Astana – Plzeň 1:2 (kon.) | Besiktas – Lugano 2:3 (kon.) | Bodö/Glimt – Club Bruggy 0:1 (kon.)
Breidablik – Zorja Luhansk 0:1 (kon.) | FC Ballkani – Dinamo Záhřeb 2:0 (kon.) | Gent – Maccabi Tel Aviv 2:0 (kon.)
KÍ Klaksvík – Lille 0:0 (kon.) | Olimpija Lublaň – Slovan Bratislava 0:1 (kon.) | Aberdeen – Helsinki 1:1 (kon.)
Alkmaar – Legia 1:0 (kon.) | Aston Villa – Zrinjski Mostar 1:0 (kon.) | Čukarički – Genk 0:2 (kon.)
Fiorentina – Ferencváros 2:2 (kon.) | Nordsjaelland – Ludogorec 7:1 (kon.) | PAOK – Frankfurt 2:1 (kon.)
Trnava – Fenerbahce 1:2 (kon.)
Besiktas Istanbul
2:3 (1:0)
FC Lugano
Čtvrtek 05.10.2023, 18:45 • Vodafone Park (kapacita 41.188 diváků) • Evropská konferenční liga • Skupina D

Zápas je u konce. A děly se teda věci! Besiktas navýšil na 2:0, ale vzápětí dostal druhou žlutou kartu Rosier. A Turci hru v oslabení absolutně nezvládli. Dvakrát inkasovali, Bailly to vše završil vlastence v devadesáté minutě a extrémně neočekávaný comeback byl na světě. Lugano zvítězilo 3:2. (20:42:57)

86
    Autorem branky je ŠKELQIM VLADI. Asistence: Allan Arigoni.

81
    Střídání v týmu Besiktas Istanbul:
    ze hřiště odchází Salih Uçan, přichází Demir Tiknaz.
    81. Ignacio ALISEDA - 2:1

81
    Autorem branky je IGNACIO ALISEDA.

77
    ze hřiště odchází Vincent Aboubakar, přichází Baktijor Zajnutdinov.

74
    Střídání v týmu FC Lugano:
    ze hřiště odchází Krešnik Hajrizi, přichází Škelqim Vladi,
    ze hřiště odchází Jhon Espinoza, přichází Yanis Cimignani.

66
    ze hřiště odchází Alex Oxlade-Chamberlain, přichází Jackson Muleka,
    ze hřiště odchází Rachid Ghezzal, přichází Onur Bulut.

65
    ze hřiště odchází Uran Bislimi, přichází Roman Macek,
    ze hřiště odchází Albian Hajdari, přichází Allan Arigoni,
    ze hřiště odchází Jonathan Sabbatini, přichází Ignacio Aliseda.

61
    Druhá žlutá a následně červená karta pro tým Besiktas Istanbul (Valentin Rosier).
    52. Vincent ABOUBAKAR - 2:0

52
    Besiktas Istanbul právě vstřelil branku!
    Autorem branky je VINCENT ABOUBAKAR.

46
    ze hřiště odchází Cenk Tosun, přichází Milot Rašica.

46

První poločas je u konce. Dlouho se nic moc nedělo, pak si ale Vincent Aboubakar našel míč a poslal ho do branky. Následně padly ještě dvě žluté karty za nesportovní chování. Po prvním poločase tak ve Vodafone Parku panuje stav 1:0.

Jiří Polášek

Branky: 38. Aboubakar (Ghezzal), 52. Aboubakar – 81. Aliseda, 86. Vladi (Arigoni), 90. Bailly (vla.)

Karty:   43. Rosier (BES) – 43. Bottani (LUG)   61. Rosier (BES)

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 3:12. Rohy: 1:1. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 12:8.
    Besiktas Istanbul: Destanoglu – Rosier, Bailly, Colley, Masuaku – Uçan (81. Tiknaz), Hadžiahmetović, Oxlade-Chamberlain (66. Muleka) – Ghezzal (66. O. Bulut), Aboubakar (77. Zajnutdinov), Tosun (C) (46. Rašica).
    Náhradníci: Yuvakuran – Amartey, Bingöl, Kılıçsoy, Onana, Rebić, Uysal.

Trenér: Senol Gunes

FC Lugano: Saipi – Espinoza (74. Cimignani), Mai, Hajrizi (74. Vladi), Hajdari (65. Arigoni) – Bislimi (65. Macek), Grgic, Sabbatini (C) (65. Aliseda) – Steffen, Celar, Bottani.
    Náhradníci: Deana, D. Mina – Babic, El Wafi, Mahmoud, Marques.