Zlínsko – Slovácko B 2:1 (kon.) | Hranice – Třinec 2:1 (kon.) | Hlučín – Hodonín 3:1 (kon.)
FC Zlínsko
2:1 (1:0)
1.FC Slovácko B
Pátek 06.10.2023, 16:00 • Stadion Otrokovice, Otrokovice • Moravskoslezská fotbalová liga • 10. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Příjemné páteční odpoledne, v rámci 10. kola Moravskouslezské fotbalové ligy na sebe narazí celky Zlínska a B-týmu Slovácka. Příjemnou zábavu!

FC Zlínsko
    Klub z Otrokovic se po deseti kolech nachází na 9. místě tabulky MSFL. Z posledních pěti zápasů si však připsal pouze bod za remízu 2:2 s Uničovem, nestačil však na B-tým Karviné (0:5), Frýdlant nad Ostravicí (0:2), Blansko (0:1) a Znojmo (prohra 1:4). Jak je na výsledcích vidět, Zlínsko postrádá střelce. Nejlepším hráčem, co se branek týče, tak je duo Jiří Kiška – Oleksandr Pernatskyi.

1. FC Slovácko B
    B-tým prvoligového klubu je na tom v tabulce velmi bídně, a to znamená, že se po deseti odehraných kolech nachází na posledním místě tabulky. Ze zmiňované porce zápasů dokázali svěřenci trenéra Němčického zvítězit pouze v jednom případě, a to s Blanskem 2:0. Jinak dokázalo „béčko“ z Uherského Hradiště třikrát remizovat a v šesti střetnutích dokonce prohrát.
    Nejlepším střelcem pak je David Kratochvíla, který doposud zapsal Dvě branky.

FC Zlínsko: Kalina – Krakovčík, Kašpárek, Dziuba, Kiška, Pernatskyi (C), Dano, Mirvald, Weber, Sova, Russmann
    Náhradníci: Gröger – Ilič, Waclawik, Rožek, Gerža, Vintr
    Trenér: David Rojka

1.FC Slovácko B: Andres – Šlechta, Polák, Stropsa, Kozel, Kočí, Severa, Břečka, Koryčan, Holásek (C), Janečka
    Náhradníci: Urban – Polák, Marek, Pelikán, Hanslík
    Trenér: Pavel Němčický

Rozhodčí: Prokůpek – Kolář, Slabý.

1

4
    Centr z levé strany Zlínska jen proletěl celým pokutovým územím.

5
    PO zákroku hostujícího Holáska budou rozehrávat domácí u středové lajny.

6
    Standardku z pravé strany vyráží mimo pokutové území brankář Slovácka Andres.

8
    Domácí záložník Jakub Sova propustil míč za sebe, tam však před jeho spoluhráčem míč odkopává do autu obránce Slovácka.

10
    Po přihrávce Webera to vypadalo, že bude David Kašpárek postupovat sám na branku, přihrávka od jeho spoluhráče však postrádala přesnost a balon končí až u brankáře Andrese.

11
    Domácí Gouamene Dano udržel míč v obklíčení třech hráčů hostů, čímž si vysloužil i potlesk domácích fandů.

12
    Akce Slovácka úspěšná nebyla, míč vrátí do hry gólman otrokovického celku Kalina.

13
    Hostující snajpr Koryčan sice dokázal míč za sebe prodloužit, tam ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.

14
    Brankáři domácích se odkop vůbec nepovedl a končí za autorovu čarou. Před tou však ještě došlo k souboji, po kterém dopadl na reklamní banner MIrvald a dlouho se z trávníku zvedá.

15
    Jeden z domácích fotbalistů zahrál rukou, rozehrávat bude poslední celek MSFL.

16
    Před dotírajícím Mirvaldem odkopává do autu gólman Josef Andres.

17
    Aleš Kočí v ofsajdu u levé lajny hřiště.

18
    Koryčan ze prosmýkl na pravé straně vše nasvědčovalo, že byl faulován, hlavní rozhodčí však rozpažil a míč mezitím poklidně doputoval do zámezí.

20
    Hostující Štěpán Kozel zůstal ležet na zemi, hlavní sudí Prokůpek raději přerušuje hru.

20
    Po několika soubojích na u postranní lajny poslal hlavou míč do zámezí Dziuba.

21
    Přihrávka Jakuba Sovy byla sražena na rohový kop.

22
    Po roku se míč odráží od jednoho z domácích fotbalistů za brankovou čáru.

23
    Zlínsko bude opakovat vhazování na pravé straně hrací plochy.

24
    Hostující Severa faulovaný po zisku míče Danem, Slovácko bude rozehrávat standardní situaci.

25
    Nebezpečný centr Stropy pouze proletěl pokutovým územím, Dziuba nabíhal do vápna pozdě.

26
    Centr z levé strany hlavičkoval Jakub Sova, jeho pokus však byl hodně slabý a brankář Andres míč v pohodě sbírá.

27
    Domácí Krakovčík raději odehrává míč do autu, B-tým Slovácka vrátí míč do hry.

27
    Hosté vhazují v blízkosti zařízení soupeře.

28
    Po přihrávce Kočího zakončoval David Šlechta, jeho pokus však míjí bližší tyč Kalinovy branky.

29
    Slovácko odvrací autové vhazování Gouameneho Dana.

30
    I další zajímavý centr z levé strany pouze prosvištěl šestnáctkou hostí.

31
    Probíjející se Kašpárek byl zastavený kapitánem Slovácka Holáskem.

32
    Tentokrát Zlínsko centrovalo z druhé strany, do míče se poté „nůžkami“ opřel aktivní Sova, jeho pokus však skončil jen vysoko nad brankou.

