Pelicans Lahti – Třinec cz 1:3 (kon.) | Ilves – Vítkovice cz 3:2 (2:0 po s.n.) | Rauma – Mannheim 0:6 (kon.)
Växjö – Biel 4:0 (kon.) | Rapperswil – Košice 5:2 (kon.) | Mnichov – Innsbruck 9:2 (kon.)
Färjestad – Aalborg 8:0 (kon.)
konec
Växjö Lakers
4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
EHC Biel-Bienne
Neděle 10.09.2023, 15:30 • Vida Arena, Växjö • Hokejová Liga mistrů • 4. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Z mé strany je to z tohoto utkání vše, děkuji všem za pozornost a budu se těšit u večerního utkání Färjestad versus Aalborg. Do té doby na počtenou! (17:43:22)
   
  Máme dobojováno! Domácí hokejisté ve třetí části potvrdili roli favorita a dokráčeli k vítězství 4:0. Poslední branku v utkání obstaral svou trefou do prázdné branky Kalle Kossila, který zároveň udělal definitivní tečku za tímto duelem. Växjö si připisuje cenné tři body, Biel cestuje domů s prázdnou.
   
  Konec zápasu.
   
  59:50
  Do konce utkání zbývá odehrát už jen něco málo přes deset vteřin a brankář Larmi udrží proti soupeři ze Švýcarska čisté konto.
  58:19 KOSSILA - 4:0
   
  58:19
  Växjö právě vstřelilo branku! Máme hotovo! KALLE KOSSILA v tísni poslal kotouč do prázdné hostující branky a pečetí vítězství svého týmu. Asistence: Marcus Sylvegård, Manuel Ågren.
   
  57:25
  Haas kroužil s pukem u mantinelu, ale bez výsledku. Domácí v klidu dostali hru do středního pásma a šetří cenné vteřinky. Navíc posílají na led čerstvé síly.
   
  56:43
  Biel svou nabídnutou početní výhodu nevyužil a domácí hokejisté i nadále drží tříbrankový náskok. Larmi nemusel řešit ve svém pracovišti vážnější problém.
   
  56:18
  Hra je přerušena. Larmi ztratil stabilitu při snaze vyhodit kotouč přes všechny čáry do prázdné branky. Neúspěšně, píská se zakázané uvolnění.
   
  55:15
  Pozor, van Pottelberghe zamířil na střídačku a hosté zkouší hru bez brankáře. Rajala drží kotouč na pravém kruhu pro vhazování a už vymýšlí novou akci, jak zaskočit Larmiho.
   
  55:02
  Posledních pět minut třetí třetiny. Domácí hokejisté se v úvodu svého oslabení brání velmi úspěšně a posílají kotouč až na druhou stranu kluziště.
   
  54:42
  Menší trable pro domácí tým. Na trestnou lavici zavítal domácí útočník Tobias Rieder (VAX), který vyfasoval od rozhodčích dvě trestné minuty za podrážení.
   
  54:10
  Eric Martinsson kombinoval se spoluhráčem v hloubi útočného pásma, ale Östlund se k žádné nebezpečné střele už nedostal. Hosté uklidnili hru za svou brankou.
   
  53:20
  Jere Sallinen zapracoval se svou útočnou letkou a ještě hledal lépe postaveného spoluhráče v mezikruží. Přihrávka skončila sražená a hra pokračuje dál.
   
  52:15
  Gaëtan Haas udržel kotouč na hokejce, ale domácí obrana odvedla dobrou práci. Oba celky posílají na ledovou plochu čerstvé síly. Čas utíká velmi rychle.
   
  51:47
  Larmi vyhodil kotouč svou hokejkou až na druhou stranu kluziště a jelikož Blichfeld netečoval, sudí píská zakázané uvolnění Växjö. Hra je na chvíli přerušena.
   
  51:14
  Noah Delémont využil volného prostoru na pravé straně kluziště a poté hledal svého spoluhráče zaparkovaného před brankou. Larmi ale nemusel zasahovat.
   
  50:20
  Emil Larmi vyjel ze svého pracoviště a pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou. Domácí hokejisté se dobře vrátili a nepustili hostující celek do vážnější šance.
   
