Třinec – Mladá Boleslav 4:1 (kon.) | K. Vary – Litvínov 1:4 (kon.) | Kladno – Mountfield HK 3:4 (po pr.)
Pardubice – Kometa Brno 5:3 (kon.) | Olomouc – Plzeň 3:2 (kon.)
Rytíři Kladno
3:4 (0:0, 2:2, 1:1 - 0:1)
Mountfield HK
Pátek 06.10.2023, 18:00 • ČEZ stadion, Kladno • Tipsport extraliga • 8. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Rytíři se nacházejí na posledním 14. místě v tabulce Tipsport extraligy a mají na svém kontě 4 body. Kladno naposledy zavítalo na led Plzně, kde sehrálo zajímavou bitvu. Rytíři začátkem druhé třetiny prohrávali o dva góly, ale během sedmi minut otočili skóre zápasu a najednou vedli 4:2. Ve třetí třetině Kladno usilovalo o udržení výsledku, ale v 51. a následně v 59. minutě trefy přidala Plzeň a zápas musel jít až do prodloužení. V něm si hosté kotouč ohlídali a hattrickem se blýskl Jaromír Pytlík.

Nejproduktivnějšími hráči Rytířů jsou Jiří Ticháček (3+2) a Jaromír Pytlík (3+1). Do utkání proti Plzni naskočil do branky Adam Brízgala a kvůli čtyřem inkasovaným gólům si o trochu pohoršil statistiku – jeho úspěšnost je 90,74 %. V zápase na ledě Plzně bylo Kladno vyloučeno "jen" čtyřikrát a jeho úspěšnost v ubránění oslabení klesla na 90 %. V oslabení dostalo jeden gól.

Výsledky posledních zápasů Kladna:

Bílí Tygři Liberec – Rytíři Kladno 3:2
    Rytíři Kladno – HC Kometa Brno 1:4
    HC Škoda Plzeň – Rytíři Kladno 4:5p

Mountfield se nachází na 6. místě v tabulce Tipsport extraligy a má na svém kontě 12 bodů. Hradci se podařil vstup do sezony a následně několik kol bral bod alespoň za remízu. V posledním utkání ale Mountfield přivítal na domácím ledě hráče z Karlových Varů a nezapsal si žádný bod kvůli prohře 2:4. Ve třetí třetině šel Hradec do vedení 2:1, ale ve 48. a 54. minutě Vary skóre otočily a 14 vteřin před koncem si pojistily svoji výhru do odkryté klece.

Nejproduktivnějšími hráči Mountfieldu jsou Oliver Okuliar (6+3) a Jeremie Blain (2+6). Do posledního zápasu naskočil mezi tři tyče Henri Kiviaho, který si držel 100% úspěšnost, ale kvůli prohře a jen 11 zásahům si pohoršil na úspěšnost 95,08 %. Hradec má nejvyšší procentuální úspěšnost ve využití přesilových her ze všech týmů. Z 21 přesilových her dokázal vsítit sedm gólů – 33,33 %.

Výsledky posledních zápasů Hradce Králové:

Mountfield HK – HC Verva Litvínov 2:3sn
    HC Oceláři Třinec – Mountfield HK 0:5
    Mountfield HK – HC Energie Karlovy Vary 2:4

Páteční zápas bude výjimečný hlavně pro Radka Smoleňáka. Ten se po 12 letech vrací do kladenského klubu právě z Hradce Králové, kde zasáhl do sedmi sezon.

Rytíři Kladno: Bow (Brízgala) – Dotchin (A), Hejda, Ticháček, Martenet, Veber, Slováček, Babka – Sideroff, Plekanec (C), Frolík – Tralmaks, Klepiš, Jarůšek – Bláha, Pytlík, Strnad (A) – M. Procházka, Melka, Smoleňák.

Mountfield HK: Kiviaho (Bartošák) – Jank, Blain (C), Kalina, F. Pavlík, Pavelka, Freibergs, Marcel – R. Pavlík, Zachar, Šťastný – Okuliar, Tamáši, Jasper – Perret, Lalancette, Jergl (A) – Chalupa, Pilař, Novotný.

Rozhodčí: Pražák, Sýkora – Ondráček, Thuma.

00:01

00:05
    Úvodní vhazování vyhráli hosté.

00:40
    První střelu mohl obstarat Tralmaks, ale puk skončil jen na vnější síti.

Fanoušci si připravili choreo na přivítání Radka Smoleňáka.

