Kometa Brno – Olomouc 7:2 (kon.) | Liberec – Sparta 1:3 (kon.) | Třinec – Pardubice 5:2 (kon.)
Vítkovice – Přerov 2:4 (kon.) | K. Vary – Mountfield HK 5:4 (po pr.) | Jihlava – Zlín 5:2 (kon.)
Litvínov – Č. Budějovice 2:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Plzeň 5:2 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
5:4 (3:2, 1:0, 0:2 - 1:0)
Mountfield HK
Sobota 23.09.2023, 13:00 • KV Arena, Karlovy Vary • DHL Extraliga juniorů • Skupina Západ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Karlovarským juniorům se od začátku sezóny zatím celkem daří. Sice mají za sebou tři porážky, ale po dvou bodech poté brali ve třech zápasech, kde rozhodli v prodloužení a poslední tři kola chutnala vítězstvím s plným počtem bodů. V nich figurovala pro ně možná šťastná “čtyřka”. Na ledě Liberce vyhráli 4:2, kde dvěma góly přispěl Robert Šlechta. Doma poté přivítali pražskou Spartu, kterou porazili 4:1 a dvě branky vstřelil opět Robert Šlechta. Ve čtvrtek na litvínovském ledě ovládli Podkrušnohorské derby, kde výsledek skončil 4:2. V tomto utkání se dvěma góly a jednou asistencí blýskl Vít Záhejský. V tabulce jsou energetici vysoko na druhém místě s 15 body.

Junioři z Hradce Králové si také nevedou špatně. Za sebou mají sice čtyři prohry, ale za to jen jednu výhru v prodloužení a zbylé čtyři brali za tři body. Právě jejich poslední zápas zrovna nedopadl podle jejich představ. Na svém ledě prohráli 1:5, když hostili tým z Mladé Boleslavi. Předtím však vyhráli tři zápasy za sebou. V prvním z nich přehráli na domácím ledě plzeňské juniory 7:5, kde se hattrickem blýskl Marek Matašovský. Další utkání odehráli v Praze, kde porazili Spartu 1:0. O jedinou branku se postaral Matěj Beneš. Poslední vítězství si odvezli z Liberce, kdy se také jen jednou a zároveň vítěznou brankou trefil Adam Novotný. V tabulce jsou Lvi na čtvrtém místě se 14 body.

HC Energie Karlovy Vary: Pavlovic (Ebenstreit) – Bulka, Dorot (C), Anton, M. Beran I, Re. Kubíček, Vogel, Cipko – Šlechta (A), M. Váňa, Šmajda – Pastor, Adámek, Zeman – Galnor, Záhejský, Steklý – P. Vojáček, V. Váňa, Šilhan.
    Trenér: Pavel Arnošt

Mountfield HK: Tuček (Mrázek) – Š. Černý, Havlíček, Pavič, Pavelka, P. Fiala, Bezpalec, Hrbek – A. Novotný, T. Hora, Ma. Beneš – Prášek, Matašovský (C), Hrdlička – Dommers, Mi. Beneš, Jón – M. Novotný (A), Zámečník, V. Aschenbrenner.
    Trenér: Martin Vágner

Rozhodčí: Glanc, Červenka – Belko, Klouček.

00:01

00:03
    Úvodní vhazování vyhráli energetici.

00:39
    K puku se dostali Lvi, kteří si pomalu najíždějí z vlastního pásma.

01:12
    Nepřesná přihrávka Mountfieldu končí na hokejce jednoho z energetiků.

01:42
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Rychlý začátek pro Energii! David Šilhan nabil MATYÁŠOVI VÁŇOVI, kterému nic nebránilo k zakončení z mezikruží.
    Asistence: David Šilhan
    01:42 Matyáš VÁŇA - 1:0

01:57
    Do dvoubrankového vedení dostal Energii ONDŘEJ DOROT, kterému se podařilo prostřelit Filipa Tučka.
    Asistence: Samuel Šmajda a Robert Šlechta.
    01:57 Ondřej DOROT - 2:0

01:57
    Oddechový čas pro tým Mountfield HK.

03:54
    Energetici se stále drží v útočném pásmu.

04:56
    Matěj Novotný poslal kotouč na Pavlovice, ten jej posunul betonem zpět do hry.

06:35
    Bez problému ujel ze středního pásma až před Tučka VÍT ZÁHEJSKÝ, který čistě zakončil pod víko.
    Asistence: Vojtěch Steklý
    06:35 Vít ZÁHEJSKÝ - 3:0

06:35
    Střídání v týmu Mountfield HK:
    ze hřiště odchází Filip Tuček, přichází Vojtěch Mrázek.

07:36
    Karlovarští krouží kolem soupeřovo branky jak hladoví supi.

09:08
    Mountfield se dostal do útočného pásma, karlovarští jim však maří založení kombinace.

