Frýdek-M. – Královo Pole 24:35 (kon.)
Pepino SKP Frýdek-Místek
24:35 (13:17)
SKKP Handball Brno
Neděle 24.09.2023, 17:00 • Hala Frýdek - Místek • Chance Extraliga mužů • 4. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Dobrou formu chce potvrdit také Královo Pole. Souboj s Frýdkem-Místkem slibuje zajímavou podívanou. Nejenže Brno vyhrálo úvodní tři utkání Chance Extraligy, ale navíc vyřadilo Zubří v Evropském poháru. Pepino zase v předešlém kole sahalo po senzační výhře v Plzni, na kterou sice těsně nedosáhlo, ale bod za remízu má i tak velkou cenu.

Vzájemná bilance mezi oběma týmy je vyrovnaná. V minulém ročníku platilo pravidlo, že duel vždy vyhrál hostující tým, takže domácí prostředí nemusí pro Pepino nutně znamenat výhodu. Za Frýdek-Místek zaznamenal nejvíce branek jednadvacetiletý Mathias Choleva. Na opačném pólu hřiště se bude snažit vylepšit své statistiky nejlepší střelec Kéniku Luka Vukićević.

Dobrý den, vítejte u onlajn přenosu z házené. Nejvyšší mužská soutěž v Česku dospěla už do svého čtvrtého kola. V něm na sebe narazí týmy Pepino SKP Frýdek-Místek a SKKP Handball Brno. Utkání začíná v 17:00.

Pepino SKP Frýdek-Místek: Bartoš, Fritz, Cáb – Noworyta, Moješcik, Hrachovec, Gřešek, Brožek, Mlotek, Hajko, Mucha, Choleva, Mazur, Chel'miński, O'Connor, Hustopecký.
    Trenér: Daniel Valo

SKKP Handball Brno: Pyško, Furman – Mahušek, Macuoka, Kocich, Ratkovský, Tóth, R. Flajsar, Burget, Kukulovski, Žvak, Stein, Zahradníček, Bosák, Vukićević, Janda.
    Trenér: Pavel Hladíl

Rozhodčí: Marek Bareš, Jakub Uhlíř.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)
    1
    Nikolas Noworyta otevřels skóre zápasu po sehrávce na pivota. (1:0)

2
    Nikolas Noworyta skončil po faulu na zemi. Domácí mají sedmičku. (1:0)

2
    Mathias Choleva neposlal míč z nařízené sedmičky přesně k tyčce. (1:0)
    3
    Martin Kocich snížil podstřelem ze střední vzdálenosti. (1:1)
    4
    Nikolas Noworyta si připsal po rychlé souhře svou druhou branku v zápase. (2:1)

5
    Radek Flajsar nezkrotil balon po rychlém přesunutí na hrací ploše, Pepino je na balonu. (2:1)

6
    Žlutá karta pro tým SKKP Handball Brno (Radek Flajsar). (2:1)
    6
    Slavomír Mlotek se raduje po sehrávce na pivota. Balon poslal přesně k tyčce. (3:1)
    7
    Luka Vukićević ale udeřil po rychlém kontru středem hřiště. (3:2)
    7
    Nikolas Noworyta dostal balon na čáru a z výskoku jej poslal do horního rohu branky Kéniku. (4:2)
    7
    Erik Žvak číhal na čáře, balon k němu se štěstím prošel a striker hostů jej poslal přesně k tyčce. (4:3)

8
    Hosté jdou po technické chybě na míč. (4:3)

9
    Žlutá karta pro tým Pepino SKP Frýdek-Místek (Adam Gřešek). (4:3)

10
    Erik Žvak se provinil držením a půjde si na dvě minuty odpočinout. (4:3)

10
    Adam Gřešek trefil v tutovce jenom brankáře hostů. (4:3)

10
    Hra je přerušena, hrací plocha se musí vysušit. (4:3)

11
    Domácí přišli o míč hosté jdou v oslabení tahat čas. (4:3)

11
    Vyloučení pro tým Pepino SKP Frýdek-Místek (Radim Hustopecký). (4:3)

11
    Dvacet vteřin budou hrát oba celky o jednoho hráče oslabeny. (4:3)

12
    Brno je v plném počtu! (4:3)
    12
    Hiroki Macuoka dostal už v přesilovce balon na čáru a poslal jej pravačkou přesně k tyčce. (4:4)
    13
    Brankář hostů Vít Pyško poslal balon přes celé hřiště do prázdné domácí branky. (4:5)

