Monza – Bologna 0:0 (kon.) | Frosinone – Fiorentina 1:1 (kon.) | Janov – AS Řím 4:1 (kon.)
Janov CFC
4:1 (2:1)
AS Řím
Čtvrtek 28.09.2023, 20:45 • Stadio Luigi Ferraris, Janov • Italská Serie A • 6. kolo

Na hřišti propukla obrovská radost domácího týmu. Janov totiž na Stadio Luigi Ferraris porazil AS Řím poměrem 4:1. Vedení se ujali domácí už v 5. minutě, to poslal balon levačkou k tyčce ALBERT GUDMUNDSSON. Tým z věčného města srovnal ve 22. minutě po parádní hlavičce BRYANA CRISTANTEHO. Poté ale přišel festival nedovolených zákroků, zranění a zpochybňování výroků rozhodčího. Ten ukončila až ve 45. minutě branka Janova, tu vstřelil po pěkné souhře MATEO RETEGUI. Druhý poločas se hrál do 74. minuty v podstatě na jednu branku. Řím se snažil srovnat skóre, ale chyběl mu snad jen kus štěstíčka. Toho využil MORTEN THORSBY, který hlavou uklidil balon do sítě. José Mourinho měl na hřišti pět útočníků, ale opět platilo klasické nedáš, dostaneš. Čtvrtou branku Janova přidal v 81. minutě JUNIOR MESSIAS. Tři body tedy zůstávají v Janově. Domácí se v příštím kole vydají do Udinese a tým z Věčného města doma čeká doma Frosinone. Janov výhra poslala na jedenáctou příčku nejvyšší soutěže, to AS je aktuálně až šestnácté. (22:52:42)

90+6

90+5
    O vítězi je rozhodnuto, utkání se už jenom dohrává.

90+4
    Junior Messias (Janov) posílal z pravé strany hřiště centr na malé vápno. Na zadní tyčce ale Mateo Retegui (Janov) nebyl.

90+3
    Paulo Dybala (AS Řím) byl ve vápně Janova, ale k pořádnému zakončení se nedostal. Následuje odkop od branky Martíneze.

90+2
    Junior Messias (Janov) dostal na hranici vápna balon na kopačku. No a brazilský šikula si sice obešel obránce, ale netrefil se mezi tři tyče.

90+1
    Radu Dragusin (Janov) poslal balon z hranice vápna bez rozmyslu do autu.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.

90
    Domácí po faulu nechali hrát Římany. Ti ale útočí do zformované obrany Janova.

89
    Houssem Aouar (AS Řím) se prezentoval šlapákem u postranní čáry a byl za své počínání oceněn žlutou kartou.

89
    Držení míče 30:70

88
    Paulo Dybala (AS Řím) to zkoušel levačkou technicky z hranice vápna. Jeho obstřel se ale mezi tři tyče branky Janova nevešel.

87
    Mateo Retegui (Janov) výborně napadá rozehrávku Římanů, kteří jsou nyní opařeni.

86
    Josep Martínez (Janov) si došel v klidu pro nadýchaný bochánek hostů, který směřoval na malé vápno.

85
    Domácí pobyli na polovině soupeře jen dvacet vteřin a na míči jsou opět Římané.

84
    Janov se dostal na míč a nikam nespěchá.

83
    Houssem Aouar (AS Řím) a Edoardo Bove (AS Řím) byli v krátkém čase zablokováni obránci Janova. Následoval rohový kop, který šel na zadní tyčku. Poté se také na zadní tyčce Evan Ndicka dostal k zakončení. Josep Martínez jej ale vychytal.
    81. Junior MESSIAS - 4:1

Vít Káňa

Branky: 5. Gudmundsson (Strootman), 45. Retegui (Thorsby), 74. Thorsby (Dragusin), 81. Messias (Frendrup) – 22. Cristante (Spinazzola)

Karty:   26. Strootman (JAN), 37. Sabelli (JAN), 65. Retegui (JAN), 75. Bani (JAN) – 42. Mancini (ASR), 75. Paredes (ASR), 89. Aouar (ASR)

Držení míče: 29 % : 71 %.
    Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 8:13. Rohy: 1:7. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 7:12.
    Janov CFC: J. Martínez – Bani, Dragusin, Vásquez – Sabelli (46. De Winter), Strootman (31. Kutlu), Badelj (12. Thorsby), Frendrup, Matturro (76. Messias) – Gudmundsson, Retegui.
    Náhradníci: Leali, Sommariva – Malinovskyj, Jagiełło, Hefti, Puşcaş, Haps, Galdames.

Trenér: Alberto Gilardino

AS Řím: Patrício – Mancini (46. Belotti), Llorente (24. Bove), Ndicka – R. Kristensen, Cristante, Paredes (78. Azmún), Spinazzola (78. Aouar) – Dybala, Lo. Pellegrini (78. El Shaarawy) – Lukaku.
    Náhradníci: Boer, Svilar – Karsdorp, Çelik, Zalewski, Pagano, Pisilli.