Buffalo – NY Rangers 1:5 (kon.) | Columbus – Philadelphia 2:4 (kon.) | New Jersey – Detroit 4:3 (kon.)
Dallas – St. Louis 2:1 (2:1 po s.n.) | Minnesota – Florida 2:0 (kon.) | Nashville – Seattle 3:0 (kon.)

Česká a slovenská stopa
    Filip Chytil (NYR) – 0+1, +2 účast, 3 střely na bránu, TM 2, čas na ledě 15:45 (03:53:25)

Statistiky
    Střely na bránu: 24 – 30 | Přesilová hra: 0/3 – 1/4 | Trestné minuty: 10 – 8

Hokejisté Buffala nevstoupili do sezóny dobře. Na domácím ledě prohráli s New Yorkem Rangers 1:5. Hosté se dvakrát prosadili už v první třetině. Již ve 4. minutě otevřel skóre Alexis Lafreniere, druhý gól pak přidal tečí v přesilovce Chris Kreider. V prostřední části pak zvýšil už na 0:3 Artěmij Panarin. Šavle ještě do přestávky korigovaly ranou Johna Peterky, ovšem to bylo z jejich strany nakonec také vše. V 52. minutě totiž domácí schladil zásahem ve vlastním oslabení dnes výborný Chris Kreider a tečku za utkáním udělal v čase 58:31 trefou do opuštěné branky Jacob Trouba.

59:50
    Kaapo Kakko ještě střílel z levého kruhu. Jeho pokus vychýlil mimo branku bránící Johnson.

59:02
    Běží už poslední minuta zápasu.

58:54
    Na trestnou lavici ještě míří domácí kapitán Kyle Okposo. Ten je vyloučen za hrubost.
    58:31 Jacob TROUBA - 1:5

58:31
    Rangers právě vstřelili branku!š
    Domácí si mohli při oddechovém čase říci, co chtěli. Prohráli ale buly, po němž se puk dostal k JACOBOVI TROUBOVI a kapitán Rangers trefil přes celé hřiště prázdnou branku – 1:5. Asistence: Chris Kreider a Mika Zibanejad.

58:25
    Hosté dnes brání opravdu výborně prostor před svou brankou. Nyní hosté vytečovali nahrávku Alexe Tucha mimo hřiště. Buffalo si bere time-out.

58:03
    Jeden z hostujících hráčů minul z vlastního pásma opuštěnou klec. Pískán icing.

57:32
    Domácí to vyzkoušejí s prázdnou brankou!

56:33
    Will Cuylle neměl při ofenzivním výpadu podporu. Alespoň ale hostům ušetřil nějaký čas v útočném pásmu.

55:43
    Situaci dvou proti jednomu řešil Tage Thompson sám střelou z pravé strany. Šesťorkin zakročil vyrážečkou.

55:23
    Puk vypadl mezi střídačky. Čas na poslední reklamní přestávku.

55:07
    Čas utíká a momentálně to nevypadá, že by měli domácí se skóre ještě něco udělat.

54:00
    Lafreniere se snažil rozjet Filipa Chytila. Domácí obránci ho vytlačili do rohu. Šest minut do konce.

53:29
    Z dálky to zkusil K'Andre Miller. Levi vyrazil jeho střelu.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 39. Peterka (Power, Jokiharju) – 4. Lafreniere (Panarin, Chytil), 13. Kreider (Fox, Zibanejad), 33. Panarin, 52. Kreider (Zibanejad, K. Miller), 59. Trouba (Kreider, Zibanejad)

Buffalo Sabres: Levi (Comrie) – Dahlin (A), Samuelsson, Jokiharju, Power, Clifton, E. Johnson – Tuch, T. Thompson, J. Skinner – V. Olofsson, Cozens, Peterka – Benson, Mittelstadt, Greenway – Okposo (C), Krebs, Girgensons (A).
    Trenér: Don Granato

New York Rangers: Šesťorkin (Quick) – R. Lindgren, Fox, Trouba (C), K. Miller, Schneider, E. Gustafsson – Kakko, Zibanejad, Kreider (A) – Lafreniere, Chytil, Panarin (A) – Wheeler, Trocheck, Cuylle – Pitlick, Bonino, Goodrow.
    Trenér: Peter Laviolette

Rozhodčí: Charron, South – Gawryletz, Marquis

Diváci: 19 070