Galatasaray – Kodaň 2:2 (kon.) | Real Madrid – Union Berlín 1:0 (kon.) | Arsenal – Eindhoven 4:0 (kon.)
Bayern – Manchester Utd. 4:3 (kon.) | Benfica – Salzburg 0:2 (kon.) | Braga – Neapol 1:2 (kon.)
Real Sociedad – Inter 1:1 (kon.) | Sevilla – Lens 1:1 (kon.)
Bayern Mnichov
4:3 (2:0)
Manchester United
Středa 20.09.2023, 21:00 • Allianz Arena, Mnichov • Liga mistrů • Skupina A

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (23:01:30)

Držení míče: 58 % : 42 %.
    Střely na branku: 9:4. Střely mimo: 3:4. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 8:8.

Je konec. Bayern Mnichov vstupuje do letošního ročníku Ligy mistrů třemi body a to v klání těžkých vah s Manchesterem United. Zápas nakonec nabídnul sedm branek.

Byli to ovšem hosté, kteří začali utkání daleko nebezpečněji a už v páté minutě musel Ulreich vytáhnout důležitý zákrok po střele Eriksena. Následně se ale německý gigant dostal do utkání a ve 28. minutě šel do vedení. Onana si totiž počínal se střelou Saného velmi špatně a nedokázal ji vyrazit mimo tři tyče. V tento moment se motivace a celková psychika hostů rozpadla, což potvrdila branka o čtyři minuty posléze, když se Musiala prodral přes Dalota a posunul míč volnému Gnabrymu, který zakončil precizně k pravé tyči. Před přestávkou ještě nebezpečně pálil Sané, ale tentokrát vedle brány rudých ďáblů.

Do druhé části vstoupil Manchester skvěle, protože se ve 49. minutě trefil Rasmus Höjlund a snížil na 1:2. V 54. minutě se ovšem Eriksen dopustil ruky uvnitř pokutového území a následnou penaltu proměnil Harry Kane. Následně Bayern měl utkání pod kontrolou, ale v 88. minutě snížil Casemiro. Odpověď byla opět bleskurychlá. O čtyři minuty posléze poslal Mnichov zpět do dvoubrankového vedení Tel. Nakonec se v páté minutě nastavení ještě trefil podruhé Casemiro, ale rudým ďáblům už nezbýval čas na vyrovnání.
    Bayern porazil rudé ďábly 4:3.

90+6

90+5
    Následně rozhodčí Nyberg ještě počkal na stvrzení videorozhodčího, který branku potvrdil.
    90+5. CASEMIRO - 4:3

90+5
    Manchester United právě vstřelil branku!
    Hosté nakonec opět snižují na rozdíl jediné branky! Střílený centr Fernandese skončil na hlavě CASEMIRA, který z bezprostřední blízkosti poslal balón za záda Ulreicha. Asistence: Bruno Fernandes.

90+4
    Alejandro Garnacho vybojoval další faul Laimera na svou osobu a Manchester United má k dispozici standardní situaci z levé strany.

90+3
    Nyní už hostům nezbývá čas ke vstřelení dvou branek a v Allianz Aréně to opět žije.
    90+2. Mathys TEL - 4:2

90+2
    Bayern právě vstřelil branku!
    Je definitivně rozhodnuto! Joshua Kimmich fantastickým lobem za obranu našel MATHYSE TELA, který si míč zpracoval stehnem a následně zakončil pod horní tyč. Asistence: Joshua Kimmich.

90+2
    Thomas Müller mohl uklidnit domácí fanoušky, ale jeho pokus trefil tyč!

90+1
    Centr Fernandese mířil na hranici malého vápna, ale Dayot Upamecano si opět počínal bezchybně.

90
    Konrad Laimer podrazil Garnacha a Manchester United tak získal volný kop z levé strany.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

89
    Nepřesná přihrávka domácích skončila pouze v zámezí a následuje autové vhazování.
    88. CASEMIRO - 3:2

88
    Blesk z čistého nebe. Fernandes našel na hranici vápna Rashforda, který posunul míč Martialovi, od kterého se míč odrazil ke CASEMIROVI a ten vleže dokázal zakončit k levé tyči. Hosté tak snižují na 2:3 a závěr bude ještě velmi vypjatý.

Michal Raška

Branky: 28. Sané (Kane), 32. Gnabry (Musiala), 54. Kane (pen.), 90+2. Tel (Kimmich) – 49. R. Höjlund (Rashford), 88. Casemiro, 90+5. Casemiro (B. Fernandes)

Karty:   63. Goretzka (BAY) – 63. Li. Martínez (MAN)

Bayern Mnichov: Ulreich – Laimer, Upamecano, Kim Min-čä, Davies – Kimmich (C), Goretzka – Sané (87. Tel), Musiala (75. Choupo-Moting), Gnabry (63. Coman) – Kane (87. Müller).
    Náhradníci: Peretz, Schmitt – de Ligt, B. Sarr, Mazráwí, Krätzig.

Trenér: Zsolt Löw

Manchester United: Onana – Dalot, Lindelöf, Li. Martínez, Reguilón – Casemiro, Eriksen (69. McTominay) – Pellistri (81. Garnacho), B. Fernandes (C), Rashford – R. Höjlund (81. Martial).
    Náhradníci: Bayındır, Heaton, Vítek – Evans, Gore, Medžbrí, Forson.

Trenér: Erik ten Hag

Rozhodčí: Nyberg – Beigi, Söderqvist