Columbus – Washington 2:4 (kon.) | Philadelphia – NY Islanders 5:2 (kon.) | Tampa – Florida 3:6 (kon.)
Toronto – Detroit 4:3 (po pr.) | NY Rangers – Boston 1:3 (kon.) | Winnipeg – Ottawa 0:3 (kon.)
Dallas – St. Louis 0:4 (kon.) | Nashville – Carolina 5:1 (kon.) | Chicago – Minnesota 2:3 (0:1 po s.n.)
Los Angeles – San Jose 4:3 (po pr.) | Anaheim – Arizona 2:4 (kon.) | Vegas – Colorado 4:3 (kon.)
Vegas Golden Knights
4:3 (0:2, 1:1, 3:0)
Colorado Avalanche
Pátek 06.10.2023, 04:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • Příprava NHL

Hokejisté z Las Vegas v zápase prohrávali 0:3, ale ve třetí třetině dokázali skvělým výkonem zápas otočit. Dnes vyhrávají nad Coloradem 4:3, rozhodující branku vstřelil Paul Cotter. (06:43:04)

59:42
    Buly před brankou Vegas, hostující celek stupňuje tlak v útočném pásmu.

59:15
    Hosté hrají bez brankáře.

59:00
    Poslední minuta hry ve třetině.

58:43
    Oddechový čas pro tým Colorado Avalanche.
    58:43 Paul COTTER - 4:3

58:43
    Vegas právě vstřelilo branku!
    Vegas otáčí vývoj zápase z 0:3 na 4:3. Po akci kapitána Stephenson přenechal kotouč spoluhráči, kterým byl PAUL COTTER. Jeho zakončení z hranice brankoviště bylo přesné. Asistence: Chandler Stephenson a Mark Stone.

57:55
    Ničuškin zakončoval, gólman Vegas si s jeho pokusem dokázal poradit.

57:38
    Byram se vrací před svou brankou, kde čeká na dostřídání spoluhráčů.

57:20
    Střelecký pokus Colorada od modré čáry dokázal zblokovat obránce Vegas.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetině. Domácí hokejisté se pokouší o vstřelení rozhodující branky.

56:23
    Ofsajd Vegas, komerční přestávka.

55:58
    Hosté odehráli kotouč ze svého obranného pásma tak, aby z toho nebyl icing.

55:05
    Hraje se především ve středním pásmu, mnoho šancí k vidění aktuálně není.

54:17
    Carrier to vzal na sebe, jeho rána končí vedle branky.

53:54
    Vegas pokračuje v aktivní hře, tlačí se do zakončení, ale obrana Colorada je zatím pozorná.

53:28
    Eichel zakončoval, jeho pokus kryje celkem snadno brankář Colorada, buly před jeho brankou.

53:12
    Hra je přerušená, vhazovat se nyní bude před brankou Lavin.

52:46
    Po krátké komerční přestávce pokračuje zápas dál, sledujeme rychlý hokej, stav zápasu je vyrovnaný.
    52:03 Johathan MARCHESSAULT - 3:3

52:03
    Tlak Vegas se vyplatil a je vyrovnáno, šikovnou tečí střely z mezikruží se prosazuje JOHATHAN MARCHESSAULT. Asistence: Shea Theodore.

51:21
    Howden se dostal před branku, ale pokus o zakončení nebyl povedený, puk končí v rohu hrací plocihy.

50:57
    Roy to zkoušel individuálně, ale prosadit se nedokázal.

49:53
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetině, více ze hry mají sice domácí, ale nedaří se jim vypracovat si další šanci na vyrovnání.

48:30
    Hosté měli velmi dobrou šanci, ale domácí gólman se k tyči dokázal dostat dostatečně rychle.

48:25
    Po krátké přestávce pokračuje utkání dál, sledujeme rychlý hokej.

48:03
    Komerční přestávka.

47:50
    Laviny se dostaly do útočného pásma, kde musí být pozorná obrana Vegas.

47:16
    Vegas je nyní aktivnější, tlačí se do zakončení, ale obrana Colorada byla připravená.

46:44
    Hokejisté Vegas cítí šanci, aby s výsledkem zápasu něco udělali. Zatím ale marně čekají na další šanci.
    45:58 Pavel DOROFEJEV - 2:3

45:58
    Domácí celek se prosazuje bleskově po buly v útočném pásmu. Amadio vyhrá puk, a pak tvrdou ránou nad rameno brankáře poslal kotouč PAVEL DOROFEJEV. Asistence: Michael Amadio.

45:51
    Hague pálil od modré čáry, s jeho pokusem si snadno poradil brankář Lavin, buly před jeho brankou.

44:09
    Stephenson sice vybojoval kotouč, ale pokus o zakončení se mu vůbec nepovedl. Colorado rychle otáčí směr hry.

43:42
    Thompson kryje kotouč po střele, kterou vyslal MacKinnon.

43:05
    Sledujeme rychlou pasáž hry, střeleckou převahu mají hosté, domácí v této třetině na šanci čekají.

42:19
    Hra je přerušena ve středním pásmu pro vysokou hokejku.

