Winnipeg – Florida 6:4 (kon.) | Boston – Nashville 3:2 (kon.) | Columbus – NY Rangers 5:3 (kon.)
Detroit – Tampa 6:4 (kon.) | Pittsburgh – Calgary 5:2 (kon.) | Toronto – Minnesota 7:4 (kon.)
Montreal – Chicago 3:2 (kon.) | NY Islanders – Buffalo 3:2 (kon.) | St. Louis – Seattle 2:1 (1:0 po s.n.)
San Jose – Colorado 1:2 (0:1 po s.n.) | Vegas – Anaheim 4:1 (kon.) | Edmonton – Vancouver 3:4 (kon.)
Los Angeles – Carolina 5:6 (2:3 po s.n.)
Boston Bruins
3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Nashville Predators
Neděle 15.10.2023, 01:00 • TD Garden, Boston • NHL

54:19
    Domácí obrana si nyní bude moci chvíli odpočinout a naopak by Boston mohl odskočit na rozdíl dvou branek, protože Colton Sissons (NSH) podrazil Pastrňáka, a tak si Bruins zahrají svou pátou přesilovou hru.

45:31
    Tak tohle byl hodně zbytečný faul od Jakova Trenina (NSH), který zcela mimo hru sestřelil Marchanda, jenž předtím čistě poslal k ledu O´Reillyho.

42:10
    Boston bude hrát přesilovou hru, protože dvě minuty za hrubost dostává Jeremy Lauzon (NSH).

32:23
    A další zbytečné vyloučení na domácí straně, které obstaral Brad Marchand (BOS), který po odpískání krosčekoval Nyquista.

30:28
    Boston se v tomto utkání hodně sráží vyloučeními, když navíc tohle nedovolené bránění Hampuse Lindholma (BOS) patří do kategorie zcela zbytečných trestů.

23:19
    Boston čeká další dlouhé oslabení, protože hned dvojnásobný trest za vysokou hůl dostává Jakub Lauko (BOS), který zasáhl svou holí do obličeje Josiho.

13:49
    Dvě minuty za hrubost si tedy odpyká Kiefer Sherwood (NSH).

10:18
    Tak to tedy dlouho nevydrželo, protože na trestnou lavici opět míří domácí hráč. Tentokrát si dvě minuty za hákování odsedí Derek Forbort (BOS).

07:38
    Thomas Novak (NSH) je prvním vyloučeným na hostující straně, jelikož si odsedí dvě minuty za sekání.

06:08
    Jenže přichází další trest na domácí straně, a to hodně zbytečné přidržení hole Charlieho McAvoye (BOS), který svůj tým posílá na čtrnáct vteřin do tří.

04:21
    Hosté si navíc ihned zahrají i první přesilovou hru v utkání, protože na trestnou lavici míří Brad Marchand (BOS), jenž si odpyká dvě minuty za vysokou hůl.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 15. J. van Riemsdyk (Marchand, McAvoy), 35. Pastrňák (TS), 43. J. van Riemsdyk (McAvoy, Pastrňák) – 4. Sissons (Sherwood, Barrie), 37. Sissons (Josi, F. Forsberg)

Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – Grzelcyk, McAvoy (A), H. Lindholm, Carlo, Forbort, Shattenkirk – Marchand (C), Coyle, DeBrusk – J. van Riemsdyk, Zacha, Pastrňák (A) – Frederic, Poitras, Geekie – Lučić, Beecher, Lauko.
    Trenér: Jim Montgomery

Nashville Predators: Saros (Lankinen) – Josi (C), Fabbro, McDonagh (A), A. Carrier, Lauzon, Barrie – F. Forsberg, O'Reilly (A), Pärssinen – Nyquist, Glass, Co. Smith – Tomasino, Novak, Evangelista – Trenin, Sherwood, Sissons.
    Trenér: Andrew Brunette

Rozhodčí: Rank, MacDougall – Galloway, Jackson

Diváci: 17 850