Zlín – Kolín 5:1 (kon.) | Jihlava – Prostějov 2:4 (kon.) | Znojmo – Frýdek-M. 5:3 (kon.)
Poruba 2011 – Litoměřice 4:3 (3:1 po s.n.) | Přerov – Vsetín 1:3 (kon.) | Pardubice B – Slavia 0:2 (kon.)
Sokolov – Třebíč 1:3 (kon.)
HC ZUBR Přerov
1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
VHK ROBE Vsetín
Středa 27.09.2023, 18:00Chance liga • 6. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Domácí budou chtít navázat na pondělní výhru na ledě Frýdku-Místku. U statistik týmu Přerova se setkáme s trojicí šestek. Přerov totiž čeká šesté utkání letošního ročníku Chance ligy, navíc se tým trenéra Roberta Svobody nyní nachází na šestém místě extraligové tabulky a šest bodů, to je počet, jenž má na svém kontě David Březina, aktuálně nejproduktivnější přerovský hráč. Přinese tato bilance tří šestek dnes Přerovu výhru?

Vsetínští mají za sebou stejně jako její dnešní soupeř pět kol letošního ročníku Chance Ligy. V dosavadním průběhu si připsali hráči Vsetína čtyři výhry, jednu z nich v prodloužení a během minulého kola podlehli Porubě na vlastním ledě. K výrazným postavám hostů patří Vít Jonák, jemuž patří s osmi body druhé místo v tabulce produktivity. Pokud se hosté chtějí posunout výše v tabulce, budou se muset zaměřit na zkvalitnění defenzívy, s 21 obdrženými brankami jsou totiž třetím týmem s nejvyšším počtem inkasovaných branek.

Postava (Stuchlík)

Na ledě už krouží arbitři dnešního zápasu.

Přidávají se k nim i domácí s hosty, utkání za malou chvíli začne.

Na vhazování se sklání Vávra s Pechancem.

00:01

00:18
    Z vhazování se dostali do šance hráči Vsetína, jejich akci zmařila obrana domácích.

01:11
    Sám na levém křídle se zjevil Vojtěch Tomi, jenž vypálil pouze do výstroje Romančíka.

01:47
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov:
    Jiří Goiš – 2 min., podrážení.

02:05
    Nepřesná přihrávka jednoho z hráčů Vsetína, která je vyhnala až za vlastní branku

02:42
    Zajímavá střela ze vhazování, Postava kryje.

03:18
    Půček si sjel od modré, vypálil i skrz clonící hráče, Postavu nepřekonal.

03:47

04:01
    Přečíslení 3 na 2, na jehož závěru se objevil sám před Postavou jeden z Valachů, ve finální fázi mu kotouč sjel.

05:54
    Zakázané uvolnění hostů.

06:03
    Střela přerovského Březiny do modré, ale ani on však nebyl úspěšný.

06:57
    Nebezpečná střela Jonáka prověřila pozornost Postavy.

07:45
    Nahození na branku Postavy, ten s ním neměl sebemenší problém.

08:37
    Nenápadnou střelu Doležala vyráží Romančík do rohu.

09:38
    LUKÁŠ CHLUDIL nahodil kotouč na Romančíka od modré, ten nedokázal zareagovat. Bez asistence.
    09:38 Lukáš CHLUDIL - 1:0

10:31
    Tomáš Jandus se zjevil sám na středu, svoji pozici si ještě vylepšil kličkou, ale velkou příležitost nezvládl proměnit.

11:31
    Ofsajd zastavuje akci domácích.

11:44
    Skvělý zákrok Michala Postavy, v přečíslením 2v1 se objevil Rob s Vávrou, ale jeho pohotový zákrok jim neumožnil zasáhnout.

11:54
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín:
    Erik Hrňa – 2 min., podrážení.

12:10
    Hosté se osvobozují, hráči Přerova budou muset začít od vlastní branky.

13:08
    Hosté opět vyhazují.

13:40
    Střelu Chrobočka zblokoval jeden z Valachů a pohotově vyhodil puk.

13:54

14:04
    Jan Kern – 2 min., krosček.

14:35
    Po nepovedené první přesilovce se otevírá domácím další možnost, po faulu Kerna mají možnost navýšit své vedení.

15:16
    Zákrok Romančíka proti střele jednoho z domácích.

15:41
    Pokus o dobrou sehrávku hráčů Přerova zastavuje obrana Vsetína.

16:04

16:33
    Střelu od mantinelu přikryl ve své lapačce Romančík.

16:43
    Michal Hryciow využil svých parametrů a přes celé hřiště se prodral za branku Postavy, odkud poslal kotouč před branku, u levé tyče byl jeden z jeho spoluhráčů, ale Postavu překonat nedokázal.

