Havířov – Šumperk 10:5 (kon.) | Val. Meziříčí – Kopřivnice 3:2 (kon.) | Nový Jičín – Opava 5:1 (kon.)
Havlíčkův Brod – SHKM Hodonín 1:4 (kon.) | Hronov – Letňany 1:5 (kon.) | Ústí n/L – Děčín 4:6 (kon.)
Písek – Kobra 4:3 (po pr.) | Tábor – Cheb 11:0 (kon.) | Vyškov – Žďár n/S 5:2 (kon.)
Kralupy n. Vltavou – Vrchlabí 5:6 (po pr.) | Řisuty – Příbram 2:14 (kon.)
IHC Králové Písek
4:3 (2:1, 0:1, 1:1 - 1:0)
HC Kobra Praha
Středa 27.09.2023, 18:00 • Zimní stadion Písek • 2. liga skupina Západ • Skupina Západ

Dnešní utkání našlo vítěze až v nastaveném čase! Vyrovnanou partii rozhodla přesná trefa Lukáše Volfa. Kobra hrála dnes velmi dobře a velikou měrou se na dvou bodech podílel brankář Králů Richard Kříž, jenž lapil několik jasných šancí. (20:26:20)

63:15 Lukáš VOLF - 4:3

63:15
    Písek právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! Rána kapitána LUKÁŠE VOLFA do pravého horního růžku rozhodla, že dva body dnes zůstanou u zlatonosné řeky Otavy. Asistence: Adam Ženíšek.

62:08
    Pražané operují v útočném pásmu. Do pohotovosti musel i brankář Kříž.

61:27
    Už to vypadalo, že Písek půjde do oslabení, neboť rozhodčí odpískal příliš mnoho hráčů na ledě. Po následné konzultaci se ale trest anuluje a pokračuje se ve třech na obou stranách.

60:18
    Ondrík si připisuje první úspěšný zákrok v prodloužení. Jeho pozornost otestoval Hanus.

60:01

Ani po šedesáti minutách neznáme vítěze. Nastane tedy prodloužení.

60:00

59:25
    Tak se síly na ledě přeci jen vyrovnají. Písecký kapitán byl zasažen vysokou holí do obličeje. Šteiner si odpyká dvě minuty. Nejedná se o krvavé zranění.

59:15
    Stanislav Vajner (Písek) oslabí svůj tým! Dvě minuty za držení. Tato přesilovka může rozhodnout zápas!

59:00
    Rozběhla se poslední minutka, Kobra drží kotouč za vlastní brankou.

58:35
    Ofsajd zastavuje rodící se útok pražského mančaftu.

58:10
    Hraje se primárně ve středním pásmu. Nikdo z týmů nechce ztratit body takto v závěru klání.

56:52
    Matiášek tečoval Volfovu střelu, kotouč ale zamířil mimo tři tyče.

56:05
    Písečtí hokejisté nehrají příliš aktivně, a z toho těží hokejisté Kobry.

55:18
    Vhazování před Křížem.
    54:06 Jakub DRÁB - 3:3

54:06
    Kobra právě vstřelila branku!
    A je zaděláno na drama! Kobra úspěšně udržela útočné pásmo a obránce JAKUB DRÁB vystřelil z hranice pravého kruhu a trefil se přímo do skulinky mezi betony brankáře Písku. Asistence: Kamil Bříška, Vladislav Houška.

53:10
    Píseckým se daří kotouč udržovat co nejdále od brankoviště. Kobra hraje po mantinelech, což Králům rozhodně vůbec nevadí.

52:30
    Přečíslení tři na jednoho nedokázali Králové zužitkovat.

52:00
    Ondrík lapil Koupalův pokus a okamžitě rozehrál na spoluhráče, aby založil protiútok.

50:05
    Houškův ostrý pokus byl sražen do rohu. Jihočeši následně posílají puk na zakázané uvolnění.

49:15
    Písečtí se zadarmo dostanou do útočného pásma. Na vině je Icing celku z hlavního města.

Dnešní utkání sleduje 270 diváků.

48:53
    Začíná se přiostřovat. Duda sejmul Volfa u mantinelu, který těžce odjíždí na střídačku.

47:13
    Střelu Nagyho kryje Kříž vyrážečkou.

46:46
    Kotouč zavítal mezi střídačky. Buly bude vhozeno před Křížem.

45:42
    Vyloučení v týmu IHC Králové Písek:
    Jahor Hracholski – 2 min., podrážení.

