Banská Bystrica – Humenné 6:4 (kon.) | Michalovce – Spišská N. Ves 3:4 (kon.) | Poprad – Košice 7:2 (kon.)
Nové Zámky – Trenčín 7:2 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Nitra 5:3 (kon.) | HC Slovan – Zvolen 2:5 (kon.)
konec
HK Poprad
7:2 (5:0, 1:0, 1:2)
HC Košice
sk Pátek 22.09.2023, 18:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR) • 3. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Deväť presných zásahov ponúklo východoslovenské derby medzi Popradom a Košičami, na radosť domácich priaznivcov až sedem z nich skončilo v košickej bránke. V tretej časti hry sa gólovo presadili aj hostia, vďaka Pollockovi a Rogoňovi, siedmy gól Popradu pridal Suchý, ktorý sa po Jendekovi stal dnešným druhým dvojgólovým strelcom. Podtatranci sa v domácej premiére ukázali vo veľkom štýle, hostia utŕžili prvú prehru v sezóne.
  To je z mojej strany všetko, ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok dňa. (20:30:42)
   
  60:00
  Koniec zápasu.
   
  59:27
  Košičania síce po skrumáži pred bránkou dopravili puk medzi tri žrde, no arbitri rozpažili rukami a tento presný zásah neuznali kvôli prihrávke rukou.
   
  58:44
  Domáci diváci sa bavia hokejom, aktuálne prebiehajú na popradskom štadióne mexické vlny.
   
  57:46
  Vylúčenie v tíme HK Poprad:
  Vay – 2 min., zdržiavanie hry / posunutá bránka, trest odpyká Coulter,
  2 min..
   
  56:33
  Domáci v plnom počte.
   
  56:15
  Záborský sa rútil do vyloženej šance, v čase, keď sa k nemu už dostávali vracajúci sa protihráči, sa rozhodol pre príklep, ktorým poriadne preveril Janusa.
   
  55:54
  Razantný príklep Zecha minul pravú žŕdku domácej bránky.
   
  54:47
  Domáci sa mohli presadiť v početnej nevýhode, Kundrik prenikol po ľavej strane a naservíroval puk do stredu Mlynarovičovi, ktorého zakončenie zlikvidoval Janus.
   
  54:33
  Vylúčenie v tíme HK Poprad:
  Urbánek – 2 min., hákovanie.
   
  54:15
  Fejes nahadzoval puk od ľavého kruhu, Krivošík sa snažil o teč, no Vay celú situáciu ustál.
   
  53:55
  Hra je v týchto pasážach mierne rozháraná s viacerými nepresnosťami, za takéhoto stavu je to ale aj pomerne pochopiteľné.
   
  52:04
  Zigo sa obetavo vrhol do Mlynarovičovej strely, ktorú dokázal zblokovať, no toto razantné zakončenie zrejme schytal do nechránených miest, takže hra musela byť na krátky čas prerušená.
   
  50:22
  Košice dali gól!
  Filip Krivošík vyhral buly, posunul puk dozadu na PATRIKA ROGOŇA, ktorý príliš nešpekuloval a pohotovou strelou prepálil Vaya – 7:2.
  Asistencia: Filip Krivošík
   
  49:50
  Po vyhratom buly Košičanom pálil spomedzi kruhov bek Olsson, Vay predviedol spoľahlivý zákrok.
   
  49:32
  Fejes sa snažil o dorážku z predbránkového priestoru, v spleti tiel úspešný nebol.
   
  48:15
  Patrik Svitana si pri trestnom strieľaní vymiešal Janusa a položil si ho na ľad, no po kľučke do pravej strany sa gólovo nepresadil, keďže gólman hostí predviedol v ľahu výborný zákrok a puk nepustil do bránky.
   
  48:15
  Svitana sa rútil do brejku, z ľavej strany sa už-už snažil preniknúť pred bránku, pri tomto úmysle ho fauloval Breton, nariadené je trestné strieľanie pre domáci tím.
   
  46:44
  Poprad dal gól!
  Urbánek nahodil puk od pravého mantinelu, Janusovi clonil vo výhľade MARKUS SUCHÝ, ktorému sa navyše podarilo puk tečovať a to tak, že ho usmernil do bránky – 7:1.
  Asistencie: Jakub Urbánek, Peter Kundrik

  Samuel Brecko

  Branky a nahrávky: 2. Záborský (Brejčák), 7. Kukuča (Svitana, Beaudoin), 9. Kotvan (Drgoň), 14. Jendek (Šotek), 16. Jendek (Šotek, Bekter), 27. Suchý (Urbánek, Kundrik), 47. Suchý (Urbánek, Kundrik) – 44. Pollock (Fejes, Jääskeläinen), 51. Rogoň (Krivošík)


  HK Poprad: Vay (Rabčan) – McFadden, Betker, Brejčák, Drgoň, Kotvan, Turan, Brincko, Česánek – Kukuča, Beaudoin, Svitana (C) – Záborský, Coulter, Gerlach – Śotek, Mlynarovič, Jendek – Kundrik, Suchý, Urbánek
  Trenér: Aleš Totter

  HC Košice: Janus (Jurčák) – Breton, Olsson, Zech, Ferenc, Deyl, Šedivý, Hudec – Fejes, Pollock, Bartánus (C) – Lunter, Zigo, Krivošík – Lamper, Berger, Jääskeläinen – Rogoň, Śimun, Jokeľ
  Trenér: Dan Ceman

  Rozhodčí: Hronský, Rojík – Durmis, Gegáň

  Diváci: 2474
  ocianews.com