17:30
    Zubři mohli jít do vedení 2:0, před brankou se na krosovou přihrávku objevil Daniel Ministr, ale dostal nepřesnou přihrávku na brusle.

18:12
    Zakázané uvolnění Přerova.

18:43
    Jakub Ďurkáč byl faulován a jen těžce se zvedal z ledu. Po ponechané výhodě bude následovat přesilovka Vsetína.

18:43
    Tomáš Doležal – 2 min., sekání.

19:01
    Nepřesnou přihrávkou se hosté sami vyhání z útočného pásma.

19:44
    Nyní skrumáž před Postavou a veliká šance na vyrovnání, ale perfektní práci odvedla bránící čtveřice.

20:00

Další třetina začne přibližně v 18:50.

V úvodu třetí třetiny se prezentovali Vsetínští lepším hokejem a prakticky nepouštěli svého soka z pásma. Po trefě Lukáše Chludila bylo vše jinak, hra se srovnala a i domácí si začali vytvářet šance. Ani jeden tým nevyužil nabídnuté přesilovky, avšak Přerov v závěru třetiny fauloval a Vsetín si přenese její menší část i do druhé třetiny.

20:01

20:20
    Po pauze je tu opět Vsetín s přesilovkou, tentokrát pálil jeden z jejich obránců od modré skrz clonu, Postava opět bezchybný.

20:43

21:11
    Ondřej Smetana – 2 min., držení.

21:47
    Zakázané uvolnění domácích.

22:22
    Jakub Svoboda se sám zjevil před Romančíkem, tomu se podařilo kotouč přikrýt.

22:35
    Střelu od modré zastavila obrana hostů, která pak vyhodila puk až k Postavovi.

22:50
    Jakub Svoboda – 2 min., podrážení.

23:11

23:17
    Ondřej Smetana se vrací na ledovou plochu a začíná přesilovka Valachů.

23:58
    Tentokrát to Vsetínu vyšlo a prosazuje se ROBIN STANĚK, jenž od modré propálil vše, co mu stálo v cestě. Bez asistence: Luboš Rob, Tomáš Vávra.
    23:58 Robin STANĚK - 1:1

24:25
    Současné vyloučení:
    Tomáš Doležal – 2 min., hrubost.

Erik Hrňa – 2 min., hrubost.

25:34
    Střela Staňka skončila na zadním mantinelu.

25:59

26:17
    Vít Jonák – 2 min., napadení.

26:26
    Ve vlastním oslabení se do velké šance dostali hráči Vsetína. Nejprve postava střelu vyrazil, následnou akci Kratochvila schoval ve své lapačce.

26:43
    Tomáš Doležal – 2 min., podrážení.

26:52
    Adam Hořanský vyrazil během přejezdu branky Postavovi hůl, hra pokračuje dál.

28:01
    Nyní musel být Romančík v pozoru, během rozehrávky jeden z Valachů rozehrál tak, že se kotouč odrazil na Romančíkovu branku, ten si však dokázal poradit.

28:17

28:43

29:10
    Tvrdý příklep Erika Hrni vyrazil Postava mimo tři tyče.

29:29
    Na druhé straně se činil i Patrik Romančík, který na svém břiše přikryl střelu z nebezpečné pozice.

30:25
    Patrik Romančík vyrazil střelu Roberta Černého do ochranné sítě.

30:38
    Antonín Pechanec – 2 min., hrubost.

Vít Jonák – 2 min., hrubost.

30:38
    Proti střele Roba zakročil Postava, jenž puk ukryl ve výstroji. Poté následovala drobná rozmíška.

31:48
    Jakub Ďurkáč nyní předvedl ukázkový hit.

32:45
    Zakázané uvolnění Vsetína.

32:59
    Romančíkova lapačka nyní musela reagovat na nahození od modré.

33:48

34:18
    Opět se píská zakázané uvolnění Přerova.

35:12
    Vyhození Zubrů před celé hřiště, avšak bylo to s tečí, zakázané uvolnění se nepíská.

35:33

36:09
    Pasáž, v které jsme svědky velkého množství zakázaných uvolnění, píská se opět zakázané uvolnění Přerova.

36:21
    Ve velké příležitosti se zjevil Erik Hrňa s jeho spoluhráčem. Akci vyřešil sám Hrňa nepřesou střelou.

38:25
    Pokus Víta Jonáka o přihrávku do mezikruží, činila se domácí obrana.

39:35
    Opět dobrá střela Matouše Kratochvila, proti výborný postava.

40:00

Další třetina začne přibližně v 19:50.

