Kometa Brno – Olomouc 7:2 (kon.) | Liberec – Sparta 1:3 (kon.) | Třinec – Pardubice 5:2 (kon.)
Vítkovice – Přerov 2:4 (kon.) | K. Vary – Mountfield HK 5:4 (po pr.) | Jihlava – Zlín 5:2 (kon.)
Litvínov – Č. Budějovice 2:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Plzeň 5:2 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
5:4 (3:2, 1:0, 0:2 - 1:0)
Mountfield HK
Sobota 23.09.2023, 13:00 • KV Arena, Karlovy Vary • DHL Extraliga juniorů • Skupina Západ

Pro mě je to z tohoto utkání vše.

Přeji příjemný zbytek dne. (15:14:17)

Vítězem dnešního utkání, o kterém rozhodlo prodloužení je domácí tým Energie. Zápas byl minutu od minuty rychlejší a napínavější. Hostující tým nakonec stihl do konce základní hrací doby srovnat, silnější byli už však od začátku energetici.

64:41 Kryštof BULKA - 5:4

64:41
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Z mezikruží nakonec propálil Vojtěcha Mrázka KRYŠTOF BULKA.
    Asistence: Vít Záhejský, Matyáš Adámek

64:22
    A další střela Adámka, tentokrát orazítkovala betony.

63:49
    Matyáš Adámek sice vyslal dělovku z mezikruží, ale jen těsně kolem branky.

63:02
    Karlovarští kombinují před hradeckou brankou.

62:44
    Oddechový čas pro tým HC Energie Karlovy Vary.

62:44
    Vyloučení v týmu Mountfield HK:
    Jan Pavelka – 2 min., držení.

62:02
    Energetici jsou stále na puku.

60:48
    Matyáš Váňa přihrál na Jakuba Galnora, který mohl sám jet na Mrázka, kotouč ale Galnorovi projel pod hokejkou.

60:01

Hradečtí dokázali v poslední částí srovnat stav a utkání se dostává do prodloužení. V posledních minutách hry byly oba týmy velmi agresivní, uvidíme, jestli prodloužení rozhodne o dnešním vítězi.

60:00

59:58
    Jen těsně minul prudkou střelou branku Matyáš Váňa.

59:19
    Energetici se postupně dostali až do útočného pásma.

58:00
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:38
    Střelu Matěje Havlíčka zablokoval bruslí David Šilhan.

56:01
    Na druhé straně se dostal ke střele Matěj Beneš, který zavěsit do horní části branky. Puk ale přeletěl až do ochranné sítě.

54:52
    Matyáš Adámek prosvištěl z vlastního pásma až před Mrázka, jen těsně ale minul branku.

53:36
    Hra se přelévá ze strany na stranu.

52:44
    Na kotouči jsou karlovarští, přes střední pásmo se jim ale nedaří dostat.

51:57
    Hradečtí se přesunuli před Pavlovice.

50:59
    Tvrdou střelu z mezikruží vyslal Matyáš Beran, puk skončil v Mrázkovo lapačce.

50:18
    Karlovarští se drží v útočné třetině.

49:24
    Matěj Havlíček vyslal dělovku z levého kruhu, tu Pavlovic chytil do sebe.

47:47

47:19
    Energetici kombinují před hradeckou brankou.

45:47
    David Pavič – 2 min., sekání.
    45:47 David PAVIČ - 4:4

45:47
    Hradec právě vstřelil branku!
    Karlovarskou výhodu využili hradečtí, kdy do prázdné brány poslal puk DAVID PAVIČ.
    Bez asistence.

44:08
    Matyáš Adámek měl dobře najeto na Mrázka, zajel si za hradeckou branku, kde chtěl od ní přihrát spoluhráči. Nikdo ale včas nestihl dojet a kotouč stačil schovat pod lapačku hradecký gólman

42:48
    Hraje se spíše ve středním pásmu.
    41:28 Matěj BENEŠ - 4:3

41:28
    Lvi stihli ještě využít přesilovou hru a snižují stav! Nepřehledné situace před Pavlovicem se podařilo využít MATĚJOVI BENEŠOVI, který prostřelil kotouč do sítě.
    Asistence: Adam Novotný, Michal Beneš

41:09
    Matašovskému postavil před střelou brusli Vít Záhejský, od kterého se kotouč odrazil.

40:01
    Vhazování vyhráli Lvi, kteří se hned vrhli do útočné třetiny.

40:01

V první polovině druhé části byli více kousaví hradečtí, kteří byli většinou na puku a pár minut zaměstnávali karlovarskou obranu včetně gólmana. Od poloviny si kotouč převzali energetici, kteří se usadili před Mrázkovo brankou a v přesilové hře se jim podařilo vystřelit si další brankový náskok. Do poslední třetiny vjedou karlovarští oslabeni z běžícího trestu z druhé části.
    Třetí dvacetiminutovka začne přibližně ve 14:26

40:00

38:47
    Mountfield se po delší době dostal do útočného pásma, kde se zatím snaží udržet na kotouči.