10:18
    Hradec právě vstřelil branku!
    Před střelou Petra Fialy se do výhledu Matěje Pavlovice postavil JAROSLAV PRÁŠEK, který nakonec doklepl kotouč do prázdné branky.
    Asistence: Marek Matašovský, Petr Fiala
    10:18 Jaroslav PRÁŠEK - 3:1

11:48
    Energie se opět přesunula před hradeckou branku.

12:39
    Hra se velmi aktivně přesouvá ze strany na stranu.

14:56
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
    Matěj Zeman – 2 min., vysoká hůl.

15:42
    Hradec si najíždí z vlastního pásma.

16:09
    Tomáš Hora minul přihraný kotouč, který mohl bez problémů dostat za brankovou čáru.

16:56

17:26
    V plné síle se Energie vrátila před Vojtěcha Mrázka.

18:39
    Mountfield se dostal do útočné třetiny, puk si ale více hlídají karlovarští.

19:18
    Rychlá přihrávka zakončena přesně do sítě! To se podařilo Matějovi Benešovi, který na modrou po buly přihrál ŠTĚPÁNOVI ČERNÉMU a ten dělovkou propálil domácího gólmana.
    Asistence: Matěj Beneš, Tomáš Hora
    19:18 Štěpán ČERNÝ - 3:2

20:00

Hned pět branek bylo k vidění v úvodní třetině. Zápas otevřeli hned na začátku energetici, kdy ve druhé minutě vstřelili dva góly. Další přidali v sedmé minutě. Poté se hra otočila a dychtivější po brance byli Lvi. Ti dokázali snížit na jednobrankové manko díky brankám v 11. a v poslední minutě.
    Další třetina začne přibližně ve 13:42

20:01

20:02
    Úvodní vhazování druhé části dopadlo lépe pro Hradec Králové.

20:44
    Karlovarští jsou na puku a vyjíždí z vlastního pásma.

21:14
    Matěj Novotný ujel před Pavlovice, karlovarská obrana ho však před vystřelením stihla zastavit.

22:24
    Týmy bojují za hradeckou brankou o puk u mantinelu.

22:49
    Kotouč vybojovali hradečtí, konkrétněji Petr Hrdlička, který se okamžitě vydal na druhou stranu plochy. Střelu z kruhu však chytil do Pavlovic do lapačky.

23:37
    Energie dostala kotouč z obranného pásma.

24:06
    V útočné třetině se ji ale nedaří zůstat. Jakub Jón se po přihrávce rozjel na Pavlovice, jeho střela nakonec skončila v ochranné síti.

24:23
    Tobiáš Pastor – 2 min., hákování.

25:16
    Na kotouči se drží hradečtí Lvi.

25:37
    Valdis Dommers zkusil objet branku a nečekaně vstřelit za záda Pavlovice. V tom mu zabránil jeden z domácích hráčů.

26:23

26:42
    Z mezikruží vypálil David Pavič, kotouč proletěl kolem branky.

27:29
    Hradec Králové nenechává karlovarskou obranu a brankáře v klidu.

28:04
    Nepřesná přihrávka energetiků je dostává z útočného pásma do vlastního, kdy na bránu ujížděl Tomáš Hora. Matěj Pavlovic byl však v pohotovosti a včas zareagoval.

29:24
    Energetici jsou zpět před Mrázkem.

30:46
    Karlovy Vary se snaží zakládat útok, Mountfield jim tuto snahu maří.

30:59
    Vyloučení v týmu Mountfield HK:
    David Pavič – 2 min., nedovolené bránění.

31:39
    Karlovarští skvěle kombinují, k zakončení se mohl dostat Jakub Galnor, ten ale tyčku jen těsně minul.

32:16
    Energetici využívají přesilovou hru a zvyšují si náskok! Hráči ani publikum nedutalo, když karlovarští kombinovali. Nakonec se však zadařilo JAKUBOVI GALNOROVI, jehož střela z mezikruží propálila Vojtěcha Mrázka.
    Asistence: Robert Šlechta, Ondřej Dorot
    32:16 Jakub GALNOR - 4:2

34:28
    Vít Záhejský – 2 min., nedovolené bránění.

34:56
    Krásně najeto měli Robert Šlechta a Samuel Šmajda, kteří se rychlostí blesku dostali až před Mrázka. Při přihrávce se jim ale stihli do cesty postavit hradečtí obránci a Šmajda neměl příležitost vystřelit.

36:28

37:29
    Z kruhu vystřelil Jakub Vogel, ani po doražení Matyáše Váňi neskončil puk za brankovou čárou.

37:35
    Jakub Vogel – 2+2, vysoká hůl.

38:47
    Mountfield se po delší době dostal do útočného pásma, kde se zatím snaží udržet na kotouči.