14
    Matěj Mazur neuspěl s podstřelem a poté hosté trefili z dálky jenom tyčku opuštěné domácí branky. (4:5)
    14
    Alexandr Moješcik se raduje po rychlém kontru středem hřiště. (5:5)
    14
    Hiroki Macuoka poslal po rychlé souhře Kénik do vedení. (5:6)

15
    Pepino je sice na míči, ale jde do plných. (5:6)

15
    Slavomír Mlotek skončil na zemi a bude se vylučovat. (5:6)

15
    Vyloučení pro tým SKKP Handball Brno (Dejan Kukulovski). (5:6)

15
    Alexandr Moješcik vyskočil z lajny do vzduchu, ale trefil se jenom do přesouvajícího se brankáře hostů. (5:6)
    16
    Hiroki Macuoka se prosazuje z pivota ve vlastním oslabení. Kénik vede už o dvě branky. (5:7)

17
    Martin Kocich trefil jenom ruce obránce domácího týmu. Hosté ale jsou stále v držení balonu. (5:7)
    17
    Erik Žvak trefil bombou brankáře domácího týmu, tomu se ale balon skutálel do branky. (5:8)

18
    Oba celky si vyměnily držení míče, ale šanci jsme neviděli. (5:8)
    19
    Martin Kocich poslal hosty do čtyřbrankového trháku. (5:9)
    19
    Nikolas Noworyta ale snížil po rychlém kontru středem hřiště. (6:9)
    19
    Jan Zahradníček se raduje po pěkné souhře celého týmu. Pepino si bere oddechový čas. (6:10)

19
    Oddechový čas pro tým Pepino SKP Frýdek-Místek. (6:10)

20
    Vyloučení pro tým SKKP Handball Brno (Jan Zahradníček). (6:10)

20
    Jan Zahradníček zatáhl za záchrannou brzdu a domácí mají sedmičku! (6:10)
    20
    Adruab Chel'miński poslal balon s odrazem podlahy ze sedmičky přesně k pravé tyčce branky hostů. (7:10)
    21
    Daniel Burget se raduje v oslabení po sehrávce do pravého křídla. Brankář si sice na balon sáhl, ale ten přesto skončil v síti. (7:11)

21
    Hra je přerušena, hrací plocha musí být vysušena. (7:11)
    21
    Marian Hajko se toho nebál, naskočil si do brankoviště a pak umístil pumelici přesně ke spojnici branky hostů. (8:11)
    22
    Luka Vukićević poslal už po přesilovce hostů balon ze střední vzdálenosti bombou k tyčce. (8:12)
    22
    Adruab Chel'miński ale snížil po rychlém kontru domácího celku, 9:12. (9:12)

23
    Branka domácích neplatí, pískal se faul. (9:12)

24
    Nikolas Noworyta už musel střílet, ruka byla nahoře. Jenže z dálky netrefil zařízení. (9:12)

25
    Hosté raklamovali kroky Hajka, ale hraje se dál. (9:12)
    25
    Daniel Burget trefil při brejku prázdnou branku Pepina. (9:13)
    26
    Nikolas Noworyta si dal už svou pátou branku v utkání. Pepino ztrácí tři branky. (10:13)

27
    Hosté se provinili technickou chybou a musí se bránit. (10:13)
    27
    Slavomír Mlotek se prosadil i přes faul hostů. Pepino ztrácí už jenom dva góly. (11:13)
    27
    Jakub Tóth dostal balon na pivota v pádu překonal brankáře Pepina. (11:14)
    28
    Jan Zahradníček dostal dlouhý balon od brankáře Pyška a svůj únik zakončil střelou k tyčce. (11:15)
    28
    Mathias Choleva se raduje po sehrávce na pravé křídlo. (12:15)
    29
    Radek Flajsar ale vrátil hostů 4 branky náskoku po rychlém kontru. (12:16)

