Kometa Brno – Vítkovice 3:5 (kon.) | K. Vary – Pardubice 0:3 (kon.) | Sparta – Mountfield HK 3:1 (kon.)
Mladá Boleslav – Plzeň 3:4 (kon.) | Motor ČB – Třinec 1:2 (1:2 po s.n.) | Litvínov – Kladno 5:4 (po pr.)
HC Kometa Brno
3:5 (0:1, 3:2, 0:2)
HC Vítkovice Ridera
Neděle 15.10.2023, 14:30 • Winning Group Arena • Tipsport extraliga • 11. kolo

Ve třetí třetiny strhly zápas na svoji stranu Vítkovice, za které se nejprve v 54. minutě trefil tečí Krieger. Do prázdné branky pak na konečných 3:5 upravil kapitán Ridery Dominik Lakatoš.

Nejlepší hráči:

Lukáš Cingel – Stuart Percy (17:03:10)

59:45
    Holík to ještě z nouze zkusil golfem ze středního pásma, našel ale jen Klimešovu lapačku.

58:55
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Naděje Komety na vyrovnání se aktuálně velmi přiblížily nule. Přes celé hřiště se do prázdné branky trefil DOMINIK LAKATOŠ. Bez asistence.

58:40
    Kometa jde do šesti!

58:20
    Hosté jsou už zalezlí velmi hluboko a Kometa ve svých útocích naprosto bezzubá.

56:43
    Alex Lintuniemi zkusil nahodit od modré. Jeho pokus sice změnil směr, avšak mezi tři tyče ani zdaleka nezaplachtil.

55:35
    Vítkovice byly v nouzi za vlastní brankou a uchýlily se k nejjednoduššímu řešení – vyhození na icing.

54:31
    Ďaloga si od modré čáry stáhl puk až nad levý kruh a vystřelil. Klimeš ale na jeho střelu po celou dobu letu velmi dobře viděl a schoval ji ve výstroji.

54:24
    Zbořil na útočné modré využil rozjetého Kohouta, kterému na pravé křídlo poslal puku. Brněnský útočník ale bekhendem Klimeše nepřekonal.

Dnešní utkání sleduje 6847 diváků.

53:32
    Hostům využití přesilovky příliš dlouho netrvalo. Percy si stopnul puk na modré čáře a zápěstím jej poslal na branku. Furch měl zakrytý výhled, a navíc kotouč mimo jeho dosah usměrnil PETER KRIEGER. Asistence: Stuart Percy, Peter Mueller.

53:19
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno:
    Radek Kučeřík – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

53:14
    Peter Mueller z pravého kruhu zkoušel prostrčit puk před branku, kde se však nikdo z jeho spoluhráčů nenacházel. U kotouče tak byl jako první brankář Furch.

52:49
    Na ledě se poslední minutu nic moc nedělo – samé nepřesnosti. Další icing hostů pak vrátil hru před Klimeše.

51:50
    Ridera se proviňuje icingem. Vhazovat se bude po pravé ruce Lukáše Klimeše.

51:06
    Ďaloga se opět protáhl pásmem a z pravého mantinelu zakončil bekhendem. Jeho pokus z ostrého úhlu ale nesměřoval mezi tři tyče.

50:01

Jakub Ruč

Branky a nahrávky: 28. Cingel (Ščotka), 35. Zaťovič (Vincour), 40. Moses (Cingel, Okál) – 8. Kotala (Percy, Kalus), 35. Bukarts (Percy, Grman), 40. Lakatoš (Raskob, Zdráhal), 54. Krieger (Percy, Mueller), 59. Lakatoš

HC Kometa Brno: Furch (Lukeš) – Ščotka, Lintuniemi, Holland, Kučeřík (A), Gazda, Ďaloga, Kaňák – Moses, Cingel, Okál – Zbořil, Marcinko (A), Kohout – Horváth, Holík, Zaťovič (C) – Boltvan, Vincour, Jenyš.
    Trenér: Jaroslav Modrý

HC Vítkovice Ridera: Klimeš (Machovský) – Grman, Percy, Raskob, Mikuš, Prčík, Gewiese, Stehlík – Mueller (A), Krieger, Bukarts – Lakatoš (C), Chlán, Zdráhal – Kalus, Claireaux, Kotala – Krejsa, Dej (A), Fridrich.
    Trenér: Miloš Holaň

Rozhodčí: Ondráček, Vrba – Rampír, Blažek