Havlíčkův Brod – Kladno 4:1 (kon.) | Slavia – Písek 8:0 (kon.) | Vsetín – Havířov 2:1 (kon.)
HC Slavia Praha
8:0 (2:0, 3:0, 3:0)
IHC Králové Písek
Pátek 15.09.2023, 18:00 • Zimní stadion Eden, Praha • Liga juniorů • 1. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Sportu zdar a hokeji zvlášť! Vítám vás u zápasu 1. kola Ligy juniorů mezi hokejisty HC Slavia Praha a IHC Králové Písek. Úvodní vhazování je naplánováno na 18:00 na led pražského Edenu.

HC SLAVIA PRAHA

Slávističtí junioři vstupují do letošní sezóny s jasným cílem – vrátit se znovu do extraligy. V přípravě se jim poměrně dařilo a většinu zápasů vyhráli, navíc dokázali porazit i extraligové týmy z Přerova a Olomouci. Dva zápasy odehráli i proti svému prvnímu ostrému soupeři z Písku, který porazili 4:2 a 2:1. Dokážou svěřenci nového kouče sešívaných juniorů Luboše Jenáčka vstoupit do sezóny vítězstvím?

IHC KRÁLOVÉ PÍSEK

Zatímco sešívaní junioři skončili v minulém ročníku ve skupině Západ na druhém místě, Písek získal o 32 bodů méně a umístil se poslední. V sérii play-down však díky těsným výsledkům 2:1 a 1:0 uhájil místo v druhé nejvyšší soutěži, v níž se bude chtít tentokrát předvést lépe.

HC Slavia Praha: Tesař (Hodic) – Jokl (C), Hron (A), Sýkora, Brotánek, Málek, Hubinka – V. Štípek (A), Vosmík, Krums – Filip, Janoušek, Hasman – D. Šindelář, Vlach, Hlavička – R. Štípek, Grešl, Kříženecký
    Trenér: Luboš Jenáček

IHC Králové Písek: Schacherl (Císař) – Hohenberger, Dvořák, Smetana, Šipla, Velíšek (C), Tolar, Čunát – Kozlík, Fábera, Postl, Mikeska, Zátopek, Fencl, F. Šindelář (A), Hofrajtr, Pittr, Sládek (A), Vlček, Pospíchal
    Trenér: Václav Šrámek

Rozhodčí: Valda — Tuháček, Černohlávek.

00:01

00:07
    Rychlý icing po sedmi vteřinách a hra se přesouvá před slávistickou bránu.

00:44
    Vyloučení v týmu IHC Králové Písek:
    F. Šindelář – 2 min., vysoká hůl.

01:06
    Slavia právě vstřelila branku!
    První střelu NIKOLASE FILIPA z mezikruží ještě Schacherl pokryl, jeho další švih z levého kruhu, kam mu nahrál Janoušek, však brankář Písku už nezastavil. Asistence: Mikuláš Janoušek a Dominik Hasman.

03:05
    Filip Šindelář dokázal puk proti přesile slávistů udržet, nahrávku na Kozlíka ale přesně nenasměroval.

03:12
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Sládek.

03:26
    Tvrdou ránu Vosmíka písecký brankář pokryl, a to i díky tomu, že na puk dobře viděl.

03:36
    O chvíli později vyslal na Schacherla dělovku obránce Sýkora a kotouč po odrazu od brankáře poskakoval na horní síťce.

05:12

05:56
    Málek se chtěl natlačit přes hráče na střed, manévr ale nedokončil.

06:19
    To Vosmík si s píseckým bekem poradil, Schacherl musel zasahovat.

07:32
    Zbytečný závar před vlastní bránou teď způsobil jeden ze slávistů, který si to zpoza kasy nasměroval přímo na střed kluziště, kde čekali připravení Písečtí. Ti ale kotouč v chumlu nakonec vystřelit nedokázali.

08:37
    Viktor Štípek si rychle vyměnil puk s Vosmíkem a zakončoval sám před Schacherlem, který teď podržel svůj tým.

09:39
    Mikeska – 2 min., podrážení.

11:12
    Písku se nejprve nepodařilo vyhodit, o chvíli později ale slávisty vytlačil a po zaváhání sešívaného beka byl blízko srovnání Postl. Tesař si jeho teč z bezprostřední blízkosti pokryl.

11:39

12:15
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha:
    V. Štípek – 2 min., hrubost + 2 min., nesportovní chování.

12:50
    Ani dvojnásobné vyloučení Viktora Štípka, který za poznámky k rozhodčímu dostal ještě trest za nesportovní chování, nezastavilo slávistický útok. Sešívaní ujeli v oslabení po levém křídle a FILIP HRON přesnou střelou k tyčce vstřelil druhý gól domácích. Asistence: Andrej Vlach.

