Pelicans Lahti – Vítkovice cz 4:0 (kon.) | Ilves – Třinec cz 5:4 (kon.) | Växjö – Aalborg 5:2 (kon.)
Färjestad – Biel 4:1 (kon.) | Mnichov – Košice 5:2 (kon.)
konec
Växjö Lakers
5:2 (2:0, 1:0, 2:2)
Aalborg Pirates
Pátek 08.09.2023, 19:00 • Vida Arena, Växjö • Hokejová Liga mistrů • 3. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Střely na branku: 39:24 (21:26:07)
   
  Je konec! Växjö Lakers nakonec vítězí nad Aalborg Pirates 5:2. Ve třetí třetině se nejprve v rozmezí šestnácti sekund prosadili Filip Eriksson a Hugo Lundberg a poslali svůj tým do vedení 5:0. O snížení se Aalborg postaral až v přesilové hře v samém závěru, během které vstřelili své branky Pierre-Olivier Morin a Tobiase Ladehoff. Třetí duel obou týmů v rámci základní skupiny tedy končí vítězstvím Lakers 5:2. Ode mne to je pro dnešek vše a budu se těšit u dalších hokejových přenosů.
   
  Konec zápasu.
   
  59:55
  V posledních sekundách to ještě z úhlu zkoušel Kabanov, ale neúspěšně a zápas končí.
   
  59:45
  Vyloučení v týmu Växjö Lakers:
  Agren – 2 min., vysoká hůl.
   
  59:30
  V poslední půlminutě to ještě Aalborg zkouší v útočném pásmu, ale vypadá to, že Växjö už si závěr zápasu pohlídá.
   
  58:30
  Na zadní tyči číhal Spelling, ale nahozený kotouč jeho hůl přeskočil a ve své příležitosti nezakončil.
   
  57:15
  Tak to asi nikdo nečekal. Piráti chytli přesilovou hrou druhý dech a po snížení zůstávají i nadále v útočném pásmu. Lze očekávat jejich pokus o další zápletku.
  56:17 LADEHOFF - 5:2
   
  56:17
  Aalborg právě vstřelil branku!
  Autorem branky je LADEHOFF. Pokračující přesilová hra přinesla Aalborgu další branku! Kabanov našel v mezikruží Tobiase Ladehoffa, který si kotouč potáhl a následně prostřelil Adama Ahmana. Asistence: Kirill Kabanov a Bo Hanson.
  55:40 MORIN - 5:1
   
  55:40
  Aalborg právě vstřelil branku!
  Autorem branky je MORIN. Máme sníženo! Na konci pěkné kombinace stál Pierre-Olivier Morin, který už jen usměrnil puk do prázdné brány po vybídce od Bjorkstranda. Asistence: Patrick Bjorkstrand a Anders Koch.
   
  55:08
  Aalborg zahájil svou přesilovou hru svižně a od modré hned pálil Koch. Jeho pokus ovšem Ahman dobře viděl a s přehledem zasáhl.
   
  54:52
  Vyloučení v týmu Växjö Lakers:
  Ostlund – 2 min., podrážení.
   
  53:56
  Dylana McLaughlin prověřil dánského brankáře velmi nepříjemnou střelou, kterou Sorensen vyrazil do rohu. Tlak Lakers v útočném pásmu pokračuje a Sorensen musí zůstat pozorný.
   
  52:58
  Na hráčích Pirátů je zřetelně vidět, že dnešní utkání už se jen dohrává. Síla Växjö je dnes příliš a dánský mistr je celý zápas o krok pozadu.
   
  51:40
  Záhy se na hranici brankoviště pokoušel o dorážku Blichfeld, ale Sorensen se stihl rychle přemístit a ucpal všechny mezery.
   
  51:08
  Tvrdá rána Giuttariho od modré byla těsně před Sorensenem tečována clonícím Agrenem a puk skončil jen kousek nad.

  Jiří (PLZ) Beníšek

  Branky a nahrávky: 3. Rosen (Blichfeld, Lowe), 7. Agren (Sylvegard, Kossila), 37. McLaughlin (Sylvergard, Kossila), 46. Eriksson (Gustafsson), 46. Lundgerg (Gustafsson) – 56. Morin (Bjorkstrand, Koch), 57. Ladehoff (Kabanov, Hanson)


  Växjö Lakers: Ahman (Larni) – Persson, Carlsson, Giuttari, Martinsson, Rosen, Lowe, Nordberg – Marcus Sylvergard, Kossila, Agren, McLaughlin, Ostlund, Rieder, Blichfeld, Rosen, Emil Sylvegard, Gustafsson, Lundberg, Eriksson
  Trenér: Jörgen Jönsson

  Aalborg Pirates: Sorensen (Adamsen) – Knudsen, Koch, Cartensen, Hanson, Nielsen, Brondberg, Frederiksen – Andersen, Brooks, Korsgaard, Kabanov, Bjorkstrand, Giroux, Spelling, Morin, Ladehoff, Drietz-Larsen, Christensen, Boesen, Rasmussen
  Trenér: Garth Murray

  Rozhodčí: Björk, Sjöqvist – Nilsson, Nyqvist
  ocianews.com