VUT Cavaliers Brno – Riders Univerzita Pardubice 3:5 (kon.)
VUT Cavaliers Brno
3:5 (1:2, 0:2, 2:1)
Riders Univerzita Pardubice
Středa 27.09.2023, 20:00 • Kuřim - zimní stadion • Univerzitní liga ledního hokeje • 1. kolo

Je dobojováno! Hráčům z Brna se ještě podařilo v posledních pěti minutách zdramatizovat utkání, jenže při závěrečné powerplay se trefil do odkryté klece Ondřej Šťastný a zařídil svému týmu na úvod sezony důležitý tříbodový zisk. (22:21:35)

59:35
    Tým Riders Univerzita Pardubice právě vstřelil branku!
    Prázdnou klec hned trefuje ONDŘEJ ŠŤASTNÝ a zkompletoval tak svůj hattrick. Asistence: Adam Novotný.

59:31
    Domácí to zkusí v šesti!

59:31
    Nahození ze středního pásma ukryl Sodomka do lapačky.

59:13
    Úmyslné postavení mimo hru vyhnalo Cavaliers před svou branku.

58:45
    Icing na straně Riders!

58:15
    Riders mají kotouč na svých holích.

57:25
    Cavaliers právě vstřelili branku!
    MATYÁŠ POLEJ projel po pravé straně jako nůž máslem a střelou na bližší tyč ještě dává Cavaliers naději! Asistence: Pavel Buchal a Benjamin Kolder.

56:15
    Oddechový čas pro tým VUT Cavaliers Brno.

56:15
    Vyloučení v týmu Riders Univerzita Pardubice:
    Stolín – 2 min., podrážení.

55:04
    Na levý kruh dostal nabito MATYÁŠ POLEJ a přesnou střelou ještě dramatizuje toto utkání! Asistence: Banjamin Kolder a Martin Jaroš.

54:45
    Domácí zastavilo postavení mimo hru.

53:30
    Ladman se ocitl v dobré pozici, ale Zlatnický ho vychytal.

52:30
    Stolín získal cenné vteřinky pro hosty v rohu kluziště.

51:52

51:29
    Velký závar před brankou hostů! Sodomka ale předvádí skvělý výkon v brance Pardubic.

50:45
    Cavaliers musí znovu začít od své branky.

50:20
    Jarošovu střelu zastavila Sodomkova lapačka.

49:52
    Hebek – 2 min., sekání.

49:27
    Zakázané uvolnění Riders.

49:13
    Se střelou Jančího neměl Sodomka problém.

47:55
    Hebek s Novotným jeli dva na jednoho! Adam Novotný však trefil jen beton Zlatnického.

47:30
    Riders jsou v plném počtu.

47:10
    Šišma tvrdě vypálil z pravého kruhu, Sodomka jeho pokus vyráží.

46:25
    Charvát teď nechal vyniknout Petra Sodomku!

45:50
    Kopecký zařídil brzké vyhození.

45:30
    Voldán – 2 min., podrážení.

44:30
    Zdá se, že Riders už mají utkání plně ve své moci a Kavalíři se moc ke kotouči nedostávají.

43:15
    Nyní se bude po úmyslném ofsajdu vhazovat po levici Petra Sodomky.

42:33
    Zakázané uvolnění se tentokrát píská na druhé straně.

41:40
    Riders znovu nasadili obranný val ve středním pásmu se kterým mají domácí potíže.

40:33
    Poslední část tohoto utkání zahajují hráči Riders icingem.

40:01

Ve druhém dějství převzali iniciativu hosté a dalšími dvěma přesnými zásahy odskakují ve skóre. Ve zbytku utkání už to Cavaliers budou mít proti rozjetým soupeřům velmi těžké. Třetí třetina začne přibližně ve 21:37.

40:00

39:35
    Riders se osvobozují vyhozením do středního pásma.

38:50
    Domácí se dostali do postavení mimo hru a musí vyklidit útočnou třetinu.

37:40
    Cavaliers jsou teď na kotouči častěji a snaží se něco vymyslet.