  49:38
  Až nyní se hosté konečně osvobodili a první přesilovková formace domácích strávila na ledě snad celé dvě minuty. Směna elitní řady končí, budeme hrát v pěti.
   
  49:02
  Robert Rosén střílel z pravé strany kluziště, ale jeden z clonících hráčů odvedl dobrý kus práce. Domácí i nadále zůstávají usazeni ve své útočné zóně.
   
  48:35
  Domácí se usadili v útočném pásmu a rozjeli svou přesilovkovou kombinaci. Perssonova rána od modré čáry nebyla přesná, tlak ale pokračuje.
   
  48:15
  Joel Persson se musel vrátit pro kotouč zpátky do obranného pásma, jelikož hosté se zmocnili puku a vyhodili jej až na druhou stranu kluziště k brankáři Larmimu.
   
  47:49
  A je tu faul na Joachima Blichfelda. Na trestnou lavici odjíždí obránce Ville Pokka (BIE), který se provinil podrážením a Växjö bude hrát za malou chvíli přesilovku.
   
  47:25
  Keegan Lowe nahodil kotouč po vyhraném vhazování ve středním pásmu do útočné zóny, kde ale domácí hráči nezůstali dlouho usazeni a hra se otáčí zpátky.
   
  47:04
  Škoda pro hostující tým. Toni Rajala se nacházel v ideální střelecké pozici, ale jeho nápřah zastavil hvizd čárového rozhodčího. Píská se postavení mimo hru.
   
  45:43
  A další nebezpečná situace v útočném pásmu domácích. Joel Persson střílel nebezpečně z pravého kruhu, ale ani tentokrát nerozvlnil síť. Hra pokračuje dál.
   
  45:25
  Velká hokejová parádička v podání Manuela Ågrena! Domácí útočník se blýskl krásnou stahovačkou, ale proti van Pottelberghemu neuspěl.
   
  44:59
  Joachim Blichfeld nahodil kotouč do hloubi útočného pásma a domácí bojovali za soupeřovou brankou. Hosté byli nakonec úspěšnější a vyvezli puk ven.
   
  44:26
  Brian Cooper odpálil kotouč do středního pásma a domácí hokejisté hrají v plném počtu. van Pottelberghe musel řešit další nebezpečnou situaci, ale vše zvládl.
   
  43:15
  Domácí hráči se nemohou probojovat přes střední pásmo, jelikož hosté jsou dobře připravení na svých pozicích. Za chvíli začíná zkrácená přesilovka Bielu.
   
  42:11
  Přesilová hra domácího týmu záhy končí. Na trestnou lavici odjel Dylan McLaughlin (VAX) za hákování a za malou chvíli budeme sledovat hru čtyřech na obou stranách.
   
  42:05
  Eric Martinsson zastavil vyhození jednoho z hostujících hráčů svou rukavicí, ale domácí hokejisté se k další pořádné střele nedostali. A pozor, bude se opět vylučovat.
   
  41:25
  Komplikace pro hostující tým. Obránce Yannick Rathgeb (BIE) vyfasoval od sudích dvě trestné minuty za hákování a už sedí v boxu mezi časoměřiči.
   
  41:20
  Kalle Kossila poslal kotouč o mantinel do středního pásma a Växjö se nyní soustředí spíše na činnost v obranném pásmu. Hosté mezitím chtějí alespoň snížit.
   
  40:55
  Biel je na startu třetí třetiny aktivní a snaží se s výsledkem něco udělat. Robert Rosén se svou formací míří na střídačku a vhazovat se bude po pravici Larmiho.
   
  40:20
  Hosté se dostali do útočného pásma, ale domácí hokejisté byli u mantinelu v osobních souboji úspěšnější. Larmi zatím nemusel zasahovat, ale je ve střehu.
   
  40:01
  Začala třetí třetina.
   
  Další třetina začne přibližně v 17:10 hodin.
   
  Druhá třetina je za námi a domácí hráči udělali další krok k vítězství. Třetí branku obstaral Martin Lundberg, který dorazil kotouč na brankovišti. Växjö si odnáší do kabiny tříbrankové vedení. Zdramatizují hosté koncovku duelu?
   
  40:00
  Druhá třetina skončila.
   