40:00

V první polovině druhé části byli více kousaví hradečtí, kteří byli většinou na puku a pár minut zaměstnávali karlovarskou obranu včetně gólmana. Od poloviny si kotouč převzali energetici, kteří se usadili před Mrázkovo brankou a v přesilové hře se jim podařilo vystřelit si další brankový náskok. Do poslední třetiny vjedou karlovarští oslabeni z běžícího trestu z druhé části.
    Třetí dvacetiminutovka začne přibližně ve 14:26

40:01

40:01
    Vhazování vyhráli Lvi, kteří se hned vrhli do útočné třetiny.

41:09
    Matašovskému postavil před střelou brusli Vít Záhejský, od kterého se kotouč odrazil.

41:28
    Lvi stihli ještě využít přesilovou hru a snižují stav! Nepřehledné situace před Pavlovicem se podařilo využít MATĚJOVI BENEŠOVI, který prostřelil kotouč do sítě.
    Asistence: Adam Novotný, Michal Beneš
    41:28 Matěj BENEŠ - 4:3

42:48
    Hraje se spíše ve středním pásmu.

44:08
    Matyáš Adámek měl dobře najeto na Mrázka, zajel si za hradeckou branku, kde chtěl od ní přihrát spoluhráči. Nikdo ale včas nestihl dojet a kotouč stačil schovat pod lapačku hradecký gólman

45:47
    Karlovarskou výhodu využili hradečtí, kdy do prázdné brány poslal puk DAVID PAVIČ.
    Bez asistence.
    45:47 David PAVIČ - 4:4

45:47
    David Pavič – 2 min., sekání.

47:19
    Energetici kombinují před hradeckou brankou.

47:47

49:24
    Matěj Havlíček vyslal dělovku z levého kruhu, tu Pavlovic chytil do sebe.

50:18
    Karlovarští se drží v útočné třetině.

50:59
    Tvrdou střelu z mezikruží vyslal Matyáš Beran, puk skončil v Mrázkovo lapačce.

51:57
    Hradečtí se přesunuli před Pavlovice.

52:44
    Na kotouči jsou karlovarští, přes střední pásmo se jim ale nedaří dostat.

53:36
    Hra se přelévá ze strany na stranu.

54:52
    Matyáš Adámek prosvištěl z vlastního pásma až před Mrázka, jen těsně ale minul branku.

56:01
    Na druhé straně se dostal ke střele Matěj Beneš, který zavěsit do horní části branky. Puk ale přeletěl až do ochranné sítě.

57:38
    Střelu Matěje Havlíčka zablokoval bruslí David Šilhan.

58:00
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.

59:19
    Energetici se postupně dostali až do útočného pásma.

59:58
    Jen těsně minul prudkou střelou branku Matyáš Váňa.

60:00

Hradečtí dokázali v poslední částí srovnat stav a utkání se dostává do prodloužení. V posledních minutách hry byly oba týmy velmi agresivní, uvidíme, jestli prodloužení rozhodne o dnešním vítězi.

60:01

60:48
    Matyáš Váňa přihrál na Jakuba Galnora, který mohl sám jet na Mrázka, kotouč ale Galnorovi projel pod hokejkou.

62:02
    Energetici jsou stále na puku.

62:44
    Jan Pavelka – 2 min., držení.

62:44
    Oddechový čas pro tým HC Energie Karlovy Vary.

63:02
    Karlovarští kombinují před hradeckou brankou.

63:49
    Matyáš Adámek sice vyslal dělovku z mezikruží, ale jen těsně kolem branky.

64:22
    A další střela Adámka, tentokrát orazítkovala betony.

64:41
    Z mezikruží nakonec propálil Vojtěcha Mrázka KRYŠTOF BULKA.
    Asistence: Vít Záhejský, Matyáš Adámek
    64:41 Kryštof BULKA - 5:4

Vítězem dnešního utkání, o kterém rozhodlo prodloužení je domácí tým Energie. Zápas byl minutu od minuty rychlejší a napínavější. Hostující tým nakonec stihl do konce základní hrací doby srovnat, silnější byli už však od začátku energetici.

Pro mě je to z tohoto utkání vše.

Přeji příjemný zbytek dne. (15:14:17)

Leona Tomcová

Branky a nahrávky: 2. M. Váňa (Šilhan), 2. Dorot (Šmajda, Šlechta), 7. Záhejský (Steklý), 33. Galnor (Šlechta, Dorot), 65. Bulka (Záhejský, Adámek) – 11. Prášek (Matašovský, P. Fiala), 20. Š. Černý (Ma. Beneš, T. Hora), 42. Ma. Beneš (A. Novotný, Mi. Beneš), 46. Pavič

Mountfield HK: Tuček (7. Mrázek) – Š. Černý, Havlíček, Pavič, Pavelka, P. Fiala, Bezpalec, Hrbek – A. Novotný, T. Hora, Ma. Beneš – Prášek, Matašovský (C), Hrdlička – Dommers, Mi. Beneš, Jón – M. Novotný (A), Zámečník, V. Aschenbrenner.

Rozhodčí: Glanc, Červenka – Belko, Klouček