03:14
    Hradci je odpískáno zakázané uvolnění a vhazovat se bude před Kiviahem.

03:20
    Domácí vyhráli vhazování a drží si útočné pásmo. Ke střele se ale nedostali a na druhou stranu míří Hradec. Jemu je ale odpískána přihrávka rukou.

04:10
    Hejda dostal v útočném pásmu přihrávku, ale upadl. Nicméně se od jeho brusle opět kotouč odrazil k přihrávajícímu kladenskému hráči. Jeho střelu z levého kruhu Kiviaho poslal do bezpečí.

06:10
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno:
    Radek Smoleňák – 2 min., krosček.

06:10
    A Radek Smoleňák se hned přidal k vysokému počtu kladenských vyloučení a jde si sednout na trestnou lavici.

06:12
    Kladenští vyhráli vhazování a hned se osvobodili.

06:45
    A Kladenští dávají branku v oslabení. Plekanec a Sideroff se vydali do přečíslení, Sideroff dostal přihrávku od Plekance na dlouhou hokejku, nicméně jeho střelu ještě Kiviaho vyrazil. Tomáš Plekanec se ale nemýlil a zkušeně kotouč dorazil do sítě. Asistence: Deven Sideroff.

06:45
    Nicméně se celá situace ještě zkoumá, hosté si vzali trenérskou výzvu kvůli nedovolenému bránění brankáři.

06:45
    Rozhodčí gól neuznali a skóre je stále 0:0.

06:45
    Vyloučení v týmu Mountfield HK:
    Oliver Okuliar – 2 min., držení.

07:22
    Pavlíkovu střelu Bow chytá do lapačky.

07:45
    Bláha přihrál Pytlíkovi, ale jeho střela byla už z ostrého úhlu a Kiviaho neměl se zákrokem problém.

08:41
    Kladnu je odpískána přihrávka rukou a Kladno je vykázáno z útočného pásma.

08:52
    Rozjetý Klepiš se trefil mimo klec.

09:52
    Bow radši zakryl skákající kotouč pod lapačku.

11:34
    Plekanec mohl od levé tyčky branky střílet, ale jeho pokus skončil jen na prvním bránícím hráči.

12:36
    Pilař se procpal až před Bowa, ale nepodařilo se mu kotouč procpat až za jeho záda.

14:51
    Kladenský tlak gólem neskončil. Nejblíž k tomu měl Plekanec, ale jeho střelu Kiviaho dobře viděl.

15:43
    Chalupova střela skončila zaklíněná mezi Bowovými betony.

16:41
    Radek Smoleňák – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku.

16:44
    Kladno se hned po vhazování osvobozuje.

17:22
    Hradečtí se snažili vehementně kotouč protlačit až za Bowa. Z toho vznikla mela, rozhodčí ale nikoho nevyloučil.

18:47
    Proti Šťastnému střele z pravého kruhu se Bow přesunul na poslední chvíli.

19:05
    Ticháčkova střela byla z ostrého úhlu a trefil pouze vnější síť branky.

19:35
    Hejdova střela, kterou nikdo nebránil, skončila jen mimo klec.

20:00

Zápas začal od obou týmů velice aktivně. V 7. minutě byl vyloučen Smoleňák, nicméně radost na chvíli zavládla na domácí straně. Plekanec se Sideroffem ujeli do přečíslení a Plekanec vstřelil gól. Avšak Hradec si vzal trenérskou výzvu a gól nebyl kvůli nedovolenému bránění brankáři uznán. Následně bylo více na puku Kladno, ale stav se do konce třetiny nezměnil.

Další třetina začne přibližně v 18:58.

20:01

20:35
    Vhazování vyhráli domácí, kteří také začínají druhou třetinu aktivněji.

20:56
    Jasperova střela skončila v Bowově náruči.

22:20
    Kladno právě vstřelilo branku! A Kladenští podruhé rozvlňují síť a tentokrát gól platí. Lalancette ztratil kotouč ve svém obranném pásmu, čehož využil MARTIN PROCHÁZKA, projel mezi všemi hráči a uklidil kotouč za Kiviaha. Bez asistence.

23:41
    Kladno právě vstřelilo branku! A Kladno po necelých dvou minutách odskakuje na rozdíl dvou gólů. Klepiš přihrál osamocenému EDUARDSI TRALMAKSOVI, který zblízka rozhýbal hradeckého gólmana a poslal kotouč až za brankovou čáru. Asistence: Jakub Klepiš, Richard Jarůšek.

