Bohemians – Wiler-Ersigen 5:4 (kon.)
FbŠ Bohemians
5:4 (3:1, 1:3, 1:0) Stav série: 1:0
SV Wiler-Ersigen
Středa 13.09.2023, 19:00 • UNYP Arena, Praha • Pohár mistrů (muži) • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Středeční podvečer přináší florbalové potěšení, čtvrtfinále Poháru mistrů proti sobě postaví FbŠ Bohemians a švýcarský SV Willer-Ersigen. Jde o první utkání čtvrtfinálového dvojzápasu, odveta je na programu v sobotu 16. 9. od 19:30.

Do UNYP Areny v pražské Libni přijede vzhledem ke změnám formátu soutěže soupeř, který měl odlišné kvalifikační kritérium než Bohemians, jde o vítěze švýcarské ligy.

Z každé země jsou totiž vybráni čtyři reprezentanti, vítěz mužské a ženské ligy a mužského a ženského poháru. Turnaj je navíc rozdělen na severní (Finsko a Švédsko) a jižní konferenci (ČR a Švýcarsko), jejichž vítězové se utkají po semifinále. V rámci mužské soutěže nás kromě Bohemians reprezentuje také střešovický Tatran, v ženách je to pak tým 1. SC Vítkovice a FBC Ostrava. Mužské zápasy tak nabídne výhradně Praha, ženské Ostrava.

Důležité je ještě zmínit, že dvojzápasy se hrají na body a nikoliv na skóre, pokud tedy každý tým vyhraje jeden ze zápasů, hraje se bez ohledu na výsledky automaticky prodloužení.

FbŠ Bohemians: Hyršl (Mück) – Kawulok, Malič, Petrák, Gajdoš, Kvasnica – Dobisík, Virga, Batkovič, Trnka T., Hronek – Šebek, Zezulka (C), Petrák, Krebner, Buršík – Trnka L., Veleba, Řehoř
    Trenér: Michal Jedlička

SV Wiler-Ersigen: Flury (Fiechter) – Wyss, Burki, Persici, Laubscher, Louis (C) – Tambini, Ziehli, Affolter, Siegenthaler, Kanzig – Hollenstein, Moser, Dudovič, Sikora, Vahlgren – Vogt, Muhlemann, Dobeli
    Trenér: Lukas Shuepp

Rozhodčí: Filip Drápal a Jakub Pospíšil.

Vážení, Pohár mistrů je tady, všechno už je připraveno a florbalové galapředstavení začne každou chvíli!

00:01

00:20
    Úvodní buly šlo ve prospěch českého týmu, Petrák však ztrácí.

00:40
    Kawulok zblokoval ránu Louise.

01:00
    Riskantní rozehrávku středem zvládl Gajdoš.

01:20
    Teprve nyní dochází k prvnímu střídání v zápase.

02:10
    Další zblokovaná rána, zakročit zvládl Patrik Šebek.

02:30
    Šebkovo nahození neprošlo na Buršíka.

03:00
    Teprve nyní se s míčem na florbalce mohou do akce pouštět hráči Wileru.

03:15
    Akce netrvala dlouho, ve vápně se provinilhvězdný útočník Vahlgren.

03:45
    Ránu Jaroslava Petráka vyráží Flury.

03:55
    Gajdoš nahozením na Petráka vylekal golmana hostí.

04:13
    Bohemians právě vstřelili branku!
    Autorem úvodní branky čtvrtfinálového dvojzápasu je TOMÁŠ KVASNICA! Lepší vstup do zápasu jsme si mohli přát jen těžko, Kvasnicova střela bez asistence prošla díky své razanci za záda Fluryho.
    04:13 KVASNICA - 1:0

05:00
    Sikorovu ránu dokázali domácí zblokovat.

05:27
    Čekají nás buly v českém obranném rohu.

05:35
    Šebek vyvezl kotouč a následně byla zblokována střela Zezulky.

05:50
    Rána Buršíka z dálky byla překvapivá a jen těsně minula tyč.

05:58
    Na druhé straně pálil Max Vahlgren, jeho střelu domácí blokují.

06:35
    Kawulok skvěle přečetl přihrávku švýcarského týmu.

07:36
    Domácí stále tlačí, další ránu vyslal Dobisík.

