Monza – Bologna 0:0 (kon.) | Frosinone – Fiorentina 1:1 (kon.) | Janov – AS Řím 4:1 (kon.)
AC Monza
0:0 (0:0)
Bologna FC
Čtvrtek 28.09.2023, 18:30 • U-Power Stadium, Monza • Italská Serie A • 6. kolo

V úvodním dějství se toho moc nestalo, za zmínku stojí pouze tři situace. Při té první skóroval Mota z ofsajdu, takže se domácí fotbalisté radovali zbytečně. Potom dlouhé čekání na další šanci a ty přišly hned dvě v jedné minutě. Činili se brankáři, kdy nejprve Di Gregorio vychytal Orsoliniho skrytou teč a na druhé straně se proti tvrdé ráně po zemi vyznamenal Skorupski. Střelci tak měli v uplynulém dějství smůlu.

Bologna mohla dobře vstoupit do druhé půle, když se už po dvou minutách prosadil hlavou Ferguson. Celé akci ale předcházel faul, takže ani tento gól neplatil. Zhruba po hodině hry měl další příležitost Beukema, když po rohovém kopu nebezpečně tečoval míč do náruče domácího brankáře. Na druhé straně pak svou možnost neproměnil Vignato, jenž kvalitní centr zprava poslal kolem levé tyče. V 87. minutě se nechal hloupě vyloučit Saelemaekers, ale krátkou přesilovku Monza nevyužila. Zápas tedy skončil bez branek. (20:44:11)
    Bez gólů. Monza i Bologna remizovaly potřetí v řadě

Držení míče: 47% : 53%.
    Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 4:0.
    Rohy: 7:5. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 9:15.

90+5

90+5
    Poslední šance Monzy na výhru začala očekávaným způsobem – centrem do šestnáctky. Balon se tam odrážel jako na biliárovém stole, než si ho pro sebe uzmul gólman Skorupski. Vzápětí sudí Pezzuto diskutoval s VAR, ten prověřoval možnou ruku a ve vzduchu visela penalta. K žádnému přestupku však nedošlo a hned poté Pezzuto ohlásil konec zápasu.

90+4
    Samuele Vignato zakončil brejk střelou před pokutovým územím, po teči obránce uvidíme roh.

90+3
    Žlutá karta pro tým AC Monza (Pablo Marí).

90+1
    Po van Hooijdonkově sražené střele z přímého volného kopu zahrávala Bologna roh. Ndoyeho centr skončil pouze na hlavě jednoho z obránců.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.

88
    Žlutá karta pro tým AC Monza (Roberto Gagliardini).

Karetního mariáše se zúčastnil i Roberto Gagliardini. Důvodem je podražení soupeře.

88
    Žlutá karta pro tým AC Monza (Thiago Motta).

Trenér Motta je napomínán za nesportovní chování.
    87. Saelemaekers se nechal hloupě vyloučit

87
    Druhá žlutá a následně červená karta pro tým Bologna FC (Alexis Saelemaekers).

No tohle, Alexis Saelemaekers se nechal hloupě vyloučit! Po žluté kartě rozhodčímu ironicky zatleskal, načež mu Ivano Pezzuto ukázal další žlutou znamenající předčasný odchod do kabin. Bologna tak dohraje zápas v oslabení.

87
    Žlutá karta pro tým Bologna FC (Alexis Saelemaekers).

Zezadu opět držený Saelemaekers už má toho dost a po soupeři se během hry zlostně ohnal.

85
    Žlutá karta pro tým AC Monza (Patrick Ciurria).

Ciurria ohrozil Aebischera vysokou nohou.

84
    Luca Caldirola znovu v akci, tentokrát vychýlil Saelemaekersovu nahrávku na roh. Po něm Lewis Ferguson hlavičkoval mimo tyče. Hosté ještě reklamují stažení van Hooijdonka, ale na penaltu to nebylo.

83
    Alexis Saelemaekers uplatnil svůj přehled ve hře, když přihrávkou kolem protivníka oslovil Ndoyeho. Ten chtěl vzápětí prostrčit míč do vápna, ale k tomu nedošlo. Výborně totiž zasáhl stoper Caldirola.

81
    Diváci na U-Power Stadium stále neviděli gól. Na nápravu mají fotbalisté závěrečných deset minut.

80
    Žlutá karta pro tým AC Monza (Samuele Birindelli).

Alexis Saelemaekers získal pro soupeře další žlutou kartu, tentokrát ho chytil za dres Birindelli.