44:35
    Vlček nedostihl přihrávku od spoluhráče a je z toho zakázané uvolnění.

43:48
    Hanus zaváží kotouč do útočného pásma.

42:22
    Kobra vyhazuje puk přes všechny čáry a střídá. Písek zakládá ofenzivní akci od prvopočátků.
    41:33 Vladimír HANUS - 3:2

41:33
    To byla dělovka! Zadák VLADIMÍR HANUS se do toho opřel z levé strany a propálil Ondríka. Asistence: Lukáš Volf, Tomáš Rousek.

41:14
    Volf to opět zkoušel, ale tentokrát jeho projektil minul branku a kotouč opouští útočné pásmo.

40:55
    Volfova střela od modré čáry šla přímo do výstroje Ondríka.

40:41
    Přes minutu bude hrát Písek přesilovku pět na tři! Bříška je vyloučen na dvě minuty za hákování.

40:01

Ve druhém dějství se skóre měnilo pouze jednou, a to když Stanislav Tichý vyrovnal. Králové ve výkonu polevili a více ze hry mají hosté. Písek ve hře drží skvělými zákroky brankář Kříž.

40:00

39:55
    Vyloučení v týmu HC Kobra Praha:
    Dominik Šteiner – 2 min., držení.

39:42
    Velká šance v závěru druhé třetiny! Jiří Stejskal poslal puk do brankoviště na vzdálenější tyč, kde byl připraven Filip Vlček. Písecký odchovanec hned střílel, ale Kříž se dokázal přemístit a vysloužil si tak bouřlivý aplaus od diváků.

38:48
    Kotouč vylítl z obranného pásma domácích, Písek bleskurychle střídá.

38:10
    Houška míchá s pukem na modré čáře a vymýšlí další možnou kombinaci.

37:29
    Jan Matiášek – 2 min., držení.

37:10
    Kobra si zahraje přesilovou hru. Aktuálně probíhá výhoda.

36:55
    Radoš nepřesně přihrával, ale své zaváhaní dokázal napravit.

36:07
    Kobra úspěšně vyhazuje a šetří důležité vteřiny.

35:12
    Matiášek našel přesnou přihrávkou najetého Radoše, který z levého křídla našel střelou lapačku Ondríka.

34:32
    Vladislav Houška – 2 min., držení.

34:20
    Kříž hrdinou posledních vteřin! Lapil několik střel včetně prudkého projektilu Bříšky.

33:57
    Rozhodčí rozhodl, že Hollar nedovoleně bránil. Dvě minuty.

33:57
    Hollar se srazil se Šteinerem. Druhý jmenovaný hráč zůstal ležet na ledové ploše, a tak se hra přerušuje.

32:55
    Králové drží útočné pásmo a prostřídávají. Hráči Kobry začínají být unavení.

32:25
    Volf poslal puk přes všechny čáry, což znamená jediné – zakázané uvolnění domácích.

31:48
    Dudův bekhend skončil v lapačce domácího brankáře.
    31:06 Stanislav TICHÝ - 2:2

31:06
    A máme vyrovnáno! Několik hráčů se pokoušelo překonat píseckého brankáře, ale povedlo se to až STANISLAVU TICHÉMU. Asistence: Jan Matuška, Matěj Kvasnička.

30:24
    Dominik Šteiner si udělal výlet na pravé křídlo a zakončoval. Kříž si připsal důležitý zákrok a fanoušci vyvolávají jeho jméno.

29:23
    Závar v brankovišti hostů! Před Ondíkem bylo mnoho těl, ale gólman Kobry dokázal najít touš a zmocnit se ho.

28:49
    Prudká střela Pouzara byla sražena do ochranné sítě.

28:32
    Jakub Dráb – 2 min., sekání.

27:58
    Rousek přihrával na modrou Šilhánovi, ale kotouč mu přeskočil hůl. Těžit z toho může soupeř.

26:56
    Další zakázané uvolnění v podání pražského celku.

25:57
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ale ve finální fázi oba celky chybují.

25:07
    Hollar nepříjemně dojížděl před branku Kobry, a tak se brankář Ondrík rozhodl raději kotouč přikrýt.

24:56
    Icing hostů. Na ledě je druhá formace domácích.

24:20
    Bříška našel Houšku, ale ten nedokázal kotouč zvednout nad beton Kříže, který už byl položený.

24:10
    Vladislav Houška se pokoušel obejít Jana Kurfürsta, ale neúspěšně.