36:45
    Sodomka pouze vyrazil střelu Charváta před sebe. Nakonec s obtížemi kotouč zkrotil.

36:13
    Cavaliers vyhazují pouze na zakázané uvolnění.

35:48
    Souhra Ondřeje Šťastného s ADAMEM NOVOTNÝM dnes přináší Riders ovoce. Oba aktéři si teď své role vyměnili a druhý jmenovaný dorazil střelu Šťastného za Zlatnického záda. Asistence: Ondřej Šťastný a Lukáš Hebek.

35:30
    Marek Ladman zůstal po jednom ze soubojů ležet na ledě, nakonec to ale vypadá, že bude v pořádku.

34:42
    Cavaliers už jsou kompletní.

34:25
    Až teď se domácí dokázali osvobodit vyhozením přes všechny čáry.

34:00
    Obranná čtveřice Cavaliers už je hodně unavená.

33:20
    Riders se dostali na koně a domácí hráči se jen brání.

31:15
    Domácí se konečně osvobozují a mohou si oddechnout.

30:35
    Riders jsou nastěhování před Zlatnickým a snaží se o další branku.

29:03
    Střídání v týmu VUT Cavaliers Brno:
    ze hřiště odchází Martinčík, přichází Zlatnický.

29:03
    Cekr – 2 min., hrubost.

29:03
    VOJTĚCH PRAŽÁK překonává Martinčíka střelou zápěstím od modré a Riders vedou již o dvě branky. Asistence: Lukáš Hebek.

27:50
    Charvát minul branku z dobré pozice!

27:00
    Malému se v dobré pozici střela nepovedla a brankář hostí ji v pohodě kryje.

25:50
    Kolder s Běhalem vyzkoušeli Sodomkovu pozornost. Skóre se ale zatím nemění.

25:10
    Hra se přesunula do středního pásma a na ledě přibývá soubojů.

24:20
    Proti sražené Orsechově střele nemusel Petr Sodomka zasahovat.

23:40
    Nyní se hraje před brankou Martinčíka, ohrožení branky se ale prozatím nekoná.

23:00
    Zakázané uvolnění Cavaliers.

22:25
    Orsech nebezpečně nahazoval před branku. kotouč ale jen proletěl mimo branku hostů.

21:40
    Nyní se osmělili také hosté a na chvíli se usadili v útočném pásmu.

20:42
    Domácí vlétli do prostřední části jako uragán a Sodomka si připisuje první zákrok.

20:01

Cavaliers měli po většinu první třetiny více ze hry a vypracovali si několik zajímavých příležitostí. V poslední minutě však přišel jejich kolaps a hostující Ondřej Šťastný zařídil málo vídaný obrat ve skóre. Druhá třetina začne přibližně ve 20:49.

20:00

19:50
    To jsou věci! Polej mohl vyrovnat, orazítkoval ale jenom horní tyč!

19:33
    Tak to je neuvěřitelné! Riders otáčejí stav utkání ve svůj prospěch a postaral se o to znovu ONDŘEJ ŠŤASTNÝ, kterému opět namazal před branku Adam Novotný. Asistence: Adam Novotný a Jan Vacek.

19:25
    Brňané jsou jako opaření a nevědí, kde jim hlavy stojí.

18:52
    Adam Novotný krásně přihrál mezi kruhy na ONDŘEJE ŠŤASTNÉHO, jenž krásnou střelou vyrovnává stav utkání. Asistence: Adam Novotný.

18:35
    Východočeši se z tlaku vymanili a kombinují před Martinčíkem.

17:45
    To se nakonec povedlo, když vyhodili do středního pásma.

17:30
    Riders mají znovu problémy a potřebovali by vystřídat.

16:45
    Delší dobu čekáme na nějakou šanci. O kotouč se spíš bojuje v obranném pásmu Riders.

16:09
    Domácí se opět nastěhovali před Petra Sodomku.

15:10
    Martinčík raději ukryl touš do lapačky a zklidnil hru.

14:33
    Po delší době budeme sledovat hru v plném počtu hráčů.

13:30
    Orsechovu tvrdou ránu od modré kryje Petr Sodomka do lapačky.

