Columbus – Buffalo 5:3 (kon.) | New Jersey – NY Rangers 5:2 (kon.) | Pittsburgh – Detroit 1:2 (kon.)
Edmonton – Calgary 7:2 (kon.) | Vancouver – Seattle 1:2 (kon.)

3. Ivan Provorov (CBJ) 0+2 (03:46:47)

Columbus na svém ledě dokázal oplatit Buffalu necelý týden starou porážku z jejich kluziště a zvítězil 5:3. Do třetí třetiny se šlo sice za smírného skóre, ale povedenou trefou od modré strhl vedení ve 49. minutě na stranu domácích Adam Fantilli, načež do prázdné klece přidal minutu a půl před koncem Kirill Marčenko.

59:16
    Ještě to Sabres zkouší bez brankáře, aby si vyzkoušeli hru v šesti.
    58:32 Kirill MARČENKO - 5:3

58:32
    Columbus právě vstřelil branku!
    Skutečně Buffalo odvolalo brankáře, nicméně se k ničemu nedostalo. Naopak do útoku vyrazili domácí a KIRILL MARČENKO dává pojistku do prázdné klece. Bez asistence.

57:59
    Postavení mimo hru Buffala.

56:55
    Pomaličku se blíží koncovka základní hrací doby. Buffalo se nyní moc do šancí nedostává. Dá se očekávat, že brzy po obsazení útočného pásma, vyrazí Luukkonen na střídačku.

55:53
    Columbus se přesunul do útočného pásma, kde Werenski nastřelil brankáře Luukkonena.

55:09
    Merzlikins vyrazil střelu Powera před sebe a po odraženém puku rychle skočil, aby nepřipustil nějakou hrozbu dorážky.

54:50
    Tuch vypálil na Merzlikinse z pravé strany. Domácí brankář likviduje tento pokus a přerušuje hru. Komerční pauza.

54:02
    Sražená střela domácího týmu rozvlnila ochrannou síť za brankou.

53:05
    Kotouč ve středním pásmu vyletěl na jednu ze střídaček. Předposlední komerční brejk.

52:19
    Domácí se dostali do přečíslení dvou proti jednomu, ale kvůli špatné a nepřesné přihrávce se sami připravili o možnost ohrozit branku Buffala.

51:15
    Pasáž plná nepřesností nyní provází přelom do druhé části závěrečné třetiny. Oba týmy ztrácí až příliš často puk.

50:08
    Gaudreau od levého mantinelu příliš nebezpečnou střelu na Luukkonena nevyslal.

49:54
    Peterkův průnik po levé straně byl zakončen i střelou, ale Merzlikins ramenem odrazil kotouč do ochranné sítě.

49:08
    Blue Jackets jsou znovu v útočném pásmu. Bemstrom tentokrát svou střelou trefil připraveného Luukkonena, jenž přerušuje hru. Komerční pauza.
    48:43 Adam FANTILLI - 4:3

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 7. Laine (Gaudreau, Bean), 10. Bemström (Provorov, Severson), 21. Gaudreau (Marčenko, Laine), 49. Fantilli (Provorov, Severson), 59. Marčenko – 12. Girgensons (Johnson, Samuelsson), 34. Power (Peterka), 39. Benson (Samuelsson)

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (Čajan) – Werenski, Peeke, Provorov, Severson, Bean, Gudbranson – Marčenko, Laine, Gaudreau – Texier, Jenner, Bemström – Danforth, Fantilli, Johnson – Robinson, Kuraly, Sillinger
    Trenér: Pascal Vincent

Buffalo Sabres: Luukkonen (Comrie) – Clifton, Dahlin, Jokiharju, R. Johnson, Power, Samuelsson – Greenway, Mittelstadt, Tuch – Peterka, Biro, Olofsson – Benson, Krebs, Rousek – Girgensons, Jost, Okposo
    Trenér: Don Granato

Rozhodčí: Syvret, Brenk – Kovachik, Grillo