07:59
    Skvělý zákrok Tomáše Hyršla! Siegenthaler byl před brankou úplně sám, přesto českého gólmana nepřekonal.
    07:59 Výtečný Hyršlův zákrok

08:20
    Faul Bohemians.

08:40
    Hosté se krátkodobě stahují na vlastní polovinu.

08:55
    Ztráta Švýcarů přinesla přečíslení 2 na 1, naši však situaci nevyřešili dobře.

09:10
    Další úspěšný zákrok pro českého gólmana.

09:50
    Slovák ve švýcarském dresu Dudovič nevychytal ideální střelecký úhel.

10:10
    Faulu rukama se dopustila Sikora, jeho otec je členem realizačního týmu SV.

10:30
    Petrák nebyl včas doplněn spoluhráči a jeho střela není nebezpečná.

10:33
    Bohemians právě vstřelili branku! Nízkou ranou k tyči přidává druhou branku Bohemians ŠIMON BATKOVIČ. Asistence: Šimon Hronek.
    10:33 BATKOVIČ - 2:0

12:00
    Po druhé vstřelené brance tempo hry klesá, Švýcaři drží kotouč poblíž vlastní branky a snaží se zápas zklidnit.

12:50
    Nyní má balónek Gajdoš, ani Bohemians are samozřejmě nikam nespěchají.

13:12
    Tady to soupeř přehnal, za strčení Patrika Šebka na mantinel sudí odebírá Švýcarům míček.

13:33
    Je tu útok Bohemky, první šanci měl Petrák.

13:58
    Wiler-Ersigen právě vstřelil branku! Radek SIKORA mladší snižuje po velké chybě české defenzívy, která se nedokázala včas vrátit a dovolila synovi člena realizačního týmu švýcarského celku a bývalého českého reprezentanta Radka Sikory vsítit branku, která zápas o poznání dramatizuje. Asistence: Michael Dudovič
    13:58 SIKORA - 2:1

15:50
    Aktivní směrem dopředu jsou teď Petrák a Kvasnica.

16:10
    Kapitán švýcarského týmu Louis právě svůj pokus poslal do tyček, obrovské štěstí domácích!
    16:10 Po Louisově ráně zvoní tyče

17:00
    Tlak Wileru je teď opravdu velký.

17:06
    Tambini se pokoušel dokličkovat s balónkem až za brankovou čáru, pražský tým opět podržel Hyršl.

18:20
    Petrák našel dobře postaveného Kvasnicu, jeho ránu Flury úspěšně ztlumil.

19:10
    Louis fauluje Maliče.

19:18
    Bohemians právě vstřelili branku! Veledůležitá branka do šatny je tady, když už se zdálo, že Wiler otěže zápasu přebírá, prosadil se MATYÁŠ KREBNER. Ten totiž dokázal tečovat střelu Petráka, která by šla mimo, za záda šokovaného Fluryho. Krebner se ještě omlouvá soupeři, jde totiž o bývalého hráče SV. Asistence: Karel Petrák.
    19:18 KREBNER - 3:1

20:00

První třetina zápasu je za námi, k naší radosti zatím mírný outsider, tedy FbŠ, předvádí velmi kvalitní výkon a ačkoliv se zvláště v závěru zápasu švýcarskému šampiónovi podařilo vyšponovat tlak na maximum, je to naopak tým z Prahy, který se díky brance 42 vteřin před koncem třetiny může dočasně s palubovkou loučit s úsměvem.

20:01

20:05
    Na buly uspěl Gajdoš.

20:20
    Kawuolok ztratil míč před Hyršlovou brankou, dobrým blokem proti ráně Burkiho však svou chybu odčiňuje.

21:00
    Klokani stále drží míček a snaží se vymyslet nějakou podařenou akci.

21:30
    Bohužel se ale nic nepodařilo, míček opět mění majitele.

22:00
    Boj o kotouč před brankou Hyršla je zatím vyrovnaný.

22:40
    K míči se dostávají domácí hráči, Kawulok hraje velmi dobře.

23:20
    Wysse dokázal obejít Kvasnica, se svým zakončením ale neuspěl.