Druhá třetina patřila hostům. Vsetínští měli více ze hry, díky tomu se objevovali i ve více šancích a vedlo to k vyrovnávací brance. K vidění byly i drobné rozmíšky, po nichž se vylučovalo na obou stranách. Ve velké šanci se dvakrát objevil Matouš Kratochvil.

Na led nastupují hráči obou celků.

40:01

40:31
    Po nepřesné přihrávce se dostal puk až k Romančíkovi a útočit mohli domácí, ale z jejich akce nic nebylo.

41:30
    Činit se musel Michal Postava, jenž napodruhé chytil kotouč.

41:45
    Zakázané uvolnění Zubrů.

42:36
    Nepřesné přihrávky neumožňují hostům se utábořit v útočném pásmu jeho soupeře.

43:48
    Do souvislého tlaku se dostali Zubři z Přerova, ale stejně jako u Valachů, tak i z jejich tlaku nakonec nic nebylo.

44:27
    Proti nenápadné střele zasahuje Postava.

44:52
    Akci domácích zastavuje ofsajd.

45:33
    Ondračka se zčistajasna zjevil v prostoru mezikruží nikým nehlídán před Postavou, ten ale opět předvádí famózní zákrok.

46:43
    Proti střele z levého kruhu zasáhl hostující Patrik Romančík.

47:28
    Špatné rozehrávky mohli využít Zubři, kteří se dostali zcela nestřeženi do prostoru mezikruží, dobře zasáhl betonem Romančík

48:56
    Postava přikrývá nahození puk.

49:27
    V náznaku šance se objevili domácí, ale s jejich šancí si poradila defenzíva Valachů.

50:34
    Samostatný únik s dopomocí svého obránce zastavuje Romančík.

51:01
    Mezi domácí beky se nyní proháčkoval až do zakončení Vít Jonák, s jeho střelou však Postava neměl problém.

51:55
    Po střele od mantinelu následovalo před brankou lehké vyříkávání účtů mezi Jiřím Krislem a Tomášem Jandusem.

52:49
    Se střelou od modré čáry Romančík neměl problém.

53:36
    Nenápadnou akci zpoza branky zastavuje Postava.

54:48
    Střelu od mantinelu vyráží Romančík za mimo branku.

56:03
    Ofsajd zastavuje hosty.

56:22

57:00
    Hosté využívají svého tlaku a vstřelují branku, před Postavou se zjevil po přihrávce Kratochvila ERIK HRŇA, jenž jej bekhendem obhodil. Asistence: Matouš Kratochvil.
    57:00 Erik HRŇA - 1:2

58:10
    Ve větším tlaku se objevují i domácí, ale zastavují je nepřesnosti v přihrávkách.

58:58

Oddechový čas domácích.

59:13
    Luboš Rob vyhodil kotouč přes celé kluziště, pro ten si dojel ADAM HOŘANSKÝ, který se obtočil kolem prázdné branky a zakončil. Asistence: Luboš Rob.
    59:13 Adam HOŘANSKÝ - 1:3

59:50
    Zápas se dohrává na hokejkách Zubrů, povedený zákrok ještě vytáhl proti jednomu z domácích Patrik Romančík.

Dlouho se nedařilo Vsetínským i přes převahu vstřelit branku, a proto se z první branky v utkání již v první třetině radovali domácí. Hostům se v povedlo během přesilové hry ve druhé třetině vyrovnat, ale více svoji převahu v této třetině nezúročili. Otočit skóre se povedlo až na konci třetí třetiny kapitánu Eriku Hrňovi, který obhodil bekhendem skvěle chytajícího Michala Postavu. V závěru utkání ještě rozsekl utkání Adam Hořanský, jenž dojel vyhození Luboše Roba přes celé hřiště. (20:37:30)

Vojtěch Červený

Branky a nahrávky: 10. Chludil – 24. Staněk (Rob, Vávra), 57. Hrňa (Kratochvil), 60. Hořanský (Rob)

HC ZUBR Přerov: Postava (Stuchlík) – Chroboček, Krisl (C), R. Černý, J. Adámek, Cubo, Kudělka (A), Hanák – T. Doležal (A), Pechanec, Březina – Jak. Svoboda, Hejcman, Tomi – Jan Svoboda, Indrák, Goiš – Dobša, Chludil, Ministr.
    VHK ROBE Vsetín: Romančík (Žukov) – Staněk, Ďurkáč, Smetana (A), Ondračka, Hryciow, Kojo – Jonák, Vávra, Rob (A) – Půček, Dědek, Hrňa (C) – Hořanský, Kern, Jandus – Š. Jenáček, Kratochvil, Vaňo.