29
    Vyloučení pro tým SKKP Handball Brno (Dejan Kukulovski). (12:16)

29
    Pepino má sedmičku! (12:16)
    29
    Alexandr Moješcik naznačil ze sedmičky střelu, počkal si na brankáře a pak poslal pravačkou balon k tyčce. (13:16)

29
    Oddechový čas pro tým SKKP Handball Brno. (13:16)

30
    Pepino je v oslabení na míči a do konce poločasu nezbývá ani minuta hry. (13:16)

30
    Vyloučení pro tým Pepino SKP Frýdek-Místek (Martin Hrachovec). (13:16)
    30
    Luka Vukićević se prosadil i přes faul Hrachovce. (13:17)

30
    Pepino je na balonu 15 vteřin před koncem. (13:17)

30
    První poločas skončil. (13:17)

První dějství je minulostí, to ovládli hosté z Brna poměrem 13:17. Pepino drželo střelecký krok do 14. minut. Pak ale dvakrát za sebou udeřil Macuoka, hosté se dostali do čtyřbrankového trháku. Domácí lavička sice zareagovala oddechovým časem. Po něm měli domácí výhodu přesilové hry, ale v ní dokázali dát jedinou branku. Kénik si svůj náskok prozatím uhlídal a do druhého dějství se navíc přenese i větší polovina trestu Hrachovce.

Hosté začnou druhé dějství na míči.

31
    Začal druhý poločas. (13:17)

31
    Luka Vukićević zahrál nohou, na míč jde Pepino. (13:17)

32
    Domácí jsou v plném počtu. (13:17)

32
    Mathias Choleva minul po sehrávce na pravé křídlo. (13:17)
    32
    Dejan Kukulovski využil minely domácích a raduje se po rychlém kontru. (13:18)
    33
    Jakub Bosák využil dalšího zaváhání a po rychlém kontru si vychutnal brankáře Pepina. (13:19)

34
    Marian Hajko trefil ze střední vzdálenosti jenom nohu brankáře. (13:19)
    34
    Marian Hajko napravil své předchozí zaváhání rychlým podstřelem ze střední vzdálenosti. (14:19)
    35
    Luka Vukićević uspěl s last-minute pokusem, hosté vedou už o šest branek. (14:20)

36
    Matěj Mazur trefil jenom ruce brankáře a pak byl domácím pískán přešlap. (14:20)
    37
    Martin Kocich uspěl po sehrávce na pivota. (14:21)
    37
    Luka Vukićević si obešel na čáře obránce a pak pálil pod tělem brankáře. (14:22)

37
    Oddechový čas pro tým Pepino SKP Frýdek-Místek. (14:22)

38
    Domácím bylo pískán útočný faul, Kénik jde na míč. (14:22)

38
    Pepino je na míči po chybě hostů. Domácí ale útočí do zformované obrany. (14:22)

39
    Marian Hajko skočil na zemi a hrácí plocha musí být vysušena. (14:22)

39
    Jan Mucha trefil pravačkou jenom tyčku branky hostů. (14:22)

40
    Jan Mucha netrefil svou pravačkou z dálky branky Brna. (14:22)

40
    Jan Mucha trefil jenom ruce obránce a poté spadl. (14:22)

41
    Marian Hajko vybojoval pro domácí sedmičku. (14:22)
    41
    Alexandr Moješcik poslal balon ze sedmičky přesně k tyčce. (15:22)
    42
    Vladimír Ratkovský udeřil po rychlém brejku. (15:23)
    42
    Jan Zahradníček opět udeřil z rychlého brejku. (15:24)
    42
    Vladimír Ratkovský se prosazuje po rychlém brejku středem hřišttě. (15:25)

42
    Vyloučení pro tým Pepino SKP Frýdek-Místek (Mathias Choleva). (15:25)

42
    Oddechový čas pro tým Pepino SKP Frýdek-Místek. (15:25)

43
    Domácí hrají bez brankáře. (15:25)
    43
    Vladimír Ratkovský se trefil do prázdné domácí branky. (15:26)

44
    Vít Pyško vychytal další nájezd Pepina. (15:26)
    44
    Hosté to sehráli na pivota, kam si naběhl Martin Kocich a prostřelil brankáře domácího celku. (15:27)