  39:54
  Ještě jedno přerušení. Ville Pokka nemohl pokračovat v útočné akci, jelikož sudí viděli postavení mimo hru na straně hostí. Vhazovat se bude v neutrální zóně.
   
  39:28
  Poslední minuta druhé třetiny. Robert Rosén bojoval o kotouč se spoluhráči za soupeřovou brankou, nicméně domácí hokejisté se dlouho v útočném pásmu neudrželi.
   
  38:57
  Máme tu další zakázané uvolnění hostujícího celku. Hra se za malou chvíli vrátí zpátky před brankáře van Pottelbergheho, který musel řešit několik vážných situací.
   
  38:35
  Lundberg se snažil vyšťourat kotouč zpod bruslí několika hráčů u mantinelu, ale domácí útočník nebyl při svém počínání úspěšný. Hra může pokračovat dál.
   
  38:10
  Joel Persson si zpracoval kotouč za svou brankou, ale hosté vysunuli hluboko své napadání a ještě zdrželi domácí postup směrem do středního pásma.
   
  37:25
  Gabriel Carlsson poslal kotouč zadovkou svým spoluhráčům a domácí si poté nerozuměli v rozehrávce. Píská se zakázané uvolnění a vhazovat se bude před Larmim.
   
  36:54
  Martin Lundberg nemohl pokračovat ve své útočné akci, jelikož sudí viděli postavení mimo hru a okamžitě pískají. Domácí to vzhledem ke třígólovému náskoku nemusí mrzet.
   
  36:35
  Rathgeb se obtočil s pukem v obranném pásmu, ale posléze nepřesně hledal své spoluhráče na útočné modré čáře. Kossila uklidnil hru a Växjö útočí.
   
  36:15
  Tanner hledal svou přihrávkou od mantinelu spoluhráče někde mezi kruhy, ale domácí hokejisté byli připraveni na svých pozicích a vzali si kotouč zpět na své hole.
   
  35:05
  Gaëtan Haas vyjel od mantinelu, ale puk se mu následně trochu zamotal mezi bruslemi a švýcarský forvard pouze odevzdal kotouč svému soupeři.
   
  34:20
  Martin Lundberg udržel kotouč proti svému soupeři u mantinelu, ale následná souhra v útočném pásmu k úspěchu nevedla. Hosté si berou puk na své hokejky.
   
  33:46
  Växjö vyhodilo kotouč až na zakázané uvolnění a hra se za malou chvíli vrátí zpátky před brankáře Larmiho. Ten zatím v průběhu druhé části nebyl ve větší permanenci.
   
  33:15
  Domácí obránci uklidnili hru za svou brankou a posléze se dostali až na druhý konec kluziště. van Pottelberghe ovšem nemusel zasahovat a hraje se dál.
   
  32:46
  Mattheo Reinhard číhal na dorážku před soupeřovou brankou, ale Larmi pohotově zasáhl a nedovolil hostům dorážky. Hra je přerušena a následuje krátká pauza.
   
  31:47
  Ian Derungs hledal na modré čáře připraveného Rathgeba, kterému však utekl kotouč do středního pásma a hosté museli vyklidit zónu před Larmim.
   
  31:20
  Gabriel Carlsson nepřesně hledal svého spoluhráče, ale poté se domácí přeci jen dostali ke střele. Hosté v čele se svým brankářem celou situaci ustáli bez úhony.
   
  30:35
  Oba celky hrají v pěti a po delší době můžeme sledovat delší pasáž hry v rovnovážném počtu hráčů na ledové ploše. Mezitím hosté neohrozili Larmiho.
   
  29:40
  Jeden z domácích hráčů nepřesně hledal svého spoluhráče mezi kruhy a posléze se hosté osvobodili vyhozením kotouče přes všechny čáry. Čas se už krátí.
   
  28:54
  Blichfeld posílal přihrávku před branku Robertu Rosénovi a druhý jmenovaný mohl přidat svůj druhý gól v utkání. Domácí forvard nebyl úspěšný.
   
  28:25
  Nyní to vypadalo na další nedovolený zákrok ze strany hostí ve středním pásmu, ale sudí vše nakonec vyhodnotili jinak. Biel se zatím brání úspěšně.
   
