HC MUNI – UK Kings Prague 2:4 (kon.)
HC MUNI
2:4 (0:0, 0:0, 2:4)
UK Kings Prague
Středa 20.09.2023, 19:30 • Sport centrum Lužánky, Brno • Tipsport UNI CUP • Finále

Kdo by to byl řekl, že po bezbrankových prvních dvou třetinách nastanou takové hody. Třetí třetina se více povedla pražské Karlovce a ta po zásluze vyhrává toto vyrovnané finále poměrem 2:4.

Z dnešního zápasu a celého letošního Tipsport UNI Cupu je to už vše a my gratulujeme vítězům UK Hockey Prague k prvenství. (22:01:10)

59:50
    Poslední chvíle utkání tráví Karlovka v útočném pásmu.
    Jakubec 2:4

58:50
    Masarykova univerzita právě vstřelila branku!
    Obránce domácích vystřelil od modré čáry, Mašek vyrazil puk pouze do míst, kde se nikým nebráněný nacházel JAKUBEC a ten bez problému dorazil puk do branky. Asistence Bazala, Edl.
    Glitta 1:4

57:44
    Tým Univerzity Karlovy právě vstřelil branku!
    Kucharčík ještě Krále překonat nedokázal, to se povedlo až o chvíli později GLITTOVI, který prudkou ranou prostřelil gólman. Asistence Kucharčík.
    Martínek 1:3

56:27
    MARTÍNEK byl přesně tam, kde měl být, když nikým nehlídaný dorazil puk za bezmocného Krále. Asistence Dlabota.

54:07
    Gebbel měl jít původně ven, protože vyhodil kotouč ven z hrací plochy, ale po protestech hostující střídačky od tohoto verdiktu rozhodčí upouštějí.
    Jindra 1:2

53:54
    Po velké hrubce brankáře Krále se prosazuje JINDRA, toto si gólman za rámeček určitě nedá. Bez asistence.

53:10
    Z bezprostřední blízkosti zakončoval Martínek, brankář Král ho však dobře vychytal.

52:02
    Domácí v ofsajdu.
    Edl 1:1

51:03
    Na konci tohoto přečíslení se nacházel EDL, který už to měl při zakončení docela jednoduché. Asistence: Kadlic, Gonos.

49:30
    Domácí chtějí rychle vyrovnat, dobrými zákroky je však deptá brankář Mašek.
    Martínek 0:1

47:58
    MARTÍNEK se nijak nerozpakoval a od modré čáry vyslal ostrý projektil na branku soupeře. I díky dobrému clonění jeho spoluhráčů nakonec střela prošla za záda Krále. Asistence: Piskač, Konopásek.

47:15
    Domácí se dokázali osvobodit.

46:45
    Vyloučení v týmu HC MUNI:
    Hasoň – 2 min., držení.

46:11
    Mašek raději schovává toto nahození od mantinelu ve své lapačce. Tím tak končí dobrá pasáž Masaryčky.

45:00
    Hra zůstává v útočném pásmu HC MUNI, jelikož se hosté dopustili zakázaného uvolnění.

43:55
    Piskačova střela končí v lapačce Krále.

43:10
    Škoda posílá tvrdým hitem soupeře k zemi.

41:13

40:44
    Hosté vybojovali při vlastním oslabení útočné pásmo.

40:01

Ani druhá třetina nám branky nenabídla a opět na tom měli zásluhu hlavně brankáři, kteří předvádějí fantastické zákroky.

39:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny a domácí rozjíždějí svou akci z vlastního pásma.

37:43
    Chmiel – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

37:36
    Na konci této kombinace stál Bazala, jeho pokus likviduje jistým zákrokem Mašek.

35:40
    Morev nastřeluje horní tyč hostující svatyně.

35:10
    Malenovský našel před brankou úplně volného Drlíka, ten ale v tváří v tvář Maškovi selhal.

32:18
    Vidíme zakázané uvolnění domácích.

31:10
    Král si připisuje první zákrok proti ostré střele Hradila.

30:00
    Střídání v týmu HC MUNI:
    ze hřiště odchází Rozehnal, přichází Král.

29:32

29:00
    Bláha vystřelil od modré, jeho spoluhráčům se nepodařilo jeho ránu tečovat, a tak neměl Mašek příliš práce se zákrokem.

28:10
    Střelu od modré zblokoval obránce hostí do ochranné sítě.

27:32
    Čermák – 2 min., nedovolené bránění.

26:57
    Mašek likviduje další střelu po vyhraném vhazování domácích.

24:49
    Velice slibný útok domácích končím postavením mimo hru, následuje vhazování ve středním pásmu.