45
    Domácí vstřelili prozatím ve druhém dějství jenom dvě branky. (15:27)
    45
    Vladimír Ratkovský udeřil z pivota do odkryté obrany. (15:28)
    46
    Daniel Burget udeřil do otevřené obrany Pepina, Kénik vede o 14 gólů. (15:29)
    46
    Alexandr Moješcik prolomil pět minut střeleckého ticha ze strany Pepina. (16:29)

47
    David Mahušek se nemůže radovat z branky, provinil se totiž kroky. (16:29)
    47
    Martin Hrachovec snížil náskok Kéniku po pěkné souhře. (17:29)

48
    Jakub Tóth trefil v pádu jenom tyčku domácí branky. (17:29)

48
    Domácí to sehráli pěkně na pravé křídlo, ale lob se jim do branky nedostal. (17:29)

49
    Vladimír Ratkovský už musel střílet, ale branku netrefil. (17:29)
    49
    Alexandr Moješcik dostal balon na osu a poslal jej rychle k síti. (18:29)
    50
    Jakub Bosák udeřil po rychlém kontru do otevřené obrany Pepina. (18:30)

50
    Vít Pyško byl trefen do hlavy, hra je přerušena. (18:30)

51
    Vyloučení pro tým SKKP Handball Brno (David Mahušek). (18:30)
    52
    Marian Hajko prolomil svou střeleckou smůlu. (19:30)

52
    Oddechový čas pro tým SKKP Handball Brno. (19:30)

52
    Adam Stein minul ze střední vzdálenosti branku Pepina. (19:30)

53
    Domácí jsou na míči a prostřídávají. (19:30)
    53
    Marian Hajko dal dvacátou branku svého celku. (20:30)

54
    Hosté se neprosadili, Pepino jde útočit. (20:30)
    54
    Adam Gřešek dostal balon na pivota a ostrým projektilem prostřelil brankáře hostů. (21:30)
    55
    Vladimír Ratkovský vyskočil do vzduchu na ose a pravačkou poslal balon do horního rohu branky Pepina. (21:31)

55
    Následuje rohový hod pro domácí. (21:31)
    56
    Jan Mucha dostal balon na osu, vyskočil a pravačkou našel horní roh branky Kéniku. (22:31)
    56
    David Mahušek prošel středem a poslal bombu k tyči branky Pepina. (22:32)

57
    Vyloučení pro tým SKKP Handball Brno (Daniel Burget). (22:32)
    57
    Alexandr Moješcik počkal na brankáře a pak pravačkou zamířil k levé tyčce branky hostů. (23:32)
    57
    Alexandr Moješcik potrestal minelu hostů po rychlé akci středem hřiště. (24:32)

58
    Kénik pomalu dobývá branku Pepina. (24:32)
    58
    Daniel Janda se prosadil last-minute střelou ruka už byla nahoře. (24:33)

59
    Andrej Furman si poradil se střelou ze střední vzdálenosti, rychle se nohou přesunul ke své tyčce. (24:33)

59
    Hosté jsou na balonu a vůbec nikam nespěchají. (24:33)
    60
    Jakub Bosák se raduje po pěkné sehrávce hostů na levé křídlo. (24:34)
    60
    Vladimír Ratkovský se dostal po kontru na branku Pepina, roztočil balon, který se dostal za brankovou čáru a přitom se sám zranil. (24:35)

Konec zápasu. (24:35)

Pepino drželo střelecký krok s hosty do 14. minuty. Pak ale dvakrát za sebou udeřil Macuoka, hosté se dostali do čtyřbrankového trháku. Domácí lavička sice zareagovala oddechovým časem. Po něm měli domácí výhodu přesilové hry, ale v ní dokázali dát jedinou branku. Hosté pokračovali s budováním náskoku i ve druhém poločase. Ve 45. minutě už vedli 15:29 a utkání se jen dohrávalo. Frýdek-Místek nakonec doma padl s týmem SKKP Handball Brno poměrem 24:35.

Pepino SKP Frýdek-Místek – SKKP Handball Brno 24:35 (13:17)
    Nejvíce branek: Moješcik 7/3, Noworyta 5, Hajko 4 – Ratkovský 6, Vukićević 5, Kocich 4. Rozhodčí: Marek Bareš, Jakub Uhlíř. Sedmimetrové hody: 5/4 – 0. Vyloučení: 3:6. (18:37:24)