37:35
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
    Jakub Vogel – 2+2, vysoká hůl.

37:29
    Z kruhu vystřelil Jakub Vogel, ani po doražení Matyáše Váňi neskončil puk za brankovou čárou.

36:28

34:56
    Krásně najeto měli Robert Šlechta a Samuel Šmajda, kteří se rychlostí blesku dostali až před Mrázka. Při přihrávce se jim ale stihli do cesty postavit hradečtí obránci a Šmajda neměl příležitost vystřelit.

34:28
    Vít Záhejský – 2 min., nedovolené bránění.
    32:16 Jakub GALNOR - 4:2

32:16
    Energetici využívají přesilovou hru a zvyšují si náskok! Hráči ani publikum nedutalo, když karlovarští kombinovali. Nakonec se však zadařilo JAKUBOVI GALNOROVI, jehož střela z mezikruží propálila Vojtěcha Mrázka.
    Asistence: Robert Šlechta, Ondřej Dorot

31:39
    Karlovarští skvěle kombinují, k zakončení se mohl dostat Jakub Galnor, ten ale tyčku jen těsně minul.

30:59
    David Pavič – 2 min., nedovolené bránění.

30:46
    Karlovy Vary se snaží zakládat útok, Mountfield jim tuto snahu maří.

29:24
    Energetici jsou zpět před Mrázkem.

28:04
    Nepřesná přihrávka energetiků je dostává z útočného pásma do vlastního, kdy na bránu ujížděl Tomáš Hora. Matěj Pavlovic byl však v pohotovosti a včas zareagoval.

27:29
    Hradec Králové nenechává karlovarskou obranu a brankáře v klidu.

26:42
    Z mezikruží vypálil David Pavič, kotouč proletěl kolem branky.

26:23

25:37
    Valdis Dommers zkusil objet branku a nečekaně vstřelit za záda Pavlovice. V tom mu zabránil jeden z domácích hráčů.

25:16
    Na kotouči se drží hradečtí Lvi.

24:23
    Tobiáš Pastor – 2 min., hákování.

24:06
    V útočné třetině se ji ale nedaří zůstat. Jakub Jón se po přihrávce rozjel na Pavlovice, jeho střela nakonec skončila v ochranné síti.

23:37
    Energie dostala kotouč z obranného pásma.

22:49
    Kotouč vybojovali hradečtí, konkrétněji Petr Hrdlička, který se okamžitě vydal na druhou stranu plochy. Střelu z kruhu však chytil do Pavlovic do lapačky.

22:24
    Týmy bojují za hradeckou brankou o puk u mantinelu.

21:14
    Matěj Novotný ujel před Pavlovice, karlovarská obrana ho však před vystřelením stihla zastavit.

20:44
    Karlovarští jsou na puku a vyjíždí z vlastního pásma.

20:02
    Úvodní vhazování druhé části dopadlo lépe pro Hradec Králové.

20:01

Hned pět branek bylo k vidění v úvodní třetině. Zápas otevřeli hned na začátku energetici, kdy ve druhé minutě vstřelili dva góly. Další přidali v sedmé minutě. Poté se hra otočila a dychtivější po brance byli Lvi. Ti dokázali snížit na jednobrankové manko díky brankám v 11. a v poslední minutě.
    Další třetina začne přibližně ve 13:42

20:00
    19:18 Štěpán ČERNÝ - 3:2

19:18
    Rychlá přihrávka zakončena přesně do sítě! To se podařilo Matějovi Benešovi, který na modrou po buly přihrál ŠTĚPÁNOVI ČERNÉMU a ten dělovkou propálil domácího gólmana.
    Asistence: Matěj Beneš, Tomáš Hora

18:39
    Mountfield se dostal do útočné třetiny, puk si ale více hlídají karlovarští.

17:26
    V plné síle se Energie vrátila před Vojtěcha Mrázka.

16:56

16:09
    Tomáš Hora minul přihraný kotouč, který mohl bez problémů dostat za brankovou čáru.

15:42
    Hradec si najíždí z vlastního pásma.

14:56
    Matěj Zeman – 2 min., vysoká hůl.

12:39
    Hra se velmi aktivně přesouvá ze strany na stranu.

11:48
    Energie se opět přesunula před hradeckou branku.
    10:18 Jaroslav PRÁŠEK - 3:1

10:18
    Před střelou Petra Fialy se do výhledu Matěje Pavlovice postavil JAROSLAV PRÁŠEK, který nakonec doklepl kotouč do prázdné branky.
    Asistence: Marek Matašovský, Petr Fiala

09:08
    Mountfield se dostal do útočného pásma, karlovarští jim však maří založení kombinace.

07:36
    Karlovarští krouží kolem soupeřovo branky jak hladoví supi.