  28:04
  Přesilová hra hostí skončila a za chvíli bude následovat domácí početní výhoda. Na lavici hanby mezi časoměřiče si jede odpočinout Alexandr Yakovenko (BIE) za podrážení.
   
  26:47
  Hugo Gustafsson ujel v oslabení do přečíslení dvou proti jednomu, které následně vyřešil střelou zápěstím, ale švédský útočník nemířil přesně.
   
  26:05
  Rathgeb střílel od modré čáry, ale jeho rána nebyla přesná. Domácí hokejisté se o pár vteřin později dostávají ze sevření a vyhazují puk přes všechny čáry.
   
  25:48
  Bude se vylučovat a hosté budou hrát přesilovou hru. Na trestnou lavici usedl Marcus Sylvegård (VAX), který vyfasoval "dvojku" za nebezpečnou hru vysokou holí.
   
  25:11
  Tanner svou bruslí ještě udržel kotouč v útočném pásmu, kde se však hosté dlouho neohřáli. Domácí hráči jsou velmi aktivní a přebrali iniciativu na ledové ploše.
   
  24:29
  Toni Rajala nabral slušnou rychlost v útočném pásmu a po následném objetí branky okamžitě střílel. Larmi bez obtíží zasáhl a vyrazil kotouč do bezpečí.
   
  24:13
  Marcus Sylvegård se obtočil s kotoučem na hokejce kolem branky a následně zkoušel překvapit van Pottelbergheho. Ten se nenechal nachytat a zasáhl.
   
  23:25
  Haas vyslal dělovku od modré čáry, ale domácí brankář Larmi kotouč bezpečně viděl a nepřipustil jakékoliv komplikace. Hra pokračuje dál.
  22:41 LUNDBERG - 3:0
   
  22:41
  Växjö právě vstřelilo branku! Domácí hokejisté vedou už o tři branky! MARTIN LUNDBERG stál v útočném pásmu na správném místě, když si počkal na přihrávku od svého spoluhráče a posléze jen usměrnil svou čepelí hole touš do sítě. Asistence: Dylan McLaughlin, Tobias Rieder.
   
  22:00
  Persson znovu spěchal za kotoučem do obranného pásma a sudí píská další zakázané uvolnění Bielu. Hosté znovu nemohou vystřídat a musí zůstat na ledě.
   
  21:28
  Joel Persson byl u vyhozeného kotouče v obranném pásmu první, což znamená jediné. Hra se po zakázaném uvolnění vrátí zpátky před hostujícího brankáře.
   
  20:30
  Velká škoda pro Växjö. Joachim Blichfeld vystřelil z pravé strany a mířil tak přesně, že trefil horní tyčku. van Pottelberghe měl velké štěstí.
   
  20:15
  Domácí hokejisté se dostali do útočného pásma, ale v osobním souboji u mantinelu ztratili kotouč. Hosté posílají kotouč do neutrální zóny a můžeme pokračovat dál.
   
  20:01
  Začala druhá třetina.
   
  Další třetina začne přibližně v 16:20 hodin.
   
  První třetina je úspěšně za námi a viděli jsme hned dvě branky. Domácí hokejisté udeřili zásluhou Roberta Roséna a druhou branku posléze přidal Manuel Ågren. Biel měl v závěru první třetiny své šance, ale brankář Larmi všechny dosavadní pokusy vychytal.
   
  20:00
  První třetina skončila.
   
  18:57
  Pozor, pokračovat se bude v pěti na obou stranách. Vzájemně vyloučeni jsou Noah Delémont (BIE) za hákování a na domácí straně Martin Lundberg (VAX).
   
  18:40
  Keegan Lowe poslal kotouč do hloubi útočného pásma a domácí ještě bojovali v osobním souboji. Bude se vylučovat, Växjö si zahraje další přesilovou hru.
   
  17:30
  Eric Martinsson rozjel novou útočnou akci zpoza vlastní branky a domácí se usadili v útočném pásmu. Hostující obrana je znovu v pohotovosti.
   
  16:45
  Kalle Kossila se probíjel do útočného pásma podél strany, ale u mantinelu ho zastavil Forster. V následném souboji uspěli hosté, kteří posílají puk do bezpečí.
   