25:29
    Chalupova střela skončila v náručí Bowa.

26:03
    Hradec právě vstřelil branku! Hradec snižuje na 1:2. Z chumlu před brankou se kotouč vynořil před úplně volným ADAMEM NOVOTNÝM, který trefil odkrytou branku. Novotnému je teprve patnáct let a dnes zapisuje svůj první zápas za áčko. Asistence: Matěj Chalupa, Radek Pilař.
    26:03 Adam NOVOTNÝ - 2:1

26:21
    Radovan Pavlík – 2 min., hákování.

27:06
    Hradec se hned osvobozuje.

27:19
    Navíc se Hradec ujal kotouče v obranném pásmu Kladna po chybě domácího hráče. Ke střele se ale nedostal.

27:58
    Hradec se znovu po krátké návštěvě Kladna v útočném pásmu osvobozuje.

28:21
    Kladnu se tato přesilová hra vůbec nepovedla.

30:15
    Freibergsovu střelu od modré Bow vyrazil.

30:34
    Hradec právě vstřelil branku! A Mountfield srovnává na 2:2. OLIVER OKULIAR střelil kotouč úplně z nulového úhlu a puk procedil mezi tyčkou a Bowem. Asistence: David Šťastný, Ralfs Freibergs.

30:34
    Po gólu byla branka posunutá a rozhodčí ještě zkoumali, zda by kotouč neminul svoje pole, kdyby posunutá nebyla a kdy se vychýlila ze svého postavení.

32:06
    Marcel hned po vhazování prověřil Bowa, ale ten kotouč chytá do náruče.

33:11
    I Pavelka zkusil střílet z nulového úhlu, ale jeho pokus skončil na vnější síti branky.

35:45
    Smoleňák nejdříve příhodně clonil před brankářem a následně mohl dorážet, ale puk mu utekl.

36:49
    Dotchinova tečovaná střela trefila Kiviaho do helmy a odrazila si vysoko do vzduchu.

37:29
    Ralfs Freibergs – 2 min., nedovolené bránění.

38:15
    Kladenští nahráli přímo na hůl hostům, kteří vyrazili dopředu. Zacharova střela ale končila jen veprostřed Bowa, který si kotouč nenechal a rozehrál hru.

39:29
    I další přesilová hra Kladna nebyla dobrá a skóre zůstává 2:2.

39:48
    Okuliarova střela z otočky Bowa nevyvedla z míry.

40:00

Na začátku druhé třetiny byla vidět od obou týmů nepřesná hra a ani jeden z nich se nedokázal na delší čas udržet v pásmu soupeře. Nicméně ve 23. a následně ve 24. minutě domácí rozradostnili svoje fanoušky a šli do vedení zásluhou Martina Procházky a Eduardse Tralmakse. Hosté se však nenechali zastrašit a Adam Novotný snížil ve 27. minutě na 1:2. Navíc je Novotnému teprve 15 let a jedná se o jeho první zápas v dospělém hokeji. A ve 31. minutě se opět radovali hosté, když se Oliveru Okuliarovi povedl skvělý kousek a našel ten nejmenší prostor z nulového úhlu mezi tyčkou a brankářem. Kladno jako by poté přestalo hrát a jen se bránilo. I do třetí třetiny se tak půjde za vyrovnaného stavu.

Další třetina začne přibližně v 19:52.

40:01

40:20
    Zachar zkusil z otočky vystřelit, ale jeho střelu zablokovali stojící hráči před brankou.

43:08
    Hra je od obou týmů nepřesná, ale více ze hry má Hradec. Zachar opět vyzkoušel pozornost Bowa.

43:40
    V rohu kluziště se strhla bitka.

43:40
    Chris Martenet – 5 min., bitka.

Patrik Marcel – 2 min., napadení + 5 min., bitka, odpyká Matěj Chalupa,
    2 min..

43:44
    Kladno právě vstřelilo branku! Kladno rychle využívá přesilovou hru. Plekanec vyhrál buly, kotouč prošel na Ticháčka, který přihrál na EDUARDSE TRALMAKSE na vrchol kruhu. Odtud se lotyšský útočník nemýlil a prostřelil vše před sebou. Asistence: Jiří Ticháček, Tomáš Plekanec.