06:35
    Střídání v týmu Mountfield HK:
    ze hřiště odchází Filip Tuček, přichází Vojtěch Mrázek.
    06:35 Vít ZÁHEJSKÝ - 3:0

06:35
    Bez problému ujel ze středního pásma až před Tučka VÍT ZÁHEJSKÝ, který čistě zakončil pod víko.
    Asistence: Vojtěch Steklý

04:56
    Matěj Novotný poslal kotouč na Pavlovice, ten jej posunul betonem zpět do hry.

03:54
    Energetici se stále drží v útočném pásmu.

01:57
    Oddechový čas pro tým Mountfield HK.
    01:57 Ondřej DOROT - 2:0

01:57
    Do dvoubrankového vedení dostal Energii ONDŘEJ DOROT, kterému se podařilo prostřelit Filipa Tučka.
    Asistence: Samuel Šmajda a Robert Šlechta.
    01:42 Matyáš VÁŇA - 1:0

01:42
    Rychlý začátek pro Energii! David Šilhan nabil MATYÁŠOVI VÁŇOVI, kterému nic nebránilo k zakončení z mezikruží.
    Asistence: David Šilhan

01:12
    Nepřesná přihrávka Mountfieldu končí na hokejce jednoho z energetiků.

00:39
    K puku se dostali Lvi, kteří si pomalu najíždějí z vlastního pásma.

00:03
    Úvodní vhazování vyhráli energetici.

00:01

HC Energie Karlovy Vary: Pavlovic (Ebenstreit) – Bulka, Dorot (C), Anton, M. Beran I, Re. Kubíček, Vogel, Cipko – Šlechta (A), M. Váňa, Šmajda – Pastor, Adámek, Zeman – Galnor, Záhejský, Steklý – P. Vojáček, V. Váňa, Šilhan.
    Trenér: Pavel Arnošt

Mountfield HK: Tuček (Mrázek) – Š. Černý, Havlíček, Pavič, Pavelka, P. Fiala, Bezpalec, Hrbek – A. Novotný, T. Hora, Ma. Beneš – Prášek, Matašovský (C), Hrdlička – Dommers, Mi. Beneš, Jón – M. Novotný (A), Zámečník, V. Aschenbrenner.
    Trenér: Martin Vágner

Rozhodčí: Glanc, Červenka – Belko, Klouček.

Junioři z Hradce Králové si také nevedou špatně. Za sebou mají sice čtyři prohry, ale za to jen jednu výhru v prodloužení a zbylé čtyři brali za tři body. Právě jejich poslední zápas zrovna nedopadl podle jejich představ. Na svém ledě prohráli 1:5, když hostili tým z Mladé Boleslavi. Předtím však vyhráli tři zápasy za sebou. V prvním z nich přehráli na domácím ledě plzeňské juniory 7:5, kde se hattrickem blýskl Marek Matašovský. Další utkání odehráli v Praze, kde porazili Spartu 1:0. O jedinou branku se postaral Matěj Beneš. Poslední vítězství si odvezli z Liberce, kdy se také jen jednou a zároveň vítěznou brankou trefil Adam Novotný. V tabulce jsou Lvi na čtvrtém místě se 14 body.

Karlovarským juniorům se od začátku sezóny zatím celkem daří. Sice mají za sebou tři porážky, ale po dvou bodech poté brali ve třech zápasech, kde rozhodli v prodloužení a poslední tři kola chutnala vítězstvím s plným počtem bodů. V nich figurovala pro ně možná šťastná “čtyřka”. Na ledě Liberce vyhráli 4:2, kde dvěma góly přispěl Robert Šlechta. Doma poté přivítali pražskou Spartu, kterou porazili 4:1 a dvě branky vstřelil opět Robert Šlechta. Ve čtvrtek na litvínovském ledě ovládli Podkrušnohorské derby, kde výsledek skončil 4:2. V tomto utkání se dvěma góly a jednou asistencí blýskl Vít Záhejský. V tabulce jsou energetici vysoko na druhém místě s 15 body.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Leona Tomcová

Branky a nahrávky: 2. M. Váňa (Šilhan), 2. Dorot (Šmajda, Šlechta), 7. Záhejský (Steklý), 33. Galnor (Šlechta, Dorot), 65. Bulka (Záhejský, Adámek) – 11. Prášek (Matašovský, P. Fiala), 20. Š. Černý (Ma. Beneš, T. Hora), 42. Ma. Beneš (A. Novotný, Mi. Beneš), 46. Pavič

Mountfield HK: Tuček (7. Mrázek) – Š. Černý, Havlíček, Pavič, Pavelka, P. Fiala, Bezpalec, Hrbek – A. Novotný, T. Hora, Ma. Beneš – Prášek, Matašovský (C), Hrdlička – Dommers, Mi. Beneš, Jón – M. Novotný (A), Zámečník, V. Aschenbrenner.

Rozhodčí: Glanc, Červenka – Belko, Klouček