  16:16
  Joel Persson spolu se svou formací ohrozil brankáře van Pottelbergheho, který raději podržel kotouč ve své výstroji a za malou chvíli se bude znovu vhazovat.
   
  15:50
  Gabriel Carlsson si vzal kotouč v obranném pásmu a domácí přenesli hru pomocí několika přihrávek až na druhou stranu. Lundberg se už ke kotouči nedostal.
   
  15:05
  Yakovenko našel svého spoluhráče na levé straně a hostující obránce ještě zkoušel najít zpětným pasem někoho ze svých kolegů. Neúspěšně a hra pokračuje dál.
   
  14:35
  Martinsson nahodil kotouč od modré čáry na soupeřovu branku a van Pottelberghe podržel puk ve své výstroji. Hra je na chvíli přerušena.
  14:01 ÅGREN - 2:0
   
  14:01
  Växjö právě vstřelilo branku! Štěstí pro domácí, smůla pro hostující celek! Kossila se včas zorientoval u tyčky, posléze plácl do kotouče, který usměrnil do sítě připravený MANUEL ÅGREN. Växjö vede už o dvě branky. Asistence: Kalle Kossila, Brian Cooper.
   
  13:35
  Na ledě je znovu formace Roberta Roséna, která se postarala o zatím jedinou branku v utkání. Hostující brankář musel zasahovat, ale vše zvládl bez problémů.
   
  13:01
  Fabio Hofer obdržel přihrávku od svého brankáře až na útočnou modrou čáru a využil volného prostoru, když vystřelil z pravé strany. Larmi zasáhl.
   
  12:30
  Alexandr Yakovenko střílel od modré čáry, ale jeho pokus skončil sražený v ochranné síti. Hra je znovu přerušena a následovat bude vhazování po levici Larmiho.
   
  11:59
  Až nyní se to podařilo. Hosté ohrozili soupeřovu branku a Larmi musel být v pohotovosti. Švédský gólman zvládl kotouč ukrýt ve své výstroji a přerušit hru.
   
  11:40
  Domácí tým se v klidu brání a posílá už několikátý kotouč směrem do útočného pásma. Hosté ze Švýcarska se nedokáží pořádně usadit před Larmim.
   
  11:09
  Eric Martinsson (VAX) vyfasoval od rozhodčích dvě trestné minuty za podrážení a stráví následující okamžiky na lavici hanby. Hosté hrají přesilovou hru.
   
  10:46
  Keegan Lowe nepřesně odehrál kotouč u mantinelu v obranném pásmu, ale domácí hokejisté se zásluhou Kossily dostali až na opačnou stranu kluziště.
   
  09:49
  Eric Martinsson nahodil kotouč od modré čáry na soupeřovu branku a hostující brankář podržel puk na hrudi. Hra je na chvíli přerušena a bude se vhazovat.
  09:02 R. ROSÉN - 1:0
   
  09:02
  Växjö právě vstřelilo branku! Domácí zůstali usazeni v tlaku a máme tu první branku v utkání. Kossila skvěle načasoval přihrávku ROBERTU ROSÉNOVI a švédská stálice ve službách Växjö poslala kotouč do odkryté branky. Asistence: Kalle Kossila, Noah Östlund.
   
  08:40
  Joachim Blichfeld uklidnil situaci na levém kruhu pro vhazování a posléze sám vyslal jedovatou ránu. Jeden z hostujících hráčů střelu zablokoval.
   
  08:05
  Kalle Kossila neuspěl na vhazování v útočném pásmu a hosté se posléze dostávají ke kotouči, který vyhazují přes všechny čáry. Växjö začíná novou akci.
   
  07:45
  Domácí hráči se dostali do další obrovské šance a hosté to vyřešili nedovoleným zákrokem. Na trestnou lavici usedl obránce Luca Christen (BIE) za hákování.
   
  06:50
  Yanik Burren nepřesně rozehrál kotouč na spoluhráče ve středním pásmu a domácí se zdrželi před hostujícím brankářem. Ten však nemusel zasahovat.
   
  06:15
  Pozor na tuhle šanci! Kotouč vyplaval před Rajalou v útočném pásmu a hostující forvard v situaci jeden na jednoho prověřil betony Larmiho.
   
