Gruzie – Španělsko 1:7 (kon.) | Kypr – Skotsko 0:3 (kon.) | Turecko – Arménie 1:1 (kon.)
Chorvatsko – Lotyšsko 5:0 (kon.) | Lucembursko – Island 3:1 (kon.) | Bosna – Lichtenštejnsko 2:1 (kon.)
Slovensko – Portugalsko 0:1 (kon.)
Chorvatsko
5:0 (3:0)
Lotyšsko
Pátek 08.09.2023, 20:45Kvalifikace ME • Skupina D

Držení míče: 69 % : 31 %.
    Střely na branku: 14:3. Střely mimo: 9:2. Rohy: 7:0. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 10:6. (22:40:06)

Je konec! Chorvatsko poráží Lotyšsko vysoko 5:0. Domácí celek se do vedení dostal ve 3. minutě zásahem Petkoviče. O deset minut později rozvnil síť Ivanušec. Poté hrozili i hosté, jenže Dominik Livaković podržel domácí skvělým zákrokem. Ve 45. minutě pak Bruno Petkovič přidal svůj druhý gól. Po změně stran přidal zásah Andrej Kramarić a v závěr use ještě prosadil Mario Pašalić.

90+4

90+3
    Zpoza vápna vypálil Kaspars Dubra, jehož pokus byl prudký, jenže postrádal přesnost.

90+2
    Andrej Kramarić se dral ke střele, jenže v poslední chvíli mu soupeř špičkou nohy míč vypíchl.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

90
    Josip Šutalo si nechtěl v závěru komplikovat rozehrávku. Domácí stoper si pomohl malou domů.

89
    Duel se už pouze dohrává. Chorvatsko bude slavit tři body a dostane pod tlak Turecko.

87
    Josip Juranović poslal míč do pokutového území. Pohotovou ránou se ukázal Borna Barišić, jehož pokus zaplaval kolem zadní tyče.

86
    Střídání v týmu Lotyšsko:
    ze hřiště odchází Alvis Jaunzems, přichází Jānis Ikaunieks,
    ze hřiště odchází Kristers Tobers, přichází Aleksejs Saveljevs.

85
    Dominik Livaković si nechtěl komplikovat rozehrávku. Před soupeřem proto odkopl míč do bezpečí.

84
    Borna Barišić se ujal rozehrávky rohového kopu. Jeho centr si našel Josip Šutalo, jehož hlavičku hostující gólman chytil na brankové čáře!

83
    Domácí pokračují ve vysokém presinku rozehrávku soupeře. Lotyši tentokrát odehráli míč nákopem na levou stranu.

82
    Dominik Livaković vyrazil ven z vápna a pomohl spoluhráčům s rozehrávkou od pokutového území.

81
    Žlutá karta pro tým Lotyšsko (Andrejs Cigaņiks).

80
    Do konce duelu zbývá posledních deset minut. O výsledku je jednoznačně rozhodnuto.
    78. Mario PAŠALIĆ - 5:0

78
    Chorvatsko právě vstřelilo branku! Domácí celek přidává pátý zásah! Po útoku do otevřené defenzivy hostů si míč připravil MARIO PAŠALIČ, který krásnou ránou rozvnil síť!

77
    ze hřiště odchází Davis Ikaunieks, přichází Eduards Dašķevičs.

Tomáš Kubečka

Branky: 3. B. Petković, 13. Ivanušec (B. Petković), 45. B. Petković (Perišić), 69. Kramarić (B. Barišić), 78. Pašalić (Perišić)

Karty:   81. Cigaņiks (LAT)

Střely na branku: 14:3. Střely mimo: 9:2. Rohy: 7:0. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 10:6.
    Chorvatsko: Livaković – Juranović, Šutalo, Gvardiol (46. Vida), Sosa (68. B. Barišić) – Brozović (61. Vlašić), Modrić (61. Pašalić) – Kramarić, Ivanušec, Perišić – B. Petković (68. Musa).
    Náhradníci: Ivušić, Labrović – Erlić, Frigan, Kovačić, L. Majer, Stanišić.

Lotyšsko: Puriņš – Černomordijs, Savaļnieks (57. Krollis), Dubra, Sorokins – Jaunzems (86. J. Ikaunieks), Emsis, Tobers (86. Saveljevs), Cigaņiks – Uldriķis, D. Ikaunieks (77. Dašķevičs).
    Náhradníci: Ozols – Balodis, Iļjins, Ošs, Regža, Toņiševs, Zelenkovs.