23:25
    Brankář Písku se zmocnil kotouče a přerušuje hru.

23:01
    Kolář nepřesně rozehrál a puk tak věnoval soupeři zcela zdarma.

21:40
    Kobra Praha se drží v útočném pásmu. Na Kříže ale ještě nešla ani jediná střela.

20:48
    Obě elitní formace mají svoji šichtu za sebou, nic zajímavého nepředvedly.

20:01

Skončila nám první třetina, ve které se skóre měnilo hned třikrát. Písečtí zásluhou Rouska odskočili do dvoubrankového vedení, avšak téměř okamžitě se podařilo hostům snížit zásluhou nestárnoucího Kamila Bříšky. Po tomto vstřeleném gólu Kobra ožila a byla jednoznačně aktivnějším týmem první periody.

20:00

19:35
    Písek zkouší založit jednu z posledních akcí třetiny.

18:46
    To bylo nebezpečné! Filip Vlček uspěl na buly a okamžitě střílel! Kříž ale dokázal zareagovat a kotouč vyrazil před sebe. Hra se následně přerušila, neboť brankář Písku přišel o masku.

18:28
    Síly na ledě se na nějaký čas vyrovnají. Vladislav Houška jde na trestnou lavici za podrážení.

18:04
    Kobře se zatím nedaří dostat kotouč alespoň do prostoru před brankou.

17:30
    Dvakrát se to nepovedlo, napotřetí už ano – Písek vyhazuje až za branku Ondríka.

17:06
    První přesilovku si zahraje i Kobra! Jan Turek je vyloučen na dvě minuty za podrážení.

15:52
    Skvělý zákrok Ondríka! Písečtí jeli dva na jednoho! Matiášek našel přesnou žabičkou Radoše, který okamžitě střílel. Brankář Kobry se ale dokázal přesunout a letící puk zastavil.

14:57
    Pavlát to zkusil od modré, ale jeho pokus byl hodně nepřesný. Kotouče se ujímá Kobra.

13:30
    Buly vyhrál Písek a Pouzar okamžitě mířil na Odríka. S prudkou střelou si dokázal brankář Kobry hravě poradit.

13:19
    Kříž přerušuje hru a jeho spoluhráči tak mohou v poklidu vystřídat.

12:46
    Lukáš Volf (Písek) to zkoušel překvapivě na bližší tyč, ale brankáře hostů na švestkách nenachytal.

11:23
    Kobra Praha je při chuti! Písečtí se pouze brání.
    10:20 Kamil BŘÍŠKA - 2:1

10:20
    Pražané rychle odpovídají a už je to opět jen o jednu branku! Píseckého brankáře úspěšně dělovou ránou prostřelil KAMIL BŘÍŠKA, pro kterého se jedná o důležitou trefu, která ho posouvá na pozici nejproduktivnějšího hokejistu druhé ligy v celé historii. Asistence: Tomáš Šťastný.
    10:05 Tomáš ROUSEK - 2:0

10:05
    Ten chlap to prostě umí! TOMÁŠ ROUSEK si podél mantinelu umotal protihráče, následně vyrazil směr mezikruží a opět přesně zakončil. Asistence: Jan Matiášek, Jan Radoš.

Filip Kolář (Písek) je již na nohou a v hlubokém předklonu míří na střídačku. Hra bude pokračovat ve středním pásmu.

09:33
    Sudí přerušuje hru. Na ledě zůstal ležet jeden z domácích hráčů, ke kterému se ihned sjíždí spoluhráči z formace.

08:57
    Tomáš Duda (Kobra) byl vyhnán z útočného pásma. Kobra tak musí zahajovat další útočnou akci od prvopočátku.

07:15
    Opět hledal Rousek Volfa. Ani tentokrát to ale nebyla úspěšná kombinace v podání dvou nejzkušenějších borců hrajících ve žlutém dresu.

06:46
    Kobra vyvinula zajímavý tlak v útočné třetině, ale domácí dokázali veškeré střelecké pokusy úspěšně zablokovat.

05:58
    Hosté drží puk za vlastní svatyní. Oba týmy posílají na led čerstvé formace.

05:19
    První zakázané uvolnění v tomto duelu mají na svědomí hráči pražské Kobry.

04:49
    Pouzar se pokusil zavést puk do útočného pásma, ale Filip Vlček ho obral o hrací předmět.

03:39
    Kamil Bříška při vlastním oslabení v samostatném úniku! Brankář Písku dokázal přečíst tohoto zkušeného borce a skóre tak zůstává pro domácí příznivé i nadále.