13:38
    Při signalizované výhodě ujel v oslabení Richard Štípek, bránu ale prudkou střelou netrefil.

13:39
    Smetana – 2 min., faul kolenem.

15:24
    Jeden z čárových rozhodčí podklouzl na modré čáře, ani to mu ale nazbránilo, aby vsedě na ledě dal rozpažením rukou najevo, že slávisté se nedostali do ofsajdové situace. Tomu se říká oddanost práci.

15:39

16:15

16:38
    Po delší době jsou síly na ledě opět srovnané, mezitím se píská ofsajd domácích.

17:32
    Srdnatě bojuje v útočném pásmu Hlavička, nakonec ale s Grešlem puk neudrželi a odcházejí střídat.

18:17
    Viktor Štípek uvolnil před brankou Vosmíka, jehož forhendovou kličku Schacherl betonem zastavil. Při dorážkách mu ale téměř skočil na záda písecký obránce Čunát, což rozehlučnilo střídačku domácích. Faul se nepíská.

19:42
    Po delší době práce pro Tesaře, který kotouč po střele Šiply raději podržel.

20:00

Úvodních dvacet minut zápasu 1. kola Ligy juniorů mezi Slavií a Pískem patřilo domácím, kteří byli aktivnějším týmem a odcházejí do šaten s vedením 2:0. Rozhodčí rozdali v první třetině dvanáct trestných minut a právě při nerovném počtu hráčů na ledě padly obě prozatímní branky. Skóre nejprve ve druhé minutě v přesilovce otevřel Nikolas Filip, ve 13. minutě pak v oslabení zvyšoval Filip Hron. Dvě tři nebezpečnější pokusy si vypracovali i Písečtí, na Tesaře ale zatím nevyzráli.

Druhá třetina začne přibližně v 18:50.

20:00
    2 min. – zdržování hry / pozdní nástup, odpyká Sládek.

20:01

21:00
    Další gól při nerovnovážné herní situaci. Písek dostal dvouminutový trest za pozdní nástup na led a slávisté přidávají třetí gól. Po kombinaci se o něj přesnou střelou postaral ERNESTS KRUMS. Asistence: Jakub Sýkora a Adam Vosmík.

22:53
    Hosté se snaží odpovědět, Tolarova střela od modré ale po bloku slávistů skončila v ochranné síti.

23:28
    Kříženecký si dobře všiml před brankou stojícího Grešla, jeho teč písecký gólman kryje.

24:20
    Po Hronově pasu stříleli z mezikruží Krums a následně z dorážky Vosmík, puk ale na bránu nedostali.

25:23
    Hofrajtr – 2 min., hákování.

26:07
    Kříženecký před bránou dorážel Sýkorovo nahození od modré, Schacherl je ve střehu.

27:23

28:22
    Šindelář našel mezi kruhy aktivního Kříženeckého, ten ovšem nepropasíroval puk přes blokujícího beka.

29:42
    Posunutá branka Slavie hru zastavuje, oba týmy mají trochu času na odpočnek a poradu.

30:28
    Povedená a rychlá kombinace slávistů končí čtvrtým gólem v síti Píseckých. Ti si zapomněli pohlídat JAKUBA SÝKORU, který při signalizované výhodě vyzrál na brankáře Schacherla. Asistence: Ernests Krums a Jakub Grešl.

31:34
    Tvrdá rána Janouška zaměstnala Tesaře, který vyráží puk až do středního pásma.

31:46
    Málek – 2 min., vysoká hůl.

32:45
    Hostům se nedaří usadit se v útočném pásmu, úspěšný nebyl ani Smetana.

33:15
    Tolar prudkou ranou z levého kruhu minul, mávl rukou a šel střídat. Přesilovka Písku se pomalu chýlí ke konci.

33:46

34:06
    Ondřej Sládek stál sám před bránou, Tesař se proti jeho dobré příležitosti přesunul.

35:20
    Viktor Štípek bekhendem lehce nahazoval před bránu, žádoucího adresáta však nenašel.

37:30
    Andrej Vlach nabral rychlost na pravém křídle a bekhendem nahrnul puk na Schacherla.

37:45
    Kříženecký s Grešlem nebezpečně doráželi před brankou, Schacherl se teď ale atleticky přesunul a šancím zabránil.

37:53
    Dvořák – 2 min., hákování.

38:35
    Viktor Štípek mířil z pravého kruhu na bližší tyč, branku však kvůli teči obránce přestřelil.

39:27
    Slávisté využívají třetí přesilovku a těsně před druhou sirénou zvyšují už na 5:0! Písecká obrana nechala mezi kruhy nehlídaného JAKUBA GREŠLA, kterému nedělalo problém zakončit rychlou kombinaci se spoluhráči. Asistence: Jakub Málek a Richard Štípek.

