemní centr Carvajala lehce tečoval Joselu, brankář Mamardašvili ale byl připraven! Roh pro hosty.

90+2
    Williams byl poslán k zemi Sazonovem, jasný faul.

90+1
    Na konci první nastavené minuty hrají s míčem na vlastní polovině hosté, kteří drží velmi pohodlný náskok šesti gólů.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

90
    Na centr z následující standardní situace si naskakoval Laporte, svou hlavičku ale umístil jen daleko od levé tyče.

88
    Španělé dlouho drželi míč v útočném rohu, nakonec byl faulován Williams.

87
    Při útočné snaze trefil Kvěrkelija stopera saúdskoarabského Al Nassru Laporteho a hlavnímu sudímu nezbývalo nic jiného, než odpískat faul.

86
    Gruzínci budou zahrávat rohový kop.

85
    A přímo na branku to zkusil právě faulovaný Kvaratskhelia, jeho pokus ale zamířil jen těsně vedle levé tyčky branky Španělů!

85
    Le Normand stáhl k zemi křídelníka Neapole Kvaratskheliu a uvidíme standardní situaci z levé strany hřiště.

84
    Zpoza šestnáctky zkusil své střelecké štěstí Kvaratskhelia, branku Simona asi o dva metry minul.

83
    Gruzínci po dlouhé době mají míč na svých kopačkách.

81
    Útočník domácího celku Kvaratskhelia to teď přehnal s agresivitou a za svůj nepříjemný šlapák vidí také žlutou.

80
    Přenesení před celou šířku hřiště odhlavičkovává před Gayou střídající Davitashvili.

Matěj Skula

Branky: 49. Čakvetadze – 22. Morata (Asensio), 27. Kvěrkvelija (vla.), 38. Olmo, 40. Morata (Ruiz), 66. Morata (Merino), 68. Ni. Williams (Gayà), 74. Yamal (Ni. Williams)

Karty:   45+2. Aburžania (GRU), 50. Kašia (GRU), 60. Kitejšvili (GRU), 63. Čakvetadze (GRU), 81. Kvaracchelija (GRU) – 45+1. Gavi (ESP), 79. Zubimendi (ESP)

Gruzie: Mamardašvili – Azarovi (60. Dvali), Kašia (C), Kvěrkvelija, Gočolejšvili (77. Sazonov) – Gagnidze (46. Čakvetadze), Lobžanidze (46. Davitašvili), Aburžania (46. Mekvabišvili), Kitejšvili – Mikautadze, Kvaracchelija.
    Náhradníci: Loria, Gugešašvili – Kalandadze, Zivzivadze, Kočorašvili, Mamučašvili, Citajšvili.

Trenér: Willy Sagnol

Španělsko: Simón – Carvajal, Le Normand, Laporte, Gayà – Gavi (58. Merino), Rodri (72. Zubimendi), Ruiz – Asensio (44. Ni. Williams), Morata (C) (72. Joselu), Olmo (44. Yamal).
    Náhradníci: Kepa, Raya – Azpilicueta, Balde, P. Torres, David García, Baena.

Trenér: Luis de la Fuente

Rozhodčí: Siebert – Seidel, Foltyn