  05:45
  Robert Rosén sice neuspěl na vhazování v útočném pásmu, ale Blichfeld se dobře vrátil a domácí hokejisté zůstali na kotouči alespoň v neutrální zóně.
   
  05:23
  Martin Lundberg uspěl na vhazování v útočném pásmu a Lowe vyslal jedovatou ránu od modré čáry! van Pottelberghe vyrazil touš do bezpečí.
   
  04:58
  Tobias Rieder ztratil kotouč v souboji jeden na jednoho a hosté bez větších obtíží dostali kotouč až na druhou stranu kluziště. Växjö rychle obrací hru.
   
  04:15
  Haas vystihl nepřesnou rozehrávku domácích a švýcarský reprezentant v tísni zakončil bekhendem! Larmi si kotouč pohlídal svými betony.
   
  03:25
  Toni Rajala dojel kotouč u mantinelu v útočném pásmu a hosté se konečně na nějakou dobu usadili před Larmim. Domácí brankář ovšem nemusel zasahovat.
   
  02:50
  Domácí hokejisté jsou i nadále velmi aktivní a snaží se hluboko napadat hostující rozehrávku. Švýcarský celek pouze odevzdává kotouč soupeři a jde střídat.
   
  01:57
  První obrovská šance zápasu! Östlund střílel z velmi dobré pozice a domácí útočník zřejmě orazítkoval tyčku! Hostující gólman měl štěstí.
   
  01:40
  Gabriel Carlsson sprintoval za kotoučem do obranného pásma a nakonec byl u puku první. Växjö posléze dostalo kotouč až na druhou stranu kluziště.
   
  00:54
  Gaëtan Haas se dobře vrátil do obranného pásma a předal kotouč na svého obránce. Pokka uklidnil situaci za svou brankou a oba celky poslaly na led čerstvé síly.
   
  00:30
  Robert Rosén vyhrál úvodní vhazování ve středovém kruhu a domácí se ihned přesunuli do útočného pásma. Hosté však zapracovali a hra pokračuje dál.
   
  00:01
  Utkání právě začalo.
   
  Krásný den u pokračování čtvrtého kola hokejové Ligy mistrů. Dnes se společně zaměříme na utkání mezi Växjö a Bielem. Utkání startuje přesně v 15:30 hodin, buďte u toho s námi!
   
  Biel v prvních dvou zápasech základní části letošního ročníku Ligy mistrů nezaváhal, když nejprve porazil doma Košice a posléze také Innsbruck. První zaváhání přišlo ve švédském Färjestadu, kde svěřenci trenéra Matikainena prohráli 1:4. Vrátí se švýcarský tým ve Växjö zpátky na vítěznou vlnu?
   
  Växjö prožívá vydařený ročník Ligy mistrů, jelikož v dosavadním průběhu základní části hráči odcházeli pokaždé vítězně. Švédský celek nejprve vyzrál na finské Lahti, posléze uzmul dva body za nájezdovou výhru ve Stavangeru a v pátečním utkání si poradil doma s dánským Aalborgem poměrem 5:2. Vítěznou branku si připsal na své konto člen druhé útočné formace Dylan McLaughlin.
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

  Petr Pavlík

  Branky a nahrávky: 10. R. Rosén (Kossila, Östlund), 15. Ågren (Kossila, Cooper), 23. Lundberg (McLaughlin, Rieder), 59. Kossila (M. Sylvegård, Ågren)


  Växjö Lakers: Larmi (Åhman) – Lowe, Giuttari, G. Carlsson, Persson, Martinsson, B. Cooper, E. Rosén – E. Sylvegård, R. Rosén, Blichfeld – Ågren, Kossila, M. Sylvegård – Rieder, Östlund, McLaughlin – Eriksson, M. Lundberg, Gustafsson.
  Trenér: Jörgen Jönsson

  EHC Biel-Bienne: van Pottelberghe (Säteri) – Grossmann, Yakovenko, Pokka, Rathgeb, Forster, Burren, Delémont, Christen – Rajala, J. Sallinen, Kessler – Reichle, Haas, Hofer – Brunner, Reinhard, Stampfli – Derungs, Schläpfer, Tanner.
  Trenér: Petri Matikainen

  Rozhodčí: Björk, Holm – Nilsson, Nyqvist

  Diváci: 2 648
  thejrc.org