23:10
    Malenovský jel sám na branku! Bohužel pro domácí mu puk v rozhodující situaci sjel z hokejky.

22:20

21:30
    Mašek si připisuje další zákrok proti střele Gergela.

21:11
    Jakubec a Hasoň ujeli ve vlastním oslabení do brejku 2 na 1. Zakončoval druhý jmenovaný, jeho pokus však vykryl dobrým zákrokem Mašek.

20:20
    Linka – 2 min., vysoká hůl.

20:01

Další třetina začne přibližně v 20:33.

V prvním dějství jsme branku neviděli, blíže k ní však měli hostující hráči Karlovy univerzity, kteří si vypracovali více gólových šancí. Všechny však dokázal zlikvidovat skvěle chytající brankář Rozehnal.

20:00

19:57
    Hosté nic neriskovali a radši vyhodili puk do bezpečí na zakázané uvolnění.

19:27
    Domácí vybojovali na závěr třetiny vhazování v útočném pásmu.

18:19
    Piskač se opřel do puku od modré čáry, jeho dělovku vyrazil brankář ramenem do ochranné sítě.

17:01

16:16
    Masaryčce se podařilo vyhodit kotouč ze svého pásma. Zatavená obranná čtveřice tak může vystřídat.

15:01
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Klíma.

13:53
    Šupa dostal parádní přihrávku na zadní tyč, kde byl nikým nehlídaný. Z dobré pozice však selhal, když ani netrefil branku.

11:49
    Hradil vypíchl puk domácímu bekovi a pádil sám na branku, brankáři mířil nad lapačku a jen díky štěstí dokázal Rozehnal puk vyrazit mimo tři tyče.

10:55
    Puk vyletěl mimo hrací pluch z obraného pásma domácích. Vhazovat se tak bude před Rozehnalem.

08:20
    Škoda se pokusil vystřelit skrze bránícího obránce domácích, jeho pokus ztečoval do rohu.

07:38
    Střelu od modré čáry bezpečně zlikvidoval lapačkou Rozehnal.

05:38
    Domácí byli vykázáni z útočného pásma, jelikož se dopustili přihrávky rukou.

03:32
    HC MUNI se proviňuje zakázaným uvolněním.

02:19
    První zákrok utkání si proti střele od modré odbyl Mašek. Následuje vhazování po jeho levici.

00:42
    Netrvalo to dlouho a máme tu první tutovku, po rychlém brejku nastřelují hosté pravou tyč Rozehnalovy branky.

00:01

Hráči obou celků už nastupují na ledovou plochu, zatím to vypadá, že zpoždění utkání bude zhruba 15 minut.

Utkání je zpožděno kvůli špatné dopravní situaci na dálnici D1, kde na nějaký čas uvízl autobus s hráči Karlovy univerzity.

Start utkání je posunut zhruba o 10 minut.

HC MUNI: Rozehnal – Šupa, Gonos, Bazala, Bláha, Prokopec, Háněl, Šucha, Kučera (C) – Sedláček, Hasoň, Greguss, Drlík, Gergel, Jakubec, Edl, Kadlic, Linka, Klíma, Malenovský, Morev
    Trenér: Čtvrtníček

UK Hockey Prague: Mašek – Chmiel Gebbel, Klinger, Piskač, Dlabola (C), Lelek – Škoda, Martínek, Čermák, Moucha, Hradil, Málek, Glitta, Kucharčík, Konopásek, Jindra, Krchnák
    Trenér: Himner.

Dobrý večer všem příznivcům univerzitního hokeje, je před námi finále Tipsport UNI Cupu, ve kterém se představí brněnský univerzitní tým HC MUNI a pražské UK Hockey Prague . Finálový zápas bude hostit brněnské sportovní centrum Lužánky..

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

Aleš Racek

Branky a nahrávky: 52. Edl (Kadlic, Gonos), 59. Jakubec (Bazala, Edl) – 48. Martínek (Piskač, Konopásek), 54. Jindra, 57. Martínek (Dlabola), 58. Glitta (Kucharčík)

HC MUNI: Král (Rozehnal) – Šupa, Gonos, Bazala, Bláha, Prokopec, Háněl, Šucha, Kučera (C) – Sedláček, Hasoň, Greguss, Drlík, Gergel, Jakubec, Edl, Kadlic, Linka, Klíma, Malenovský, Morev

UK Kings Prague: Mašek – Chmiel Gebbel, Klinger, Piskač, Dlabola (C), Lelek – Škoda, Martínek, Čermák, Moucha, Hradil, Málek, Glitta, Kucharčík, Konopásek, Jindra, Krchnák
    Trenér: Himner