33
    V souboji dvou dresů s číslem 3 odkopává před gólmanem domácích Krakovčík.

34
    Po odkopu jednoho z hostujících fotbalistů končí míč daleko za tribunou.

34
    Nepřesnost v kombinaci Slovácka, domácí budou vhazovat.

35
    Po souboji Sovy a Břečky skončil na trávníku domácí záložník, který také bude muset být ošetřen.

36
    Domácí fotbalista bude ošetřen za postranní čarou, mezitím tak bude s míčem kombinovat Slovácko.

38
    Navrátilec na hřiště Sova hlavičkuje pouze do autu.

39
    Roh pro Zlínsko.

41
    Tým Zlínsko právě vstřelil branku!
    A ve 41. minutě se domácí ujímají vedení! Na centr z rohového kopu si naskočil domácí DAVID KAŠPÁREK a z prostoru přední tyče svou hlavičkou překonává brankáře Andrese!

43
    A domácí jsou při chuti, tentokrát své štěstí zkoušel zpoza vápna Sova, trefil však pouze obránce.

44
    A další šance Zlínska! Po samostatném průniku se sám před brankářem Andresem zjevil Martin Krakovčík, který udělal brankáři Slovácka a mohl zakončovat do prázdné branky, trefil však pouze boční síť.

Hlavní rozhodčí nastavuje 1 minutu.

45+1

Po prvním poločase odcházejí do kabin šťastnější domácí fotbalisté, kteří vedou díky trefě z 40. minuty nad B-týmem Slovácka 1:0.
    V prvních třiceti minutách byla hra vyrovnaná, oba týmy se střídaly v držení míče, ale k ohrožení branek se nedostaly. Poté trochu přebralo otěže hry domácí Zlínsko, které poslalo před branku gólmana Andrese i několik nebezpečných centrů, všechny však pokutovým územím jen proletěly. Ale domácí se dočkali ve jedenačtyřicáté minutě, když rohový kop proměnil ve svůj druhý gól v sezoně David Kašpárek. O pár minut poté mohl ještě vedení Zlínska navýšit Krakovčík, po kličce brankáři Slovácka však z úhlu zakončil jen do boční sítě.

Druhý poločas začne přibližně v 17:01.

Na trávník už přicházejí domácí fotbalisté, následováni také hráči Slovácka.

46

46
    Druhý poločas rozehráli hosté.

46
    Hned v úvodu byl falulován David Polák, vzápětí však získal míč domácí Weber, který však byl pak odebrán od míče obráncem Slovácka..

47
    Pod tribunou faulovaný domácí Pernatskiy, hlavní rozhodčí Prokůpek píská faul.

48
    Po přiťuknutí míče od Kašpárka pálil Petr Mirvald, trefil však možná tak projíždějící trolejbus za brankou.

49
    Slovácko se prokombinovalo přes levou stranu, poté proběhl v pokutovém území souboj mezi Stropsou a Danem, ve kterém byl očividně faulován hostující fotbalista. Hlavní rozhodčí však rozpažil a nechal hru pokračovat.

50
    V blízkosti branky Andrese budou vhazovat domácí.

52
    Zlínsko mohlo vést o dvě branky! Střela jednoho z domácích fotbalistů zpoza pokutového území však skončila jen na tyči!

53
    Po brejku Slovácka je hra přerušena, nebo't na trávníku zůstal ležet zatím jediný střelec branky dnešního duelu.

55
    Jeden z hostujících fotbalistů se provinil faulem, hra je znovu přerušena.

56
    Centr kapitána Zlínska Pernatskyiho byl ztečován na rohový kop.

57
    Centr od Sovy však přeletěl celé pokutové území a stočil se za brankovou čáru, rozehrávat tak bude domácí gólman Josef Andres.

58
    Přihrávka Dziuby odvrací z pokutového území hostů Štěpán Kozel.

60
    Zlínsko ve druhém poločase zatím určuje tempo hry, tentokrát byl centr od Kišky zblokován na autové vhazování.

61
    Po dlouhé autu došlo k nepříjemné srážce dvou hostujících fotbalistů, hlavní rozhodčí Prokůpek hru správně přerušuje.

62
    Po ošetřování se pokračovalo ve hře, ale jenom chvíli, neboť pak byl v ofsajdu domácí Kiška.

63
    Zlínsko má k dispozici rohový kop.

63
    Po rohu hlavičkoval v malém obdélníku Kašpárek, míč však zůstal někde ve změti těl před brankou! Nakonec si jej našel brankář Andres a sbírá míč do náručí.