24:05
    Samostatný Buršíkův nájezd končí výrazně nad.
    24:05 Nájezd Buršíka

25:20
    Po obrovském zaváhání české obrany se centr SV ocitl nehlídaný před Hyršlem, ten si i tentokráte dokázal výborně poradit.

26:51
    Wiler-Ersigen právě vstřelil branku! Bleskovou švýcarskou akci dokázal zakončit MAX VALHGREN a drama tak pokračuje způsobem, který by si neutrální divák rozhodně přál. Asistence: Michael Dudovič.
    26:51 VALHGREN - 3:2

28:30
    Střela Persiciho jde mimo.

28:50
    Po dlouhé pasáži s mírným tlakem SV se konečně dostávají na balónek také hráči Bohemians.

29:08
    Kvasnicovu ránu ještě dorážel Petrák, v situaci se bohužel nejlépe zorientoval Flury.

29:20
    Zdravotní potíže má Sikora, střídá ho Muhlemann.

30:00
    Ve výborné střelecké pozici se nacházel Vahlgren, jeho pohotové zakončení po další bleskové akci Dudovičovy formace jde mimo.

30:23
    Ve hře domácího týmu se objevuje čím dál víc ztrát a zbytečných nepříjemností, jednu takovou právě vytvořil na úkor českého týmu Affolter.

30:55
    Wyss trefuje boční síť.

31:15
    Šebkovu ránu Flury snadno vyráží.

31:55
    Situace na palubovce je teď hodně chaotická, bekhendem jen těsně minul Krebner, hra se bleskově přesouvá nahoru dolů.

31:58
    Tomáš Hyršla prověřil a o přilbu připravil Sikora.

31:58
    Hyršl dostal kolenem do hlavy, šlo ale o nezaviněný střet.

32:30
    Sledujeme strkanice za brankou Fluryho.

33:40
    Bohemians právě vstřelili branku! JAKUB BURŠÍK přidává čtvrtou branku českého týmu, opět se nám podařilo parádně zareagovat na fakt, že soupeř tlačil a byl blizoučko k vyrovnání. Buršík potvrdil své kvality dělovkou z otočky.
    33:40 BURŠÍK - 4:2

34:22
    Kanzigovu ránu vyrazil nad břevno Hyršl.

34:27
    Další tlak Wiler-Ersigenu, proti ráně z těsné blízkosti si Hyršl poradil.

34:53
    Dobisík namazal Laubscherovi, ten si však nedokázal poradit.

35:27
    Wiler-Ersigen právě vstřelil branku! Následně ovšem namazal SIMONU LAUBSCHEROVI také Batkovič a tentokráte už švýcarský forvard bohužel nezaváhal. Asistence: Tim Dobeli
    35:27 LAUBSCHER - 4:3

35:53
    Další útočnou akci soupeře táhl Valgren, vše dokázal vyřešit Dobisík.

36:44
    Tomáš Kvasnica zasáhl nohou do hlavy Fluryho.

37:30
    Balónek kontroluje Burki a vymýšlí švýcarskou akci.

37:45
    Šťastné teč teď zabránila ve střele hostí.

37:57
    Wiler-Ersigen právě vstřelil branku! Švýcarský favorit bohužel srovnává, prosazuje se GIANLUCA PERSICI. Individuálních chyb hráčů Bohemky bylo až příliš a není tak příliš překvapivé, že je tu další inkasovaný gól. Asistence: Simon Laubscher.
    37:57 PERSICI - 4:4

38:50
    Fandové se ze všech sil snaží podpořit svůj tým, Bohemka teď novou energii rozhodně potřebuje.

39:45
    Akce domácích 3 na 2 je neúspěšná, neprosadil se Buršík.

39:55
    Na druhé straně měl ještě šanci Vahlgren.

40:00

Ve druhé třetině bohužel domácí tým dvakrát ztratil dvojbrankový náskok, vinou čehož je aktuální stav nerozhodný. Soupeř je bohužel lepší a dojem ze hry FbŠ má naopak klesající trajektorii, věřme, že se to trenéru Jedličkovi ještě podaří zvrátit a odveze si k venkovní odvetě všechny body.

40:01

40:05
    Úvodní buly třetí třetiny zvládl lépe Gajdoš.

40:30
    K míčku se bohužel dostává Wiler, zatím kombinuje na vlastní polovině.