46:09
    Hradec právě vstřelil branku! A Hradec opět odpovídá. Pavlík zpoza branky chtěl uklidit kotouč za Bowa, ale od brankářských betonů se kotouč odrazil k MARKU ZACHAROVI, který se trefil přesně. Asistence: Radovan Pavlík, Filip Pavlík.

47:18
    Kladenští vyrazili ve třech dopředu, ale Bláhovu střelu Kiviaho dobře viděl.

49:39
    A opět Kladenští vyrazili dopředu, ale i když Tralmaksovu přihrávku ještě tečoval hradecký hráč, puk letěl mimo klec.

50:33
    Filip Pavlík zůstal ležet po střetu s Pytlíkem a byl v doprovodu dopraven na střídačku.

51:09
    Patrik Marcel – 2 min., napadení.

51:33
    Kladenští vyhráli vhazování, ale zanedlouho se Hradec osvobodil.

51:57
    A Kladenští opět ztrácí pásmo.

53:10
    Zbytek přesilové hry si Kladenští jen přihrávali a nevystřelili.

54:15
    Po přesilové hře se u puku drželi hosté, ale také nic nevymysleli a kotouč končí v ochranné síti.

Dnešní utkání sleduje 2641 diváků.

54:35
    Šťastný teď nebezpečně útočil na kladenskou branku, ale ani jeho pokus neskončil gólem.

55:26
    Chris Martenet – 2 min., podrážení.

55:55
    Hradec zůstává v útočném pásmu a snaží se navýšit.

56:15
    Dotchin kolenem zbržďuje puk a posílá kotouč pryč z pásma.

57:12
    A Kladno se opět osvobozuje.

57:35
    Radovan Pavlík mohl dorážet do úplně volné klece, ale Bow se na poslední chvíli stačil přesunout.

57:37
    Radovan Pavlík – 2 min., držení hole.

57:49
    Jarůškova střela končí v náručí brankáře.

58:03
    Perret ujížděl na Bowa, který skvěle zasáhl.

58:32
    Smoleňák na druhé straně byl dobře postaven u předbrankového prostoru, ale jeho střela z otočky nebyla důrazná.

59:37
    Přesilová hra končí zákrokem lapačky po Plekancově střele.

59:45
    Strnadovi nesedla přihrávka a tak nemohl ujíždět sám na Kiviaho.

60:00

Domácí šli opět do vedení zásluhou Tralmakse, ale Hradec neotálel a dotáhl se trefou Zachara. Následně si oba týmy vyzkoušely přesilové hry, ale skóre se do konce třetiny nezměnilo. Hra tak bude pokračovat prodloužením.

60:01

60:10
    Prodloužení začíná kotoučem na hokejce hostů.

60:55
    Okuliar ztratil puk v útočném pásmu, ale za pár chvil jsou opět na kotouči hosté.

61:45
    Slováčkům pokus o střelu z blízka nevyšel a kladenský obránce se jen sklouznul po ledě.

62:26
    Po střele Sideroffa je hra přerušena.

62:41
    Ticháček si zkušeně podržel kotouč na hokejce a zkoušel zakončil bekhendem. Kiviaho chytá a přerušuje hru.

63:34
    Frolíkům bekhend proletěl jen mezi betony Kiviaho předbrankovým prostorem pryč.

64:47
    Hradec právě vstřelil branku! Hradec rozhoduje 13 vteřin před koncem prodloužení o své výhře a veze z Kladna 2 body. CHRISTOPHE LALANCETTE si podržel kotouč a zasunul puk za ležícího Bowa. Asistence: Jérémie Blain.

I když prodloužení začali aktivně hosté, následně bylo více šancí na hokejkách Kladna, které mohlo několikrát zápas ukončit. 13 vteřin před koncem ale rozhodl CHRISTOPHE LALANCETTE a Hradec Králové si domů veze 2 body.

Nejlepší hráči utkání: DEVEN SIDEROFF (KLA) a CHRISTOPHE LALANCETTE (MHK).

Přeji hezký zbytek večera. (20:44:18)

Anna Ardonová

Branky a nahrávky: 23. M. Procházka, 24. Tralmaks (Klepiš, Jarůšek), 44. Tralmaks (Ticháček, Plekanec) – 27. A. Novotný (Chalupa, Pilař), 31. Okuliar (Šťastný, Freibergs), 47. Zachar (R. Pavlík, F. Pavlík), 65. Lalancette (Blain)

Rozhodčí: Pražák, Sýkora – Ondráček, Thuma