Vítkovice – Biel cz 4:3 (po pr.) | Stavanger – Třinec cz 2:4 (kon.) | Aalborg – Innsbruck 4:6 (kon.)
Mannheim – Rouen 3:2 (kon.) | Bolzano – Pelicans Lahti 3:4 (po pr.)
HC Vítkovice Ridera
4:3 (1:0, 1:1, 1:2 - 1:0)
EHC Biel-Bienne
Středa 11.10.2023, 17:30 • Ostravar aréna • Hokejová Liga mistrů • 5. kolo

Páté kolo Champions hockey league je u konce. Vítkovice začaly dobře, už po jedné odehrané minutě vedly zásluhou Kotaly. Ve druhé třetině se znovu trefoval Kotala, ale na tento gól zareagoval pět minut před druhou sirénou Rathgeb. Nabuzený tým Bielu začal být aktivnější a vylepšil hru, což vedlo ke srovnání po brance Kesslera, poprvé v zápase pak dostal svůj tým do vedení Sallinen. Vítkovičtí začali více bojovat, tři minuty před koncem třetí třetiny srovnával Chlán, ale protože ani jeden z týmů soupeřova gólmana nedokázal překonat, následovalo prodloužení. V tom nejprve chybovali hosté, když špatně vystřídali. Tři vteřiny před vypršením trestu švýcarského celku trefil volné místečko v brance Van Pottelbergha kapitán Lakatoš a tak se vítkovičtí před návštěvou 3 128 diváků mohli radovat z prémiového bodu.
    Z Ostravy je to dnes vše, mějte příjemný zbytek večera a brzy na počtenou. (20:21:28)

63:14 LAKATOŠ - 4:3

63:14
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Tři vteřiny před vypršením hostujícího trestu ukončují domácí dnešní zápas, DOMINIK LAKATOŠ vzal na sebe zodpovědnost a přidává svému týmu prémiový bod.

62:53
    Chlán se tlačil do hostující branky, ale bránící hráč si s ním dokázal poradit.

62:10
    Domácí musejí rozehrávat od své klece, kam poslali kotouč hosté.

61:57
    Muellerova nahrávka na Lakatoše nebyla přesná, nakonec se k puku dostává Kalus, ale zblízka puk neumístil.

61:35
    Ofsajd pro vítkovické.

61:30
    Od modré vypálil Percy, ale jen do Van Pottelbergha.

61:17
    Domácí trenéři si berou oddechový čas.

61:17
    Hosté špatně vystřídali a budou pykat. Trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Delémont.

60:50
    Brunner kroužil s pukem útočným pásmem, ale nakonec vycouval a bude znovu rozehrávat od své branky.

60:24
    Hráči Bielu jim sebrali kotouč a rozehrávají do pásma.

60:11
    Domácí se rozjíždějí na hostující branku.

60:01

60:00

59:45
    Hosté před domácí brankou, ale ani Klimeš nechce zmenšit šance svého týmu na dnešní úspěch.

59:19
    Vítkovice znovu v pásmu, tentokrát to zkusili Mueller s Fridrichem, ale skóre se nemění.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 1. Kotala (Kalus), 26. Kotala (Mikuš, Kalus), 57. Chlán (Lakatoš, Fridrich), 64. Lakatoš – 35. Rathgeb (Olofsson, Reinhard), 44. Kessler (Forster, Sallinen), 53. Sallinen (Rathgeb)

HC Vítkovice Ridera: Klimeš (Machovský) – Percy, Grman, Mikuš, Raskob, Gewiese, Prčík, Kovář, Stehlík – Bukarts, Krieger, Mueller – Fridrich, Chlán, Lakatoš – Kotala, Claireaux, Kalus – Dej, Přibyl, Krejsa
    Trenér: Miloš Holaň

EHC Biel-Bienne: Van Pottelberghe (Beglieri) – Forster, Burren, Delémont, Grossmann, Rathgeb, Christen, Vögeli, Pokka, Stampfli – Rajala, Sallinen, Kessler – Olofsson, Bärtschi, Brunner – Derungs, Schläpfer, Tanner – Reinhard, Reichle
    Trenér: Petri Matikainen

Rozhodčí: A. Jeřábek, J. Ondráček – V. Lederer, L. Rampír

Diváci: 3 128