42:02
    Hokejisté Vegas se sice dostali do útočného pásma, ale mají problémy se střelbou, více ze hry mají hosté.

40:47
    Makar pálil od modré čáry, brankář Vegas si dokázal poradit se střelou obránce.

40:01
    Utkání pokračuje dál, sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit.

40:01

Ve druhé třetině jsme viděli dvě branky, hosté zaslouženě vedou 3:1 na ledě v Las Vegas.

40:00

39:00
    Colorado se vrátilo k aktivní hře a domácí mají velké problémy s přechodem do útočného pásma.

38:31
    Thompson kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetině, sledujeme rychlý hokej.

36:32
    Drouin měl velkou střeleckou šanci, ale obrana Vegas si dokázala poradit.

36:00
    Ani tato přesilovka se Vegas nedaří podle představ.

35:30
    Colorado dostalo hru do útočného pásma, kde šetří čas.

35:01
    Eichel ani Stone nedokázali prostřelit brankáře soupeře. Pěkná akce domácích.

34:34
    Vegas se usadilo v útočném pásmu, kde kombinuje, ale na velkou šanci čeká.

34:16
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche:
    Byram – 2 min., hákování.

33:07
    Colorado znovu vyhazuje, polovina oslabení už je pryč. Následně další výhoz až za branku domácích.

32:31
    Vegas musí rozehrávat od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry. Domácí se nemohou dostat do pásma.

32:11
    Miles Wood – 2 min., držení.

32:00
    Colton přebruslil domácího obránce, dostal se do šance, ale neuspěl.

31:23
    Barbašev těžil z akce Eichela, dostal se do zakončení, ale beton brankáře nepřehodil.

31:01
    Vegas se usadilo v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet. Zatím ale marně čeká na výraznější šanci.

30:37

30:26
    MacKinnon to vzal na sebe, jeho tvrdá rána byla brankářem vytěsněná nad.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i v tomto zápase.

29:44
    Sledujeme rychlý hokej, domácí hráči se pokouší vstřelit další branku, ale narážejí na dobře hrající obranu soupeře.
    28:48 Nicolas ROY - 1:3

28:48
    Vegas právě vstřelilo branku! Domácí celek se prosazuje, po nádherné Pietrangelově přihrávce se střelou do odkryté části branky prosazuje poměrně snadno NICOLAS ROY. Asistence: Alex Pietrangelo a Ivan Barbašev.

27:50
    Vegas se marně pokouší se soupeřem držet krok, hosté dominují prakticky ve všem.
    27:04 Nathan MACKINNON - 0:3

27:04
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Další úspěšná přesilovka Colorada, nyní se tvrdou ránou prosazuje výborně hrající NATHAN MACKINNON. Uspěl s rychlou střelou bez přípravy Asistence: Cale Makar a Jonathan Drouin.

26:41
    Domácí celek se brání aktivní hře. Colorado hraje tak, jakoby se připravovalo na play-off, žádné přípravné zápasy z jeho herního projevu nejsou patrné.

26:16
    MacKinnon to vzal na sebe, jeho rána byla snadnou prací pro brankáře Vegas.

25:53
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights:
    Keegan Kolesar – 2 min., podrážení.

25:22
    Buly ve středním pásmu, nepřehledná sitauce před brankou Vegas. Thompson si dokázal poradit se střelou soupeře.

23:44
    Dobrá šance Colorada, po které musel zasahovat brankář Vegas.

23:26
    Hague se dostal do zajímavé střelecké pozice, jeho rána však končí ve středu branky, kde byl gólman.

22:30
    Georgiev kryje kotouč po střele McNabba od modré čáry, bude se vhazovat před brankou Colorada.

22:15
    8:14, více střel na branku i více ze hry mají hostující hokejisté.

22:02
    Roy to vzal na sebe, jeho rána nebyla špatná, ale proti brankáři neuspěl.

20:54
    Vegas vyhazuje až na útočnou část hrací plochy, kde šetří čas z oslabení.

20:22
    Ryan Johansen se dostal do zajímavé střelecké pozice, jeho rána končí vedle branky.

20:01
    Utkání pokračuje dál druhou třetinou, hosté ji začínají v přesilovce navíc mají dvoubrankový náskok.

20:01

20:00

19:56
    Nicolas Hague – 2 min., hákování.

19:29
    Vegas rozehrává od své branky, následně se tým dostal do útočného pásma, ale neusadil se v něm.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetině.

18:29
    7:14, střelecky je jednoznačně aktivnější hostující celek, který má více ze hry a snadněji se dostává do zakončení.

18:10
    Kolesar vyhazuje přes všechny čáry, trest jeho kolegy končí.

17:45
    Až nyní se hosté dostali do útočného pásma, rána od modré čáry končí nad brankou.

17:23
    Přesilovku sice hraje Colorado, ale nemůže se stabilněji dostat na útočnou část hrací plochy. Obrana Vegas hraje dobře.

16:12
    Brett Howden – 2 min., sekání.

16:00
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetině, mnoho šancí nyní k vidění není, dlouhou dobu se hraje bez přerušení.