40:00

V první třetině dva góly, ve druhé třetině tři branky a junioři Slavie zatím směrují k jasnému vítězství. Sešívaní už po minutě potrestali neobvyklý faul hostů (za pozdní nástup na led), když se trefil Ernests Krums. Ve 31. minutě přidal čtvrtý gól Jakub Sýkora a 33 vteřin před koncem periody uzavřel výčet v další početní výhodě Jakub Grešl. Písečtí v prostřední části příliš vidět nebyli.

Třetí třetina začne přibližně v 19:38.

40:01

40:29
    Schacherl musel být opět v permanenci, proti šanci slávistů si ale poradil.

42:52
    Richard Štípek vybojoval v útočném pásmu puk, nahrávka se mu už ale nepodařila.

43:13
    Křížnecký by si gól za svůj dnešní výkon zasloužil, v úniku na pravém křídle ho ale znovu Schacherl vychytal.

44:50
    Tesař v chumlu před brankou udržel puk a nepovolil Písku dorážku.

46:04
    Podobně jako Kříženecký teď ujel Grešl, i on ale narazil na rameno Schacherla.

47:15
    Písek určitě zvýšil svoji aktivitu v útoku, ani poslední střela od modré ale Tesaře nezaskočila.

48:22
    Krums – 2 min., sekání.

49:24
    Písečtí kombinují v útočném pásmu, zatím bez výsledku.

50:15
    Tolar – 2 min., sekání.

50:22
    Domácí v plném počtu a hrají přesilovku.

50:44
    Čtvrtá využitá přesilovka Slavie znamená šestý gól v síti Písku! Druhý dnešní zásah slaví ERNESTS KRUMS, jehož rychlou střelu už brankář hostů Schacherl nezastavil. Asistence: Jakub Sýkora a Adam Vosmík.

51:26
    Uplynulo 42 vteřin a brankostroj Slavie znovu míří přesně! Na levém křídle ujel písecké obraně DENIS HLAVIČKA a střelou na vzdálenější tyč vyhání Schacherla z branky. Asistence: Štěpán Kubata.

51:26
    Střídání v týmu IHC Králové Písek:
    ze hřiště odchází Schacherl, přichází Císař.

54:45
    Práce pro Tesaře, který vsedě chytil šanci po rychlém brejku hostů.

54:52
    Fencl – 2 min., nedovolené bránění + 2 min., nesportovní chování.

54:52
    Oddechový čas pro tým IHC Králové Písek.

54:52
    Fencl dostává podobně jako Viktor Štípek v první třetině i trest za poznámky k rozhodčímu, Slavie dostává čtyřminutovou přesilovku.

57:15
    Sešívaní kombinují, tahle střela ale Císaře nepřekvapila. Po hvizdu odjíždí střídat za navrátivšího Schacherla.

57:15
    ze hřiště odchází Císař, přichází Schacherl.

58:52

58:54
    Dvě vteřiny po návratu vyloučeného Fencla slávisté zřejmě uzavírají gólový účet dnešního večera. Po střele od modré doráželi před Schacherlem osamocení Vlach, který trefil tyčku, a DENIS HLAVIČKA, pro něhož je to druhý gól zápasu. Asistence: Andrej Vlach a Štěpán Kubata.

59:10
    Tolar – 2 min., napadení.

Slávističtí junioři v prvním zápase sezóny porazili Písek jednoznačně 8:0. V utkání se dostali do vedení už v druhé minutě a postupně dali soupeři z jihu Čech osm branek. Čtyřikrát skórovali v přesilovce, jednou pak v oslabení. Čisté konto udržel brankář Jiří Tesař. Hosté měli několik šancí zejména v první třetině, skórovat se jim ovšem nepodařilo.

Já vám děkuji za pozornost a budu se těšit zase někdy u hokeje na počtenou! (20:14:09)

Šimon Rogner

Branky a nahrávky: 2. Filip (Janoušek, Hasman), 13. Hron (Vlach), 21. Krums (Sýkora, Vosmík), 31. Sýkora (Krums, Grešl), 40. Grešl (Málek, Štípek), 51. Krums (Sýkora, Vosmík), 52. Hlavička (Kubata), 59. Hlavička (Vlach, Kubata)

IHC Králové Písek: Schacherl (52. Císař) – Hohenberger, Dvořák, Smetana, Šipla, Velíšek (C), Tolar, Čunát – Kozlík, Fábera, Postl, Mikeska, Zátopek, Fencl, F. Šindelář (A), Hofrajtr, Pittr, Sládek (A), Vlček, Pospíchal

Rozhodčí: Valda — Tuháček, Černohlávek