12:33
    Ladman – 2 min., krosček.

12:02
    Charvát – 2 min., držení hole.

11:49
    Riders se usadili v útočném pásmu, ze kterého se posléze sami vyhnali.

11:00
    Střely na branku 10:4 ve prospěch Cavaliers.

08:40
    Pernický měl na holi další branku domácích. Tentokrát byl Petr Sodomka pozorný.

08:00
    Hra se přesunula do středního pásma.

07:12
    Skryp nedokázal z levé strany zasunout touš mezi betony Martinčíka.

06:15
    Znovu se hraje v obranné třetině Pardubic, žádná šance se však zatím neurodila.

05:40
    Sodomkovu pozornost tentokrát vyzkoušel Viskot.

05:16
    Martinčík si vůbec poprvé sáhl na kotouč.

04:20
    Riders se osvobozují a mohou konečně vystřídat.

03:40
    Brňané předvádějí stále aktivní pohyb v útočném pásmu.

02:35
    Další velká šance, kterou měl znovu na holi Harmim!

01:53
    Richard Rogoznik se dostal do předbrankového prostoru a dokázal zakončit. Jeho pokus hostující gólman jen vyrazil před sebe na úplně volného KRYŠTOFA CHARVÁTA, který už měl jednoduchou úlohu. Asistence: Richard Rogoznik a Filip Cekr.

01:43
    Cavaliers jsou zatím aktivnější a Riders si připisují další icing.

01:08
    Harmim postupoval sám na Sodomku! Domácí útočník ale trestuhodně minul branku!

00:52

00:22
    Charvát se ocitl úplně sám před Sodomkou, ten ho však vychytal!

00:01

Hráči právě nastupují na ledovou plochu.

VUT Cavaliers Brno: Martinčík (Zlatnický) – Man, Cekr, Pejkovič, Buchal, Viskot, Běhal, Orsech, Pernický (C) – Polej, Jančí (A), Ďuriš, Novák, Rogoznik (A), Charvát, Kolder, Balát, Jaroš, Malý, Šišma, Harmim
    Trenér: Štěpán Koukal

Riders Univerzita Pardubice: Sodomka P. (Novotný L.) – Kopecký, Lenoch, Vacek (C), Frühbauer, Pražák, Sodomka M. – Novotný A., Vinkler, Šrámek, Ladman, Hebek (A), Voldán, Stolín, Šťastný, Skryp
    Trenér: Martin Šejba

Rozhodčí: Hranoš – Hrabal, Viskot.

Ve středu od 20:00 budeme v rámci 1. kola Univerzitní ligy ledního hokeje sledovat souboj mezi VUT Cavaliers Brno a Riders Univerzita Pardubice.

VUT Cavaliers Brno obsadilo v minulé sezoně po základní části poslední 10. místo s pouhými dvěma body v osmnácti zápasech. Do vyřazovacích bojů se tím pádem neprobojovalo. Nejproduktivnějším hráčem Cavaliers se stal Richard Rogoznik s 12 body (6+6), který v týmu bude pokračovat i letos.

Riders Univerzita Pardubice skončila v dlouhodobé části na 8. místě, tedy posledním postupovém do play-off. Ve čtvrtfinále však Riders podlehli Engineers Prague v poměru 0:3 na zápasy a sezona pro ně skončila.

Vzájemné zápasy v sezoně 2022/2023:

9. kolo:
    VUT Cavaliers Brno – Riders Univerzita Pardubice 2:6 (1:2, 1:3, 0:1)

18. kolo:
    Riders Univerzita Pardubice – VUT Cavaliers Brno 7:1 (1:0, 3:1, 3:0)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Jan Zatočil

Branky a nahrávky: 2. Charvát (Rogoznik, Cekr), 56. Polej (Kolder, Jaroš), 58. Polej (Buchal, Kolder) – 19. Šťastný (Novotný), 20. Šťastný (Novotný, Vacek), 30. Pražák (Hebek), 36. Novotný (Šťastný, Hebek), 60. Šťastný (Novotný)

Rozhodčí: Hranoš – Hrabal, Viskot