15:11
    Georgiev vyjel pro kotouč, rozehrál to přímo na hokejku soupeře, ale Stephenson odkrytou část branky netrefil.

14:31
    Hutton ani Pachal nedokázali před brankou něco vymyslet, ale obrana Lavin byla připravená.

14:00
    6:12, tak vypadá statistika střel na branku, Vegas na svou příležitost čeká.

13:20
    Domácí celek doplácí na špatnou předfinální a finální fázi, není schopný si vypracovat výraznější šance.

13:02
    Hague od modré čáry minul branku, jeho rána nebyla špatná, ale chyběla přesnost.

12:30
    Domácí hokejisté se jen těžko dostávají do střeleckých pozic.

12:15
    Makar měl velkou šanci, ale Thompson kryje kotouč.

11:28
    Eichel měl na hokejce kontaktní branku, ale jeho pokus končí jen ve výstroji brankáře.
    10:49 Valeri NIČUŠKIN - 0:2

10:49
    Colorado navyšuje své vedení, po rychlé a pěkné kombinaci se prosazuje VALERI NIČUŠKIN. Asistence: Samuel Girard a Bowen Byram.

10:27

10:11
    Colorado rozehrává od své branky, Makar má kotouč a čeká na dostřídání spoluhráčů.

09:44
    Sledujeme tedy hru čtyři na čtyři a to se dostáváme už do druhé poloviny hry v první třetině.

09:36
    Paul Cotter – 2 min., podrážení.

Nathan MacKinnon – 2 min., nesportovní chování.

08:31
    Colorado znovu vyhazuje přes všechny čáry.

08:20
    Vegas díky aktivní hře vybojovalo buly v útočném pásmu, kde se bude vhazovat.

07:55
    Polovina přesilovky pryč a domácí hokejisté se nemohou dostat do útočného pásma, hosté hrají velmi dobře.

06:59
    Sam Malinski – 2 min., hákování.

06:46
    Georgiev kryje kotouč, buly před jeho brankou. Komerční přestávka.

06:09
    MacKinnon se podél mantinelu dostal do zakončení, ale s jeho pokusem si poradil brankář domácích.

05:45
    Hokejisté Colorada pokračují v dobré hře, tlačí se do zakončení, Makar minul branku.

05:26
    Marchessault to vzal na sebe, jeho projektil končí vedle branky, následně domácí zahráli na icing.

04:40
    Cotter mohl hrát, následně pálil Pietrangelo od modré čáry, minul branku.

03:59
    Ross Colton zakončoval z dobré pozice, z bezprostřední blízkosti trefil jen prostor, kde byl brankář Vegas. Nechybělo moc a hosté vedli už o dva góly.

03:30
    Přesilovka Colorada pokračuje, hosté vedou na střely na branku 4:2.
    01:57 Ryan JOHANSEN - 0:1

01:57
    Colorado proměnilo přesilovku, a tak se dostává do vedení, po rychlé akci a střele od modré čáry tečoval kotouč před brankou nechytatelně RYAN JOHANSEN. Asistence: Cale Makar a Jonathan Drouin.

01:47
    Alex Pietrangelo – 2+2, vysoká hůl.

01:23
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.

00:15
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Vegas, nepovedená domácí akce.

00:01

Vegas Golden Knights: Thomson – Hague, Pietrangelo, McNabb, Theodore, Hutton, Pachal – Barbašev, Eichel, Marchessault – Cotter, Stephenson, Stone – Dorofejev, Howden, Amadio – Carrier, Roy, Kolesar

Colorado Avalanche: Georgiev (Annunen) – Toews, Makar, Byram, Girard, Johnson, Malinski – Drouin, MacKinnon, Lehkonen – Ničuškin, Johansen, Tatar – Wood, Colton, Tufte – MacDermid, Olofsson, O’Connor.

Zápas začne o něco později.

Hokejisté Las Vegas budou v posledním domácím přípravném zápase hostiti hokejisty Colorada. Utkání začíná v 7 hodin odpoledne tamního času, u nás tou dobou budou čtyři ráno. Utkání bude věnované LGBTQ+ komunitě.

Poslední zápas Vegas prohrálo, v Kalifornii nestačilo na San Jose 0:2. Colorado v posledním zápase padlo s Dallasem 1:3.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase přípravy proti sobě nastoupí Vegas Golden Knights a Colorado Avalanche.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 29. Roy (Pietrangelo, Barbašev), 46. Dorofejev (Amadio), 53. Marchessault (Theodore), 59. Cotter (Stephenson, Stone) – 2. Johansen (Makar, Drouin), 11. Ničuškin (Girard, Byram), 28. MacKinnon (Makar, Drouin)

Vegas Golden Knights: Thompson – Hague, Pietrangelo, McNabb, Theodore, Hutton, Pachal – Barbašev, Eichel, Marchessault – Cotter, Stephenson, Stone – Dorofejev, Howden, Amadio – Carrier, Roy, Kolesar
    Trenér: Bruce Cassidy

Trenér: Jared Bednar

Rozhodčí: Kozari, Hamilton – Knorr, Apperson