Toronto – Buffalo 5:2 (kon.) | Carolina – Florida 4:1 (kon.) | Montreal – Ottawa 4:3 (kon.)
NY Islanders – Philadelphia 2:1 (kon.) | Nashville – Tampa 1:2 (po pr.) | Winnipeg – Calgary 2:3 (0:1 po s.n.)
Edmonton – Vancouver 2:1 (po pr.) | Anaheim – San Jose 4:2 (kon.) | Vegas – Los Angeles 3:4 (po pr.)
Toronto Maple Leafs
5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Buffalo Sabres
Čtvrtek 28.09.2023, 00:30 • Joe Thornton Community Centre, St. Thomas • Příprava NHL

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek dnešní noci. Napočtenou někdy příště! (03:19:17)

Joe Thornton Community Centre hlásí dohráno, letošní utkání Kraft Hockeyville v St. Thomas vyhráli Maple Leafs! Toronto bylo po převážnou většinu střetnutí jasně lepším týmem na hrací ploše a uspělo naprosto zaslouženě, zatímco Buffalo toho tentokrát moc nepředvedlo. Velkou měrou se na vítězství podílel Conor Timmins, který byl u čtyř z pěti zásahů svého celku.

Statistiky utkání: střely na branku: 41 – 15, trestné minuty: 4 – 8, využití přesilovek: 1/4 – 0/2.

59:46
    Utkání se už jen dohrává, oba týmy jsou s výsledkem smířeny. Torontu už výhru nic nevezme.
    59:24 Conor TIMMINS - 5:2

59:24
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Máme hotovo, Javorové listy si dnes připíší první vítězství v letošní přípravě! Pravděpodobně definitivní tečku za střetnutím v St. Thomas udělal CONOR TIMMINS, který překonal Housera prudkou ranou z hranice třetiny – 5:2! Asistence: Easton Cowan, Fraser Minten.

58:59
    Jeremy Davies (BUF) chvíli nato nedovoleně přišpendlil Holmberga na mantinel, s menším trestem za vražení na hrazení tak mizí na lavici hanby.

58:54
    Mohlo být hotovo! Holmberg utnul kombinaci Buffala, vyvezl puk do neutrální zóny a z velké vzdálenosti orazítkoval tyč opuštěné svatyně!

58:17
    McCabe vyhodil puk ven ze svého obranného pásma, hosté se musí na chvíli stáhnout z útoku.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:55
    Gólman Houser mizí na střídačku, Buffalo hraje vabank a zkouší štěstí při hře v šesti!

57:35
    Dvě a půl minut do konce. Sabres se znovu přesouvají dopředu, obrana Toronta ale stále drží.

56:48
    Johnsonův prudký projektil z modré čáry zmizel v chumlu těl před svatyní domácího výběru, Jones tak ani tentokrát nebyl nucen zasáhnout.

55:55
    Základní hrací doba se chýlí ke konci, Buffalu na vyrovnání zbývá něco přes čtyři minuty. Teď ovšem musel betonem zasahovat hostující Houser.

55:16
    Power pěknou přihrávkou nabídl puk k tyči, kde číhal Rousek. Jones ale vyjel blíže k českému útočníkovi, a výrazně mu tak ztížil střeleckou pozici.

54:38
    Kotouč nyní podle všeho opustil hranice hrací plochy, další vhazování proběhne před brankou Sabres.

Střely na branku: 38 – 12.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 8. Timmins (Lafferty, Knies), 33. Lafferty (Knies, Lagesson), 35. Domi (Timmins), 43. Clifford (Timmins, Minten), 60. Timmins (Cowan, Frase) – 13. Davies (Cozens), 37. Jokiharju (Olofsson, Rousek)

Toronto Maple Leafs: Jones (Petruzzelli) – McCabe (A), Klingberg, Lagesson, Liljegren (A), Lajoie, Timmins – Knies, Tavares (C), Robertson – Gregor, Holmberg, Lafferty – Domi, Minten, Hirvonen – Clifford, Cowan, Steeves.
    Trenér: Sheldon Keefe.

Buffalo Sabres: Luukkonen (41. Houser) – Power, Jokiharju, Johnson, Bryson, Davies, Panocha – Rousek, Cozens (A), Olofsson – Murray, Krebs, Warren – Weissbach, Jost, Mersch (A) – Slaggert, Richards, Kisakov.
    Trenér: Don Granato.

Rozhodčí: Rank, Dunning – Cherrey, Flemington.