65
    A znovu byli v útoku domácí, nejnebezpečněji asi vypadal centr Kišky, který však byl odkopnut mimo hrací plochu hostujícím záložníkem Kočím.

66
    Před obranou Zlínska teď měl dost prostoru nejprve Kozel a poté i Severa, který také vypálil, ale trefil jen nohu svého spoluhráče.

67
    Akce Zlínska měla krátkého trvání, míč končí v zámezí a vhazovat bude na pravé straně hřiště Slovácko.

69
    Domácí celek z Otrokovic bude rozehrávat další roh.

70
    První centr zvládl odvrátit David Šlechta, druhý pak kapitán Slovácka Holásek.

71
    Po rychlém vhazování Šlechty a práci Koryčana budou hosté kopat roh.

72
    Po rohovém kopu pálil Severa, branku však minul o hodně.

72
    Po přihrávce Dana uháněl po levé straně Kiška, který také vypálil, brankář Andres však jeho střelu na přední tyč vyráží. Roh pro domácí.

73
    Po odvráceném nebezpečí z rohového kopu byl ve středu hřiště faulovaný Kočí, hra je zastavena.

74
    Ztečovaná přihrávka Janečky doputovala až k brankáři Kalinovi.

75
    Před Koryčanem odehrává ve skluzu míč na rohový kop domácí kapitán Pernatskyi.

76
    David Šlechta v ofsajdu, bude se střídat.

77
    Střídání v týmu FC Zlínsko:
    ze hřiště odchází Sova, přichází Rožek.

78
    Žlutá karta pro tým FC Zlínsko (Kašpárek).

78
    Slovácko bylo blízko vyrovnání! Po centru z levé strany hlavičkoval David Šlechta, brankář Kalina však předvádí parádní zákrok! Roh pro hosty.

79
    Z rohu sice hosté branku Zlínska ohrozili, ale střela jednoho z jejich hráčů však míří jen do náruče brankáře domácích.

80
    Domácí Oleksandr Pernatskyi u půlící čáry sestřelil slováckého Kozla a vidí zaslouženou žlutou.

83
    Slovácko B právě vstřelilo branku!
    Je vyrovnáno! Střela Koryčana sice skončila na tyči, vzápětí se však míč od konstrukce odrazil přesně na nohu ALEŠE KOČÍHO, který se z voleje trefuje přesně k pravé tyči!

84
    ze hřiště odchází Russmann, přichází Vintr.

85
    A skóre mohlo být opačné, Tadeáš Koryčan však ztroskotal na brankáři Kalinovi! Útočník Slovácka se navíc při střele očividně zranil a musí být ošetřen.

86
    Slovácko v 86. minutě vhazuje pod tribunou.

86
    A další šance hostů! A znovu ji měl Koryčan, který zakončoval v ideální pozici, avšak v poslední chvíli mu do střely skočil Mirvald a ubránil tak nerozhodné skóre.

88
    Střídání v týmu 1.FC Slovácko B:
    ze hřiště odchází Koryčan, přichází Pelikán.

88
    Domácí útočník Koryčan však ještě střídat nemůže a bohužel musí být odnesen na nosítkách. Přejme hostujícímu fotbalistovi co nejbližší uzdravení.

90
    Tak to pro Slovácko obrovský šok! V posledních patnácti minutách byli jasně lepším týmem, ale Zlínsko teď podniklo rychlý brejk, který po přihrávce Kišky zakončil DENIS DZIUBA a sám před brankářem Andresem zakončil mimo jeho dosah!

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

90+1
    Žlutou kartu vidí i vedoucí domácího týmu Lukáš Vychodila také trenér Slovácka Pavel Němčický.

90+1
    Žlutá karta pro tým 1.FC Slovácko B (Šlechta).

90+2
    Žlutá karta pro tým FC Zlínsko (Vintr).

90+2
    A Slovácko mohlo vyrovnat! Po odrazu míče se do něj opřel David Šlechta, ke štěstí domácích fanoušků však přestřelil!

90+3
    Žlutá karta pro tým FC Zlínsko (Kalina).

90+4
    Žlutá karta pro tým FC Zlínsko (Dziuba).

90+4

Je konec! Domácí Zlínsko poráží B-tým Slovácka a po výsledku 2:1 přerušuje nepříjemnou sérii bez výhry.
    V první půli jsme na gól čekali do 40. minuty, kdy se po rohu trefil domácí útočník Kašpárek. Poté ještě mohl skóre navýšit Krakovčík, po kličce brankáři však zamířil jen do boční sítě.
    Ve druhém poločase byli dlouho aktivnější domácí, ale asi od 75. minuty přebrali otěže hosté, jejich snaha pak vyústila v branku Aleše Kočího, který dorazil míč do branky po střele Koryčana. Samotný Koryčan pak neproměnil dvě šance, a to stálo jeho tým draho. V 90. minutě totiž po levé straně prchl obraně hostí Kiška, který poté přihrál před branku na osamoceného Denise Dziubu. Ten již neměl žádný problém se zakončením do prázdné banky.

Ode mě je to pro dnešek všechno, přeji hezký víkend a třeba zase někdy na počtenou! (18:16:59)