40:36
    Burki ranou z úhlu prověřil Hyršla.

41:35
    Českou branku se snažil ohrozit Dudovič, přes obránce neprošel.

41:50
    Na druhé straně to na zadní tyč zkoušel neúspěšně Krebner.

42:17
    Max Vahlren posílá k zemi Tomáše Hyršla, tohle nevypadá vůbec hezky.

42:17
    Hyršl se dnes již podruhé odvážně vrhl pod nohy soupeře i nyní je však nakonec zdá se v pořádku

42:42
    Nadějné nahození na Dobisíka zkoušel Řehoř.

43:00
    Tlak Bohemians pokračuje.

43:13
    Řehoř bohužel padá, následně je pískáno, na míčku zůstanou hráči Bohemky.

43:37
    Kawulok přestřelil branku Fluryho.

43:50
    Bohemians pokračuje v sympatickém presinku.

44:40
    Hráči pražského celku jsou stále na balónku a snaží se dostat vpřed.

45:38
    Řehoř našel Virga, ten pálil z první. Pokračuje velmi útoční vstup domácích do závěrečné třetiny.

46:30
    Stále kontrolují balónek domácí, kteří jsou teď ale zastavení ve vlastním pásmu.

46:50
    Kawulok ztratil, útočit mohou Švýcaři.

46:59
    Nedovolený zákrok, Jan Malič byl sestřelen.

47:35
    Výborný náběh do obrany předvedl Patrik Šebek, přesprintoval Mosera a získal míček.

48:08
    A další střet s Tomášem Hyršlem, narazil do něj Tambini.

49:00
    Hyršl už je v pořádku, na vlastní polovině působí hráči Wileru.

49:50
    Po pravé straně se tlačil do zakončení Petrák, ale neuspěl.

50:05
    Šanci na brejk měl Persici, ale ani on nebyl úspěšný.

51:00
    Dudovičova rána z úhlu neprošla na Hyršlovu branku.

52:00
    Únava na obou stranách již příliš nedovoluje vyšponovat závěrečný boj, obě strany jsou navíc relativně spokojené s nerozhodným stavem, byť ten by samozřejmě před zápasem více vyhovoval Bohemce.

52:22
    Technický problém na hrací ploše.

53:51
    Tak pozor, je tu přesilovka pro domácí ve chvíli, kdy se Dudovič s Moserem tlačili do velké šance. Vyloučen je právě Lucas Moser, který fauloval Krebnera. Provinil se opakovanými přestupky proti pravidlům, dostává trest na dvě minuty.

54:40
    Domácí drží zámek, sestavený vzorec je ale trochu nejistý.

55:00
    Žádná rána zatím na branku soupeře nedokázala projít.

55:11
    Rána Patrika Šebka se odráží od obranného valu Švýcarů do autu.

55:40
    Přesilovka končí, hosté úspěšně vyhazují.

55:55
    Sledujeme boj o balónek za brankou Fluryho.

56:03
    Bohemians právě vstřelili branku! MATYÁŠ KREBNER dává ohromně důležitý gól krátce po konci přesilové hry! Velké štěstí teď měli domácí, když se míček odrazil od jednoho ze Švýcarů za záda Fluryho a 3 minuty a 57 vteřin před koncem se ujímáme vedení, paráda! Asistence: Jan Malič.
    56:03 KREBNER - 5:4

56:20
    Nepřesnosti na obou stranách, hra trochu divočí.

57:00
    Patrik Šebek drží míček na útočné polovině a krade Švýcarům čas.

57:20
    Skvělý zisk na úkor Wysse zapisuje Krebner.

57:30
    Švýcarský tým odvolává gólmana.

57:55
    Hosté nás logicky drží pod zámkem, žádná střelba ale nepřichází.

58:15
    Kawulok dokázal zkomplikovat soupeři situaci u mantinelu.

58:22
    Hostujícímu týmu zbývá pouhých 98 vteřin a bere si oddechový čas.

58:40
    Šebek drží míč v našem obranném pásmu.

58:47
    Faul českého týmu.

58:51
    Burki minul branku, míček jde českému týmu. Flury se vrací do branky.

59:02
    Boj Gajdoše s Dudovičem probíhá za českou branku.

59:11
    Patrik Šebek odváží míček na druhou stranu.