02:57
    První trest! Dvě minuty za vysokou hůl si odpyká Martin Nagy (Kobra).

02:47
    Brožův projektil poslal Ondrík do ochranné sítě. Vhazovat se bude po levé ruce brankáře hostů.

02:28
    Rychlý brejk Kobry zakončoval Bříška, ale Kříž se blýskl skvělým zákrokem lapačkou.

02:05
    Rousek hledal v prostoru před brankou najíždějícího Volfa, ale kotouč přeskočil hůl píseckého kapitána. Kotouče se tak ujímají hosté.

01:48
    Další úspěšný zákrok pro píseckého muže pod maskou.

01:42
    První pořádná střela už i v podání Kobry. Obránce Jiří Stejskal mířil přímo do náruče Kříže.

01:10
    Písek už opět řádí v útočném pásmu. Na kotouči se drží Jahor Hracholski.
    00:21 Tomáš ROUSEK - 1:0

00:21
    Králové bleskově otevírají gólový účet dnešního utkání! TOMÁŠ ROUSEK to vzal na sebe, dojel do mezikruží a přesně zavěsil. Asistence: Lukáš Volf.

00:10
    Matyáš Ondrík má první zákrok. Prověřil ho Hanus.

00:01

Aktéři dnešního klání již nastupují na ledovou plochu, utkání za pár minut vypukne!

IHC Králové Písek: Kříž (I. Svoboda) – Radoš (A), Hanus, Šilhán, Vajner, Pavlát, J. Turek, Kurfürst – Matiášek, Volf (C), Rousek (A) – Hollar, Koupal, Pouzar – F. Kolář, Ženíšek, Hracholski – Andrle, Vá. Brož, M. Novotný.
    Trenér: Jan Trummer

HC Kobra Praha: Ondrík (Kmec) – J. Stejskal, Šteiner (A), Holý, T. Duda, Dráb, Dudáček, Pelant – Houška, Bříška (A), Šťastný (C) – Vlček, T. Urban I, Nagy – M. Kvasnička, S. Tichý, Matuška – Janča, Petrák.
    Trenér: Milan Vrzal

Rozhodčí: Jílek – Kubíček, Figer.

V jakém složení nastoupily tyto týmy v prvním kole?

Písek: Kříž (Svoboda) – Radoš (A), Hanus, Šilhán, Vajner, Pavlát, Turek, Kurfürst – Matiášek, Volf (C), Rousek (A) – Hollar, Koupal, Pouzar – Kolář, Ženíšek, Hracholski – Brož.

Kobra Praha: Ondrík – Šteiner, Dráb, Duda, Holý, Pelant – Šťastný, Bříška, Houška – Novák, Urban, Vlček – Matuška, Tichý, Kvasnička – Petrák, Nagy, Janča.

Kobře byl přiřčen v prvním kole soupeř z Benátek. Benátští hokejisté vedli o jednu branku až do třetí periody, avšak v posledním dějství se rozjel brankostroj pražského týmu, který si nakonec vystřílel výhru 3:2. Během tří minut se postupně prosadili Houška, Šteiner a již zmiňovaný Bříška. Je jasné, že tato ofenzivní mašina bude opět atakovat ty nejvyšší příčky produktivity. Prosadí se bodově i proti Písku? To se dozvíme již ve středu!

Krále čekala ihned v prvním kole daleká cesta až do Hronova. Poslední tým druhé ligy minulého ročníku trápil písecké hokejisty, ale i díky skvělému brankáři Křížovi dokázal Písek zvítězit 3:1. Premiérovou trefu v sezóně 2023/2024 zaznamenal novic Rousek. K němu se přidali Koupal s Matiáškem. Ve středu ale čeká na svěřence kouče Trummera těžká výzva, neboť přijede ambiciózní Kobra Praha, v jejímž týmu už opět válí Kamil Bříška.

Zdravím všechny příznivce druholigového hokeje! Druhé kolo zanese hokejisty pražské Kobry do Písku!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Pavel Kovanda

Branky a nahrávky: 1. Rousek (Volf), 11. Rousek (Matiášek, Radoš), 42. Hanus (Volf, Rousek), 64. Volf (Ženíšek) – 11. Bříška (Šťastný), 32. S. Tichý (Matuška, M. Kvasnička), 55. Dráb (Bříška, Houška)

Rozhodčí: Jílek – Kubíček, Figer